İçeriğe git

Resim
- - - - -

WOTLK Rogue Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 134 yanıt gönderildi

#1 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 10:21 ÖÖ

WOTLK'nin gelmesi ile birlikte rogue talent dizilimleri, combat mekanikleri gibi bilgilerimizi tazelememiz gerektiğini düşündüğümden elimden geldiğince bu mini-rehberi güncel tutmaya çalışacağım.

WOTLK Buildleri
Mutilate:Talent Calculator - World of Warcraft
Combat: Talent Calculator - World of Warcraft
Honor Among Thieves (HAT) Build: Talent Calculator - World of Warcraft

Not: Buildler KESİNLİKLE mutlak doğrular üzerine KURULMAMIŞTIR. Dolayısıyla oyun tarzınıza, pve-pvp seçiminize göre yüzlerce farklı kombinasyon elde edebilirsiniz.

Mutilate Hakkında:
MH Yavaş - OH Hızlı (Poison ve talent güncellemesinden sonra eğer dpsi daha yüksek daggerınız varsa hızlı oh yerine yavaş oh de kullanabilirsiniz, oh hızı eskisi kadar önemli değil!)
Main Hand: Instant Poison
Off-Hand: Deadly Poison

Rotasyon:
1)İlk combo ile rupture ya da daha güzeli garrotate ile combata başlamak.
2)Hunger For Blood açılır.
3)SnD açılır.
4)Rupture bitene kadar Envenom spamlenir, Evis asla kullanılmaz !

*Burada combata nasıl başladığınız çok önemli değil, zira TOTC'da encounterlar epeyce uzun sürüyor, yani SnD ya da Rupture'ın ilk açılması günün sonunda önemsiz olacaktır. Mutilate oynarken asıl dikkat noktası bossun üzerinde daima rupture bulunması ve envenom vurularak SnD'nin her daim açık tutulmasıdır.

Kısacası: Muti -> Rupture -> Envenom. Tüm bunları yaparken sadece mutilate ile combo pt elde edeceksiniz ve Hunger for Blood ile Slice n Dice her daim açık olacak !!

Combat Hakkında:
* Main hand yavaş, off-hand hızlı olacak.
* MH Wound Poison - OH Deadly Poison (Eğer talent diziliminizde imp poison varsa main hand instant poison olabilir)

Rotasyon:
*Adrenaline Rush, Killing Spree, Blade Flurry gibi talentlarınızı olabildiğince erken kullanın ancak Killing Spree ve Adrenaline Rush'ı aynı anda açmayın !
- Sinister Strike ile 3 Combo -> Slice n Dice
- Sinister Strike ile 5 Combo -> Rupture
- Rupture bitmediyse, slice n dice açıksa Envenom veya Evis !

*Killing Spree+Blade Flurry ya da Blade Flurry+Adrenaline Rush aynı anda kullanılabilir, ancak AR ve KS'yi birlikte kullanmayın.

HAT Hakkında:

*Bu talent artık ölmüştür, tavsiye edilmez..

Yavaş MH, Hızlı OH
MH Wound Poison - OH Deadly Poison

- SnD açık olsun
- Rupture sürekli hedefte olsun.
- Evis Evis Evis

HIT & EXPERTISE CAP

Bu konuya çoğu rogue artık aşina. Önceden de dediğimiz gibi hit ve expertise için sihirli sayılar falan yok. Burada "cap" olarak bahsedilen olay şu demek: "Arkadaşım bundan fazlası sana fayda sağlamaz!"

5/5 Precision talentına sahipseniz;
Special Atk Cap: 132
Poison Cap: 315
White Dmg Cap: 755

Expertise Cap ise şöyle;
25 expertise (205 expertise rating) cap.
15 expertise (123 expertise rating) 2/2 Weapon Expertise talentına sahip roguelar için.
12 expertise (99 expertise rating) sword/mace kullanan human roguelar için.

**Bossların dodge şansının %6,5 - %6,25 olduğu varsayılmaktadır.

Benim bu noktada kişisel tercihim "recount" gibi detaylı bir dps meter kullanmak ve bosslarda ne kadar misslediğime bakmak yönünde.

Armor Penetration

Önemli: Armor penetration cap sunder, faerie fire gibi debufflardan etkinlenmez.

100% armor penetration - 1400 armor pen rating
85% armor penetration (Mace spec) - 1190 armor pen rating

Mjolnir Runestone varsa (665 arp rating veriyor):

100% armor penetration - 735 armor pen rating
85% armor penetration (Mace spec) - 525 armor pen rating
  • 0

#2 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 10:22 ÖÖ

Enchantler:

Weapon: Enchant Weapon - Berserking Enchant Weapon - Berserking - Spell - World of Warcraft

Helm: [Arcanum of Torment] Arcanum of Torment - Item - World of Warcraft
Shoulders: [Greater Inscription of the Axe] Greater Inscription of the Axe - Item - World of Warcraft

Chest: Enchant Chest - Powerful Stats Enchant Chest - Powerful Stats - Spell - World of Warcraft
Cloak: Enchant Cloak - Major Agility Enchant Cloak - Major Agility - Spell - World of Warcraft
veya Enchant Cloak - Greater Speedhttp://www.wowhead.com/?spell=47898
Bracers: Enchant Bracers - Greater Assault Enchant Bracers - Greater Assault - Spell - World of Warcraft veya Enchant Bracers - Expertise Enchant Bracers - Expertise - Spell - World of Warcraft
Gloves: Enchant Gloves - Crusher Enchant Gloves - Crusher - Spell - World of Warcraft, Enchant Gloves - Precision Enchant Gloves - Precision - Spell - World of Warcraft veya Enchant Gloves - Expertise Enchant Gloves - Expertise - Spell - World of Warcraft
Legs: [Icescale Leg Armor] Icescale Leg Armor - Item - World of Warcraft
Boots: Enchant Boots - Greater Assault Enchant Boots - Greater Assault - Spell - World of Warcraft, Enchant Boots - Superior Agility Enchant Boots - Superior Agility - Spell - World of Warcraft, veya Enchant Boots - Icewalker Enchant Boots - Icewalker - Spell - World of Warcraft
Belt: [Eternal Belt Buckle] Eternal Belt Buckle - Item - World of Warcraft

Sadece Leatherworking İçin: Fur Lining - Attack Power Fur Lining - Attack Power - Spell - World of Warcraft
Sadece Inscription İçin: Master's Inscription of the Axe Master's Inscription of the Axe - Spell - World of Warcraft
Sadece Tailoring İçin: Swordguard Embroidery Swordguard Embroidery - Spell - World of Warcraft

Glyph:

Combat:

Sinister Strike
Killing Spree
Rupture
Tricks of Trade
Safe Fall (minor)

Mutilate:

Hunger For Blood
Rupture
Mutilate
Tricks of Trade
Safe Fall (minor)

HAT:

Eviscerate
Slice and Dice
Rupture
Tricks of Trade
Safe Fall (minor)

Metagem:

Şimdilik tek PvE metagemi;

Relentless Earthsiege Diamond Relentless Earthsiege Diamond - Item - World of Warcraft
  • 0

#3 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 02:42 ÖS

Burada yer alan silah alternatiflerini güncelliğini kaybettiği için uçurdum, çok yakında güncellenecek.
  • 0

#4 Endream

Endream

Senior Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 03:02 ÖS

multilate spec oynarken 2tane yavas daggerın daha iyi olacağını düşünürdüm hep. Sorum şuki neden main handi hızlı olması gerektigini düşünüyorsun soulburn? Yavas oldugu zaman multi dmglari daha fazla çıkmıyormu? Pve icin konusuyorum bu arada
  • 0

#5 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 03:44 ÖS

aynı tierde 2 daggerı düşün, biri hızlı, diğeri yavaş. Bunların dpsleri de aynı ki genelde böyledir, sadece outputları farklıdır. Dpslerinin aynı olması ve main handin hızlı olmasının sana faydası daha çok poison dmg elde etmek. Çünkü mutilate daha çok poison üzerine kurulmuş bir build.

WOTLK'den önce, TBC talentları ile mutilate roguelar 2x 1.80 lik dagger kullanmaktaydı.
  • 0

#6 Endream

Endream

Senior Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2008 - 10:54 ÖS

Hızlı main handde poison dmg elde ederiz burası ok ama poison dmg elde edicez diyede multilatemizin dmgı düşmezmi bu seferde aynı enerjiye daha az multi vurmuş olucaz hızlı daggerla , poison fazla proclaması multinin az vurma farkını kapatırmı sence?

Gerçi kafam karıstı iyice hızlı dagger kullanırsam daha cok critleme sansı yakalıcam. Böylece talentten gelen enerji regenim daha iyi olucak. Sanırım haklısın hızlı daha iyi gibi böyle dusununce. Vede eskiye nazaran poisonlar guclendi sanırım artık apden etkileniyorlar. Beni tek dusunduren multi dmgı az cıkıyor hızlı daggerda.

Bide bir sorum daha olucak master poisoner talenti sanırım stacklanmıyor paladinin Heart of the Crusader ile beraber, o yuzden master poisoner almayıp turn the tables almak daha mı mantıklı olur pve icin?
  • 0

#7 twinkle

twinkle

Legionare

• Members
  • 410 İleti

Yazma tarihi: 25 Kasım 2008 - 01:18 ÖS

Mutilate Hakkında:
Şimdiye kadar her zaman söylediğimiz "main hand yavaş, off-hand hızlı" kuralını unutun !
Main handiniz hızlı olsun ve instant poison sürün.

Ben baya uzak kaldım yenilikleri takip etmekten. Neden desem?
  • 0

#8 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2008 - 11:05 ÖÖ

Mutilate konusunda basitçe mantık şu;

PVP: İki dagger da yavaş olsun. Böylece burst dmg daha yüksek olacak, çünkü yavaş daggerda output daha yüksek.

PVE: Boss fightlar uzun olduğundan hızlı main hand ile yavaşa göre çok daha fazla poison dmg vereceksiniz.
  • 0

#9 KingElessar

KingElessar

Sergeant

• Members
  • 71 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2008 - 06:46 ÖS

Rogue için hit cap white dmg için 755 oldu. 315 diil precision dahil..
bknz kaynak; Hit - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
  • 0

#10 KingElessar

KingElessar

Sergeant

• Members
  • 71 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2008 - 06:51 ÖS

Bu arada eline sağlık bende bişey sorucağım bu arada bi kaç rogue'da gördüm combat giderken bi talentten feragat edip vigora versek 10energy glyphini kullansak nasl olur ki acaba? denemedim gerçi ama? Çok zahmet olmazsa bide glyphler için neler kullandığını pve için belirtebilrmsn kısacası:D
  • 0

#11 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2008 - 12:52 ÖÖ

315 poison için, white dmg değil. ofiste rehberi yazarken eksik bilgi vermişim sanırım. yarın tekrar gözden geçirip hepsi için tek tek hit capleri yazacağım.

glyphleri de yarın eklerim.

sevgiler.
  • 0

#12 Dyspaire

Dyspaire

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2008 - 06:51 ÖS

İki tane sorum olacak;
1. si Neden hiç bir talent buildinde Vigor'a yer verilmemiş ?
2. si de Serrated Blades adlı talent'ın dps'e gereçkten yararı oluyormu?

Dün HC HoS yaparken partyde bir roge daha vardı herşeyimiz aynıydı fakat onun talnt buildinde serrated blades vardı ve 2500dps e falan çıkıyordu araba ben max. 2.3k yı görebildim. Eğer serrated blades bu kadar fark yaratıyosa gerçekten mükemmel bir talent.
  • 0

#13 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2008 - 09:17 ÖS

Hit cap meselesini tekrar düzenledim, şimdi daha açık olduğunu sanıyorum.

Serrated Blades meselesine gelince, 200 dps farkettirecek bir talent olduğunu düşünmüyorum. Her şey aynıdan kasıt nedir bu arada ? Hiti belki daha yüksekti diğer arkadaşın, daha az missledi ? Bir çok şeye bağlı olabilir. Hatta dps rotasyonu en önemlisi diyebilirim.

PvE'de vigor'un önemi çok da fazla değil. Sebebi ise pve buildlerinde energy regeninin yeteri kadar yüksek olması ve 10 energynin pve'de diğer alacağınız talentlar kadar fark yaratmıyor olması.
  • 0

#14 archion

archion

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2008 - 01:56 ÖS

İşler yoğun olduğundan, gereken vakti ayırıp daha lvl 80 olamadım. Dolayısıyla 80 olduktan sonra, pre-raid öncesi hangi dungeonlardan yada hangi rep itemlardan almam gerektiğini bilmiyorum. Mümkünse, lvl 80 olmuş ve raidlere başlamış biri tarafından bu rehbere "gear upgrade" esnasında hangi yolu izlememiz gerektiği de eklenirse ciddi anlamda verimli olucaktır.

Saygılar.
  • 0

#15 Svartálfar

Svartálfar

Sergeant

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2008 - 02:05 ÖS

Peki lwl 70de pvp dagger mutilate yapsak şu bg marklarıyla alınan silahlarda hangi 2 daggeri almam gerek.2side one handmi olması lazım teki one hand teki off hanmi olması lazım
  • 0

#16 Svartálfar

Svartálfar

Sergeant

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2008 - 04:44 ÖS

Bilgi vericek yokmu arkadaslar
  • 0

#17 KingElessar

KingElessar

Sergeant

• Members
  • 71 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2008 - 05:44 ÖS

İşler yoğun olduğundan, gereken vakti ayırıp daha lvl 80 olamadım. Dolayısıyla 80 olduktan sonra, pre-raid öncesi hangi dungeonlardan yada hangi rep itemlardan almam gerektiğini bilmiyorum. Mümkünse, lvl 80 olmuş ve raidlere başlamış biri tarafından bu rehbere "gear upgrade" esnasında hangi yolu izlememiz gerektiği de eklenirse ciddi anlamda verimli olucaktır.

Saygılar.

Wyrm.. accord zımbırtısında off hand 33 hit veren 1.50hızlı off hand mavi sword ile, Knights of ebon blade reveared ile alınan main hand sword başlangıç için süper bence..Argent crusade'exalted 66hit veren bot da edinilmesi gerekenlerden..
Heroiclerden ise Nexus son bossda 55hit ve use:670ap trinketi
Gundrak son bossdaki legs
Utgarde pinacle'daki eldiven kesinlikle elde edilmesi gerekli diye düşünüyorum..En azından ilk baş için.
  • 0

#18 orenen

orenen

Senior Sergeant

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 29 Kasım 2008 - 02:08 ÖÖ

Ellerine sağlık.Uğraşıp emek vermişsin o kadar.Ben sorularımın cevabını buldum bu konuda, teşekkür ederim...
  • 0

#19 Violen

Violen

Sergeant

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 09 Aralık 2008 - 03:16 ÖS

80 lvl raiding için hit limit düzeyi kaçtır atıyorum 400 hit üstü gibi ?
  • 0

#20 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2008 - 12:06 ÖÖ

E yazıyor.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı