İçeriğe git

Resim
- - - - -

WOTLK Rogue Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 134 yanıt gönderildi

#41 Violen

Violen

Sergeant

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 06 Şubat 2009 - 03:01 ÖS

Sevgili Gargey,

Hat built için raidlerde raid liderini mutlaka bilgilendir sana yüksek krit oranı olan arkadaşlarla aynı partiye toplasın ( raid lidere armoryden guildindeki arkadaşların değerlerini inceleyerek isimler verebilirsin, tabii bu verdiğin isimlerde klass dağılımlarına mutlaka dikkat et. Örneğin elementel shaman ile seni aynı partiye vermesini söyleme raid lidere :) )

Ayrıca hat spec için raidde bence mutlaka feral druid olması gerekmekte. Muhtemelen seni hunter diğer rogue ve varsa melee grubu ile aynı partiye koyacaklardır. % 5 critin sana getirisi daha hızlı combo havuzunu doldurmak olarak geri dönecek vede dps ine olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

Bence en güzeli deneyip kendin görmen. Hangisinde en yüksek DPS e ulaşabiliyorsan o spec ve item dizilimi ile raidlere devam etmelisin.
  • 0

#42 Ariaso

Ariaso

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2009 - 02:36 ÖS

slm arklar 2 sorum olucak
1.)Mutilate oyuncusuyum elimde Webber Death ve Anarchy daggerları var. 1.40webbed ve 1.80 anarchy hangisini main hand için kullanmalıyım.
2.)Mutilate talentinde normalliyle tek farkı benimkinin Imp posion4/5 o 1 pointi inc energy 10a verdim sizce 5/5imp poisona mı cevirim 110 energynin pve de dps için etkisi olurmu cevaplar için tskurler
  • 0

#43 Endream

Endream

Senior Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 21 Şubat 2009 - 04:23 ÖS

Main Handine instant poison sürüp Webbed Death kullanmalısın, Offhandine ise deadly poison sürüp Anarchy kullanmalısın, nedeni ise her combo moves yada finish moveslarında tam net hatirlayamadim yanlis bilgi olmasın bunlardan birisinde ekstra poison proclar main handde sürülü olan. Bu nedenledirki hızlı olan main hand.

Ayrıca imp poisona tam ver bence talenti baska bir yerden kısabilirsin
Talent Calculator - World of Warcraft
ben boyle kullaniyorum belki faydası olur raidde retri paladin yok ise turn the table yerine master poisonera vermen mantıklı olur. ayrıca glyph ile 120 enerjin oluyorki pve yaparken bazi zamanlarda enerjini fulleyene kadar bekliyorsun mesela envenomu vurucaksın slice and diceın azalmasını bekliyorsun skill vurmadan once burada sana zaman kazandiriyor.
  • 0

#44 born2bemad

born2bemad

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2009 - 04:52 ÖÖ

Diyelimki sırf zevk için combat mace rogue olmak istiyorum.Şimdi çoğunluğun kullandığı şu combat specte (15/51/5) sword/fist/dagger/mace arasından en az dpsi mace mi yapar? Sadece talentla bossun armorunun %15ini silmek büyük bişeymidir? Birde armor sistemi eskisi gibi değil tarzı söylemler var değişen şey nedir? Mesela Patchwerkin ne kadar armoru vardır? en azından rogue ile alakası nedir birisi açıklayabilirmi.Tüm sorularım pve için pvpye nasıl etkisi olur öğrenmek istemiyorum.Son olarak mace combat specte iyice armor penetration kasmak mantıklımı? Şimdiden teşekkürler.
  • 0

#45 dark00

dark00

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 12 Mart 2009 - 02:58 ÖÖ

dual dagger kullanmak için hangi talente wermem lazım?
  • 0

#46 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 12 Mart 2009 - 10:10 ÖÖ

dual dagger kullanmak için hangi talente wermem lazım?

Mutilate ?
Combat Dagger ?
Sub Dagger ?
PvP? PvE ??

Bunların tüm varyasyonları wotlk buildleri başlığında var zaten.
  • 0

#47 Justice

Justice

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 13 Mart 2009 - 12:05 ÖÖ

Öncelikle konuyu baştan sona okudum...

Şunu söylemek isterimki Woltkda Melee dps olarak..Şuan nerf gelıcek olan Warriorlar 1 numara sora pala rog deişir... BOss fıght ıcın konusyuorm

titans grip bekledıklerındende hayvani cıktı acıkcası kaba tabırle
whırlwındın buffı top dpsde 1.skıll olması cıgrından cıkardılar sozum ona onlara bı nerf gelıcek ıtemlı warrıor tam bır traktor...

benım tercıhım fıst combatın kt dropunda katkısıyla oyunda en ıyı pve rog talentı olmasıdır.. ama eger kı acaıp proyum abı cd tımerım combo gozlemcısıyım. 1 bile sanıye rotasyon kacmaz dersenız... dagger combat yapın derım..

oda webbed death 1.40 speedlı daggerla ınstant pos up layarak olur..
bı anda oyle bı dengeye getırıyorsunuzkı.ben yapamıyorm fps.lag vs cok zor ama karsımda yapan adamı gordum 6.3k dpse cıktı.. soyle soylıyım..bı an ıcın oyle bı seri yakalıokı rupture ustunde s&d uplı envenom bufflı sınıster spamlıo..ve ınstant posun damage ıne ınanamazsınız 2.5k 3k crtıclıo ekran warlock ekranı gıbı rupture deadly ınstant whıte sınıster.. yanı eger bu rotasyona ulasırsanız ulduarda tavsıye ederım en azından clasıc dısına cıkmıs olursunuz sw/fıst combatlıkdan cıkıp.extra dpsınızle goz onune gelırsınız...

onun dısında %10 haste ı sevıncle beklıorz:D

bazı arkadaslar rogue da dagger gormek ısterler warrıor tarzı sw ıstemezler buyrun ozaman dagger combat kasın:D

MH dagger(1.4-5) OT sword(1.6-5) kullanın 2 speccıde acın...dıyebılrısınız offhande dagger olsun %5 crtıc flan...offhand daggerının crtıcgınden cok sw nın extra atagı sızı daha cok bufflar..Mh e enrgy bakımından..Offhanddekı deadlyde crtıc yoktur..5 up rahat gorursunuz sw yle..

ben kasamadım dedım fps lagdı bossdu tank yer degıstı flan:D ama en azından 4.2 lerde dolastım. rotasyon kacıra kacıra:D bazen oluo rupture mu envenommu kasıosnuz eger crt ınız fazlaysa envenom daha fazla tercıh edın yoksa 5 combo rupture 3 4 comboya kadar envenom da olur buffı nı alın yeter yanı sureklı s&d acık olcagı ıcın soyluyorm 5 combo envenom 5 combo rupture bıraz zor:D dps duser:D

Rogue bi sanattır:D Dps bizim işimiz

kolay gelsin ozman:D
  • 0

#48 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 13 Mart 2009 - 09:46 ÖÖ

MH dagger(1.4-5) OT sword(1.6-5) kullanın 2 speccıde acın...dıyebılrısınız offhande dagger olsun %5 crtıc flan...offhand daggerının crtıcgınden cok sw nın extra atagı sızı daha cok bufflar..Mh e enrgy bakımından..Offhanddekı deadlyde crtıc yoktur..5 up rahat gorursunuz sw yle..

Main hand hızlı dagger, off-hand hızlı sword ? >.<

Bunu yapmak için 5 talentını da heba edeceksin tabi. Hem dagger, hem sword..

Hç kafama yatmadı, böyle oynayan 1 rogue bile görmedim henüz. Başarılar diliyorum :D
  • 0

#49 Justice

Justice

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 13 Mart 2009 - 11:03 ÖÖ

Heba edmıceksın poıntleri.zaten kalıo geriye onemlı olan off handden energy kazanman ve maın handden pos up laman.... 18/51/2 Talentı
  • 0

#50 Engerek

Engerek

Scout

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 11:52 ÖÖ

tüm yazılara şöle bi göz gezdirdim tüm yazılanlar çok güzel herşey çok iyi de 2 sorum var.
1.) nekadar hit okadar az mis nekadar az mis okadar okadar fazla energy regen ve posion demek deyilmidir ozaman ben nekadar kasabiliyosam okadar hit yapmamalımıyım 1 mis bile geçmemesi demek %20 şansla +15 demek deyilmidir.

2.) aşa yukarı herkeze göre Deadly Poison & Instant Poison ikilisinden bahsediyo combat için sölüyorum Instant Poison up şansı %20 Deadly Poison up şansı %30 ve Envenom un damage Eviscerate göre düşük + talentle ve glyph le güçlendirilemiyo bu Poison ların iyi olduğundan eminmisiniz

ben kasabildiğim kadar hit kastım hatta raiddede buff yemeği olarakta 40 hit yiyorum ve poison olarakta Wound Poison kulanıyorum %50 up şansı var
item ve talentlerim bunlar...

sorduğum soruların cevaplarını gerçekten merak ediyorum cevaplarsanız teşekkür ederim

The World of Warcraft Armory
itemim bu talentim bu full hit gi
  • 0

#51 ImStrikingBack

ImStrikingBack

Knight

• Members
  • 300 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 01:15 ÖS

tüm yazılara şöle bi göz gezdirdim tüm yazılanlar çok güzel herşey çok iyi de 2 sorum var.
1.) nekadar hit okadar az mis nekadar az mis okadar okadar fazla energy regen ve posion demek deyilmidir ozaman ben nekadar kasabiliyosam okadar hit yapmamalımıyım 1 mis bile geçmemesi demek %20 şansla +15 demek deyilmidir.

2.) aşa yukarı herkeze göre Deadly Poison & Instant Poison ikilisinden bahsediyo combat için sölüyorum Instant Poison up şansı %20 Deadly Poison up şansı %30 ve Envenom un damage Eviscerate göre düşük + talentle ve glyph le güçlendirilemiyo bu Poison ların iyi olduğundan eminmisiniz

ben kasabildiğim kadar hit kastım hatta raiddede buff yemeği olarakta 40 hit yiyorum ve poison olarakta Wound Poison kulanıyorum %50 up şansı var
item ve talentlerim bunlar...

sorduğum soruların cevaplarını gerçekten merak ediyorum cevaplarsanız teşekkür ederim

The World of Warcraft Armory
itemim bu talentim bu full hit gi

Poisonla ilgili 3.1 degisiklikleriyle henüz yeterince ilgilenmedim yalniz Hit meselesiyle ilgili Rogue forumunu takip eden herkes fikirimi bilir :) Rogue Hit Cap'e ulasmak zorunda. Bunun nedeni :
1. Swing damage(White Damage) toplam DPS'inin yaklasik yarisini olusturur. Ayrica miss yaptiginizda combat potency ve poison hit sayisinin da düstügü düsünüldügünde Hit'in toplam DPS kaynaklarinin 60%'a yakinini etkiler.

2.Yüzdesel farkin DPS'e etkisinin en yüksek oldugu Stat Hit'dir. Eger swingleriniz 10% miss yapiyorsa, fazladan 330 Hit Rate alirsaniz Swing damage'iniz 10% / 90%(yani miss yapan swingleriniz bölü vuran swingleriniz) = 1/9 artar. Yani 9 yerine artik 10 isabetli vurus yapiyorsaniz, bu dmg kaynaginizda 1/9'luk artis yapar. Ayrica Combat Potency'den Boss Fight boyunca aldiginiz Enerji sayisini da 1/9 artirir. AP, Haste ve Crit degerleri bufflarla Raid esnasinda oldukca yüksek degerlere ulasir. Bu yüzden bu statlarin birim degerlernin Toplam DPS'deki yüzdesel katkisi azalir ve bunun tam tersine bu degerler arttikca Hit'in birim degerinin toplam DPS'deki yüzdesel etkisi artar.
  • 0

#52 gargey

gargey

First Sergeant

• Members
  • 253 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 03:07 ÖS

engerek wound kullanıorum diosun ama uzun fightlarda 2 tane instant koy bak dene cok daha fazla damage yapıo
  • 0

#53 Sinatra

Sinatra

Scout

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2009 - 07:04 ÖS

Instant Poison eğer Envenom kullanmıyorsanız veya Assassination Sayfasından şansını artırmadıysanız Wound Poison'dan daha fazla demage yapamaz. 850 %20 şans - 500 %50 şans buyurun matematik. Bu arada Deltares senin şu hit mevzuunun ne kadar yanlış olduğunu görecez 3.1 de. Çok güzel düşünüyosun şansları ve evet hit gerçekten rogue demage ini en çok etkileyen stattır. Ancak şu an Hit e ne kadar yüklenirsen o kadar Attack Power/Critical/Haste/Expertise kaybediceksin. Çünkü şu anki itemlar hit caplemeyi kaldıracak düzeyde değil.
  • 0

#54 Thunderboltt

Thunderboltt

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 05:12 ÖS

arkadaşlar ben 3.0.9 patchi olan bi serverda oynuyorum ve de burada okuduğum bilgiler ışığında(ki yukarda da hit için bir destan yazılmış :) sormamın bi nedeni de yukardaki tartışmanın tam olarak sonuçlanmaması crit de fena değil) ench gem ve itemleri hep hit üzerine kuruyorum doğru mu yapıyorum?arkadaşlar crit yükleniyorlar kafam karıştı doğrusu crit abanarak da hat specle gayet iyi dps'ler yapılabilir pvp ve pve için hangi attribute'lara önem vermem gerekiyor?
  • 0

#55 gargey

gargey

First Sergeant

• Members
  • 253 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 07:26 ÖS

hiti tutturduysan artık dier statlara onem vermelisin
  • 0

#56 Thunderboltt

Thunderboltt

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 09:05 ÖS

yok tutturmadım daha tam olarak emin olamadım hit yapayım mı diye zaten o yüzden sordum neyse madem öyle ben sürekli hit ve crit gidicem hite daha fazla önem vererek
  • 0

#57 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 20 Nisan 2009 - 08:55 ÖÖ

Rehber 3.1 'e göre güncellendi.
  • 0

#58 obuf

obuf

First Sergeant

• Members
  • 80 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 11:09 ÖÖ

Ulduar ile birlikte Muti pve talent'da 3 adet Turn the Tables talentımızı, Master Poisoner'a verdik. Güzelde test ettik mi? Eden varsa bilgi verebilirmi?
Teşekkürler
  • 0

#59 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 01:22 ÖS

Ulduar ile birlikte Muti pve talent'da 3 adet Turn the Tables talentımızı, Master Poisoner'a verdik. Güzelde test ettik mi? Eden varsa bilgi verebilirmi?
Teşekkürler

WWS tutmuyorum ama %5 crit buff ile birlikte mutilate oynarken %40 üzerinde crit oluyor ve talentlarla beraber mutilate crit şansı ve dmg da artıyor. Dolayısıyla master poisoner'ın raid dps'e katkısı çok daha fazla demek yanlış olmaz.

Rehberin başında da belirttiğim gibi mutlak bir doğru söz konusu değil, kendi gearına, raid setupına göre test edip talentlarda değişiklik yapabilirsin.
  • 0

#60 obuf

obuf

First Sergeant

• Members
  • 80 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 02:26 ÖS

WWS tutmuyorum ama %5 crit buff ile birlikte mutilate oynarken %40 üzerinde crit oluyor ve talentlarla beraber mutilate crit şansı ve dmg da artıyor. Dolayısıyla master poisoner'ın raid dps'e katkısı çok daha fazla demek yanlış olmaz.

Rehberin başında da belirttiğim gibi mutlak bir doğru söz konusu değil, kendi gearına, raid setupına göre test edip talentlarda değişiklik yapabilirsin.

Teorik olarak bende zaten sana katılıyorum değişikliği çoktan yaptım da.. Test eden varsa birde onaylayalım yaptığımız değişikliği demek istemiştim.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı