İçeriğe git

Resim
- - - - -

PvP Bilgilendirme

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#1 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2009 - 10:57 ÖS

Merhaba arkadaslar forumumuzda okudugum kadariyla arkadaslarinmizin Arena konusunda bilgilendirilmeleri lazim su acidan suanda gercekden Arenada 2v2 3v3 5v5 Tam olarak Power Rangers a benziyor o yuzden biraz bilgilendirme hepimiz icin cok iyi olucakdir.Ben eskiden bir Druid olarak ( Suanda oyuna ara verdim ) Rating im 2117 di Resto olarak oynuyordum ve karsilasdigim durumlar 2v2 setupim Retri Paladin + Resto Druid.En iyi 3 setup

Resto Druid + Retri Paladin : Suanda oyunun en iyi 2. Setupdir.Ama gerekli olan sadece Resi 600 up olmasi gerekiyor.Ve en iyi C.C ye sahip kombinasyondur su acidan Paladin asla Hammer Of Justice kullanmaz sadece Druidin Rot layarak cok rahat Dps yapmakdadir,2dps konusunda endislenmeniz gerekmiyor Paladin oldukdan sonra rahat rahat kendinizi koruya bilirisiniz.Druid her zaman Hot lamasi lazim su acidan ornegin Targetinizin Hp si full veya Ustunde 3 hot var bosu bosuna Hotu patlatmayin her zaman 3. yenileyin eger yenilemezseniz Mana kaybina ugrarsiniz.Paladin ise zaten Damageleri cok iyi durumda ve mana sorunu olmadigindan Dps si asla dusmez o yuzden Cyclone Hot ve Drink yontemiyle her zaman Druid Manasini stabil tutar.

Deathknight + Priest : En iyi Combinasyondur.Tabiki Priest Disipline olmak zorunda ve Resi 600 up olmasi sarttir 600 e ulasdiginizda PvE itemlerini giyerek (Ben Priest icin cok tercih etmiyorim) Daha Cok Spell Power yakalaya bilir.Priest Mind Control ve Dps yaparak + Dk nin Debufflariyla dps e yardimci olur Dk Kendini (Blood) Healladigindan Priest in oncelikle kendini dusunmesi lazim sonra cc ve Mana Burn yapmasi lazimdir.Ama Priest in ben Hgbrd Talentini tercih ediyorum. Silence v.s Mind Flay her zaman is gorur ve Dk yida Rahatlikla Boostlar

Rogue + Mage : Her zamanki gibi En iyi 2dps kombinasyonu ama Suanda Oyun Power Rangers oldugundan cok rabet gormuyor.Kesinlikle Healer a gidilmez ( Druid Haric ) C.C buyukdur Everything olarak bakilmasi lazim eger c.c yi Basariyla Tamamlarsa oyun kazanmalari basarilir olur. Cripling Poison Kullanilir ama eger Mage iniz yetenekli ise Deadly + Wound Poi yi tercih ediyorum Mage FrostBolt rank 1 kullanarak zaten Cripling in yerini tutar genellikle maclar kisa surdugu icin rahat sekilde Sptrin v.s ile dps yapabilirisniz. Su devirde Multilate Tercih ediyorum.Puf nokdalar Warrior icin Evsion kullanin ama su sekilde Berserk e gecdiginde warrior Evasionun kullanin eger Battle Stance yapmazsa dewam edin yapdigi andada Uzaklasin Evasion u kapatin silin bu sekilde Rage ini azaltarak Mage e Vakit kazandirisiniz ve Daha cok vakit kazanirsiniz

Kisisel Tavsiyelerimden : Maclarinizi her zaman Video cekin ve hatalarinizi partnerinizle konusun ve tartisin. Yenildiginiz zaman belli bir takima ustelemeyin Video izleyin taktiklerini gorun ve ona karsi bir taktik olusturun.Her zaman PvE Mainhand ve offhandlerini kullanin daha cok SpellPower ve Hit rating oldugundan Resist ve Miss olayina cozum getirir.Vanish Cheap Sht macrosu yapin Turkiyede olmasada bildiginiz kadariyla Cheap Sht damage vermez ve +2Second kazanirsiniz.Proxsimo ve Dominos haricinde Addon kullanmayin bunlar makinanin Perfonmasini dusurur Sesleriniz her zaman acik olsun.Ve herseyden onemlisi sabirli olun.

Simdiden basarilar
  • 0

#2 AnqeR

AnqeR

Champion

• Members
  • 1.323 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2009 - 11:20 ÖS

güzel bir çalışma olmuş... Teşekkürler
Peki Resto dudu + ret pala yerine holy pala - ret pala yapsak gine aynı performansı alırmıyız?
  • 0

#3 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2009 - 11:39 ÖS

Simdi Soyle bir Problem var sadece Bufflardan Kazanirsin okadar. Zaten Freedom olayi 2nizdede olur.Stunlariniz 3.den sonra bosuna gider. Ve c.c 5 saniye kadar duser sebebi ise.Druidin Rot ve Cyclone var o yuzden problem yasarsin ve Hot tarzi bir spell olmadigindan Rahatlikla Drinking yapamazsin ve sonucda oyun kaybetme sansin artar.

Eger Healer Paladinsen sana Retri Olmani tercih ederim. Yada Tank paladin olursan 3v3 basarili olurusn. Disiplne Priest - Resto Druid or Shaman - Retri Paldin yada Tank cok zevkli bir kombinasyondur.Eger bana class ini ve Talent ini soylersen yardimci olurum
  • 0

#4 zedhunter

zedhunter

Sergeant

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 07:11 ÖÖ

güzel bir çalışma olmuş... Teşekkürler
Peki Resto dudu + ret pala yerine holy pala - ret pala yapsak gine aynı performansı alırmıyız?

kesinlikle aynı performans'ı alamassın holy paladin healer olarak sağlam olsada resto druidle boy ölçüşemez arenada özellikle..
  • 0

#5 beyazmurat

beyazmurat

Legionare

• Members
  • 472 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 10:02 ÖÖ

Şu anda oyunu bırakmışsın ve eskiden olan deneyimine göre yazmışsın bu yazıyı doğru mu? Eskiden kastın hangi yamaydı öğrenebilir miyim?
  • 0

#6 darkturk

darkturk

Scout

• Members
  • 217 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 10:55 ÖÖ

arkadaşlar bence dk holy palada gayet guzel bir setup
  • 0

#7 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 02:34 ÖS

Eskiden derken 2hafta oncesine kadar.
  • 0

#8 lordfugo

lordfugo

First Sergeant

• Members
  • 232 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 03:58 ÖS

Biz feral druid resto shaman giriyoruz 630 resil bulunuyor bende shamanda ise 200+ resil var ama 2 dps takımlara karşı çok zorlanıyoruz ccde tutayım derken dps payamıyorm dps yapıyım dersem shamanı koruyamıyorm örneğin mage-mage specine yenildik :S 2side frosttu 3 kere üst üste yendiler bizi karşı taktik belirleyemedk.
  • 0

#9 Roxy

Roxy

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 04:10 ÖS

Hem rogum var hemde druidim ağırlıklı druid oynarım ancak resto bana kalırsa pek iş yapmıyor.1 silence 2 kere üst üste stunda ölüyorsun. hadi stunların 1isini trinketle aç geri kalan sürede çok damage alınıyor

Selam bu arada :D
  • 0

#10 lordfugo

lordfugo

First Sergeant

• Members
  • 232 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 04:21 ÖS

druid hotsuz yakalandımı stuna zaten instant heal kullanmak zorunda kalıyor arenada. rog-pala 2lisinden çok çektim ben resto iken :D
  • 0

#11 Roxy

Roxy

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 04:28 ÖS

rog - dk daha pislik bence... cs atıyor rog. hadi barskin açtın... dk la bi güzel cs de nukeluolar kidney geldiği an açıyorum trinket ile hp = %50 civarı o anda bi silence yiyorum dk dan... bitti işte.

Ha bitmediyse rog vanish yada dknın peti stunluo gene bitti...
  • 0

#12 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 05:04 ÖS

Sen bu oyunu 2v2 oynuyorsun 2v1 kesinlikle degil sana o dediklerini yapmalari icin Partnerinin ortalikda dolamasi gerekir ve seni tabiki korumasi bi druid olarak asla Max range den fazla yaklasmaman lazim yaklasirsan seni tabiki rahatlikla oldururler her zaman max range i kullanman gerekli. Partnerin v.s takimininiz bg lerinizi yazarsaniz size yardimci olurum
  • 0

#13 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 05:06 ÖS

rog - dk daha pislik bence... cs atıyor rog. hadi barskin açtın... dk la bi güzel cs de nukeluolar kidney geldiği an açıyorum trinket ile hp = %50 civarı o anda bi silence yiyorum dk dan... bitti işte.

Ha bitmediyse rog vanish yada dknın peti stunluo gene bitti...

Yanimda Paladin oldugundan Nukk tarzi seyler cok oluyor en kotu Paladin 1 targeti Sleep attikdan sonra yada Hoj trinket kullanirsa direk 2. olarka HoJ atiyor zaten 1dps de Druid i zor kesiyor.2v2 de 1 healer 1 dps geldiginde isimiz daha cok kolay
  • 0

#14 Roxy

Roxy

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 05:52 ÖS

woofer oynadığın druidin linkini verir misin biraz incelemek istiyorumda... Yazmışsın ara verdim diyede biraz inceleceğim yüksek ratingli oyunculardan kopya çekmek iyi bişi :D
  • 0

#15 darkturk

darkturk

Scout

• Members
  • 217 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 06:40 ÖS

şimdi size bi takım soyleyecem çok saçma gorundu gozume ama adamlar 5 maç ustuste optu bizi :S disp priest holy paladin :S
  • 0

#16 lordfugo

lordfugo

First Sergeant

• Members
  • 232 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 08:46 ÖS

ben feral druid olduğum için dmg almıyorum partnerim kendisini koruması gerekiyor hedef o olduğundan. Mage-shaman Dk-pala Dk-rog Dk-mage bu setıplarda çok zorlanıyoruz bir taktik varmı sizce?
  • 0

#17 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2009 - 09:06 ÖS

ben feral druid olduğum için dmg almıyorum partnerim kendisini koruması gerekiyor hedef o olduğundan. Mage-shaman Dk-pala Dk-rog Dk-mage bu setıplarda çok zorlanıyoruz bir taktik varmı sizce?

Galiba partnerin shaman.Kolonlari kullanmaniz lazim ve seninde her zaman CD doldukca her sekilde cc yapman lazim her zaman.En kotu Talentlardan Bear Charge a git
  • 0

#18 lordfugo

lordfugo

First Sergeant

• Members
  • 232 İleti

Yazma tarihi: 18 Şubat 2009 - 05:17 ÖS

bi roga karşı pillar tutturamıyorki adam :S hep slow hep slow cc dediğimde dodge-cos açıyor. blize mail atcam düzeltsin rogları :)
  • 0

#19 Woofer

Woofer

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 18 Şubat 2009 - 07:29 ÖS

Simdi oncelikle sen bir druid sin ^^ Senin Shamanin ne kadar cok yasarsa sende okadar cok dps yaparsin.Su acidan ornegin : Rog shamanin ustunde Rog a cc yap Full time olarak eger Trinket Kullanirsa bekle cd-time nin fullenmesini sonra yeniden cc ye basla o arada shamanin zaten kacar rahatlikla o yuzden geneliikle Rog a cc yapmadan oncde Trinket i kullanmasini sagla , ve asla ne olursa olsun Eva kullan rog a dalma ya Cyclone git yada diger target a donun.
  • 0

#20 extra

extra

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 18 Mayıs 2009 - 11:54 ÖS

şimdi size bi takım soyleyecem çok saçma gorundu gozume ama adamlar 5 maç ustuste optu bizi :S disp priest holy paladin :S

Harbiden güzel öpmüşler dicek bişi yok vardırda benim yok http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı