İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore Bölümü Hk.

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 28 Şubat 2009 - 03:13 ÖÖ

Resmi ekleyen

Son zamanlar sıkça gelen öneri & istekler doğrultusunda,zaten bir wow forumunda olması gereken Lore bölümünü açmış bulunmaktayız.
Bu bölümde Warcraft,Wow,Irk,Hero Hikayelerini paylaşabilir,mevcut konular altında bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

İyi Forumlar.
  • 0

#2 mirria

mirria

Knight

• Members
  • 338 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2009 - 03:16 ÖÖ

Evet arkadaşlar sonunda bazılarımızın eksikliğini hissettiği Lore bölümünü açmış bulunuyoruz. Burada oyunda çoğumuzun sırf imba diye açtığımız karakterlerimizin altyapısını, dini inançlarını, yaşadıkları çevreyi ve daha birçok şeyi öğrenmemiz; ayrıca sağlam bir Türkçe Warcraft Lore arşivi oluşturmamız amacındayım. Şimdilik deneme amacıyla birkaç konuyla başlayacağız. İleride sizin de katkılarınızla bu arşivin büyüyeceğine ve daha iyi tanıdığımız bir dünyada daha keyifli vakit geçireceğimize inanıyorum. Katkıda bulunacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Hayırlı olsun!!!
Saygılar Mirria
  • 0

#3 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 28 Şubat 2009 - 03:43 ÖÖ

Lore bölümü hakkında herhangi bir öneriniz,isteğiniz olursa diye bu başlığı kilitlemiyorum.
Başlıkta tebrik v.s mesajları görmek istemiyorum,mesaj kirliliği olmasın.
Biz tebrik ettiniz sayarız sizi,hadi bakim iyi eğlenceler.
Lore bölümü fikrini ilk öneren arkadaşımız soulburn'e ve bu bölümü açmam için bana baskıda bulunan mirria arkadaşımada teşekkürlerimi sunuyorum.
Sizlerinde katkısıyla (umarız) kısa zamanda geniş bir Türkçe Lore arşivi oluşturacağız.

Saygılar.
  • 0

#4 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Şubat 2009 - 10:59 ÖÖ

mesela rogue denince akla gelen rogueler var warcraft tarihinde onları anlatan yazılar koyabilir miyiz?
  • 0

#5 mirria

mirria

Knight

• Members
  • 338 İleti

Yazma tarihi: 01 Mart 2009 - 03:48 ÖÖ

rogueların kökenini, gelişimlerini ve organizasyonlarını anlatan bir yazı hazırlanabilir. ama tanınmış rogueların ana karakterler adı altında incelenmesi daha doğru olur.
  • 0

#6 twinkle

twinkle

Legionare

• Members
  • 410 İleti

Yazma tarihi: 02 Mart 2009 - 02:56 ÖÖ

Güzel fikir^^
  • 0

#7 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 02 Mart 2009 - 02:43 ÖS

Buraya Warcraft Lore ile ilgili öneren Soulburn adlı eski silah arkadaşımdan onur duyuyorum. Nasıl olsa aynı Spinebreaker serverındayız. Mirria'nın inatçı ve cesaret isteklerine hayran olduğum gibi ona teşekkürümü belirtmem gerekecek.

Warcraft dünyası, çok büyük ve güzel bir evren olmasına rağmen tarih anlatımı hatasız olmadığını biliyoruz. Ama bazı konularda çelişkili olan şeyler vardır. Bu tür eksiklikleri beraber giderebiliriz. Eredar, Zandalar, Old God'lar, Kadimler Savaşı gibi bazı konularda büyük kopukluk var. Yine de bunu kaynaklı olarak doldurabiliriz. Bunun üstüne teori üretebilir ve iddia atabiliriz.

Warcraft evreni ile ilgili her anlatılacaklarla hoş vakitler geçirebiliriz.
  • 1

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#8 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 02 Mart 2009 - 02:47 ÖS

Buraya Warcraft Lore ile ilgili öneren Soulburn adlı eski silah arkadaşımdan onur duyuyorum. Nasıl olsa aynı Spinebreaker serverındayız. Mirria'nın inatçı ve cesaret isteklerine hayran olduğum gibi ona teşekkürümü belirtmem gerekecek.

Warcraft dünyası, çok büyük ve güzel bir evren olmasına rağmen tarih anlatımı hatasız olmadığını biliyoruz. Ama bazı konularda çelişkili olan şeyler vardır. Bu tür eksiklikleri beraber giderebiliriz. Eredar, Zandalar, Old God'lar, Kadimler Savaşı gibi bazı konularda büyük kopukluk var. Yine de bunu kaynaklı olarak doldurabiliriz. Bunun üstüne teori üretebilir ve iddia atabiliriz.

Warcraft evreni ile ilgili her anlatılacaklarla hoş vakitler geçirebiliriz.

Senin warcraft lore'u anlatmandan level kasamıyorduk zamanında,bu işte iyisin & bilgilisin,bu bölüme çok katkın olacağına eminim.http://localhost/wowturk_ipb/public/style_emoticons/default/confused.gif :)
  • 0

#9 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 03 Mart 2009 - 10:20 ÖS

Yeni bölüm için yeni moderatör arkadaşımız Cagrikurt'a görevinde başarılar diliyorum.
Malum yeni mod alımlarını kapatmıştık,bundan sonra ilelebet & ebediyen mod alınmayacak dedik lakin bu tarz istisnaları yapabileceğimide söylemiştim.
Cagriyi az-çok eskiden tanıdığım & Lore hakkındaki bilgisinin ne kadar ileri derecede olduğunu bildiğim için bölüme mod olarak atıyorum,atadım..
Foruma hayırlı olması dileğiyle..
Mirria & Cagrikurt ile beraber hedefimiz olan geniş çaplı Türk Lore Arşivi'ni daha hızlı toparlayacağımıza inanıyorum.
  • 0

#10 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 07 Mart 2009 - 06:40 ÖÖ

Teşekkür etmeden geçmeyeceğim Marv. Şunu unutmayın ki Warcraft evreni akıcı bir ihtişamdır. Warcraft evrenisiz oynamak, kör sağır, dilsiz oynamaktır :(

Bu arada grafik öğrencisi olduğum gibi ödevlerimi ihmal etmeden ve derslerimi aksatmadan Warcraft Lore bölümüne açabileceğim başlıklarla uğraşıyorum. Bu iş oldukça uzun sürebileceği söylemem gerek. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler :(
  • 0

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#11 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 02:04 ÖS

ya su loreyi okudumda arkadaslar emek vermis ugrasmıs etmis ama hepsi tam bilgi deil bize kaynaklarını verseler bu bilgileri nerden aldıklarını daha fazla aydınlatsalar eminim lore kısmı cok daha güzel olur mesela arkadas diorki büyük sef kitabını okudum tamam dostum emegine tesekürler cok yardımcı oldu lore benim aydınlanmamda ama bunlar yetersiz bu kaynakları nerden aldıgınızı ögrenmek isdiyorum kitapları nerden bulabilirm w3 ü 7 defa bitirdim her alahin günü battlenette dota oynayip davranislarini konusmalarini takip ediyorum onun dısında yaptıkları isleri nasil o yolu sectiklerini yinede aydinlanamadim burda verilen bilgilere bakip bakip w3 deki bölümlerde dikatlice takip ediyorum bence bu kadar bilgi bize yeter birazda kaynaklara inelim nerden ögrendigimizi nerden buldugumuzu söyliyelim ki dier arkadaslar icin daha ii olsun daha ii anlasınlar bilgilerin kimisi eksik kimisi yarim ama tabikide adam özet geçmiş ve çokta güzel olmuş takdir edilcek bi davranis ama birazda kaynaklari verseniz cok cok daha ii olur biz lore hakında pek bisey BİLMİYENLER VE ÖGRENMEK İSTİYENLER İCİN *
  • 0

#12 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 03:33 ÖS

World of Warcraft universe guide - WoWWiki

İngilizcen iyiyse bu sayfaya bakmanı tavsiyelerim.İçinde her türlü kahramanın,savaşın hikayesini bulunuduruyor.Ayrıca kitaplar,çizgi romanlar sana her şekilde yardımcı olur.
  • 0

#13 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 05:25 ÖS

hm zaten wow yazınca gelen sitelerden biri wowwiki. ki benim asıl kaynağım orasıdır.

ama şu var ingilizceyi herkes ne seviyede biliyor ki? o yüzden kaynaklar konusunda ben araştıranların bulabileceğini söylüyorum. tabi adam bakar ingilizce bu der geçer o yüzden biz Türkçe ye çeviriyoruz. şahsen ben öyle yapıyorum az da yorum.

mesela moderatörlerimiz daha profesyonel çalışmalar yapıyor. bunuda göz ardı etmeyelim
  • 0

#14 gaelkor

gaelkor

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 22 Nisan 2009 - 09:34 ÖS

Ulduar ın güzel bir hikayesini koyabilirmisiniz ?ulduar nedir, amaçları nedir, ne yer-ne içerler ? ben beceriksizim bulamadım =)
  • 0

#15 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 23 Nisan 2009 - 01:21 ÖÖ

WoW Insider -- News, Analysis, and Opinion from inside the World of Warcraft
Burada da güzel yazılar var mesela karakterleri anlatırken hep esprii bir dil kullanmış.Benim çok hoşuma gitti.
Know your lore'a girin.
  • 0

#16 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 03 Haziran 2009 - 08:20 ÖS

aslında bütün zindanların hikayesiyle ilgili bir araştırma yapılabilir.bana sadece ulduar lazım gerçi ama bilmeyen kişiler için faydalı olur kanımca.
  • 0

#17 Grigon

Grigon

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 14 Ağustos 2009 - 03:02 ÖS

Sargeras dışındaki diğer titanlar hakkında yazılar paylaşabilirmisiniz?
  • 0

#18 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 31 Mayıs 2010 - 08:49 ÖS

Ya benim anlamadığım bişey var bu sonuçta yaratılmış bi evren,ve ciddi bir şirkete ait,ama buna rağmen hiç bir yerde tam eksiksiz ve ayrıntılı bir bilgi yok,yanii bi allahın blizz müdürüde demezmi ki"arkadaşlar 5000 küsür sayfalık bi kitap çıkarttık kalanını boşverin burda herşey yazıyo"!ama bunun yerine kopukluklar çelişkiler eksiklikler,belkide blizz daha bi gerçekçi dursun diye bilerek yapıo..

Neyse demem şu ki bi konu açsak,titanlardan cataclysme kadar herşey olsa,yani daha doğrusu insanlar bildikleri herşeyi özet çıkarmaksızın yazsınlar,varsa kaynakta lütfen göstersinler,modlarımızda bilgileri derleyip düzgün bi başlık altında toparlasa,kanımca muhteşem bir arşiv olur.çok zahmetli bi iş oldunu biliyorum ama bi düşünün yani kısa kısa,yada uzun uzun öyküler,arşivlenmiş,olay sıarsına göre dizilmiş,bu fikri geliştirirsk muhteşem bi lore ve rp kaynağı elde edicemizi düşünüyorum..

Not:konu dışı oldunu biliyorumda,bi konuya kendimi abone yapmam için o kutucuktaki neyi seçemm gerekiyo acaba?
  • 0

#19 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 31 Mayıs 2010 - 11:44 ÖS

Evet ama bu iş sadece modlarla olmaz madem bu düşünceyi öne attın sende bu çalışmalara katıl.Wow oynadığına göre az çok ingilizcen vardır çevrilere yardım edebilirsin.Armut piş ağzıma düş yapmamak lazım.
  • 0

#20 Judicious

Judicious

First Sergeant

• Members
  • 353 İleti
  • LocationKaracabey, BURSA

Yazma tarihi: 11 Haziran 2010 - 09:24 ÖS

Son Bekçi, Ejderhanın Günü , Büyük şef ve kısa warcraft haricinde elinde pdf ve word dosyası olarak yazı bulunan arkadaşlar benim maile yollabilirlerse cok sevinirim download yapamıyorum server bilgisayarı ancak mailime gelenleri alabiliyorum onlarda rar olursa. [email protected] a gönderebilirseniz sevinirim şimdiden sağolun daha var lore hakkında hikayeler ama ben indiremiyorum :D
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı