İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore'da Roguelar..

• Please log in to reply
Bu konuya 66 yanıt gönderildi

#41 Marco_Polo

Marco_Polo

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 12:57 ÖS

rogue | Turkish definition by Tureng Online Dictionary, rogue Türkçe anlamı

linkte bu kelime ani "rogue" kelimesi karşılığı 25 anlam var. birçok değişik kaynakta diğer bazı anlamlarda olabilir ama genelde anlamların çoğu aynıdır. hillebaz,dolandırıcı,sahtekar,kabadayı,v.s

ancak oyunda rogue aslında assasinate kelimesiyle özdeştir.

assassinate | Turkish definition by Tureng Online Dictionary, assassinate Türkçe anlamı

yani kısaca katil. lore da sanki rogue lardan çok bahsedilmiyor.. fazla yer işgal etmiyorlar.. lore da bile rogue ların gizemi devam ediyor... :D

rogue= yalnızlık

bazıları karanlıktan korkar, bazıları karanlıkta yaşar...

Karanlık cömert ve sabırlıdır :D
  • 0

#42 undomiel

undomiel

Champion

• Members
  • 1.060 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2009 - 09:40 ÖS

yıllar sonra mesaj attığım için üzgünüm, forumu kurcalarken buldum bu konuyu..
müthiş..
ellerinize sağlık..
vay be.
  • 0

#43 wnratt

wnratt

Centurion

• Members
  • 773 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 12:47 ÖS

yıllar sonra mesaj attığım için üzgünüm, forumu kurcalarken buldum bu konuyu..
müthiş..
ellerinize sağlık..
vay be.

Ne 1 yılı 4 ay olmuş desem yanlış olacak Jun 2008`de kayıt olmuşsun neyse welcome^^
  • 0

#44 undomiel

undomiel

Champion

• Members
  • 1.060 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 01:17 ÖS

Ne 1 yılı 4 ay olmuş desem yanlış olacak Jun 2008`de kayıt olmuşsun neyse welcome^^

yaa olsun emek emektir,=) aylar sonrada bulmuş olsam, teşekür etmek istedim =D.
gerçi o rogue blood elf ama >.> Nelf yok mu ki acaba.
  • 0

#45 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 03:22 ÖS

Bi tane de troll rogue var zannedersem.Orgrimmarda AH'nin çatısında dolaşıyor ama lore de ne kadar önemli tartışılır.
  • 0

#46 Jing

Jing

Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 09:36 ÖS

"Assassin" kelimesi "Haşhaşi" den gelir yani liderleri Hasan Sabbah adında eski bir Ömer Hayyam öğrencisi. O dönemdeki kralın, hükümdarın (kimdir nedir hatırlayamadım) en yakın adamı sıfatından, yine aynı hükümdarım veziri tarafından oyuna getirilerek düşürülmüştür ve intikam almaya and içerek insanları ikna etme, beyin yıkama vb gibi şeylerde ustalaşamıştır. Öğretisini tamamladıktan sonra kendisine Haşhaşiler tarikatını kurup en cengaver ve cesur olanlarını özel görevlerde görevlendirmiştir. Bu görevler belli kişileri öldürmek üzerine elbette ( suikastçiliğin doğuşu gibi bir nevi). Tek fark bu kişilerin bazı kimseleri bilerek ve isteyerek halkın yoğun olduğu pazar yer, cami gibi yerlerde herkesin gözlerinin önünde öldürmeleridir. Beyinleri haşhaşın etkisi altında olduğu için korkusur bir şekilde ölümden korkmadan görevlerini yerine getirir ve oracıkta öldürülürler. Bu ölüm şekli kimi zaman basit bir kılıç darbesi kimi zaman parçalanarak. Halkın kalbine korku salmak amacıyla böyle ölmeleri emredilmiştir.. Benden önce yazan arkadaşların söylediklerine yanlızca bir eklenti..(Kaynak amin maalouf-semerkant) Hemen hemen her rpgde olan assassin ve wowdaki adıyla rogue ların dayandırıldıkları temel budur.

Başlıkla ilgili değil pek ama bilgi bilgidir:) Saygılar..
  • 0

#47 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 09:38 ÖS

"Assassin" kelimesi "Haşhaşi" den gelir yani liderliğini Hasan Sabbah adında eski bir Ömer Hayyam öğrencisi. O dönemdeki kralın, hükümdarın (kimdir nedir hatırlayamadım) en yakın adamı sıfatından, yine aynı hükümdarım veziri tarafından oyuna getirilerek düşürülmüştür ve intikam almaya and içerek insanları ikna etme, beyin yıkama vb gibi şeylerde ustalaşamıştır. Öğretisini tamamladıktan sonra kendisine Haşhaşiler tarikatını kurup en cengaver ve cesur olanlarını özel görevlerde görevlendirmiştir. Bu görevler belli kişileri öldürmek üzerine elbette ( suikastçiliğin doğuşu gibi bir nevi). Tek fark bu kişilerin bazı kimseleri bilerek ve isteyerek halkın yoğun olduğu pazar yer, cami gibi yerlerde herkesin gözlerinin önünde öldürmeleridir. Beyinleri haşhaşın etkisi altında olduğu için korkusur bir şekilde ölümden korkmadan görevlerini yerine getirir ve oracıkta öldürülürler. Bu ölüm şekli kimi zaman basit bir kılıç darbesi kimi zaman parçalanarak. Halkın kalbine korku salmak amacıyla böyle ölmeleri emredilmiştir.. Benden önce yazan arkadaşların söylediklerine yanlızca bir eklenti..(Kaynak amin maalouf-semerkant) Hemen hemen her rpgde olan assassin ve wowdaki adıyla rogue ların dayandırıldıkları temel budur.

Başlıkla ilgili değil pek ama bilgi bilgidir:) Saygılar..

Hasan Sabbah ve tarikatını merak edenler Alamut,Alamut'a Dönüş kitaplarını okuyabilirler şu anda yurt yayınları basıyor bu kitapları.
  • 0

#48 undomiel

undomiel

Champion

• Members
  • 1.060 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 09:47 ÖS

hmm bilgiler için sağolun. bana bu anlattıkların assassin's creed'i hatırlattı ''nedense'' xD.. aynı dediğin gibi yaw, gidip pazarda,mmilletin içinde öldürüyoduk. ne psikopat suikastçilik ^^.
  • 0

#49 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 10:38 ÖS

Oyundaki en büyük katil loncası Vancleefindi di mi?
  • 0

#50 Jing

Jing

Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2009 - 10:41 ÖS

Vancleef in başında olduğu defias brotherhood en büyüğü olması gerek. Birde syndicate ve rogue questlerinden birince misafir olduğumuz içinde grand master rogue sıfatlı farah/farad( ismini hatırlayamadım wikiden baktm ikiside deil fakat buna benzer birşeydi) birisinin liderlik yaptığı bir kardeşlik daha var. Bunlar diğer ikisi gibi düşman değiller falan amaçlarını vs bilmiyorum..
  • 0

#51 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 23 Kasım 2009 - 11:29 ÖÖ

Haşhaşinleri eğlenceli bir şekilde öğrenmek istiyorsanız Assasin's Creed de oynayabilirsiniz
  • 0

#52 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 11:36 ÖÖ

SI:7 diyorum başka birşey demiyorum :D
  • 0

#53 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 11:58 ÖÖ

Vay hiç beklemediğim kişiler Necromancer çıkıyor ehehehhehe
  • 0

#54 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 01:50 ÖS

Çok tuttum kendimi, bayaa kastım ama dayanamadım yazdım :D roguemaniac olunca ayrıca içten içe necromancy e bir meyil olunca sonuç böyle oluyor :D
  • 0

#55 pyuce

pyuce

First Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 02:51 ÖS

bilmeyen yoktur ama yine de paylaşmak istedim...her türlü on numara bir video..editleri müziği herşeyiyle süper bir video bence.. dediğim gibi büyük bir bölmünüz mutalka izlemiştir umarım yeni izleyecek olanlar benim ilk ilzediğim zaman gibi keyif alırlar..

Not:kaç kere izlediğimi hatırlamıyorum :D
YouTube - The Craft of War: BLIND
  • 0

#56 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 03:16 ÖS

öldürmeye çalıştığının onyxia olduğunun farkındayız sanırım
  • 0

#57 pyuce

pyuce

First Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 03:18 ÖS

öldürmeye çalıştığının onyxia olduğunun farkındayız sanırım

walla ben farkındayım da diğer arkadaşları bilmem:) ilk izlediğimde merak etmiştim ben de kim bu kanatlı diye araştırıp bulduğumda çok şaşırmıştım hatta.. şşş işareti çok güzel ama Onyxia'nın:)
  • 0

#58 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 06:54 ÖS

Çilingircilik tarihinden başka bi loreleri olduğunu sanmıyorum.
Pek çok tarihi savaşlarda "görünmez saldırı, yakın dövüş ve görünmez tehlikelerle mücadele" becerileriyle savaşların kaderlerini değiştirmiş olabilirler...

1 sene Horrrttt puan :)
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#59 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationFallen Kingdom Lordaeron

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 07:58 ÖS

bütün Rogue'ler neden Blood Elf anlam çıkaramadım :S Gerçi Blood Elf Rogue iyi gidiyor .
  • 0
For The Alliance !

#60 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 06:30 ÖÖ

kendin sorup kendin cevaplamışsın sanki :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı