İçeriğe git

Resim
- - - - -

Film Önerileriniz?

• Please log in to reply
Bu konuya 278 yanıt gönderildi

#1 NerZhul

NerZhul

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 640 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 05:11 ÖS

İzleyipte düşüncelerinize yön veren veya sizi ekran başına kilitleyen favori filmlerinizi konusuyla birlikte paylaşalım.Bu ara torrentten indiricek pek bir şeyde kalmadı :)

Bir tane benden gelsin örnek teşkil amacıyla,güncel ve bu seneki oscarda domine eden filmden başlayalım:

Slumgod Millionaire
Konusu:Jamal Malik, Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan'da katıldığı “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Ama şova ara verildiğinde, bir sokak çocuğunun bu kadar büyük başarıyı ancak hile yaparak yakalayabileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Suçsuzluğunu kanıtlamaya çalışan Jamal, kardeşiyle birlikte kenar mahallede geçen yaşamını, mahalle çeteleriyle olan ilişkilerini ve tek aşkı Latika’yı yeniden bulma çabasını anlatmaya başlar. Yarışmadaki her sorunun cevabı Jamal'ın inanılması zor ama gerçek hikayesini ortaya çıkacaktır. Fakat sadece bir soru gizemini korur...

Not:Konu divxplanetten alıntıdır.
  • 0

#2 lunera

lunera

Senior Sergeant

• Members
  • 128 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 06:20 ÖS

Donnie Darko,gecen hafta izledim oldukça hoşuma gitti tavsiye ederim.Ayrıca soundtarck'ide gayet güzel "Mad World" onuda tavsiye ediyorum...

Jeux d'enfants (Love me,if you dare) : Favori filmlerimdendir kesinlikle çok orjinalbir anlatımı var.Soundtarck yine yıkıyo ortalıgı,eskilerden Louse Armstrong'dan "La Vie En Rose"...

Bir tane daha geldi aklıma "My Sassy Girl" Kore yapımı bir film yine orjinal bir anlatımı var,bulması biraz problem olabilir ama bulursanız mutlaka izleyin.Soundtarck'i "Shin Seung Hun - I Believe" parçada film kadar güzel...

Aklıma geldikçe eklerim,sizlerde etkilendiğiniz filmleri yazın izlemediysek izleyelim hep birlikte etkilenelim :) (Klasikleri yazanları şimdiden esefle kınıyorum xD)
  • 0

#3 Zimonze

Zimonze

Knight

• Members
  • 388 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 06:34 ÖS

"Jeux D'enfants" benim çok hoşuma gitmemişti:S Gerçi güzel bir filmdi ama bütün film boyunca içimde tuhaf bir his vardı. Ama soundtrack gerçekten bitirir hatta bitirdikten sonra bir kaç gün mırıldanırsınız o ritmi:P

Tavsiye edebileceğim filmler (izlemediğinizi düşündüğüm) : "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" bunu kesinlikle izlemeniz gerekli diye düşünüyorum. Ayrıca çok az filmi defalarca izlemişimdir bunlardan bir tanesi "The New Guy" dır. Gerçekten inanılmaz eğlenceli bir filmdir. Ve filmlerden bir tanesi de "The Goonies" dir. Herneyse bunlara göz atın derim.
  • 0

#4 wrathaza

wrathaza

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 07:45 ÖS

Requiem for a Dream , Bond serileri ( eski bond serileri kalitelidir) Jason Bourne serileride guzeldi. Eternal sunshine of the spotless mind filmini izleyin ve izlettirin :)
  • 0

#5 Xear93

Xear93

First Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 07:48 ÖS

walla star wars,matrix,lotr ve godfather dicem ama bunları herkes kesin izlemiştir.:) O yüzden Hitman,I am Legend ve 300 Spartalı gibi filmler oldukça güzel.
  • 0

#6 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 08:29 ÖS

You Dont Mess With The ZOHAN !
Her ne kadar filmin senaryo vs hepsi bir saçmalık olsa da, seviyorum kardeşim. İzlemememiş olanlara tavsiye edilir..
  • 0

#7 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 09:12 ÖS

Slamdog ı seyrettim ama o kadar oscarı alması sansasyon yaratmak içinmiş gibi geldi bana. Güzel film ama, 8 oscar etmez. Benhurlara, Lotr lara ayıp...

Söylenen filmlerden çoğunu seyretmişim. Hepsi de sevdiğim filmlerden.

Neyse eskilerden rainman diyeyim. Yenilerden crush diyebilirim.
  • 1

#8 wrathaza

wrathaza

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2009 - 10:07 ÖS

Crush seyretmedim , bi izleyim . Rainman evet guzel bir film
  • 0

#9 audax

audax

Centurion

• Members
  • 733 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 09:46 ÖÖ

Lock, Stock and Two Smoking Barrels ( super bir guy ritchie filmi)
Usual suspects ( kaiser soze var mı ötesi :) )
13th Floor - Dark City (bu ikisini matrixle beraber düşünüp ele almak lazım)

aklıma gelince yazarım daha :)
  • 0

#10 icesnap

icesnap

Scout

• Members
  • 932 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 10:22 ÖÖ

Slumdog Millonaire'i izledim kesinlikle 8 oscar ödülü kazanacak bir film değil.En fazla 1 veya hiç kazanmaması gerekirdi : <
O zamanlarda çıkan The Curious Case of Benjamin Button filminin kesinlikle hakkının yendiğini düşünüyorum : <
Ben "Ocean's" serisini çok severim.Favorim onlardır.The School Of Rock ve Tenacious D de çok güzel filmlerdi.E sonuçta Jack Black var :)
  • 0

#11 lunera

lunera

Senior Sergeant

• Members
  • 128 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 11:00 ÖÖ

Oldboy'uda ekliyim,yüksek olasılıkla duymuşsunuzdur.Gerçekten çarpıcı bir film izleyemenler bulsunlar bir yerlerden :)

"The Notebook"'da hoş bir filmdir,benzer olarak "A Walk to the Remember"var.

Sonra "Before the Rain",bu filmde benim çok hoşuma gitmişti...

Ayriyetten içinizden medeniyetten,teknolojiden bu kirli dünyadan uzaklaşma fikirleri geçiyorsa mutlaka izlemeniz gereken bir film daha var "into the Wild".Soundtrack'ini hatırlamıyorum ama çokda güzel bi şarkıydı...

Bir tane daha hatırladım "Lilja 4-ever" Rus yapımı bir film,Gerçekten sert bir senaryosu var.Soundtrack'i Rammstain'dan Mein herz Brennt (Favori gruplarımdandır)
  • 0

#12 Zimonze

Zimonze

Knight

• Members
  • 388 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 12:38 ÖS

Aa ben Crash'i izlemişsinizdir diye düşünmüştüm o yüzden söylememiştim. Crash mükemmel bir filmdir kesinlikle izleyin. Diğer konuda da belirtmiştim gerçekten mükemmel bir film...
  • 0

#13 faustomer

faustomer

First Sergeant

• Members
  • 260 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 02:08 ÖS

Slamdog ı seyrettim ama o kadar oscarı alması sansasyon yaratmak içinmiş gibi geldi bana. Güzel film ama, 8 oscar etmez. Benhurlara, Lotr lara ayıp...

Crow haklı ya sansasyon deyimce benim jeton düştü. Filmi bende izledim ve gerçektende The Curious Case of Benjamin Button kat kat daha güzeldi yani Benjamin Button'ı kesin izlemeni öneririm. Ayrıca Mistik olay(The Happening) ve Underworld: Rise of the lycans'ta hoşuma gitti izlemeni tavsiye ederim aklıma geldikçede yazarım.
  • 0

#14 wrathaza

wrathaza

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 02:42 ÖS

ben baktim 2-3 tane Crash var , siz hangisini diyorsunuz kim oynuyor filmde ( mesela bir tane vardi romantik komedi idi
  • 0

#15 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 04:19 ÖS

V vor Vendata izlemeyenlere önerilir.
  • 0

#16 Zimonze

Zimonze

Knight

• Members
  • 388 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 04:25 ÖS

Crash (2004/I)
  • 0

#17 marauder

marauder

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 04:27 ÖS

Ewt bende bi kaç tane yazıyım :)
BRAM STOKER's DRACULE 1992 OYUNCULAR - GARRY OLDMAN WİONA RYDER KEanu reeves ve Anthony hopkins dir .) çok güzel efsane bi film bence
İnto the Wild çok güzel bi film buda oyuncular kalıma gelemdi :)
Scarface oyuncular - ALPACİNO!
White Devil (BEyaz şeytan) oyuncular - Johnny deep Phenelope Cruz
  • 0

#18 wrathaza

wrathaza

Knight Lieutenant

• Members
  • 542 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 04:45 ÖS

Crash (2004/I)

ah tesekkurler =)
  • 0

#19 Glandis

Glandis

Knight

• Members
  • 313 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 08:15 ÖS

The Shawshank Redemption (1994)

izleyin izleyin izleyin .
  • 0

#20 lanet

lanet

Lieutenant General

• Members
  • 2.013 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2009 - 08:52 ÖS

hastası olugum katili bir türlübulamadım beni düsündüren film
Mind hunters

Usual suspects ( kaiser soze var mı ötesi ) harbi güzel bir filmdi ilk bölüm biraz sıkar gibi oldu ama ikinci bölüm iyidi. hitman saglamdı. bakış açısı, LOR, harbi güel filmlerdi..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı