İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wrath gate

• Please log in to reply
Bu konuya 47 yanıt gönderildi

#1 lalepapatya

lalepapatya

Scout

• Members
  • 222 İleti

Yazma tarihi: 31 Mart 2009 - 08:01 ÖS

Bu savasin loredeki yeri ne ve savasi anlaticak varmi bastan sonra? Kimler kimler tarafindan olduruluyor,kim kimi olduruyor olaylar ne ?
  • 0

#2 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 31 Mart 2009 - 08:53 ÖS

o videoyu izlersen ardından the battle for the undercity yi yaparsan çok iyi anlarsın diye düşünüyorum. forumda yeterli bilgi var birisi toplarsa bir araya gayet iyi olur. hatta timeline eşliğinde bir hikaye anlatımı off über olur. ayrıntılı incelemeler ise aynen devam eder. mesela thrall anlatılır. thrallın hayatı ayrı bi topic de anlatılır
  • 0

#3 erkanalkan

erkanalkan

Scout

• Members
  • 486 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 10:32 ÖÖ

ben horde oldugum icin alliance bu questi yparken olaylar nasıl gelisiyor bilemiyorum bi arkadas anlatabilir mi
  • 0

#4 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 02:51 ÖS

Ben anlatıyım Alliance ve Horde kuvvetleri Lich King'in kalesinin önünde Scource ile savaşmaktadırlar Bolvar ve Kuvvetleride svaşa katılır hemen arkalarından da Saufang ve kuvvetleri katılırlar ve wrath gate'in önündeki bütün Scource askerleri tek tek öldürülür. Bolvar Lich King'i kalesinden dışarı çıkması ve Adalete cevap vermesini ister, Lich King beklenmedik şekilde kapıda belirir ve Aralarında geçen konuşmanın ortasında Saufang dayanamayarak saldırır ama Lich King onu tek bir darbeyle yere indirir tam bu sırada bir tepeden ilginç kıyafetli bir undead Lich King'in eskiden yaptığı kötülükler hakkında bir konuşma yapar ve Lich King bnun Sylvanas'ın Forsakenlarından biri olduğunu anlar sonra savaş alanında kim var kim yok zehirli variller sallayan katapultlar la herkesi yok eder lich king de bundan nasibini alır ve kalesine çekilir. Daha sonra Ejderha Kraliçesi ejderhalarını göndererek bütün alandaki zehirleri alevleriyle temizletir ve her bir ölen askerin ardından toprakta bir buket çiçek biter.
  • 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 05:41 ÖS

Hatta sonunda Ally kuvvetlerinin başındaki kişinin(adını hatırlamıyorum) kalkanını Sw'de krala veriyorduk diye hatırlıyorum..

#6 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 07:20 ÖS

Hatta sonunda Ally kuvvetlerinin başındaki kişinin(adını hatırlamıyorum) kalkanını Sw'de krala veriyorduk diye hatırlıyorum..

bolvar ın kalkanı. kalkanı alan sw kralı çok kızıyor forsaken lerin şehr-i mahşerine saldırıyor. horde a da kızgın aynı zamanda. bolvarı öldüren baş simyager apoteraki yi öldürüyorlar sonra yolda thrall a karşılaşıyorlar çünkü thrall da aynı anda the dark lady ile beraber varimathrası öldürüyor. kral thralla saldırıyor fakat lady jaina frozenleyip onları sw ye teleport ediyor.
  • 0

#7 lalepapatya

lalepapatya

Scout

• Members
  • 222 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 07:55 ÖS

Putress in rolu ne? Saurfangin ally karsiligimi
  • 0

#8 erkanalkan

erkanalkan

Scout

• Members
  • 486 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2009 - 08:33 ÖÖ

putress aliancelerin oldurmesi gerekn serefsizmis arkadaslar yukarda anlattı ya
  • 0

#9 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 02 Nisan 2009 - 10:57 ÖÖ

Bu sırada Bolvar ' ın ölmediğini biliyorum yani tutsak şuan.. Dragonic olarak konuşuyorlar. Oradan anlaşılıyor..
  • 0

#10 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 09:10 ÖÖ

Bu sırada Bolvar ' ın ölmediğini biliyorum yani tutsak şuan.. Dragonic olarak konuşuyorlar. Oradan anlaşılıyor..

Nasıl tutsak ya adam orda kendinden geçti zehirden daha sonrada yanmadımı ejderler orayı temizlerken?
  • 0

#11 Gabjads

Gabjads

Druid Class Mod

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 10:36 ÖS

Şöyle oluyor ki; Alliance ve Horde Arthas'ın yerini öğreniyorlar. Topluyorlar ordularını. Önce Alliance savaşıyor. Zombiemtrak yaratıkları öldürüyorlar. Bunu gören Arthas amca bu kadar değiliz diyip o uzun boylu Vyr'kul mudur nedir onları yolluyor. O arada Saurfang the Younger(Saurfang'ın oğlu olur kendisi, babasının balta ve zırhını almıştır. Hatta Undercity questi bitince Saurfang gelir Thrall'ın yanına zırh ve baltası yoktur) ve Horde ordusu görünür. Vyr'kul'lara(yazım hatası olabilir) karşı savaşırlar. Hatta ufak bir konuşma geçer 2 komutan arasında. Neyse işte en son Bolvar çıkar konuşmaya başlar. "Arthas; blood of your father and your people" falan filan bişiler diyor. Hafiften Arthas'a laf takıp onu çağırıyor işte. Arthas amca kapıda görünüyor falan. "Do you speak of justice or covardness. I'll show you real justice of the great power" diyor sanırsam ve o zombimtrak yaratıkları canlanırıyor. Sonra Saurfang'ın oğlu atlıyor ordan "Enought talk, Let it be Finished!!" diye. Sonra Saurfang'ın balta kırılıyor. Tabi arada Horde'n evladı da ölüyor. Ordan Bolvar çıkıp Bir gün aldığın tüm canların hesabını vercen falan diyor. O ara kafaya yeşil zehirden geliyor. İsmi P'ile başlayan undead çakması yaratık çıkıyor böyle. Birde artist konuşuyor aman aman. Herneyse işte salıyor aletler o yeşil vebayı. Ordaki tüm askerler vebadan etkilenip evrim geçirmeye yaratıklaşmaya falan başlıyorlar. Arthas amca bile diz çöküyor.(ki tahminimce bu sırada Dreadlord amca Undercity'de fanteziler kurmakla meşgul). Arthas bu bitmedi diyip gidiyor şatosuna geri. Bolvar tam ölürken yaşam ejderhaları gelip heryeri ateşe veriyor. Veba yayılmadan kurtuluyor ortam. Nasıl oluyorsa ortamda anında çiçekler falan açıyor o derece.

Pek düzenli yazmam kusra bakmayın. Hatam varsa düzeltin. Böyle böyle böyle bişiler bişiler oluyor işte.
  • 0

#12 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 10:55 ÖS

Hatta o sırada o alanda hiçbir büyü kullanamıyordunuz diye hatırlıyorum ama çok da emin değilim, en azından blink ve teleportun çalışmadığını biliyorum :P Buff gibi yazı çıkıyor büyünün orada gücü kalmadığına dair? Neyse..

#13 lalepapatya

lalepapatya

Scout

• Members
  • 222 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2009 - 10:02 ÖÖ

Varimatras mi ne onla putress in rolleri ne?
  • 0

#14 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2009 - 11:53 ÖÖ

putress undercity de grand apotechary

varimathras da forsaken ın ikinci adamı oluoyordu ölomeden önce.
  • 0

#15 emptyleon

emptyleon

Knight

• Members
  • 335 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2009 - 04:20 ÖS

Quest zinciri Taa boreandan Baslıyor...Garrosh Hellscream İle Saurfang Taktiksel Acıdan Savasa Hazırlanırken Konusmalar Baslıyor..Dragonblight'ta Quest Yaparken Bir Mail geliyor..Saurfang'tan...Sana Hikayeyi Anlatıyor..Oglunu Kork'ron'ların Basına Koydugunu Söylüyor..Bir kac sey daha yazıyor mektupta ama tam bilmiyorum..questleri Sıra Sıra Yapıyoruz ve muhtesem Video geliyor..

Bolvar Ve Alliance Ordusu Wrathgate'de savasırlarken VryKullar Geliyor..Hordede Savas Nidaları İle Katılıyor Alliance Birliklerine...Saurfang Babasının Baltasıyla Bir Saurfang Klasiği Cleave'ini Atıyor Ve darmadagın ediyor ortalıgı..Bildiğiniz Gibi ARthas'a sesleniyorlar Ve Arthas Geliyor..Saurfang Let is be Finished Diyor ama kendisi Ölüyor...Ruhunu Aldıktan Sonra Purtress Cıkıyor.. Ve Aynen Sunları Söylüyor...

Did You Think we had Forgotten...Did you Think We HadForgiven...Behold Now..The terrible Vengeance Of The Forsaken*!

ve Aslında taa Hillsbrad Questlerine Dayanan ve Venomspite Adlı Bölgede Yaptıgımız DeneyLerle Geliştirdiğimiz(evet bizzat Biz Geliştiriyoruz Horde Olarak) iksirleri Hem Horde Hem Alliance Birliklerinin üstüne atıldıgını izliyoruz..

Sonrasında Kralice Alexstrazsa Geliyor Ve Tüm Forsakenleri patlatıyor...Aslında Burda rivayetler var..Görevi alırken Alexstrazsza Ve Krasus dragonkin Dilinde konusuyor bbir Bugla Bu bulunmus..Ve "Onlara bunu Söylemelimiyiz? -Hayır Daha Sonra Kendileri Ögrense Daha iyi Olur" Gibisinden 2li arasında konusma geciyor..Bolvar sanırım Ölmedi...İleride Göreceğiz Bunuda..

neyse Devam Edelim Sonraki asamada Saurfang'ın ogluna Verdiği Kafalıgı Alıp Saurfanga veriyoruz Boreanda..Sonrasında Saurfang hüznünü Saklayp Bir horde için En Önemli Sey Bir savasta gururuyla Ölmektir diyor ve Thrall'a gönderiyor bizi..forsaken RefugeeLer orgrimmarı Basmıs Sekilde Bizi bekliyor..her tarafta göcmenler mülteciler Orgrimmar'ın Sakinlerini Kızdırıyor ve itirazlarıda Duyuyorz oradan gecerken...Thrall'ın yanına vardıgımzda Lady Sylvanas'ı Görüyoruz..Sen Hikayeni anlatıyorsun Böyle böyle oldu diyorsun ve Lady Sylvanas'ın hikayeside seni destekliyor..Undercity'i Apothecary Lideri Purtress Ve Varimathras ele gecirmiş bulunuyor..Jaine Ploodmore'da konusmaya DAhil Oluyor ve Ally Kralının savasa Gideceğini Anlatıyor...Sonra Gidiyor..

Thrall Undercity Bizimdir Bizim kalacak Deyip svasa Gidiyor ve Ruins of Lordearonda Savasa baslıyoruz..Mini Boss'un işini Bitirdikten Sonra Thrall ve Lady Sylvanas İle birlikte( Vol'jinde basta yanımzda ama savasta Yok..) Undercity'e giriyoruz..Varimathras'a kadar SAyısız Demon Kesiyoruz ve En sonunda Portallarla Kaplı Lady'nin Odasına Geliyoruz...Varimathras'ın Herkimi Summonlamaya cAlısıyorsa Artık işini Bölüp Onuda Bi güzel Öldürüyoruz..Bu arada Diğer Taraftan Ally Birlikleri ve Varian Purtress'i Öldürüyor..Sonrasında Thrall'a Racon kesiyor ama Jaina Kurtarıyor vE olay bitiyor..Thrall ve Saurfang Konusma Yapıyorlar Ve Thrall Lady'e undercity'i Geri veriyor böylece bu questte bitiyor...

Horde acısından yazdım Uzun Oldu umarım arkads begenmiştr...

• 0

#16 Thunderboltt

Thunderboltt

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2009 - 06:13 ÖS

vay be ne yazmışsın öyle valla helal bilgilendirici olmuş.bu arada o catapult'ları attıran forsaken amcam Death to scorge Death to the living (scourge'a ölüm yaşayanlara ölüm) tarzında bişeyler söyleyip öyle yolluyor catapultları
  • 0

#17 wssn

wssn

Scout

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2009 - 02:37 ÖÖ

Sonuç olarak,
Alliance'lar Bolvar'ın intikamını almak için ve büyük bir tehdit olabilecek kimyager Putriss'i,
Horde'lar ise Putriss ile bir olup Slyvanas'a ihanet eden Varimathras'ı öldürmek için Undercity'e giriyorlar ve ironik bir biçimde iki eski düşman ve iki lider karşılaşıyor. Jaina Proodmore'un karizması görülmeye değer bu questlerde.
  • 0

#18 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2009 - 10:21 ÖÖ

Korialstrasz says: My Queen, do they know?
Alexstrasza the Life-Binder says: No, my beloved.
[Alexstrasza: [Draconic] They must not discover the fate of the young paladin. Not yet.
Korialstrasz nods.
Korialstrasz says: They will not.
Alexstrasza whispers: Come to me, <name>.
This is the dialogue you see when Alexstrasza is talking to Korialstrasz but due to a a bug where some players can speak Draconic, some players are able to read and translate the line of text that Alexstrasza says.

Geçen konuşmalar .. böyle bilmiyorum gerisini
  • 0

#19 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2009 - 08:52 ÖÖ

ya o bug mı yoksa hanı su Saphiron'dan ırıs ı alıorz ya Malyghos u summonlamak ıcın bize verdii questte Wyrm Rest Tower da Alexstrasza bize güçlerinin bir kısmını veriyodu belki onu yaptığı zamanda ejderha dilinide öğrenmiş oluyoruzdur bana mantıklı geldi.
  • 0

#20 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2009 - 03:28 ÖS

Hayır ejderha dilini sadece AQ kapılarını açan kişi öğreniyor , zaten bunu keşfedende aq kapısını açan birisi.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı