İçeriğe git

Resim
- - - - -

Maiev Shadowsong

• Please log in to reply
Bu konuya 42 yanıt gönderildi

#1 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 31 Mart 2009 - 10:17 ÖS

Maiev Shadowsong - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
Resmi ekleyen

Maiev Shadowsong ilk zamanlar Elune'un rahibelerinden biri iken War Of the Ancients zamanında diğer night elfler gibi legion a karşı savaşa katılmıştır.Bu savaşta bir çok yakınını kaybetmiş ve büyünün en kötü yüzleriyle karşılaşmıştır.
Tyrande ile birlikte Hyjal dağını araştırmaya gittiklerinde Illidan ın yeni bir sonsuzluk pınarı(well of eternity) yarattığını öğrenirler.Buna kızan night elfler illdan ı yakalamaya giderler.Yakalanmak istemeyen illdan çok güçlü bir büyü ile maiev in grubundaki bir çok night elf i öldürür.Ancak Tyrande ve Shandris'in yardımlarıyla illidan sonunda yakalanır.Maiev Malfurion'a Illidan'ın bekçisi olmak istediğini söyler.Bundan etkilenen Furion Illidan'ı bir yer altında bir hapse tıkar ve başına Maiev'i koyar.10000 yıl boyunca sürekli illidan'ın bekçiliğini yapan Maiev artık ondan nefret etmektedir.
10000 yıl sonra tyrande legion a karşı yardım etmesi için illidan'ı salar bu sırada bir çok night elf bekçiyi acımasızca öldürür.Illidan ne kadar onlara yardım etmiş olsa da artık bir şeytandır ve onlarla kalamaz ve kovulur.
Illidan'ın salınmasına ve bekçilerinin katledilmesine kızan Maiev yanına sadık yardımcılarını alarak illidan'ı avlamaya çıkar.Illidan'ın kaçarken masum köyleri yakıp yıkması onu kat kat daha sinirlendirmiştir.Onu aramak için bilmediği adalara doğru yola çıkar.Ama tek başına illidan'a karşı koymakta zorlanmaktadır.Bunun üzerine yardım ister.Malfurion ve Tyrande yardımına koşar ve illidan püskürtülür.Tyrande'nin gelişine hiç sevinmez.Lordearon karasına çıktıkları zaman blood elf prensi Kael'thas a yardım ederler.Savaş sırasında tyrande nehre düşer kael yardım edilmesi gerektiğini söylese de maiev,illidan'ı yakalama hırsıyla bunu umursamaz.Malfurion ise Illidan la işbirliği yaparak tyrande'yi kurtarırlar.Maiev yaptığı şeye çok sinirlenen Malfurion,Illidan'ın gitmesine izin verir.Ama Maiev bir kere söz vermiştir haini yakalamaya onun peşinden outland'e gelir.Burada onu yakalar.Ama illidan naga ve yeni hizmetçileri blood elfler tarafından kurtarırlar.Maiev bunu asla unutmaz.Haini sonsuza kadar avlamaya devam etmeye kararlıdır ve bunun için her şeyi yapmaya hazırdır.

Maiev,benim en sevdiğim kahramanlardan biri.Kendisi kararlı,güçlü ama saplantılı(yazıyı okuduysanız Maiev'e hak verebilirsiniz ama).Illidan'ı yakalamak için her türlü şeyi yapmaya hazır.
  • -1

#2 Hike

Hike

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 536 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 12:44 ÖÖ

hikayenin özetini okuyunca cidden saplantılı bri karakter olduğunu düşünmeye başladım. Olurda bu konunun anlatıldığı hikayeyi okuma şansını bulursam Maiev'i gerçekten kahraman gibi göreceğimi düşünüyorum. Shadowmoonda bir q sırasında rastlamıştım kendisine. Tabi BT de karşımıza çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Cidden kafasına koyduğunu yapmaya adamış kendisini :P
  • 0

#3 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 08:38 ÖÖ

Maiev gerçekten güçlü bir karakter Tyrandeye bile düşünmeden kafa tutabilicek kadar'da kendine güveniyor ama saplantılı denemez herhalde sadece intikam hırsı var aynı Lady Sylvanas'ın Arthas'ı öldürene kadar durmayacağı gibi oda Illidan'ın öldüğünü görmek istiodu düşünsenize 10.000 yıl bekçiliğini yaptığnız ve ölesiye nefret ettiğiniz biri tam yakaladım derken bir şekilde elinizden kaçıyo, ki çok sinir bozucu birşey, sanırım bu yüzden bi süre sonra yakalamak yerine öldürmek için uğraşıo cünki ben Black Temple da çok kez Illidan combatında bulundum orda Maiev yardıma geldiği zaman "There's not gona be a cage for you this time demon!" diyerekten Illidan'ı öldürmemize yardım ediyor.
  • 0

#4 erkanalkan

erkanalkan

Scout

• Members
  • 486 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 10:25 ÖÖ

illidan ölmeden önce buna diyor ki av olmadan avcı ne b.ka yarar artık sen bir hiçsin diyor
  • 0

#5 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 10:56 ÖÖ

illidan ölmeden önce buna diyor ki av olmadan avcı ne b.ka yarar artık sen bir hiçsin diyor

Hmmm vay adi herif çok ironik bir gönderme yapıyor. Yani bir anlık dalgınlığına gelse heal basabilir shadowsong illidana :)
  • 0
Resmi ekleyen

#6 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 11:39 ÖÖ

Hmmm vay adi herif çok ironik bir gönderme yapıyor. Yani bir anlık dalgınlığına gelse heal basabilir shadowsong illidana :)

yok artık daha neler :) oldu olucak evlensinler BT yi birlikte yönetsinler :) napcak Maiev Bandage mı bascak heallamak icn :)
  • 0

#7 Rhawas

Rhawas

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 293 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 11:46 ÖÖ

aslında bt de illidanı öldüremiyorsunuz. maiev onu geri hapse yolluyor. her ne kadar illidan wowwiki de killable dense de lore a göre illidan şu an hapiste. yani ilerde tekrar karşımıza çıkabilir
  • 0

#8 Eftalia

Eftalia

Knight Lieutenant

• Members
  • 562 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2009 - 11:50 ÖÖ

Ya öle ilerki expensionlarda önümüze boss diye koycaklarsa çok sıkıcı olur habire aynı boss aynı boss oldu olcak ragnaros - C'thun fln da koysunlar
  • 0

#9 hashasinnn

hashasinnn

Scout

• Members
  • 206 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2009 - 04:26 ÖS

Ya öle ilerki expensionlarda önümüze boss diye koycaklarsa çok sıkıcı olur habire aynı boss aynı boss oldu olcak ragnaros - C'thun fln da koysunlar

bence gayet mantıklı lore'a göre
  • 0

#10 tipicik

tipicik

Knight

• Members
  • 324 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 07:34 ÖÖ

Bence daha fazla expension çıkarmasınlar.Çıkarsalar bile level ile ilgili değilde lore'a göre hikayeye dayalı bişey çıksın.
  • 0

#11 Rescue

Rescue

Sergeant

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 09:02 ÖÖ

aslında bt de illidanı öldüremiyorsunuz. maiev onu geri hapse yolluyor. her ne kadar illidan wowwiki de killable dense de lore a göre illidan şu an hapiste. yani ilerde tekrar karşımıza çıkabilir

Kael gibi 5 man bir dugeonda karsınıza çıkarsa şaşırmayın :(
  • 0

#12 icesnap

icesnap

Scout

• Members
  • 932 İleti

Yazma tarihi: 06 Nisan 2009 - 03:23 ÖS

İllidan'ın başka bi boss olarak çıkacağını sanmıyorum ama aynı şekilde devam edicek ve yeni bosslar gelicek ne yazıkki : <
  • 0

#13 hashasinnn

hashasinnn

Scout

• Members
  • 206 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2009 - 11:15 ÖÖ

Bence daha fazla expension çıkarmasınlar.Çıkarsalar bile level ile ilgili değilde lore'a göre hikayeye dayalı bişey çıksın.

katılıyorum eger böle ek paket gelmeye devam ederse ve oyun 4-5 sene daha devam ederse 70-80 k hp'miz olucak :D Muahahha
  • 0

#14 Rhawas

Rhawas

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 293 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2009 - 10:34 ÖÖ

Kael gibi 5 man bir dugeonda karsınıza çıkarsa şaşırmayın :)

aslında 5 man dungeon da karşımıza çıkmaz illidan. çünkü kael den çok daha güçlü ve köklü bir karakter. ayrıca wowwiki de old gods yazınca bir bölümde illidan stormrage inde adı geçiyor. bence lore a uygun bir şekilde, yani illidanın çıkarlarına uygun bir şekilde quest yapacaz; yani illidanı kaldığı hapisten kurtarabilir, ya da onun eski gücünü kazanması için incik boncuk toplayabilir veya instancelardan malzeme toplayabiliriz (yapmadığımız şey değil :) )

bu arada katılıyorum. artık expansionlar lore a göre çıksın, lore expansion a göre değil. son duyduğuma göre blizzard hikayeyi yeniden yazıyormuş wow a göre...

maiev e gelince, bence illidan a olan nefreti tamamen saplantılı bir hal aldı özellikle w3 frozen throneda. hatırlarsanız; illidan night elf bölümünde tyrande yi kurtardıktan sonra, tyrande ve malfurion illidanla birlikte konuşurlar illidan bi daha gelmeyecem buraya, yeni master ım zaten kızgın başarısız olduğum için falan der bb der portal açıp gider. bu sırada maiev gelir "aptallar hiç mi aklınız yok" benzeri bişi söyler (tam hatırlamıyorum şu an :) ). malfurion da illidan artık bize zarar vermeyecek o bizim artık düşmanımız değil der. ancak maiev inatla malfurion u dinlemeyip illidanın açtığı portal dan girip onu takip eder...

saplantı fTw...
  • 0

#15 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2009 - 02:43 ÖS

saplantı falan değil bence çünkü görevleri oynadıysan illidan birçok night elf köyünü yok etmiş.Sırf Tyrande'yi kurtarması onu iyi yapmaz.
  • 0

#16 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 01:01 ÖS

Tyrande'yi niye kurtarı aşkından dolayı yoksa çokta tın. Elune kutsasın çok da güzel kız onunla bir gece yemek yemek isterdim şöyle moonglade'de göl manzaralı hani göle doğru çıkıntılar var ya oraya masayı kurduracaksın, mangalda balık yapıcaksın ama druid köyünde balığı mangala atarsam beni de mangala koyarlar heralde :D
  • 0
Resmi ekleyen

#17 darkwarrior

darkwarrior

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 08:48 ÖS

illidan tyrande'ye aşık değil mi yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum?
  • 0

#18 Rhawas

Rhawas

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 293 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 10:11 ÖS

evet aşık
  • 0

#19 MickeyTheKing

MickeyTheKing

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.394 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 17 Nisan 2009 - 10:59 ÖS

Maiev funlarından sayılırım, bir sonraki expansion'da Warden hero class'ın gelmesini bu yüzden cok istiyorum...
  • 0
Smart as a pair of a little boys shoes.

#20 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 04 Haziran 2009 - 10:22 ÖS

nefret ettiğim nadir hero lardandır.tek nedeni illidan a uyuz olması:D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı