İçeriğe git


Resim
- - - - -

Karazkan Key için Quest Zinciri...


  • Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 Kenshin

Kenshin

    Saygın Uye

  • Saygın Uye
  • 663 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2007 - 05:14 ÖS

The Burning Crusade ile birlikte gelen yeni instance karazhan için key questi yapılması gerekiyor aksi taktirde girilmeyen bir instance şimdi key quest’inin başlangıcını ve nasıl yapılacağını anlatacağım. Deadwind Pass’ın güneyinden Karazhan giriş kapısından alınıyor.
http://img444.images...62/dpassao9.jpg

Arcane Disturbances ve Restless Activity : İlk quest’imiz Deadwind Pass’ta Karazhan önünden alınıyor ve aynı yerde hemen karşıda undead mooblarda yapılıyor.

Arcane Disturbaces : Bu questte size bir cristal veriyor ve hemen önünüzdeki yıkık yerlerde aşağı inen 2 merdiven var bunlardan birinde göl gibi yerde quest itemi olarak aldığımız elmasa sağ tıklayarak bölümü tamamlıyoruz diğer merdivenden iniyoruz mahsen gibi yerin sonunda kuyu var orda elmasa sağ tıklıyoruz yine ve quset’in bir bölümü tamalanıyor.

Restless Activity : Bu quest için ayrıca çaba harcamamıza gerek yok Arcane Disturbaces yaparken ölüdürdüğümüz undeadlerden quest itemi olan Ghostly Esence 10 tane topluyoruz. Ve ilk questimiz tamamlanıyor.

Contact From Dalaran : Bir sonraki questimiz rapor questi Dalarana (Hillsbrad) büyük kürenin olduğu yerin yanında 15.54 coordinatlı yerde bir Npc teslim ediyoruz Yeni questi alıyoruz.
http://img253.images...80570396aa4.jpg

Khadgar: Shattrath City ‘nin ortasında ( 54,44 coordinat) Khadgar ile görüşmemizi istiyor.

Entry Into Karazhan : Bu queste anahtarin ilk parçası olan First Key Fragment istiyor. Shadow Labyrinth son boss’u olan Murmur’un sol tarafında kalıyor büyük elmas benzer bişey ona tıklıyoruz fakat tıkladıktan sonra bir guardian çıkıyor ve tek olamayın yaparken zor olabilir. Guardiandan Düşen First Key Fragment alıyoruz.
http://img337.images...2/shadowpd2.jpg

The Second and Third Fragments : 2. key questimizde bizden 2 tane key istiyor ilk key The Steamvault da instance ilk boss giderken su ile kaplı yerin içinde yine guardiyanı çıkarmak için elmas gibi taşa dokunuyoruz, çıkan guardinı kesip dropu alıyoruz. Diğer Key Arcatraz instanceye gidebilmemiz uçan binek gerekli buradaki key ise 1.ve 2. bostan önce Void’lerin bulunduğu odanın sağ tarafında duruyor.
Steamvault: http://img412.images...74/steamjw3.jpg
Arcatraz:
http://img259.images...arcatrazlg6.jpg

The Master's Touch : Yine bir key questi alıyor bu sefer Tanariste bulunan Caverns of time da Mediv ile konuşuyoruz. Party tamam ise kapıda duran ejderha ile konuşup questi verip Dragon ile uçuyoruz ejderhanın indirdiği yerin az ilersinde 2 çocuk var onlarla Konuşucaz ve biraz sonra bir kadın geliyor bizi içerde gezintiye çıkarıyor biraz, bu quest tamamlanıyor ve questi veriyoruz görevi alıp portaldan geçiyoruz portaldan geçince partydekiler human oluyor yolun sonunda bir elf ve Dragon olucak Elf’ten quest ve bomba alıyoruz daha sonra Dragon ile konuşuyoruz Elf verdiği bombaları şehirde bulunan evleri yakmak için kullanıyoruz esir kampı da diyebiliriz :D yanan evlerden Orc’lar çıkıyor ve sonunda 1. Boss geliyor daha sonra yukarı çıkıp önümüzdeki moobları kesiyoruz. Alt kata inip Trall ile konusuyoruz ve çıkarıyoruz Thrall zırhını alıyor ve yoldaki karşımıza gelenleri kesiyoruz mage sizi sheep yapmadan partydeki mage onu sheep yapsın kapının ağzında atlı bir paladin ve yanında 2 human ile geliyor bunları kesiyorsunuz. Thrall ata biniyor takip ediyoruz ilk ahıra gidiyor ve oraya gelenleri kesiyoruz sonra thrall takip etmeye devam ediyoruz. Eve grip kadınla konusyor ve boss ile birlikte addler geliyor ama ilk caster addleri kesin addleri kestikten sonra Boss geliyor Boss kestikten sonra Elf geliyor ve questi ona veriyoruz..

The Black Morras: Portaldan geçtikten sonra Elf ten alıyoruz quest ve kullanmak için bide dragon taşı veriyor. Son questimize geldik oldukça zor bi instance yeni 70 olanlar için mümkünse tecrübeli kişiler ve itemleri iyi olan zorlanmandan yapabiliceğiniz bir takım kurun,Mediv etrafındaki moobları önce kesin ama dikkat ediceğiniz bir şey var Mediv’e 30 yarddan fazla yaklaşılırsa portalları açmaya başlıyor ve hali ile instance başlamış oluyor. Takım hazır olunca partiden 1 kişi Mediv’e yaklaşıyor. Mediv kalkan Başlarken %100 olarak bunu kırdırmamız lazım. Tank açılan partaldan çıkan elite tanklıyor. 1 kişi (Genelde Mage olur) çıkan addleri alır diğerleri çıkan elite dps yapar 5 elite bu şekilde kesilince 6.portalda 1. Boss geliyor ve herkes nuke yapmalı burada addleri kimse almıyor çok çabuk olmalısınız Boss hp %10 kalınca Partyden 1 kişi dragon Mediv orda çıkarıyor.. 1 dk gibi bi dinlenme zamanınız oluyo gine 5 elite geliyor 12 bölümde boss geliyor oldukça zor bi yer herkes yine boss dps yapıyor sakın boss için dragon atmayın korkup kaçıyor diyebiliriz :D boss kestikten sonra mediv etrafındakiler için için yine bir kişi dragon sumon ediyor mediv oraya her dragon kullanmamızda add’ler biraz daha hızlı çıkıyor onun için dikkatli kullanalım. 18. bölümde son boss geliyo elinde dragon olanlar kullansın son bossta ve questimiz tamamlanıyor.

Yapıcak olan Arkadaşlara başarılar ve iyi şanslar...
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı