İçeriğe git

Resim
- - - - -

Fantasy MMO'lardan sıkıldık artık diyenlere.. DCUO

• Please log in to reply
Bu konuya 64 yanıt gönderildi

#1 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 01:04 ÖÖ

Bu son 2 yıldır oyun firmalarının gözü online dünyaya döndü,mmorpg'lerden World of Warcraft,Warhammer Online,Age of Conan,Darkfall Online v.b derken bu oyunların arkasından sırayı takip eden dolu mmorpg var..
Bunu zaten hepimiz söylüyoruz,sürekli bu laflar forumlarda dolanıyor..
Ama Online oyunlar mmorpg'ler ile sınırlı değil.. Fps,Sci-Fi bazlı mmolarda sürekli türüyor..
Ama benim konuyu açma sebebim bu yukarıda bahsettiğim 3 tarz değil,son 1 yıldır avrupa-amerika'da epey ilgi gören Super Hero tarzı..

City of Heroes çıktı,ardından expansion geldi derken Champions Online haberleri yayılmaya başladı.. Oyuncu onuda hazmetti derken Dc Universe:Online ın haberini aldık..
Dc Universe nedir? Bir çoğunuz biliyorsunuzdur sanırım? Küçüklüğümüzden beri,çizgi filmlerini,filmlerini izlediğimiz.. çizgi romanlarını okuduğumuz hatta oyuncaklarını oynadığımız Superman,Batman'in yaratıcısı Dc Universe..
Sonunda onlarda Online oyun piyasasına ayak basıyor..

--------------------------------------------------------------------------------------------
Posted Image

Dc Universe kısaca '' Dünyayı kurtarmaca,dünyayı batırmaca '' oyunudur.
Başlangıçta toplam 2 adet şehir olacak,biri Superman'in Metropol şehri.. diğeri ise Batman'in karanlık Gotham şehri..
2 taraf var.. Super Hero ve Super Villains bunları seçebileceğiz.. Karakterimizi yapılandırırken özelliklerini v.b kendimiz belirleyeceğiz..
Superman,Batman,Joker,Wonderwoman gibi ana karakterleri seçemeyeceğiz ama oyun içerisinde onlarla karşılaşabilecek,hatta onlarla omuz omuza görev yapabileceğiz .. yada karşı karşıya.. :)

Araştırmalarım sonucunda çok detaylı bilgiler elde edemesem de.. Şunu biliyorum, '' Dünyayı kurtarmak ya da yok etmek sizin elinizde.. ''

Trailer

Dc Universe:Online in-game görüntüler;

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Dc Universe:Online şehirlerinden bazı görüntüler;

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image
  • 0

#2 MickeyTheKing

MickeyTheKing

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.394 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 01:31 ÖÖ

Dc universe evreni GTA mapleri gibi olmuş tıpkı =)
  • 0
Smart as a pair of a little boys shoes.

#3 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 02:11 ÖÖ

Grafikler çok güzel ama Wow unki gibi biraz çizgi film havası var
  • 0

#4 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 11:48 ÖÖ

Çizgi film havası olması daha iyi bence,oyuncuyu hemen sıkmıyor.. Şahsen çok gerçekçi çizimler,grafikler beni bir yerden sonra sıkıyor..
Oyun güzel olacak gibi,ilginç yapay zekalar geliştirmişler;

Örneğin,Joker'den quest alan bir Villains Player,şehirde terör estirirken,npc (insanlar) kaçışmaya başlıyor,saklanıyorlar.. Güvenlik güçleri v.b müdahele ediyor.
Tabi sende bir Super Hero isen terör estiren bu Villains'i durdurmak zorundasın,yada o seni durdurur gg. :)

Bu oyunun pve contentide geniş olacak sanırım,ee koca Dc Universe'de bu oyuna göre lore biçer sanırım..

City of Heroes,Champions Online gibi alternatifleride var bu tarzın lakin o oyunlarda tanınmış karakterler yok ne yazık ki,zaten Champions Online'ın karakterlerini hiç beğenmedim,City of Heroes:Rogue expansionuyla iyice güzelleşmiş gibi. Ama bu tarz bir oyun oynıyacaksam,o oyunda Batman,Joker gibi karakterlerin olmasını tercih ederim..

Fantasy evrenleri biraz sıkmaya başladı beni,zaten küçüklükten beri hep Süper Kahraman olma hayalim vardı,bakalım belki Dc Universe:Online çıktığında bu hayalimi sanal alemde gerçekleştirebilirim..
Belli mi olur,belkide şehiri yakıp-yıkıp.. oluşan kaosu izleyen taraftan olurum.:)
  • 0

#5 Hedkandi

Hedkandi

Legionare

• Members
  • 366 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 12:26 ÖS

Bunun Marvel olanı yokmu ? :)
  • 0

#6 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 01:30 ÖS

Yok ..

Marvel böyle bir girişimde bulunmadı..

Dc Universe'nin karakterleride gayet güzel,Marvel'dan daha kötü bir şirket değil bana göre.. Batman,Superman,Wonderwoman,The Flash,Heroes,Watchmen,Resident Evil ,V for Vendetta gibi efsane comic'lerin hepsi Dc Comics in..

Güzel bir oyun olacağına eminim,özellikle eklediğim video'yu izleyin.. tamamen in-game görüntülerden çekilmiş bir video,oyunun nasıl olacağı hakkında biraz fikir verir..
  • 0

#7 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 01:40 ÖS

Güzel bir şeye benziyor zannımca.
  • 0

#8 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 05 Haziran 2009 - 01:07 ÖÖ

DCUO'ın E3'te gameplay videosu yayınlandı..
Daha doğrusu,E3'teki makinalarda millet oynarken video camera ile çekilmiş..
Fena gözükmüyor gibi ama oyun daha yapım aşamasında..

Buyrun link, DCUO - Gameplay!
  • 0

#9 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 16 Temmuz 2009 - 07:49 ÖS

Süper kahraman yada süper kötü olma fikri iyi görünüyor :) not aldım ^^,
  • 0

#10 slayerfan

slayerfan

Senior Sergeant

• Members
  • 156 İleti

Yazma tarihi: 16 Temmuz 2009 - 08:17 ÖS

YouTube - Star Wars: Knights of the Old Republic MMO E3 2009 Trailer

yorumlar size kalmış...
  • 0

#11 αѕѕαѕѕιη |ƒσяѕαкє

αѕѕαѕѕιη |ƒσяѕαкє

Scout

• Members
  • 149 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2009 - 01:34 ÖS

oyunun çıkış tarihi görüntülerden bakılırsa 2009-2010 gibi gözüküyo ekran görüntüleri çok güzel kısaca güzel paylaşım
  • 0

#12 PenkueeN

PenkueeN

Sergeant

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2009 - 12:51 ÖS

Çıkış tarihi bellimi?
  • 0

#13 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 09:54 ÖÖ

Bu fantastik değil mi?
  • 0

#14 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 10:53 ÖÖ

Fantasy mmo kılıç, kalkan, büyü içeren oyunlara deniyor. Masaüstü frp-rpg ayrımı gibi.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#15 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 11:08 ÖÖ

Fantasy mmo kılıç, kalkan, büyü içeren oyunlara deniyor. Masaüstü frp-rpg ayrımı gibi.

Alakası yok, fantazinin alası hemde bu oyun dünyası. Süper kahramanların olduğu çizgi romana fantastik demeyeceksinde ne diyeceksin. Verdiğin ilk bilgi yanlış, ayrıca "Masaüstü frp-rpg ayrımı gibi." ne demek? Anlamadım gerçekten.
  • 0

#16 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 11:13 ÖÖ

Şöyle anlatayım, masaüstü rol yapma oyunları var bilmem biliyor musun.
O oyunlardan konusu eski zamanları, kılıç, kalkan, büyü falan içeren oyunlara frp deniliyor. Fantasy Role Playing açılımı da.
Ama bu oyunlar tek türlü değil, yani sadece kılıç kalkan değil, aynı zamanda günümüzde ya da gelecekte geçen oyunlar da var. Ama bunlara frp değil rpg deniliyor, bu da Role Playing Game demek.
Aslında ikisi de rpg ama konu ortaçağ havasında olunca işin içine 'fantasy' kelimesi giriyor.
  • 0

Best regards,

Scissors

#17 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 11:37 ÖÖ

Fantazi; ortaçağ demek değil. FRP; ejderha, büyü demek değil. Sadece "physic"lerin olduğu, tek doğaüstü gücün telekinezi olduğu, günümüzde geçen bir oyun bile olsa frp olur, fantastik olur.
Demek istediğini anlıyorum; konu başlığının "fantasy MMO" olarak kastettiğinin ortaçağ, büyü, ejderha vs. temalı oyunlar olduğunu anlatmak istiyorsun ama verdiğin bilgiler yanlış.
  • 0

#18 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 11:49 ÖÖ

Fantazi orta çağ demek değil evet biliyorum. Fakat deyim olarak öyle kullanılıyor. Günümüzde geçen oyunlardan Vampire the Masquerade, Wraith the Oblivion rpg olarak geçer, frp değil. Bu oyunlar bildiğimiz, ama bir yandan da bilmediğimiz şeylerin olduğu 'paralel dünya'da geçer. Her türlü büyü ya da ona benzer olaylar bu oyunlarda da vardır. Ama tema olarak eski zamanları almadıkları için adı rpg dir.
  • 0

Best regards,

Scissors

#19 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2010 - 01:27 ÖS

bilimkurgu daha doğru olur süperman batman tarzı için. Scientific diyollar ecnebiler bunlara. Fantastik ise elf, cüce, orc, vampir neyin içeriyor.
  • 1

#20 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 15 Haziran 2011 - 11:48 ÖS

Bugün oyuna başladım. Öncelikle uzun zamandır aklımdaki karakteri yarattım, çocuk kahraman ergen "the Goth" asdasfasdasfd :) Oyun güzel, en çok gözüme batan şeylerden konuşayım:

*Oynanış stilindeki en büyük farklılık oyunda genel olarak cursor falan olmaması. Bu da oyunun aslında PS3 için tasarlandığını gösteriyor :)
*Arayüz aşırı minimalist bence, exp barında ya da can barında sayıyı bırakın yüzde bile yazmıyor. Oyun sanki bize küçük hesapların adamı olmayın diyor, adeta!
*Dediğim gibi PS3 oyunu gibi, sanki elinizde oyun kumandası varmışçasına hareket ediyorsunuz. Hani PS oyunlarında olur ya, böyle karakter istediğini yöne dönmemiş olarak durur ve onu çevirmek için şu mantarımsı şeyini döndürürsünüz falan... :)
*Uçtuktan sonra tam olarak istediğiniz alana inemeyebiliyorsunuz, yere değdiğinde ayaklarını "F" tuşuna basana kadar yere basmadığı için birazcık kayabiliyor iniş yaptıktan sonra. WoW'daki uçan mount sistemi kadar iyi yapılamamış denilebilir kontrol açısından ama görüntü olarak daha güzel tabii.
*Birden etrafımı bir sürü yaratık çeviriyor, ben de tuşlara abanmaya başlıyorum; ne kadar kritik durumdayım diye bakıyorum ve canımın daha %90'a gelmediğini görüp şaşırıyorum, eğer size yakın levellardaysa 4-5 tane yaratıkla hiç zorlanmadan dövüşebiliyorsunuz.
*Bloklama gibi şeylerin olduğu bir dövüş sistemi var.
*Harita sistemi beni fıtık etti. Ayrıca gözünüz her yeri haritanıza işaretleyen guardları arar oluyor hemen, oyuncuyu yönlendirme konusunda biraz eksiklik var. Örneğin Metropolis'teyken Gotham'a git diyor ama neyle nasıl olduğunu söylemiyor. Siz olsa olsa portalla falan olacağını akıl edip karış karış dev gibi Watch Tower'ı gezip doğru yeri bulmaya çalışıyorsunuz.
*Tüm serverların(2 pvp ve 2 pve var) popülasyonu low, gerçekten de oyunda çok kişi yok(en azından PC sunucularında). Hatta hiç villain görmedim ama daha ilk günüm, bakacağım.
*Uçmak çok avantajlı görünüyor ve aslında combatta değilken de öyle ama combata girildiğinde uçma hızınız çok yavaşladığından combattan kurtulmak için tek yapabildiğiniz dimdik yukarı uçmak, süper hızı pek görmedim ama acrobatics iyi göründü combattan kaçış için.
*Seçtiğiniz güç dallıyla ilgili skiller tuşla kontrol edilirken sağ ve sol tıkla yapılan çeşitli kombinasyonlarla da seçilen silah skilleri kontrol ediliyor, ilginç.
*Birkaç küçük fark ve özel yer dışında Gotham ve Metropolis tasarımları arasında çok fark yok, birisi hep geceyken diğeri hep gündüz.
*Kimse ad için çok kasmamış, gördüğüm bazı kostümler ise moda faciasıydı.
*Skillbarda sadece sekiz skillik yer var, resmen PS3 oyunu yahu O.o
*Eğleniyor muyum, eğleniyorum.

Posted Image

Bu da karakterim. Gotham'a gidiş yolunu ararken birisiyle tanışıp arkadaş oldum, şansıma adam Fransız çıktı ve İngilizce-Fransızca yardım ediyor oyun konusunda, leagueine de aldı beni :B

Daha 5 olamadım(adamın Fransız inadı tutmasa çoktan 7 bile olmuştum ama zorla boostlamaya çalışınca çok zaman kaybettik), biraz daha ilerleyince pvp olaylarına ve alertlere falan da katılıp yazarım buraya. Bir de DC'nin ünlü kahraman ve kötüleriyle oynanan pvp olayı var, onu da bi ara deneyeceğim. Unuttuklarım varsa onları da sonra eklerim.

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı