İçeriğe git

Resim
- - - - -

Stargate:Worlds / Bıktınız artık biliyorum..

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2009 - 09:39 ÖS

Resmi ekleyen

Bu gün '' War Games '' adlı bir film izledim,film normalde 1983 yapımı lakin gümüze tekrar uyarlanmış..
World of Warcraft ve Stargate Worlds tutkunu,bilgisayar dahisi bir gencin '' Abd hükümetinin geliştirdiği Online savaş simulasyonu Replay'i oynamasıyla ve 5.seviyeye yükselmesiyle içine girdiği aksiyonu konu alıyor.. (Replay aslında akıllı bir bilgisayar,oyunda 5.seviyeye gelenleri takibe başlıyor,terörist olmalarından şüpheleniyor.. )

Filmde bolcana World of Warcraft ve Stargate Worlds reklamı yapılmış,Stargate Worlds eskiden çok sevdiğim bir filmdi,konusu;

Mısır tarihi uzmanı arkeolog Dr. Daniel Jackson, araştırmaları sırasında çok eski bir geçit bulur. Bu geçit, başka bir gezegene açılmaktadır. Albay ONeil komutasındaki bir grup askerle birlikte geçitten diğer tarafa geçerler. Eski mısırı andıran bu gezegen, androjen yarı tanrı RA tarafından yönetilmektedir. Acımasız RA'nın eline düşen ekibin, kurtulmak için RAyı altetmesi gerekecektir.

Oyun Sci-Fi Online kategorisinde, Oyunda kendi silahlarımızı ve takım arkadaşlarımızı seçebileceğiz,takım arkadaşlarımız ile yepyeni gezegenler keşfedecek,kadim medeniyetlerle karşılaşacak ve düşmanlarımızla dişe-diş,kana-kan çarpışacağız..

Oyun şuan beta aşamasında,2009 yazı çıkacağı söyleniyor,isteyenler; Bu adresten beta başvurusunda bulunabilir..

Stargate Worlds basit ama hoş grafiklere sahip,Ayrıca Buradan oyunun yüksek çözünürlüklü görüntülerine bakabilir ve trailer'ını izleyebilirsiniz..

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Bu kadar MMO'nun hepsini oynayamıyacağımıza göre birini seçmek zorundayız ama seçim yapmak gerçekten zor.:D

Not: Oyun büyük ihtimalle aylık ücret talep etmeyecek.
  • 0

#2 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2009 - 09:58 ÖS

Necrygor ve benim beta başvurularımız kabul edildi.
Bence sizlerde beta başvurusunda bulunun,oyunu ücretsiz oynama fırsatı ayağınıza kadar gelmişken kaçırmayın derim.:D
Beta başvurusu kabul edilen arkadaşlarda bana pm atarlarsa beta süresince Türklerden oluşan bir ekip kurabiliriz.
  • 0

#3 Davejones

Davejones

First Sergeant

• Members
  • 347 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2009 - 10:53 ÖS

Bayılırım böyle oyunlara daha yeni gördüm bende başvurucam..Marv yine lider sen ol :D

Bende başvurdum ama nasıl indiriceğimizi tam bulamadım=/Zaten beta aşamasındaymış :D bende hemen oynarız diyordum :)
  • 0

#4 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2009 - 11:22 ÖS

Beta nisanda kapanmış,yeni beta gelince sana mail gönderilecek ama,sonbahara sarkabilir tekrar betanın açılması.. (uzun bir süre)

Eğer başvurun kabul edildiyse bu adresten log in ol,karşına account bilgilerin çıkacak,en altta böyle bir not var.

Note: To be considered for beta you must upload your DxDiag.xml file. You can do so by Clicking Here.

Bu işlemi yapabilmek için bu rehberden yararlanabilirsin.
  • 0

#5 mstfcm

mstfcm

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2009 - 12:31 ÖÖ

ßu Oyuna Nasıl Beta Basvurusu Yapacagiz.. Kayit oLdum DxDiag.Xml oLan ßoLumude Yapdim.. ama Basvuru oLayi Bunlarin Disindami ? Yardimci oLurSaniz Sevinirim..
  • 0

#6 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2009 - 03:30 ÖÖ

stargate her nekadar guzel bir isim olsada tutmayacagını dusundugum bir oyun :D çok daha iddia lı isimlerina rasında kaybolacaktır gibime geliyor :D

eylul ayından itibaren tarihlere yayılacak mmo lara bir bakın : aion ,champions online,swtor,mortal online,global agenda,fallen earth ,earthrise ,startrek online ve bir çok oyun :D dedigim gibi isim guzel oyunda guzel ama iddialı isimler arasında eriyip gidebilir bunun en guzel ornegide "tabula rasa" oyunun sunucuları kapandı sanırım halbuki guzel bir oyundu ama tutmadı işte:) sg yide biraz tabulaya benzetiyorum aslında:)
  • 0

#7 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2009 - 12:28 ÖÖ

ßu Oyuna Nasıl Beta Basvurusu Yapacagiz.. Kayit oLdum DxDiag.Xml oLan ßoLumude Yapdim.. ama Basvuru oLayi Bunlarin Disindami ? Yardimci oLurSaniz Sevinirim..

Beta nisanda kapanmış,yeni beta gelince sana mail gönderilecek ama,sonbahara sarkabilir tekrar betanın açılması.. (uzun bir süre)

Eğer başvurun kabul edildiyse bu adresten log in ol,karşına account bilgilerin çıkacak,en altta böyle bir not var.

Bu işlemi yapabilmek için bu rehberden yararlanabilirsin.

Burada anlattım ya işte..

@ deftones

- Star Wars:The Old Republic zaten 1.sırada,SG'in onunla yarışamayacağı aşikar..

- Mortal Online bildiğimiz Darkfall Online'ın ırksız olanı,sistem & içerik bakımından pek fark göremedim,tek fark farklı firmaların yapıyor olması. Darkfall gibi Mortal Online'da tutmayacaktır,kanımca.

- Champions Online,Dc Universe Online tarzı oyunları ben Konsol MMO'ları olarak nitelendiriyorum,%100 PC ye yönelik MMO ların yerini tutmaz hiçbiri ayrıca tamamen Super Hero,Super Villains çekişmeleri üzerine kurulu oyunlar oldukları için pek tutulma ihtimalleri yok,ha amerikan vatandaşları & bizim gibi comics severler tarafından iyi bir alternatif olarak görülebilir ama bahsi geçen SG ye rakip olamaz,çünkü çok farklı platformlar.

- Global Agenda,Fallen Earth,Earthrise ı geç.. seni temin ederim ki bu forumda tartıştığımız oyunların başarısını yakalamayacak yapımlar olacaktır bunlar,bu en azından araştırmalarım sonucunda tahmin ettiğim bir durum.

- Aion Online'a gelince,ben pek takip etmedim,kofti olacak dedim ama sanırım güzel bir oyun olacak lakin SG çok büyük bir fan kitlesine sahiptir ayrıca Aion'un aksine %100 gerçek zamanlı Sci-Fi evreninde geçmektedir ve ayrıca Aion bir MMOFPS değildir. :)

- Star Trek & Star Wars anca rakip olabilir,Star Wars da ST'i çiğ,çiğ yer. :)

Bu durumda SG bahsi geçen diğer MMO lara göre çok farklı bir platformda çok farklı bir oyuncu kitlesine hitab ediyor.
Eminim ki kendi ekseninde başarılı olacak bir oyun olacaktır. :)
  • 0

#8 αѕѕαѕѕιη |ƒσяѕαкє

αѕѕαѕѕιη |ƒσяѕαкє

Scout

• Members
  • 149 İleti

Yazma tarihi: 17 Ağustos 2009 - 01:36 ÖS

buda öteki DC oyunu gibi çok güzele benziyo savaş ve macera galiba :roll:buda öteki sabit konun gibi çok güzel Marv
  • 0

#9 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 29 Mart 2010 - 09:30 ÖS

Stargate’in MMO projesi, Cheyenne Mountain Entertainment’ın sonunu getirdi.
2005 yılında ABD’de kurulan ve “Stargate Worlds” adlı MMO projesi üzerinde çalışan Cheyenne Mountain Entertainment, maddi sıkıntılar ve çalışanların paralarının ödenememesi sebebiyle iflas etti. 2002 yılında üç oyun yapımcısının ve bir grup Stargate hayranının bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Stargate Worlds fikri, 2005 yılında şirketin kurulmasıyla somut hale gelmiş ama yaşanan zorluklar nedeniyle bugüne kadar bir oyuna dönüşememişti.

Yazık oldu... Beş yıllık emekleri boşa gitti,çok kaliteli bir lore üzerine kurulu olan Stargate Worlds çok şey vaad ediyordu. Fan desteği ile hazırlanan bu yeni nesil koca mmofps ne yazık ki daha fazla dayanamadı ve Cheyenne'in elinde patladı...

Denecek bir şey yok! Kabul edilen beta başvurum da benim kursağım da kaldı... :P
  • 0

#10 seytans

seytans

Scout

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2010 - 12:11 ÖÖ

yazık olmus guzel oyuna benziyordu.yani aylık ucretlede oynanabilecek bir oyun haline gelebilrdi.
  • 0

#11 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2010 - 12:15 ÖÖ

yahu ben anlamıyorum eline stargate gibi bir malzeme var! görülecek yuzlerce gezegen, %90 insan olupta bide ingilizce konusan yuzlerce ırk var(komik ama gercek) bilenen 2 tanede galaksi var! ksıacası lore desen lore, action desen action herşey var hikayede nasıl olduda sponsor bulamamışlar ki stargate gibi bir yapıma:) daha tutmaz demiştim ama hani bunu dedirtecek hale gelip te oyunu bile çıkaramadılar:)

stargate gibi bir hikayeye yazık olmuş gercekten :) SCI FI açlıgı çektigim bir donemde sg-1 10 sezon ardından sg atlantis 5 sezon . sg1 sonrası sg-1 continum u falan herbişeyini izlemiştim . iyidir hoşturda ne bilim saçma yonleride okadar çoktuki neyse "asgard filosu yuksek kumandanı" thor'a selam çekemiycez yani kotu oldu:(
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı