İçeriğe git

Resim
- - - - -

Broxigar Saurfang

• Please log in to reply
Bu konuya 97 yanıt gönderildi

#1 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 10:26 ÖS

Resmi ekleyen

Büyük Şef Thrall tarafından Krasus ve Rhonin takip etmek ile görevlendirilen, birçok savaştan sağ çıkmış, emektar bir Ork savaşçısdır.Broxigar Orkların neredeyse bütün savaşlarında bulunmuş, silah arkadaşlarının hepsini bu yolda kaybetmiş ancak kendisi bütün bu savaşlardan sağ çıkmıştır.Ama Broxigar bu özelliği ile gurur duymak yerine, onurlu bir şekilde ölememiş olduğu için kaybettiği yoldaşlarının anısı karşısında bir utanç hissetmektedir.Zamanda 10 bin yıl geriye giderek geceelflerin burning legionu dünyaya getirmeyi planladıkları zamana gider.Zamanda geriye gittiği zaman.Broxigar ormanın içinde Krasus ve Rhoin izini sürmeye çalışırken Elf büyücülerinin bir grubu olan Ay Muhafızları (Moon Guard) tarafından yakalanır ve tutsak edilir.Kendisi için en önemli şeylerden biri olan baltasını elflere kaptırır.Ay Muhafızları onu en yakındaki şehir olan Suramar'a aristokrat Elflerin lideri Lord KuzgunSorguçu tarafından sorgulanması için Suramar'a getirirler.Onu şehrin ortasında bir kafese hapsedeler. Elfler daha önce hiç görmedikleri bu yaratığa tiksinti içinde bakarlarken(Biliyorsunuz orkların anavatanı azeroth gezegeni değil) içlerinden sadece bir tanesi bu yeşil yaratığın içindeki ruha uzanmayı başarabilecektir. Bu kişi Elune Kardeşliğine katılarak rahibelerden biri olmuş olan Tyrande FısıltıEsintisi'nden başkası değildir.Brox's savaş becerilerini ona Burning Legion için Kaldorei direnci arasında büyük bir ün kazandırmıştır.Ama genelde kibirli olan geceelfleri yinede ona hakettği saygıyı göstermemiştir.gece elfi Malfurion, orman altında, cenarasus(yarı tanrı elune'nin oğlu) broxigar'a mistik bir balta yapmıştır bu balta özel minareller(elmas'tan bile daha yoğun) oluimuştur.Bu balta broxigarın savaş yeteneği ile bu balta sayesinde binlerce iblis öldürmüştür.Geceelfleri karakapıyı açtığı sırada geceelfleri arasında bir içsavaş yaşanır tyrande,illidan,malfurion tarafında yer alır broxigar.Ve bu üçlüye zaman kazandırabilmek için kara kapıyı geçer.İblislerin ana üssüne benim tahminimce bu gezegen argus,xharoth yada çarpık evrende bir yerdi.Orda binlerce iblisle çarpışarak iblis ordusunu yavaşlatır.En sonunda broxigarı durdurmak için KaraTitan sargeras gelir.Brox hiç korku esamesi bile göstermez bir titana karşı bile savaşır.Onu bacağından yaralamayı başarır ama kendisi sağ kurtulamaz.Brox'un baltasını rhonin kendi zamanlarına döndüğü zaman Savaşşefi thrall verir.Broxigar bana göre Sürüler(horde)in en büyük kahramınıdır cenarus'un(yarı tanrı) onun bile cesaret edemediği sargerasın karşısına bir ölümlü olarak çıkmıştır.

çoğu kısımı warcrafevreni.blogspot'tan alıntıdır
  • 0

#2 Marco_Polo

Marco_Polo

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 10:46 ÖS

Süper de Sürüler deme Güruh'a...
  • 0

#3 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 11:06 ÖS

abicim sürüler artık guruh değil adı onun.Sürüler eski şamanistik kültürlerinin dönüşü adına verdikleri bi ad heralde birliğe tahminimce öyle.Çünkü thrall'dan öncesine kadar hep güruh kullanılıyordu ama bu adam thrall görevlendirdiğine göre sürü dememin bir sakıncası yok.
  • 0

#4 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 11:11 ÖS

BİRİNcSİ! BROXİGAR 10BİN YIL ÖNCESİNE GİTTİĞİNDE HABERİ YOKTU , SADECE STONETALON DAĞLARINA İNCELEME İLE BİR ARKADAŞI İLE İNCELEMEYE GİDERKEN BİRDEN Bİ GEÇİT TARAFINDAN GÖNDERİLMİŞTİR.ORDA NİGHT ELF LER TARAFINDAN İLK HAVYAN MUAMELESİ GÖRMÜŞTÜR AMA TYRANDENİN ONUN İYİ OLDUĞUNU ANLAMIŞTIR(VE BROX TYRANDEYE İYİLEŞTİRME BECERİSİNDEN DOLAYI SHAMAN DEMİŞTİR) KRASUS VE RHONIN YARDIMIYLA ARALARINA KATILMIŞTIR.NİGHT ELFLERİN KIÇINI KURTARAN KİŞİ DİYEBİLİRZ BUNA
  • 0

#5 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 03 Temmuz 2009 - 11:15 ÖS

Valla orkları kıskanıyorum troller içindende böle üstün herkes için önemli bir kahraman çıksaydı keşke.Ben kadimler savaşını okuyan bir arkadaşım sayesinde biliyorum.Tam olarak zamanda geriye gitmeleri neden oluyordu sebebi neydi?
  • 0

#6 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 04 Temmuz 2009 - 12:19 ÖS

İşte güzel bir orc hikayesi bu adam harika !!
  • 0

#7 Berria

Berria

Legionare

• Members
  • 487 İleti

Yazma tarihi: 04 Temmuz 2009 - 02:21 ÖS

Bu efendimiz High Overlord Saurfang değil mi? Broxigar diyince bi an yabancıladım da :P
  • 0

#8 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 04 Temmuz 2009 - 04:11 ÖS

high lord saurfang'ın gerçek adı Varok'tur.Bu adam onun kardeşi broxigar
  • 0

#9 Berria

Berria

Legionare

• Members
  • 487 İleti

Yazma tarihi: 04 Temmuz 2009 - 05:07 ÖS

A, doğru ya varok'tu pardon :P teşekkür ederim
  • 0

#10 Letherin

Letherin

First Sergeant

• Members
  • 237 İleti

Yazma tarihi: 04 Temmuz 2009 - 11:20 ÖS

Horde içinde kesinlikle en kahraman orclardan birisidir. Tek isteğim umarım Varok Saurfang'de böyle efsanevi bir kahramanlığa imza atar.
  • 0

#11 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 02:52 ÖS

varok saurfang te efsanfe olmasa bile başlı başına bir fenomen dir kendisi wow un chuck norris idir:)
  • 0

#12 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 03:37 ÖS

cüneyt arkın bence daha iyi bir yakıştırma nasıl cüneyt abi bir clave vurunca 255 bizanslı ölüyorsa:D varok'ta bi okadar ittifak aSKeri öldürür bir clave ile:D
  • 0

#13 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 04:13 ÖS

Broxigar , Varok'Un abisidir..
  • 0

#14 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 06:11 ÖS

Kendisi en saçma karakterlerden birisidir.
  • 0

#15 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 07:03 ÖS

yaptığınız ayıp sayın cenkiss sırf seven insanları kışkırtmak için dediniz bunu.

ya insanların duyguları çok kola ayrılır ama saçmalık yer almamalıdır.

düşünsenize oyun bir kurmaca. Lich king taşın üstüne oturup ishal oluyor ve güçleniyor saçma değil geçitten geçip titanı yaralayabilecek güçlü karakter saçma oluyor.

açıkcası eleştirili kişilik ve aykırı tutum kişisel egoyu değil ruhun fuhuşunu bile geçebiliyormuş bunları net görebiliyorsun.

herkes burada olmadığı bir gücü paylaşıp seviniyor işte aa thrall çok güçlü . bizim kral wyrn çok güçlü. işte şuna bak ne güzel. night elfiz doğayı severiz.

yaptığınıza bakın.

umarım birisi sizin dışkınızdan bir evren kurar da orada da oynarız ne güzel.
  • 0

#16 Marco_Polo

Marco_Polo

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 07:12 ÖS

yaptığınız ayıp sayın cenkiss sırf seven insanları kışkırtmak için dediniz bunu.

ya insanların duyguları çok kola ayrılır ama saçmalık yer almamalıdır.

düşünsenize oyun bir kurmaca. Lich king taşın üstüne oturup ishal oluyor ve güçleniyor saçma değil geçitten geçip titanı yaralayabilecek güçlü karakter saçma oluyor.

açıkcası eleştirili kişilik ve aykırı tutum kişisel egoyu değil ruhun fuhuşunu bile geçebiliyormuş bunları net görebiliyorsun.

herkes burada olmadığı bir gücü paylaşıp seviniyor işte aa thrall çok güçlü . bizim kral wyrn çok güçlü. işte şuna bak ne güzel. night elfiz doğayı severiz.

yaptığınıza bakın.

umarım birisi sizin dışkınızdan bir evren kurar da orada da oynarız ne güzel.

Podaydr sen kaç yaşındasın 30 var mı? :(
Geçenlerde de bir yerde birşey yazmıştın,tarih objektif olmayı gerektirir falan:D
Bu arada Lich King ne zaman ishal oldu?
Night Elf'iz doğayı severiz,yalan mı? :(
  • 0

#17 Hike

Hike

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 536 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 08:00 ÖS

Broxigar bana göre oyunun sayılı herolarından biri. İlk akla gelen 3 herodan biri bana göre ( diğerleri Malfurion ve Muradin ) Her ne kadar elindeki özel bir balta da olsa, sadece cesareti için dahi saygı duyulması gereken bir karakter.

Not: Podaydr haklı. Tarih objektif olmayı gerektirir. Ama ne yazıki günümüzün gerçek tarihide wow tarihide objektiflikten çok uzak. Çünkü önümüzdekilerin hepsi saf tarih değil. Yorumlu tarih. Yorumuda nereye çekersen uzar gider :(
  • 0

#18 Berria

Berria

Legionare

• Members
  • 487 İleti

Yazma tarihi: 05 Temmuz 2009 - 08:09 ÖS

Don't feed the troll.

http://sozluk.sourti... feed the troll
  • 0

#19 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2009 - 07:56 ÖÖ

Niye ben troll oluyorum.Ben karakterin horde olması ya da olmamasını yüzünden saçma demedim.Hikayeye giriş şekli bir çok kişi tarafından çok zayıf bulunuyor.Richard Knaak'a bu karakter ve rhonin yüzünden beceriksiz yakıştırması yapıldı.Hatta bir çok kişi o artık yazmasın diye tepki gösterdi.
  • 0

#20 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2009 - 08:07 ÖÖ

Ama adam bize Broxigar gibi bir karakter hediye etti.Bana o bile yeter.Azertoh ve Draneor ulusları içinde belki en büyük kahraman.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı