İçeriğe git

Resim
- - - - -

Zoltan Türk Değilmiş

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 08:56 ÖS

10.000 achievement puanına sahip olup bir ilke imza atan Zoltan, iddia edildiğinin aksine bir Türk değilmiş. (Haberi kaçırdıysanız: http://forum.wow-tur...n-ilk-kisi.html)

Amacım onunla biraz sohbet etmekti. Bu yüzden yeğeni olduğunu iddia eden üyemize(ilgili konuya buradan ulaşabilirsiniz) e-posta gönderdim ve amcasına nasıl ulaşabileceğimi sordum. Üyemizden yanıt gelmeyince Zoltan ile oyundan bağlantı kurmayı düşündüm ve o sunucuda bir karakter açtım. Sunucunun Alman sunucuları arasında olması beni çok şaşırtmadı, Zoltan'ın Almanya'da yaşayan bir Türk olabileceğini düşündüm. Sonra Zoltan'a mesaj attım ve onun Türk olmadığını öğrenince İngilizce konuşmaya devam ettik. İşte kısa diyaloğumuzun Türkçesi:

Ben: Merhaba?

Zoltan: Üzgünüm, Türk değilim.

Ben: Gerçekten mi? Bana öyle söylenmişti. İlk 10.000 achievement puanına ulaşan kişisiniz, eğer zamanınız varsa bunun üzerine konuşabilir miyiz?

Zoltan: Tabii.

Ben: Teşekkürler. Ne kadar zamandır bu oyunu oynuyorsunuz?

Zoltan: Bu bir çeşit röportaj mı olacak? Yoksa kişisel merakınız mı?

(Ne yapayım, sanal dünyada da olsak gizleyemedim :) Biraz da içtenliğime güvenip razı olur sanmıştım. Zaten soracaklarımdan şüphelenirdi :))

Ben: WoW-Turk resmi olmayan fan sitesi için ve tabii ayrıca merakım için. Eğer istemiyorsanız... Sizin seçiminiz, üzgünüm.

Zoltan: Özür dilerim; ama daha fazla WoW sitelerinde parlatılmaya meraklı değilim. (Adamı daha önceden nasıl sıkıştırmışlarsa...)

Ben: Oh, gerçekten özür dilerim bu konuda. İyi oyunlar.

Zoltan: Bb

Resmi ekleyen

Aslında içimden bir ses başında da Türk olmadığını söylüyordu :) Bir kere o kadar iyi bir oyuncunun koskoca WoW-Turk'ü bilmemesi ve yerli bir sitenin hakkında bir yazı yazınca gelip cevap vermemesi düşük bir olasılıktı :) En azından yerli siteye konuşurdu. O üyemizin de Zoltan'ı amcası gibi tanıtması da ilginç...

- Ailenizin araştırmacı gazetecisi Ezekeel :)

#2 basilisksWoW

basilisksWoW

Knight Lieutenant

• Members
  • 610 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 08:59 ÖS

Hahahaha süper abi yaa koptum bunaa... ahahaha Ezekeel yine fethetmişssin forumu..:)

Elinize Sağlık..:)
  • 0

#3 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 09:02 ÖS

Tebrikler, banada ayni sebeblerden dolayi cok inandirici gelmemisti Turk oldugu :)
  • 0

#4 Sentience

Sentience

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 09:05 ÖS

Adamın artık nasıl ustune gelmıslerse herıfe tak etmıs nese adamda haklı adam kafasını dınleyıp oyun oynamak ıstıyor 8-)
  • 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 09:46 ÖS

Hahahaha süper abi yaa koptum bunaa... ahahaha Ezekeel yine fethetmişssin forumu..:)

Elinize Sağlık..:)

Hehe teşekkür ederim, daha önce ne yaptım ki abi? =)

#6 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 10:22 ÖS

Ben herşeyi diyorum sen hiç anlatmıyorsun bir saattemi oldu bunlar dostum :)
  • 0

#7 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 10:23 ÖS

Ben herşeyi diyorum sen hiç anlatmıyorsun bir saattemi oldu bunlar dostum :)

Aynen :) Daha yeni oldu ^^ Dur bekle bomba bir haber geliyor :) Türkçe isimli ghoul moblar XD Yazıyorum şimdi :)

#8 ogi_can

ogi_can

Knight Lieutenant

• Members
  • 694 İleti

Yazma tarihi: 28 Temmuz 2009 - 10:40 ÖS

işte bu bizim farkımız; Araştırmacıyız! Ben mesela hiç haberde Türk olduğundan bahsettim mi? Bahsetmedim. Niye? Çünkü gerçeği ortaya çıkaracak bir kanıt yoktu. Fakat Ezekeel'in katkılarıyla gerçekler su üstüne çıkarıldı...

ps: Her nerede yaşanıyor ve yaşatılıyorsa..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı