İçeriğe git

Resim
- - - - -

Dergi

• Please log in to reply
Bu konuya 23 yanıt gönderildi

Anket: Açılsın mı? (4 kullanıcı oy kullandı)

Açılsın mı?

1. Açılsın. (64 oy [81.01%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 81.01%

2. Açılmasın. (15 oy [18.99%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 18.99%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#1 Darkboy45

Darkboy45

First Sergeant

• Members
  • 260 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:31 ÖS

Geçen gün düşünürken aklıma şöyle bir şey geldi. Herkes dergi çıkarıyor, peki neden WoW-Turk çıkartmasın? Düşünsenize kapakta "WoW-Türk" yazıyor. Ayda bir çıksa bize yeter diye düşünüyorum. Yenilikler, sorunlar, çözümler, komik olaylar, okurlardan gelen yazılar, rehberler ve daha fazlası... Türkiye'de ne kadar WoW oynayan varsa dergiyi alacaktır. Buradan yetkililere sesleniyorum. Bu düşünceyi değerlendirin.
  • 0

#2 dungbeetle

dungbeetle

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:43 ÖS

Dergi masraflı bir iş. Sermaye, reklam lazım. Aynı şey internet üzerinden de yapılıyor sayılır zaten portalda.
  • 0

#3 Darkboy45

Darkboy45

First Sergeant

• Members
  • 260 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:48 ÖS

Sadece bir fikir... Forum fikirleri tartışmak için değil midir zaten?
  • 0

#4 dungbeetle

dungbeetle

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:52 ÖS

Tamam yorum yaptım işte :) Admin değilim sonuçta bana bakmaz bu iş :) Görüşümü söyledim sadece :)
  • 0

#5 Darkboy45

Darkboy45

First Sergeant

• Members
  • 260 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:55 ÖS

Bu iş böyle uzar gider. :) En iyisi ikimiz de birbirimize cevap yazmayı bırakalım.
  • 0

#6 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 09:55 ÖS

Zor biraz o.. Kimsenin durduk yerde böyle birşeye para vereceğini düşünmüyorum. Riskli de.. Kısaca böyle birşeyin olması imkansız :)
  • 0

#7 basilisksWoW

basilisksWoW

Knight Lieutenant

• Members
  • 610 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 10:18 ÖS

Biz öğrenciyiz bir kere buna kimin bütçesi dayanır hocam...?:)
  • 0

#8 samanyeme

samanyeme

Knight Lieutenant

• Members
  • 660 İleti

Yazma tarihi: 30 Temmuz 2009 - 10:23 ÖS

:) açılsın dedimde anca gelecek nesile :)
  • 0

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 12:33 ÖÖ

Valla bir yerden bir kaynak, sponsor bulunsa süper olurdu :) Tam da crow'ın istediği şey http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/mad.gif

#10 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 12:57 ÖÖ

ya oyungezer bile zor geçiniyor biz hele hele baya zor ne diyeyim.

e- dergi mantıklı ama bi portal işi yürüsünde :=
  • 0

#11 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 05:17 ÖÖ

E-Dergi olabilirde bizim çalışkan yazarlarımız,moderatörlerimiz,züppe moderatörlerimiz ıhımm.. pardon süper moderatörlerimiz önce WOW-Turk WP'yi kalkındırsın o e-dergi işine sonra bakarız.

Saygılar.. :D
  • 0

#12 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 08:33 ÖÖ

Valla e-dergi şu süreçte en mantıklısı; ancak Marv'ın da dediği gibi öncelikle portalın bir yerine oturması lazım. Normal dergi çıkartmanın inanılmaz maliyetleri vardır, bir dağıtıcıyla anlaşman lazım, bir matbaayla anlaşman lazım, oradaki yazılar, grafikler, resimler maalesef kes-kopyala-yapıştır mantığıyla çok işlemiyor, hepsinin ince ayarları var.. ohooo var oğlu var, boşverin en iyisi portal+forum=e-dergi zaten, "yenilikler, sorunlar, çözümler, komik olaylar, okurlardan gelen yazılar, rehberler ve daha fazlası" forumda hem de fazlasıyla var.
  • 0

#13 Torn

Torn

First Sergeant

• Members
  • 307 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 08:37 ÖÖ

Dergi işi profesyonel kadro ve beceri ister.
Ayrıcada oldukça maliyetli bi oluşum getirir.
Fakat kaçınız hatırlar bilmiyorum ama ben hala siyah beyaz fotokopi kopyalarını dahi sakladığım GAMESHOW dergilerini saklarım.
Gameshow bir şekilde bitti.
Hemen pek çok oyuncu hala o dergiden aldığı zevki başka bir dergide bulamadı.
Amatör ruhla yapılan o dergi profesyonellere taş çıkartırcasına kaliteli bir süreçte büyük medya gruplarının baskılarıyla fazla dayanamadı.
Şimdi günümüzde iletişim teknolojileri gelişti.
Artık internet varken hatta 3G hayatımıza girmişken kim eline kağıttan yapılmış medyayı alıp okur ki?
Şahsen eve internet girdiğinden beri ki bu 10 seneden daha fazla bir süredir evimize gazete girmiyor.
Haberleri online anında en güncel sitelerden alırken veya forumlarda tartışılıp konuşulurken kim dergiye neden para versin veya 1 ay beklesin?
Dergi bu forumun veya güncel haber veren sitelerin veremediği ne verebilir ki oyunculara?
Hmm.
Biraz düşününce aklıma tek içerikten fazla sayfa kaplayan reklamlar geliyor.
Böyle bi işe kalkışacak olan varsa başarılar dilerim. Hatta her ay satın alarak desteklerim.Ama çok zor bi iş.:D
  • 0

#14 Aysimla

Aysimla

Senior Sergeant

• Members
  • 172 İleti

Yazma tarihi: 31 Temmuz 2009 - 09:31 ÖÖ

Gerçekten çok zor iş maddi külfeti yanında iyi bir alt yapı istiyor.İşin inceliklerini bilmeden yapılabilmesi imkansız dediğiniz gibi level ve buna benzer bi kaç dergi bile malum durumları ortada o yüzden netten devam etmesi çok daha mantıklı ama olurda böyle bir şeye karar verilirse başarılar::D)
  • 0

#15 zeydelisi

zeydelisi

Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2009 - 09:23 ÖÖ

E-dergi şeklinde pdf formatında 3 ay üstüste yayın yapılırsa hoş olur. Elle tutulan bir dergi fikri hoş ama hayal olduğunu bilmek lazım. Ama bu sayede her forum kullananı elektronik ortamda da olsa bir dergi yazarı olma şansı edinebilir, mesela dergi için RP hikayeleri bölümü, her class için yaşanmış güzel bir anı, yeni başlayanlar için dungeon incelemeleri, genel wow hikayesini dergide parça parça yayınlamak vb gibi. Ayrıca add-on tanıtımı gibi köşede, ilgi çeker ve yapılması planlanırsa daha detaylı ve açıklayıcı olarak kafamdaki bölümdeleri ortaya dökebilrim.

Uzun lafın kısası zaten forumda var diyip kolaya kaçmak yerine, forumdaki bilgiler ve kullanıcılardan gelenlerin güzel bir sentezi sonucu e-dergi hazırlayıp en az 3 ay yayınlayıp download sayıları ölçülebilir. Ayrıca bu dergi sitenin referansı olarak kullanılıp bilinirliği ve kalitesi arttırılabilir.
  • 0

#16 hlyos

hlyos

Knight

• Members
  • 364 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2009 - 12:41 ÖS

kafamıza gore yapsak da olur yanı 1 ay olur sonra uğraşan olmazsa 2 ay sonra yenısı cıkar filan.

Yeterki çıksın.
  • 0

#17 swat95

swat95

Scout

• Members
  • 533 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2009 - 07:42 ÖS

Öğrenci insanlar sonuçta forum yöneticileri bu iş yaş ondan dolayı :D(hımm evet gerçektende öyle :D)
  • 0

#18 Yesilbocek

Yesilbocek

Sergeant

• Members
  • 52 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2009 - 05:07 ÖS

E-Dergi çıkarılabilir.Gayet de güzel olur.Ayrıca bende yardım ederim.Yazma konusunda fena değilimdir,WoW dan anlarım.(Hikayesi falan işte:P) Yani öyle bir proje olursa serbest yazar olmaya adayım :P
  • 0

#19 atanuri16

atanuri16

Scout

• Members
  • 121 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2009 - 06:06 ÖS

e dergi gereksiz olur bence zaten sitenin girişinde güncel olarak herşey belirtiliyo wow hakkında
  • 0

#20 zeydelisi

zeydelisi

Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 13 Eylül 2009 - 10:24 ÖS

2 hafta kadar önce fikirlerimi belirtmiştim fakat sanırım ilgili kişilere ulaşmamış, umarım bu ulaşır.

Yardım etmek isteyenler kendini belli ediyor ve evet başlıyoruz gibi bir konu açıldığında da katılım artacaktır.

Eylülün ortasındayız, 2 haftalık çalışma ile Ekim de ilk .pdf elimizde olur, Kasım ve Aralık ayında da seriye devam edersek, "2o1o" yılında 3 aylık tecrübe ile güzel bir sayı çıkartabiliriz.

Geçen bahsettiğim fikirlere ek olarak, class mod.larının birbirileri ile hangi char daha üstündür gibi komik bir tartışma olabilir, pembe saçlı bir gnome tankladığı bir RP hikayesi olabilir, troll seven bir arkadaş vardı adını unuttum, onun BBG tarzı bir yerde allylarla yaşamı konu alınabilir.

12 dev adam gündemdeyken bunu wow a uyarlıyıp; gnome oyun kurucu, savunması güçlü dwarf, dış şutu iyi bir üç numara oynayan başına buyruk troll, pota altına da sinerji yakalaması bakımından ve size üstünlüğünden orc ve tauren konulabilir. Benchte de oyun kurucu için mage, 2-3oynayabilecek savunması ve fast breakleri kuvvetli bir rog, 3-4 yapabilecek savunmada yardım edip hücumda extra roller alacak bir druid, 4 numara da dış şutu ile yeri geldiğinde orc un yerine girecek bir nelf ve taurene göre oyun görüşü daha iyi olan brad miller tarzı içeriden oyun kurabilecek bir drenai iyi olabilir.

Ayrıca fix konu olarak ninjalar, stv anıları, SW bakınları gibi köşelerde olabilir.

Uzun lafın kısası; sadece wow değil wowa bağlı wowun ötesi yaratılabilir.
Sonuçta herkezin üretebileceği sınırsız fikirler vardır, ve bunları bir dergi ile sentezlemek bence çok güzel olur, ileride profesyonelliğe dönüşmesi içten bile değildir.

Başta da belirttiğim gibi umarım bu konu mod/admin gibi yetkili kişilerin dikkatini çeker, çünkü bu derginin fikrin doğduğu yerde yapılması kanaatindeyim. Blog ve twitter destekli bir dergi atılımı forumumuzdan bağımsız yapılırsa ayrışmaya ve sürtüşmelere neden olabilir.

O yüzden herkez elini taşın altına koymalı, beğinilir/beğenilmez diye düşünmek yerine kendince dergiye bir katkıda bulunmalıdır.

E-Dergi mantıklı şeklinde düşünen arkadaşlara da eğer ciddilerse bana PM atmalarını rica ediyorum, aklımızdaki fikirleri toparlayıp 2-3 şekilde bir taslak sunarsak insanların bu iş ilgisi daha da artacaktır.

Saygı ve sevgi dileklerim sizinle...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı