İçeriğe git

Resim
- - - - -

En cok para kazandiran meslek ikilisi?

• Please log in to reply
Bu konuya 424 yanıt gönderildi

#1 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2007 - 12:34 ÖÖ

En cok para kazandiran ya da kullaniciya en cok yarar saglayan meslek ikilisi hangisidir? ben bi mining engineering kastim dunya para gitti tamam yaratici belki yararli da ama bi yerden sonra hic iyi olmadi.bi de blood elf rogue olarak yaninda first aid fishing cooking le healing i destekledim bu da first aid haric zayif kacti yani durumum vahim ilk karakterde bence sacma isler yaptim :) baskalari da yanmasin diye aciyorum bu konuyu :)
  • 0

#2 wowrogue

wowrogue

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2007 - 09:27 ÖÖ

mining herbalism gibi gathering yani bişey toplamalı meslekler malzemelerini sattığın için en çok para getiren gibilerdir ama tabi herhangi bir mesleği ilerletip iyi iş yaparsan hepsinden iyi paralar kazanabilirsin
  • 0

#3 nitro

nitro

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2007 - 11:05 ÖÖ

İlk karakterinle dünya para götüren bir meslek olan engineer ı seçmek senin tek yanlışın.Bunun yerine herbalism veya skinning alsan para bakımından rahat ederdin ama elinde bir mesleğin olmazdı (damardan konuşma:D!), üzülürdün.
Bence sen bir gün oyuna oturunca hiç level kasma, gşt bütün gün maden kaz, belirli bir miktar para kazanınca devam edersin engineera.
Bu arada cooking zaten normal kasılması olası bir meslek değil.Extra çaba gerektirmekte.Onu ibre level capin sonlarına dayanınca kasmaya devam et bence.
  • 0

#4 Wyvern

Wyvern

First Sergeant

• Members
  • 209 İleti

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2007 - 11:11 ÖÖ

kesinlikle jw-mining ötesini tanımam, hele 1-2 sağlam recipe edindinmi parayla oynarsın
  • -1

#5 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 10 Ağustos 2007 - 11:20 ÖÖ

Bence sen bir gün oyuna oturunca hiç level kasma, gşt bütün gün maden kaz, belirli bir miktar para kazanınca devam edersin engineera.

aynen oyle yapiorum ancak idare edio :D ya jewelcrafting de bence ilk karakter icin uygun olmazdi baslarda o da acayip para goturdu sonra engineer yaptim zaten :D
  • 0

#6 Shax

Shax

First Sergeant

• Members
  • 317 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2007 - 07:10 ÖÖ

eğer para kascksn enchanting al birz ilerlet sonra bulduğun herşeye disenchant yap bazen super bişileer çıkıo anında 6 g ye fln satıosn (ynı bnm yaptıım bu)
  • 0

#7 ferki

ferki

Senior Sergeant

• Members
  • 147 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2007 - 05:12 ÖS

bana göre ya jc - mining parayı kırarsın ben ilk en kıytırık yüzüü yapıodum alıp AH de 10s ye satıodum şimdi lvl 41 im altımda mount var :D yada mining - bs al lvl 70 gibi 2 ye ayrılıo weapon smithing ve armor smithing olarak kendine epic mallar yapa bilirsin böylece
  • 0

#8 helin

helin

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 29 Ağustos 2007 - 11:17 ÖÖ

bence enc en iyilerinden biri disenc. le kırdıkların belli bi seviden sonrakiler yani çok güzel para getiriyo. ben şahsen 42 lvl da hayatımda görmediğim kadar gold yapmıştım bir günde sırf ah dan 500 g a yakın kazandım ama kırdıklarından çıkan tozların ah daki fiyatlarını iyi takip etmen gerekir
  • 0

#9 Blackguard

Blackguard

Scout

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 30 Ağustos 2007 - 12:23 ÖS

1-60: mining + skinning
60-70: mining + enchanting

(yüksek level'da alınan enchanting'i artırmanın güzel bir yolu, düşük level instance'ları sololamak ve düşen eşyaları disenchant etmek)
  • 0

#10 DeathDream

DeathDream

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2007 - 01:00 ÖÖ

eğer yeni patchde zengin olmak isteyen varsa ve işini şansa(alchemy) bırakmak istemiyorsa,reputation durumları factionlara exaltedse kesinlikle lw ve jc diyorum...günde 1kdan fazla para kasmazsanız ben bu oyunu bilmiorm..bu arada 2 meslein design ve patternleri için kafadan 10k g gider haberiniz de olsn
  • 0

#11 borkenek

borkenek

Champion

• Members
  • 1.562 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2007 - 04:01 ÖS

eğer para kascksn enchanting al birz ilerlet sonra bulduğun herşeye disenchant yap bazen super bişileer çıkıo anında 6 g ye fln satıosn (ynı bnm yaptıım bu)

abi 6g demissinde bi large prismatic shard 20g :) (min..)(ah fiyati..) ama dedigin gibi bazen..
dissenchant icin enchanting kasicaksan hic urasma /2 LF dissechanter felan et direk gelir biri :)
yada /w borkenek et bende yaparim :)
yanniz trade chatten dissenchanter bulduunda dikkat et.. 6 item werip dissenchant beklerken adam logout olursa oturup aglarsin bank in önünde..
ss felan al..yada hic kasma tanimadiin enchantere yaptir
binlerce dansöz war dimi..
  • 0

#12 Boynuz

Boynuz

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2007 - 07:56 ÖÖ

bir sürü seçenek var

Main 1: Mining & BS/JC/Eng
Main 2: Herbalism & Alchemy
Main 3: Leatherworking & Skinning
Alt: Enchanting & BS/JC/Eng
Alt: Tailoring & BS/JC/Eng
Alt: BS-JC-Eng

Bir sürü kez BS JC ve Eng dedim, hepsinde ayrı olursa daha iyi

Bir de mesleklerin de dalları var, aynı mesleğin farklı dalları da olabilir

Böyle 6 char yapabilirseniz her türlü eşyayı yapıyor olursunuz zaten, ench de atar soketine gem de takarsınız :)

Bir de altlar için önerim Mage, böylece rahatlıkla seyehat edersiniz.
  • 0

#13 borkenek

borkenek

Champion

• Members
  • 1.562 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2007 - 12:23 ÖS

onlarin hepsini kascasmi :D:D
  • 0

#14 Boynuz

Boynuz

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 12 Eylül 2007 - 09:17 ÖÖ

muheheh valla uzun süre oynayanlar yapıyo rahat :P Cidden manyağıysan oyunun böle de olur:

Main: Skinning & Mining

diğer altların için gereken neredeyse her şeyi kasarsın bunlarla
  • 0

#15 Dawen

Dawen

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2007 - 01:11 ÖÖ

benim tavsiyem herbalism&mining ikisi çok güzel bi ikili :) ah yi iyi takip edersen ikisindede çok güzel paralar var :D
  • 0

#16 borkenek

borkenek

Champion

• Members
  • 1.562 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2007 - 03:09 ÖÖ

benim tavsiyem herbalism&mining ikisi çok güzel bi ikili :) ah yi iyi takip edersen ikisindede çok güzel paralar var :D

dogru söze ne denir
  • 0

#17 Shax

Shax

First Sergeant

• Members
  • 317 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2007 - 10:05 ÖS

abi 6g demissinde bi large prismatic shard 20g :D (min..)(ah fiyati..) ama dedigin gibi bazen..
dissenchant icin enchanting kasicaksan hic urasma /2 LF dissechanter felan et direk gelir biri :D
yada /w borkenek et bende yaparim :D
yanniz trade chatten dissenchanter bulduunda dikkat et.. 6 item werip dissenchant beklerken adam logout olursa oturup aglarsin bank in önünde..
ss felan al..yada hic kasma tanimadiin enchantere yaptir
binlerce dansöz war dimi..

ehh napalım dısenchant yaptıımızdn hç prismatic shard çıkarck enchanting ım olmadı :D ama onu eskıden yazmıştım artk herb dıorm lvl 20 de 10 g le gezmk gibi bişi war mı ya (serverdakı tek char)
  • 0

#18 borkenek

borkenek

Champion

• Members
  • 1.562 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2007 - 10:45 ÖS

lwl 60 ta mountunu aldigi halde 2k yla gezen adam war.. netten gold mu aldin diom yok dio ama hic inanasim gelmio..
  • 0

#19 inflameous

inflameous

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 24 Eylül 2007 - 12:21 ÖÖ

staring and camping at the auction house surely is the best.AH rulz
  • -1

#20 ufurukcuhoca

ufurukcuhoca

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 20 İleti

Yazma tarihi: 25 Eylül 2007 - 01:20 ÖS

Eğer sabrınız varsa her meslekten çok para kazanırsınız tailoringden de enchantingdende ben mesela 2 haftadır 4000g a spellstrike infusion set arıyorum yapımı 2000g +2 nether yapacak adam 2k gold kazanacak bu tarzda epic ürünler yaparak 1-2 k gold kazanmak her meslekde mümkün

ama yinede benim için farm + disenc en iyi para kazanma yolu her gün ortalama 25-30 tane primal water farmlıyorum bu farm sırasında trash itemden en az 60-70 g para geliyor (4-5 saatlik farm) şansın yaver giderse 25-30 arcane dust 3-5 greater planar disenc ediyorum sonucta günde ortalama iyi bir latency ve şansla 700g civarında para kazanıyorum duyduguma göre cok takan arkadaslar bu rakamı 1000-1200 civarına cıkarıyomus
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı