İçeriğe git

Resim
- - - - -

En cok para kazandiran meslek ikilisi?

• Please log in to reply
Bu konuya 424 yanıt gönderildi

#41 Draquin

Draquin

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2007 - 08:40 ÖÖ

1-60 arası herb-skin kastım lvl 60 a geldigimde epic mount u aldım 200g arttı
şimdi skinning i attım tailoring aldım (mage kasıyorum)
  • 0

#42 Chojja

Chojja

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 06 Aralık 2007 - 11:48 ÖS

Enchanting/tailoring
Skinning/lw
  • 0

#43 yussuw

yussuw

Knight

• Members
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 07 Aralık 2007 - 10:47 ÖÖ

mining/skinning

sadece bu mesleklerle günde 2-3 sa oynayarak bi haftada epic mount aldım ki outlandde daha farm yapamadm doru düzgün. bence 70e kadar skinning in yanına herb/mine dan biri alınmalı para biriktirilmeli sonra istenen meslek seçilmeli (caster için tailor fln )
  • 0

#44 harunilyas

harunilyas

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2007 - 12:35 ÖÖ

sırasının önemi yok....

herbal + alchemy > iyi geçindirir kimseye muhtaç etmez (örn. her zaman çantada ot vardır. yap birkaç potion sat. veya flasklardan yap sat)
jcraft + tailor
enchant + tailor > bazen zorlayabilir para kazanılır (örn. hiç canın farm yapmak istemiyor git AH den Primal Life all 5 tane yap spellthread koy üstüne 15g sat)
skin + LW

mining + engineer veya jc veya BSmith (en eziyeti de bu)

Herbalism + Alchemy ve enchant + Tailor biraz vakit ayırırsanız heö lvl inize oranla gelişirler hemde yolsuz bırakmazlar herşeyi zamanında alacak kadar goldunuz oluyor
  • 0

#45 2FuN

2FuN

Sergeant

• Members
  • 85 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2007 - 10:23 ÖÖ

enchanting ve jewelcrafting kasması zor ama 375 yapına çok iyi para kazandırıyor..
  • 0

#46 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2007 - 08:38 ÖS

jewelcrafting ve mining kastım ohooo hala kasıyorum 40 a kadar kasıcam jc yi sonra enchanting yapcam
  • 0

#47 bukangra

bukangra

Sergeant

• Members
  • 149 İleti

Yazma tarihi: 18 Aralık 2007 - 08:37 ÖS

bence en iyi para getiren meslek tailoring encanting. 4 günde yapıcagın spell,shadow primal moonclothlarla 300 g kazanırsın + canta yap sat cok para getiriyo. Eger enchanting acarsan 18 lik canta yapmak için arcane dust sıkıntın olmaz. Eger netherweave cloth da farmlarsan acayip para kazanırsı.üstelik bu dediğim sadece tailoringten + disenchant malzemeleri ve moongoose sunfire soulfrost ta bulursan süper kazanırsın
  • 0

#48 kajmeremre

kajmeremre

Sergeant

• Members
  • 76 İleti

Yazma tarihi: 18 Aralık 2007 - 08:43 ÖS

Mining'in olduğu bi ikili süper para yapar.. Class'ina görede 2. prof'u alırsın warriorsan bs falan.. ama her türlü mine deli gibi para ediyo benim warrior'da az para yapmamıstım :) :)
  • 0

#49 emrebedevi

emrebedevi

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 03:11 ÖS

ARKADAŞLAR BEN ŞİMDİ KOR'GALL PVP SERVERDA HUNTER ACTIM BUNDA YENI BIR SEY DENIYORUM jEWEL VE ENCHANT AYNI ANDA KASIYORUM YANI HIC TOPLAMALI MESLEK YOK İLERİDE CİDDİ PARA KAZANACAĞIMI DÜŞÜNÜYORUM AMA İLK BAŞTA ZOR ANCAK KANKALAR BANA MATERİAL GÖNDERİYOR SAOLSUNLAR .... SİZDE BİR DENEYİN BAKALIM NASIL OLCAK TARTIŞALIM ....
  • 0

#50 Altorparia

Altorparia

Sergeant

• Members
  • 99 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 05:36 ÖS

yüksek kademe enchantingde disenchant yaptıın itemlerden gayet yüksek para yaparsın AH satarsan ama gende en isii benimde kullandıım mining+herbs...
  • 0

#51 Chyrso

Chyrso

General

• Members
  • 1.994 İleti
  • Locationizmir

Yazma tarihi: 31 Aralık 2007 - 09:41 ÖS

ben jc + enc kastim LF yazani buluyom baya para geliyo.
  • 0
Real ID : [email protected] == > Sadece EU icin gecerli.

Tekrar US realmlerinde Charge atiyor...

Foruma fazla takilmiyorum artik ..

Resmi ekleyen

#52 Gudubet

Gudubet

Corporal

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 02 Ocak 2008 - 12:09 ÖS

En çok gold kazanmanın yolu mesleklerden değil ahta spekülatörlükten geçer. Trade channeldan pazarlık edip alacağın itemı ahta inanılmaz karlarla satabilirsin. Auctioneer ile bir hafta boyunca ahı belli aralıklarla taratın, elinizde kendi realmınızın sağlam piyasa bilgisi olsun. O data ile belli itemları takip ederek voleyi vurun, biraz sermayeniz varsa belli itemlarda tekel olun.

Ha illa meslek derseniz madenleri jc ile kırıp çıkan tüm gemleri biriktirin, sakın kesip aha koymayın. Gem olarak biriktirin ve haftasonu, arena sezon başlangıcı, çarşamba geceleri gibi zamanları kollayıp gemleri aha koyun iyi fiyattan gitsin.

Eski bir 375 enchanterım, enchanterlık vakti bol olan adam için iyi para kazandırıyor, şehirde dur trade spamla müşteri bağla. Bizim realmda disenchant işinde sadece 52-60lvl aralığında iyi para var gerisi hikaye vendorla gitsin. Item gidiyor vendora 5g kırıyorsun 2 arcane dust tanesi 1-1,5g yalan yani eski realmlarda.
  • 0

#53 privhunter

privhunter

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2008 - 08:46 ÖÖ

Bence Ench. hepsinden daha iyi 1 tane mavi DE yapıyorum düşen Large Prismatic ah de 45 G A GIDIYO :S piyasa yüksek ^^
  • 0

#54 Culurien

Culurien

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 07 Ocak 2008 - 11:12 ÖÖ

Niye kimse tailoring + skining demiyor?
Ben de süper para kazanıyorum kumaş ve deri satarak.
JW demiş herkes ben daha öğreticisi nerde onu bile bilmiyorum ama merak ettim cidden JW nasıl oluyo ham madde toplanıp satılıyor mu sadece, ekstra malzeme gerekiyor mu?

• 0

#55 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 07 Ocak 2008 - 01:50 ÖS

orelardan prospect yaparak cıkan maddeleri işliosun ve satıyorsun genelde mavi gemler 25g-45g arası gidiyor. (20 adamanineden 0-3 arası mavi gem cıkabiliyor)
Eger biri sana gemi getirirse işleme masrafı olarak 4-5g alıyor
tabe gem reciplerinin 70-200g arası satıldıgını unutmamak gerekir. Ama genelde kısa surede kar edebiliyorsunuz.
tailoring skining oldukça para kazandırıyor haklısın
  • 0

#56 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 07 Ocak 2008 - 04:50 ÖS

orelardan prospect yaparak cıkan maddeleri işliosun ve satıyorsun genelde mavi gemler 25g-45g arası gidiyor. (20 adamanineden 0-3 arası mavi gem cıkabiliyor)
Eger biri sana gemi getirirse işleme masrafı olarak 4-5g alıyor
tabe gem reciplerinin 70-200g arası satıldıgını unutmamak gerekir. Ama genelde kısa surede kar edebiliyorsunuz.
tailoring skining oldukça para kazandırıyor haklısın

ben 50 liye kadar skkining ve mining kasıım diom onları 1 g 2 g ye satıp para kascam sonrasında mining ve ench
  • 0

#57 Culurien

Culurien

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 08 Ocak 2008 - 05:04 ÖS

Ben 20 tane rugged leather satıyorum 10g aldım diye seviniyorum millet taş satıp 70g alıyo iyiymiş :)
  • 0

#58 Bluescrape

Bluescrape

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 31 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2008 - 02:01 ÖÖ

Tailor Enchant Fakat ikisinde de gerekli bir şeyi yazmamış arkadaşlar

Recipe

Full Recipe li bir Tailor Olarak Söylüyorum

İstediğim Taktirde Günde 6 Saatten Bahsediyorum minimum kazanacağım para 1000 goldun altında değildir

Öteki Türlü Enchant için ise ayrı bir şey var gene recipe ler eğer sağlam recipeli bir enchantsanız gold kazanmanız içten bile değil fakat ikisindede önemli bir sorun var

goods eğer materyaliniz yoksa yalan olursunuz fakat varsa

şöyle izah edeyim sabah oturduğumda 125 goldum vardı 7 saat onra epic mountu almıştım :P

şimdiden sevgiler saygılar ...
  • 0

#59 gultek

gultek

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2008 - 01:36 ÖS

WOTLK gelene kadar rahat rahat oynayım diyerekten priest açtım.
Meslekler de tailoring ve enchanting.
Enchanting e oyle fazla asılmıyorum tailoring fena deil kendime 200-235 arası alınabilen shadow setleri yaptım, diğer yaptıklarımı disenchant edip satıyorum.
Bu gün itibariyle 450 gold param oldu (bineği aldıktan sonra-level 43)

Parayı esas olarak fishing ve cooking den elde ediyorum. Üşenmeyen arkadaşlar denesinler bu skilleri.Fishingden düşen bir recipeyi 63 g ye sattım (+7 dmg veren mavi bir scope) Fishing kasan arkadaşlar floating wreckagleri atlamasın içinden kesin bir(bazen 2) kutu çıkıyor ve leveline bağlı olarak en az 2-3 bolt of woolen cloth, mageweave cloth , recipeler, rugged leather, heavy leather vb alınıyor. (hellfire serverinde 5 bolt of woolen cloth 3-4 g civari ). Darkshore da iskelede camp yapılabilir her daim 1-2 tane bu [floating wreckeglardan bulunoyor.
Cooking de entrasan bi skill. Kalabalık yapmasın diye AH ye koyduğum meatler ve yemekler ciddi ciddi satılıyor. 10 Lion meat i 4g ye sattim. Özellikle alchemy için gereken bazı balıklar(firefin snapper, blackmouth vb) ciddi paralara satılıyor. Sanırım twink charların hoşuna gidiyor bu buff veren yemekler

ama bu fishing ve cooking biraz vakit ayırmayı gerektiriyor (özellikle fishing)ama ben zevk alıyorum. Haldır huldur level kasmaktansa bunlara da vakit ayırarak oynamanın oyunun zevkini arttırdığını düşünüyorum. (Pazar günü STV deki balıkçlık yarışmasına katıldım, 40 tane bi balıktan yakalamak gerekiyor. Ben 16 dayken vatandaşın biri yarışmayı kazandi.Azmettim bu yarışı kazanacam:)

Ama yok kardeşim benim acilen 70 olmam gerekiyor diyorsanız bende fishing e sakın bulaşmayın diyorum.
  • 0

#60 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2008 - 03:23 ÖS

Sagolasın gultek
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı