İçeriğe git

Resim
- - - - -

World of Warcraft:Cataclysm (20/08/09)

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 314 yanıt gönderildi

#21 Frostlava

Frostlava

Centurion

• Members
  • 869 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2009 - 09:05 ÖS

duyduguma göre zeki mürende bizi görecekmiş

LOL :D Gnomelar yeni TV yapcakmış, öyle bişe duydum
  • 0

#22 Sabotime

Sabotime

Scout

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2009 - 09:16 ÖS

Çok güzel bir noktaya değinmişsin darth yiğit.Wow ile lotro arasında kalmıştım.Pek çok tanıdıklarım burada olduğu için wowa başlamaya karar verdim.Fakat gördüm ki blizzard eşşeğin donuna su kaçırdı.
Bakıyorum artık bizden daha ilgi çekici grafiklere sahip oyun daha fazla fpsye oynanabiliyor.Ancak wowda işler tam tersi.Hem grafik olarak düşük hemde fps olarak düşük bir oyun oynuyoruz.
Wow artık animasyon,çizgi film olmaya başladı.Buda daha fazla çocuğun oynamasına imkan veriyor.Halbuki karışık,kan gövdeyi götüren,kelle koparan,bir boss kesene kadar terleten bir oyun olsa hangi hazırcı adam oynar bu oyunu ? Öyle bir hale geldi ki , artık 2 3 boss zor gerisi çerez.Naxxramas mesela.Öyle bir yer ki blizzard dalga geçmiş sanki alın size diye.Farma girmiş,ulduar desen başta iyidi sonradan nerf sonra bidaha nerf ki artık farmlanıyor.Bosslara melee crit vurduğunda ekran kan dolsa ? Boss öldüğünde şöyle bi organı kopsa yere düşse.Evet biraz vahşice ama farklılık görmek istiyorum artık.Bossa vur ölsün aah diye yell çeksin sonra haydi al itemi yallah. Ve ya bossu kesmek için terlesek.Mecazi değil gerçek anlamda terlesek.Mesela lotroda adamlar bir sistem yapmış item bosstan değil boss kesildiğinde bossa ait depodan çıkıyor.İşte budur dedim.
Baktım olmadı,içimede pveci ruhu gelmiş bakarsın lotro oynarım.Hiç olmazsa adamlar uğraşıyor.
  • 0

#23 DaRTH_YiGiT

DaRTH_YiGiT

Sergeant

• Members
  • 81 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2009 - 11:26 ÖS

Çok güzel bir noktaya değinmişsin darth yiğit.

sagolasin dostum.

Ancak cidden wow un bir anlami yok benim icin. Yeni cikcak oyunda yenilik dedigimiz seylerin hicbiri yenilik degil aslinda. Tam tersinde eski oyuncularin hep bildigi seyler. Sadece yeni oyuncular eskileri bilmedigi icin enteresan ve zevkli gelicek. onun disinda da odun dedigimiz kisilerde raid yapabilsin diye oyunun tadini tuzunu kacirdilar. Ben su anda yurtdisinda yasadigim ve dil ogrenimim icin wow u biraktim. Ancak bu sebepten olmasa da wow u zaten birakirdim ben.
Conan da mesela kombolar eklediler oyun da kan gövdeyi götürüyordu. En azindan gercekcilik fazlaydi. Ama tutmadi oyun (ben sadece arkadas oynadi o zaman gördüm. Güzel görünüyordu su anda ki durumunu bilemiyorum.)
warhammer i kendim aldim oynadim. Oyun pvp üzerine kuruluydu. Güzel ve eglenceliydi bir cok bg haritasi vardi . sehirleri ele gecirmeler filan vardi gayet eglenceliydi. hatta blizz in achievement dedi seyi warhammer acikladiktan sonra blizz de koymaya karar verdi. mesela warhammer da tipler karakterler farkli. bir tarafta wizard vardi diger tarafta dark sorc vardi. aslinda büyüleri ve mantiklari ayniydi ama biri kötü tarafin büyüsünü kullaniyor ve ona göre büyü sekilleniyordu. Wizard atesi kullaniyordu. Bir tarafta cüce priest varken digerinde goblin shaman vardi. gene ozellikleri ayniydi ama isimleri farkliydi. En basitinden tek düzey bir karakter ile oynamiyordun.
Aion icin arkadasimin yolladigi videolari gördükten sonra dudak ucuklatcak düzeyde olduguna karar verdim. Ve ne olursa olsun o oyunu oynamayi tercih ederim. Tabi o zaman Old republic cikarsa ve bende dil kursumu bitirebilirsem düsüncem degisebilir :D. oyun icinde gorevleri yaptiktan sonra giren videolar. ucarak yapilan savaslar. kanatlaniyorsun ve havada pvp yapabiliyorsun. gayet tatli ve hos bir düsünce bence. en azindan degisik. Item tipleri farkli ve o itemleri de istersen farkli renklere boyuyabiliyorsun. Kendi zevkine gore boylelikle herkes farkli dolasicak.
soyle düsünsenize bir bara gidiyorsunuz. sen giyinmissin gömlek filan gayet karizmatik hissediyorsun kendini. senin gibi giyinen biri daha var. Ne anlami kaldi ki, pisti oldun bile :)
baska bir yerde 11 sayfa cataclysm ile yazi yazilmis. Blizzard ne yapsa tutuyor arkadasim. Bu yüzden ben oyun mantigindan anlamadigimi düsünmeye basladim ve yorum yapmama karari aldim bu konuyla ilgili
  • 0

#24 orcestra

orcestra

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 12:31 ÖÖ

balon açıp hs çeken bi tauren düşünemiorm...yada ayı formuna giren bi troll..
  • 0

#25 eagle213

eagle213

Scout

• Members
  • 7 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 05:26 ÖÖ

Bırak normal oyunun kalitesini, RP serverlarında bile çok saçma bi olay bence.Blood elf warrior mu olur ya!
  • 0

#26 anibustr

anibustr

Centurion

• Members
  • 960 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 05:58 ÖÖ

Bırak normal oyunun kalitesini, RP serverlarında bile çok saçma bi olay bence.Blood elf warrior mu olur ya!

blood elfin warry olmaması bir sorundu bence. human hunterında aynen öyle ama diğerleri saçmalık
  • 0

#27 nxmtr

nxmtr

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 07:15 ÖÖ

insandan hunter olayı benı kopardı :/ fare'mı tame edıcekler cok sacmalamıs oyun bence sızde benım gıbı yapın age of conana bı goz atın hafıf bakmaya basldım wow tbc ıle zıcdı bı kere baktı wow oynaynlrdan ses yok devam bunların onune camurdan wow yapsak yıne oynamya devam ederler grafık,oynanbılırlık lore kımın umurunda hersey para hatt blızzard yerıne blı$$ard olsun bence bu mantıklı.ben artık sanırsam age of conan oynıycam en azından yapımclarının ıcınde turkler var ve verdıgım paramın bosa gıtmıycegmı bılmek guzel.ahh blı$$ard ahhh... sen bu hallere gelıcekmıydın.
  • 0

#28 wowcumanyak

wowcumanyak

Senior Sergeant

• Members
  • 166 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 08:44 ÖÖ

blizz sen o yeni expansion seti çıkar bak bakalım öbürsü gün oyunda kimse kalıcak mı iyice .... çıkardılar ya yemin ederim motor falan anladık da bu da neyin nesi oluyr dönün bari eski wow a !
  • 0

#29 basilisksWoW

basilisksWoW

Knight Lieutenant

• Members
  • 610 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 08:51 ÖÖ

Gerçekten okudukça gülüyorum neden bizim millet araştırmadan yargılıyor diye.Bir kere konuyu ele alalım.
Night Elf-Mage Hımm.Çok güzel.Be bunu uyduran her kimse.Hikayedeki her satırı okumadan nasıl karşımıza böyle birşey çıkartıyorsun(lafım mmochampiona).Night elf mage night elfliğe aykırıdır.Cenarion öğretmedimi doğanın güçlerini kullanarak ona zarar vermeden büyü yapmayı.Ve night elfler canlarını zor kurtarmadımı büyü yüzünden.E yemin etmedilermi bir daha büyü yapmayacaklarına.Daha ne ? Blizzard bu kadar kıtmı ki bize bunu sunsun.
Orclar ki shamanist büyüleri yeteri kadar güçlü bulmayıp warlockluğa yönlenmişlerdir.Kaldı ki warcraft tarihini bırakın evreninde tek bir orc mage yok.
Troll Druid ha ?
Troller kimden druidliği öğrenmiştir ? Tauren desen nightelflerle bir aralar çok iyi dostlardı onlardan öğrendiler.Night elfler desen oda cenariondan öğrendi.Şimdi aklımıza troller kimden öğrendi fikri geliyor.

Sizce blizzard burning crusadede yaptığı hataları tekrarlarmı.Ha tekrarlarsa ve bu oyunu hala oynamaya devam edenler varsa şikayet etmesinler yok lore gitti yok şu gitti yok bu gitti.

Birde orada night elf ve troll konusunu değinmişsin diğer arkadaşların dedikleri gibi blizzard artık sadece oyunu çocuklar için yapıyor.Lore mor hiç önemi kalmamış artık.Yazık.. yazık..Böyle bir hikayeyi çocukların elinde mahvediyorlar.Oyunu bırakmadan önce son bir zevk olsun diye rp oynarken 42 lvl shaman dranei kasıyordum.Genelde bir dialoga gözüm kaydı adamlar 11 yaşında vıdı vıdı vidi vidi palanga konuşuyorlar.Konuşmada konuşma olsa bu aynen : "Ah ben 11 yaşındayım.Öylemi ben senden büyüğüm ozaman 12.Naxx ne çocuklar?(bunu diyen 80 lvl bir hunter)"Bunları gördüm ve içim feci halde acıdı.
  • 0

#30 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:13 ÖÖ

Orc shaman mı?O ne biçim saçma birşey öyle?
  • 0

#31 wnratt

wnratt

Centurion

• Members
  • 773 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:26 ÖÖ

Eee bu blizz şerefsizin en önde gideni sırf para için yapıyor bu expansion u Allah aşkına neymiş argentler gelip taurenlere paladinlik falan öğreticekler oldu herifler earth mother a tapıyor holy light neyine?
  • 0

#32 lepla

lepla

First Sergeant

• Members
  • 279 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 11:31 ÖÖ

Orc shaman mı?O ne biçim saçma birşey öyle?

thrall'da orc shaman ve orc shaman var zaten oyunun başından beri. :)
  • 0

#33 [email protected]!!

[email protected]!!

Scout

• Members
  • 1.054 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 11:35 ÖÖ

Eğer bu klaslar gelirse ben oyunu bıralırım arkadaş nelf mage, cüce şaman, camış pala, bücür pri... oha oha oha
Ya goblin ne worgen ne?! Goblinler herkesle ticaret yapan paragöz manyaklar worgenler kurdurmuş itler gibi herkese saldırıyordu. Ne oldu şimdi bunlar değişti.
yok aarkadaş bu blizz bizi iyice mal yerine koymaya başladı.

+999999999999999999999
  • 0

#34 [email protected]!!

[email protected]!!

Scout

• Members
  • 1.054 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 11:37 ÖÖ

insandan hunter olayı benı kopardı :/ fare'mı tame edıcekler cok sacmalamıs oyun bence sızde benım gıbı yapın age of conana bı goz atın hafıf bakmaya basldım wow tbc ıle zıcdı bı kere baktı wow oynaynlrdan ses yok devam bunların onune camurdan wow yapsak yıne oynamya devam ederler grafık,oynanbılırlık lore kımın umurunda hersey para hatt blızzard yerıne blı$$ard olsun bence bu mantıklı.ben artık sanırsam age of conan oynıycam en azından yapımclarının ıcınde turkler var ve verdıgım paramın bosa gıtmıycegmı bılmek guzel.ahh blı$$ard ahhh... sen bu hallere gelıcekmıydın.

-99999999 Abi Humandan olur nese de-Undeadne demek ya???xDKendi kemiğile besleecek petixD
  • 0

#35 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 11:58 ÖÖ

thrall'da orc shaman ve orc shaman var zaten oyunun başından beri. :)

Hikayeyi değiştirmeseler orc shaman falan olmazdı.Neden hemen yenilik kötü olacak diyorsunuz?Listedekilerden sadece Tauren Paladin bana anlamsız gelmişti.Ama onu da güzel bir şekilde yerleştirebilirler.
  • 0

#36 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 12:36 ÖS

Hikayeyi değiştirmeseler derken??? Orclar hordedan önce şamanistik avcı göcebe bir topluluktu. Şamanlık zaten "outland"de ait bir özellik. O yüzden draneilerde şaman var. Dwarflar ne ara öğrendi??
Yeniliğe karşı olan yok ama bize "bakın yeni bir şey yaptık at .ıçını zürafa kafasıyla birleştirdik içine V8 motor taktık ama sadece geri vitesi var" derlerse o saçmalık olur. Açıklanan sınıflarında bana göre at .ıçını zürafa kafasıyla birleştirip içine V8 motor takılmasından farkı yok. Yenilik nedir biliyor musun? Belflerden paladini kaldırıp "kan şovalye"sini vermektir. W3'te bir ton sınıf var. Işığa inanmayanlara ışığın gücünü vermekte saçmalık.
Ama şunu kabul etmek lazım oyundaki mevcut ırklara oyundaki mevcut olan ama kendisinde olmayan sınıfları eklemek yenilik değildir.
  • 0

#37 Frostlava

Frostlava

Centurion

• Members
  • 869 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 01:45 ÖS

dwarf shamanla holy cowu görünce dedim bu blizzardın başına çocuk falan mı geçti
  • 0

#38 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 01:59 ÖS

Hikayeyi değiştirmeseler derken??? Orclar hordedan önce şamanistik avcı göcebe bir topluluktu. Şamanlık zaten "outland"de ait bir özellik. O yüzden draneilerde şaman var. Dwarflar ne ara öğrendi??
Yeniliğe karşı olan yok ama bize "bakın yeni bir şey yaptık at .ıçını zürafa kafasıyla birleştirdik içine V8 motor taktık ama sadece geri vitesi var" derlerse o saçmalık olur. Açıklanan sınıflarında bana göre at .ıçını zürafa kafasıyla birleştirip içine V8 motor takılmasından farkı yok. Yenilik nedir biliyor musun? Belflerden paladini kaldırıp "kan şovalye"sini vermektir. W3'te bir ton sınıf var. Işığa inanmayanlara ışığın gücünü vermekte saçmalık.
Ama şunu kabul etmek lazım oyundaki mevcut ırklara oyundaki mevcut olan ama kendisinde olmayan sınıfları eklemek yenilik değildir.

Warcraft 1 ve 2 'de orcların şamanlığı ile ilgili hiç bir şey yoktu. Orclar diğer dünyadan gelip insanlara nedensizce saldıran yaratıklardı.Daha sonra warcraft 3 için orclara şamanist geçmiş yazıldı.Aslında onlar şamandı ,şeytanlar oları kötü yaptı diye.Hikayenin değiştirilmesi bu.Eğer şamanist orclar diye hikaye değiştirilmeseydi.Asla orc shaman olmazdı.Ayrıca şamanizm nasıl outland'e ait bir şey.Şamanizm Azeroth'ta da var.Orclar gelmeden önce bile.Bir sürü ırk(orclarla ya da outland ile hiç bir şekilde etkisi olmadan) şamanizm biliyor.Hatta warcraftta wildhammer cüceleri orcların aksine yüzyıllardır kesintisiz şamanlık yapıyor.
  • 0

#39 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 03:30 ÖS

Gerçekten okudukça gülüyorum neden bizim millet araştırmadan yargılıyor diye.Bir kere konuyu ele alalım.
Night Elf-Mage Hımm.Çok güzel.Be bunu uyduran her kimse.Hikayedeki her satırı okumadan nasıl karşımıza böyle birşey çıkartıyorsun(lafım mmochampiona).Night elf mage night elfliğe aykırıdır.Cenarion öğretmedimi doğanın güçlerini kullanarak ona zarar vermeden büyü yapmayı.Ve night elfler canlarını zor kurtarmadımı büyü yüzünden.E yemin etmedilermi bir daha büyü yapmayacaklarına.Daha ne ? Blizzard bu kadar kıtmı ki bize bunu sunsun.
Orclar ki shamanist büyüleri yeteri kadar güçlü bulmayıp warlockluğa yönlenmişlerdir.Kaldı ki warcraft tarihini bırakın evreninde tek bir orc mage yok.
Troll Druid ha ?
Troller kimden druidliği öğrenmiştir ? Tauren desen nightelflerle bir aralar çok iyi dostlardı onlardan öğrendiler.Night elfler desen oda cenariondan öğrendi.Şimdi aklımıza troller kimden öğrendi fikri geliyor.
Sizce blizzard burning crusadede yaptığı hataları tekrarlarmı.Ha tekrarlarsa ve bu oyunu hala oynamaya devam edenler varsa şikayet etmesinler yok lore gitti yok şu gitti yok bu gitti.

Geceelfi Büyücü: Azeroth evreninde hala büyücülükler uğraşan geceelfleri var ama bunlar ittifaka dahil değiller.Catalysmle savaşmaları için Tyrande bunlarla ittifak kurması doğal karşılanması lazım.
Troll: Zg Zl aman gibi troll şehirlerinden trolleri hayvan ruhlarını kontrol edebildiklerini gördün.Troller bu gücü Troll tanrılarından alabilir.Tauren ve Geceelfleri gibi Eluneden değil.Bakalım yeni ek paket çıkınca ilk druidlerin kim olduğu ortaya çıkacak geceelfleri mi troller mi?
  • 0

#40 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 03:34 ÖS

Warcraft 1 ve 2 'de orcların şamanlığı ile ilgili hiç bir şey yoktu. Orclar diğer dünyadan gelip insanlara nedensizce saldıran yaratıklardı.Daha sonra warcraft 3 için orclara şamanist geçmiş yazıldı.Aslında onlar şamandı ,şeytanlar oları kötü yaptı diye.Hikayenin değiştirilmesi bu.Eğer şamanist orclar diye hikaye değiştirilmeseydi.Asla orc shaman olmazdı.Ayrıca şamanizm nasıl outland'e ait bir şey.Şamanizm Azeroth'ta da var.Orclar gelmeden önce bile.Bir sürü ırk(orclarla ya da outland ile hiç bir şekilde etkisi olmadan) şamanizm biliyor.Hatta warcraftta wildhammer cüceleri orcların aksine yüzyıllardır kesintisiz şamanlık yapıyor.

Orklar nedensizce değil.Görünür nedenleri daha bereketli bir dünya yiyecek ve içeceklerin daha bol bulabilecekleri bir dünya için gitmişlerdi.Azeroth ve Draenor dünyaları arasında iklim açısında büyük farklar var Azeroth daha fazla canlıyı bünyesinde barındırabilecek bu dünya.Eğer draenorda insanlar azeroth'ta orklar yaşasaydı.İnsanlarda Azeroh'u ele geçirmek için çabalardı
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı