İçeriğe git

Resim
- - - - -

World of Warcraft:Cataclysm (20/08/09)

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 314 yanıt gönderildi

#41 Bluespirit

Bluespirit

Senior Sergeant

• Members
  • 125 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 03:50 ÖS

Ya beyler bir sakin olun ilk önce, hepinize hak veriyorum ama birde şöyle düşünün, yeni ırklar nasıl dans edicek yürüyecek heycanlı değilmisiniz worgenler hunter mage olursa nasıl cast yapar hiç mi merak etmiyorsunuz azerothda uçarak goldshire a gelme zevkini yaşayacağız goblinlerle warrior olarak charge yapmak ne güzel olucak... Biraz oyuna keyifli açılardan bakın hep hikaye olarak düşünmeyin blizzard yaptığı şeye bir hikaye uyduracaktır siz merak etmeyin arkadaşlar...
  • 0

#42 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 04:20 ÖS

Ya beyler bir sakin olun ilk önce, hepinize hak veriyorum ama birde şöyle düşünün, yeni ırklar nasıl dans edicek yürüyecek heycanlı değilmisiniz worgenler hunter mage olursa nasıl cast yapar hiç mi merak etmiyorsunuz azerothda uçarak goldshire a gelme zevkini yaşayacağız goblinlerle warrior olarak charge yapmak ne güzel olucak... Biraz oyuna keyifli açılardan bakın hep hikaye olarak düşünmeyin blizzard yaptığı şeye bir hikaye uyduracaktır siz merak etmeyin arkadaşlar...

Yapma gözünü seveyim bunlar yenilik değil BİZİ mal yerine koymak. Yeni danslar oh ne güzel de sen etrafta hiç dans eden gördün mü?? Dans olayı bir anlık heyecandı bitti. Artık benim gibiler dungeon ya da raidlerde canları sıkılınca yapıyor. Hunter yada mage dersen zaten gördüğümüz şeyler. Orc hunter belf hunter yada camış hunter ne fark eder (tamam camış büyük bir hedef belfte hafif gay;)) hunter hunterdır. Bunlar yenilik değil oyalama sadece. Uçma olayına gelirsek ne işimize yarayacak onu merak ediyorum. 80 olup meslek, arkadaşa yardım, for the alliance (horde) yada ah dışında kaçınız azerothda dolaşıyorsunuz? Şuan dalarana ah konulsa kaç 80 azerhota gider sence??
  • 0

#43 basilisksWoW

basilisksWoW

Knight Lieutenant

• Members
  • 610 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 04:32 ÖS

TBC'den sonra kötüleşen oyun bu expansionıda çıkarınca kalıcı felç geçirdi.Artık WoW bitti denebilir.Tabi ki bizler için ve bitmeside gerekli artık hepimiz 20 yaşını geçmiş adamlarız.Hayata biraz yönelmeliyiz sırf WoW diye kalmamalıyız.
  • 0

#44 Moonson

Moonson

Scout

• Members
  • 303 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 04:50 ÖS

TBC'den sonra kötüleşen oyun bu expansionıda çıkarınca kalıcı felç geçirdi.Artık WoW bitti denebilir.Tabi ki bizler için ve bitmeside gerekli artık hepimiz 20 yaşını geçmiş adamlarız.Hayata biraz yönelmeliyiz sırf WoW diye kalmamalıyız.

Bence bitmesi gerekmiyor... sadece oyun olduğunun farkında olunmalı. Lore için item için kavga etmek çok gereksiz ve saçma şeyler. En azından ben öyle düşünüyorum. Evet raidlerin eski zevki kalmamış olabilir ama hard modelar çıktı, gayet tatmin edici. Ama çok şey bekleniyor belki, çok dert ediliyor bunun herkes için bitmesi gerekiyor bence
  • 0

#45 basilisksWoW

basilisksWoW

Knight Lieutenant

• Members
  • 610 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 04:53 ÖS

Şahsen diğer insanlar ne düşünür bilmem ama ben bıraktıgım için mutluyum..;)

Tabi bu yeni getirilerden hoşlananlarda olucaktır kimse hoşlanmıcak demiyorum ama bazı playerlar için çileden çıkarma manasına bile geliyor.Cataclysm geldiğinde cinnet geçirip balkondan atlayan bile olabilir..=P
  • 0

#46 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 05:32 ÖS

Tabi bu yeni getirilerden hoşlananlarda olucaktır kimse hoşlanmıcak demiyorum ama bazı playerlar için çileden çıkarma manasına bile geliyor.Cataclysm geldiğinde cinnet geçirip balkondan atlayan bile olabilir..=P

Beni tarif ediyorsun sanki;)
  • 0

#47 Frostlava

Frostlava

Centurion

• Members
  • 869 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 05:53 ÖS

atlamamanız için tavsiyem bırakın bu lore ayaklarını ;)
ben pvp takılıyorum çok daha zevkli
  • 0

#48 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 06:35 ÖS

Orklar nedensizce değil.Görünür nedenleri daha bereketli bir dünya yiyecek ve içeceklerin daha bol bulabilecekleri bir dünya için gitmişlerdi.Azeroth ve Draenor dünyaları arasında iklim açısında büyük farklar var Azeroth daha fazla canlıyı bünyesinde barındırabilecek bu dünya.Eğer draenorda insanlar azeroth'ta orklar yaşasaydı.İnsanlarda Azeroh'u ele geçirmek için çabalardı

Dediğimi anlamadın.Warcraft 1 ve 2'ye göre hiçbir nedenleri yoktu.Nedenler daha sonra yazıldı.Eğer hikayenin geliştirilmesi saçmaysa en saçma şey Thrall'dur.Zamanında orclar nasıl şamanist olurlar ya diye şikayet ediliyordu.Güzel bir hikaye yazıldı.Thrall gibi kahramanlar koyuldu.Herkese normal geldi.Aynı şey wotlk öncesi dklar için de vardı.İnsanlar yine şikayet ediyordu her ırktan dk olur mu diye.Sadece insanlar ve orclar olabilmeli diyordu bazı insanlar.Çünkü o zamana kadar olan dklar ölü insanlara orc ruhları girmesi şeklindeydi.Daha sonra ebon blade diye hikaye yazıldı.Çok güzel bir görev zinciri koyuldu.Lich King bizzat hikayeye katıldı.Her ırkın dk olması normal karşılandı.Çoğu insan dk açtı.O görev zinciri ve sonundaki olaylar çoğu insanın favorisi oldu.Şimdi diyebilir misiniz yeni gelen ırklar ve sınıflar saçma olacak diye.Eminim blizzard onlara da güzel hikaye bulacaktır.Al sana sınıf oyna demiyor ki blizzard.Bir şekilde sığdırıyor hikayeye.Night Elf Mage ve Tauren Priest için oyun içi npc konuşmaları hazırlandı.Bir tane highborne archmage darnassus'a gelip yardım istiyor.İki tane Tauren de artık Anshe'ye inanmaları gerektiği hakkında konuşuyorlar.Hikayeyi blizzarddan daha iyi biliyormuş gibi davranmamalıyız.Yeni gelen hikayeler de sevilecektir.Her yenilik kötü olmaz bence.
  • 0

#49 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 07:10 ÖS

Hüargghhh!? Night Elf mage mi? Büyü yapmıyorlardı hani? :? :shock: Kaç yıllık hayalim :cry: Yeniden mage kasacağım sanırım =/

Şaka gibi.. Lecındıri feyıl..

#50 wowcumanyak

wowcumanyak

Senior Sergeant

• Members
  • 166 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 07:57 ÖS

tekrar lvl 60 a dönme ihtimalleri var mı acaba hem eski oyuncularda geri gelir nerde o güzelim mavi yeşil itemlerle pvp yapmak offf offf
  • 0

#51 Bluespirit

Bluespirit

Senior Sergeant

• Members
  • 125 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 08:12 ÖS

"Hiçbirşekilde yenilik olmacayak" diye düşünmüyorum Lore'a bağlı kalmak yanılma sadece... Çok güzel yenilikler geliyor siz bu oyunu lore için oynuyorsunuz belli gerçekten wow oyununa (lore'sına değil) bağlı olsaydınız yeni gelecek worgen'in dansını bile merak ederdiniz bence... ;)

Şuandan itibaren heycanlandım şahsen ben, yeni gelecek skilleri düşünün kimbilir neler gelcek

Yeni gelecek skill i düşünün o skille nasıl lore a uyucağınızı değil.. Oynayın gerisini bırakın derim ben gerisi size kalmış arkadaşlar
  • 0

#52 Sabotime

Sabotime

Scout

• Members
  • 367 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 08:28 ÖS

Druidliği sadece hayvan ruhlarını kontrol etmek olarak nitelendiriyorsan biraz araştırmanı tavsiye ediyorum.Druidlik sadece wowda gördüğümüz 3 specin birisi değil.Druidliğin temeli ay gücüdür.Ucu açık bir hikayeyi istediğin kadar uzatırsın ama unutma ne kadar kıt temeller üzerine uzatırsan o kadar fazla sallanır.
Bu arada şimdi yorumları okudum "bırakın lore'u" tarzında şeyler.Ben bu oyunu hikayesi için oynuyorum evet.Knight online gibi "patos,mantos" olsa idi oynarmıydı kimse ? Hikaye sağlam temellere dayanıyordu başladım.W3 reign chaos,w3 tft derken bir gün wowla tanıştım "bak hikaye devam ediyor"diyerekten devam ettim.
Cot çok mantıklı bir dungeondu.Neden devam edilmedi.Bir şeyi başlattı ama diğerini yaparken bu sefer ötekini unuttu.
Dans,skill,meslekler,talent hepsi aynı şey.Her patchte sadece bir öncekinden daha yüksek şeyler ekleniyor.Eternal fire>primal fire,Kill shot > execute.Ha güzel olmadımı oldu ama gün gelecek bütün sınıflar aynı skilleri kullanmaya başlayacağız.Azeroth,kalimdor hiç kullanılmayan yerler.Keza outlandde öyle.Bir sonraki pakettede artık northrendi unuturuz.
  • 0

#53 1Rex

1Rex

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 08:53 ÖS

blizzardın hikayeden cok kopupda baska konularla hikayeyi devam ettirecegini düsünmüorum..
Wowda grafik yok skili atıorsun dmg vuruyorsun skill gelse nolr
troll druid ve ne mage asla olmaz olamaz biri druid icin aykırı biride büyü yapmamk icin yemin etti eee nolcak simdi.. tauya pala gelmesi beni sevindirdi undeadada hunter gelmesi ikiside istediigim syler bnm sevindiigm dier bir konu ise yeni gelecek olan talent ve danslar ;) oyun sadece pve olarak bakılmamalı biraz raid lerden uzak kalın bakın nasıl güzel oluyor oyun son olarakda yeni gelecek olan itemler nasıl olacak onlarıda hayal edin
burada suna baglamak istedim blizzard hikayeden kopmaz hikayeye bişiler sıkıştırır diye düsünüorum patch leri herzaman sevmisimdir yeniliklere acıgım
  • 0

#54 Frostlava

Frostlava

Centurion

• Members
  • 869 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 09:13 ÖS

troll druid asla olmaz derken?
ZA ve ZG yapmadın mı, ZAda bossların çoğu druid
  • -1

#55 swat95

swat95

Scout

• Members
  • 533 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 09:24 ÖS

her şey gibi artı ve eksileri olcaktır fakat bizim burdan çıkarcağımız ders blizzardın yavaş yavaş tükendiğidir yetenekli ve deneyimli oyuncuları kaybediyor ee doğal oalrakda bu oyunu kime oynatcak çocuklara =)
  • 0

#56 wnratt

wnratt

Centurion

• Members
  • 773 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 09:38 ÖS

+1905 kesinlikle hak veriyorum gün geçtikçe oyunun içine ediyorlar zaten blizz iyice paragöz oldu bunu da para için çıkarıyor neymiş Thrall bekçi olucakmış Garrosh Cairne yi kesecekmiş yerine 10 lvl oğlu gelecekmiş nasıl birşey bu ya adamlar lore diye birşey bırakmadılar...
  • 0

#57 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:27 ÖS

bu ne ya böyle bi ek paket çıkmasın tamamı saçmalık tauren pala ne demek ya yuhh bence bu haberin çoğu uydurma
  • 0

#58 Hike

Hike

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 536 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:37 ÖS

Arkadaşlar bir sakin yahu. Az evvel WoW'un sitesindeki ek paketle ilgili bilgileri inceleyip "Birde foruma bakayım neler demişler" dedim herkesi bir heycan basmış ;) Konuyla ilgili yazmadan önce şunu dile getirmek lazım. Bu ek paketin son hali değil ortaya atılan fikirlerin toplanmış hali. Uygulamaya da geçmişlerdir bir kısmı için. Etki-tepki sistemini kullanıyor Blizzard. Gerekli gördüğü değişiklikleri yapacaktır.

Bunun dışında, NE mage olmaz ya da Troll druid olmaz ya da Tauren paladin olmaz diyen arkadaşlara birkaç lafım olacak. Bir ırk bütünüyle aynı şeye inanmak zorunda değil. Blizzard'da zaten bundan yola çıkıyor diye düşünüyorum. NE'lerde büyü yasaklandı, peki hepsi buna uydu mu ? Hayır. Highborne'lerin büyük bir kısmı büyüyü kullanmaya devam edip NE'ler tarafından sürüldü. Peki aynı şekilde davranan ve kendini NE kabul eden hiç mi elf yoktu ? Tabii ki vardı. Bunlarda sürülmüş ve hikayeye geçmemişlerdi şu ana kadar. Benzer şeyler diğer abidik gubidik gelen ırk-sınıf eşleşmeleri içinde geçerli.

Birde şunu unutmamak lazım. Yeni contentle mekanımız Kalimdor ve EK olacak. Traileri izlediniz mi bilmiyorum. Azeroth daki düşük lvling alanları artık eskisi gibi olmayacak diye özellikle bir yazı vardı. Bu nedenle flying mountun bu bölgeler içinde açılması çok mantıklı olduğu görüşündeyim.

Yeni ırklara gelirsek goblin konusunda biraz soru işaretler var kafamda ama genel olarak mantıklı diye düşünüyorum. Worgenleri ise merakla bekliyorum. Druidlik onlarda da olacak gibi gözüküyor. İlk işim ırk değiştirerek Worgen olmak olacak sanırsam :D

Birde kimse söz etmemiş ama arkeolojinin ikincil meslek olarak ekleneceği ciddi anlamda merak uyandırdı bende. Bu ek paketle hem Azeroth tamamen değişecek hem de grafik yönünden düzenlemeye gidecek gibi gözüküyor Blizzard.

Son olarak biraz sakın olun arkadaşlar. Denemeden etmeden okuduklarınızla heycanlanıp daha sonra pişman olacağınız şeyler söylüyorsunuz. Şu an mantıksız gelen şey 2 gün sonra size mantıklı gelebilir. Ya da tam terside olabilir. Bu nedenle sakin olup beklemede kalmak en mantıklısı.
  • 0

#59 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:47 ÖS

O değilde Worgenler için hayatımda ilk kez İttifak karakteri açacam utanıyorum kendimden:D
  • 0

#60 [email protected]!!

[email protected]!!

Scout

• Members
  • 1.054 İleti

Yazma tarihi: 21 Ağustos 2009 - 10:49 ÖS

arkadaşlar burda vakitharcamayın WoW-Genel forumundan arayın Blizzcon var-Onu izlein:)Veya onu dinerken yazın:)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı