İçeriğe git

Resim
- - - - -

FarmVille Çılgınlığı!

• Please log in to reply
Bu konuya 38 yanıt gönderildi

#21 jediardeth

jediardeth

Centurion

• Members
  • 862 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 01:15 ÖÖ

evet, biraz daha wow wow wow kasıp no-life lığa daha da yaklasalım arkadaslar. Bu çok güzelmiş gibi ben no-life ım sende olsana bu çok kool artık diyelim çevremize, hoş şeyler yapmayalım. Nede olsa gençlik.
  • 0

#22 filth

filth

Sergeant

• Members
  • 101 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 10:05 ÖÖ

Oyun güzelde ilgilenmek gerekiyor. Başında geçirceğim vakti wow da geçirmeye karar verdim ve artık girmiyorum. Zamanında davet gönderdiğim insanların şimdi koca çiftliği oldu :D
  • 0

#23 laanakafa

laanakafa

First Sergeant

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 03:47 ÖS

bu oyun tam anneme göre. tam emekli insan oyunu. gerçekteki hayalini sanal olarak yap :) . lakin 19 yaşında bir genç olarak bu oyunu oynarsam kendimden şüphelenirim. wow oynarım da demiyorum. ona yeterince zaman harcıyorum zaten. arkadaşlarımla bira içmeye giderim. gezerim tozarım. kızlara laf atarım. bu yaşta tarla ekmeye başlarsak 55 yaşına gelince ne yapıcaz :) .

bu kadar şey söyledim ama bazen flash oyunlarla bile 2-3 saat zamangeçirilebiliyorsa bu da eğlenceli olabilir.
  • 0

#24 Necron

Necron

Champion

• Members
  • 1.144 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 04:37 ÖS

Bu kadar ilgiyi haketmediğini düşünüyorum. Geçen açıkladılar, oyunu yapan şirket 1 milyar dolar büyüklüge ulaşmış. Bu kadar kolay mı yani, öbür tarafta oyun firmaları birbirleriyle yarışıyorlar, inanılmaz detaylı, kapsamlı, güzel grafikli oyunlar yapıyorlar, kendimizden geçiyoruz oynarken. Ama baktıgında Blizzard ve EA dışında milyar doları gören firma yoktur heralde. Demek ki neymiş, hiç kasmaya gerek yokmuş, demek ki 3 arkadaşımı toplayıp 2 hafta bilgisayar başında kassak bizim de milyar dolarımız olabiliyormuş...

Farazi konuşuyorum tabi, kalk yap o zaman sen de kazan demeyin. Ama bu tür şeyler nasıl oluyor da tutuyor, neye göre popülerleşiyor, bunun bir formülü var mıdır? Anlayan varsa lütfen söylesin. Yoksa bunlar sadece çok şanslı insanlar mı?..
  • 0
"I Aear cân ven na mar."

#25 laanakafa

laanakafa

First Sergeant

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 05:01 ÖS

Bu kadar ilgiyi haketmediğini düşünüyorum. Geçen açıkladılar, oyunu yapan şirket 1 milyar dolar büyüklüge ulaşmış. Bu kadar kolay mı yani, öbür tarafta oyun firmaları birbirleriyle yarışıyorlar, inanılmaz detaylı, kapsamlı, güzel grafikli oyunlar yapıyorlar, kendimizden geçiyoruz oynarken. Ama baktıgında Blizzard ve EA dışında milyar doları gören firma yoktur heralde. Demek ki neymiş, hiç kasmaya gerek yokmuş, demek ki 3 arkadaşımı toplayıp 2 hafta bilgisayar başında kassak bizim de milyar dolarımız olabiliyormuş...

Farazi konuşuyorum tabi, kalk yap o zaman sen de kazan demeyin. Ama bu tür şeyler nasıl oluyor da tutuyor, neye göre popülerleşiyor, bunun bir formülü var mıdır? Anlayan varsa lütfen söylesin. Yoksa bunlar sadece çok şanslı insanlar mı?..

şimdi bu yazdıkların öyle ki... hem çok fena geyiğe alınabilir. hemde üzerine sayfalarca makale yazılabilir.

tabi sanırım burda facebook denen ve birçok konuda gereksiz olan sitenin payı büyük. yani sanırım büyüktür. hiç oynamadım ama bir facebook uygulaması diye biliyorum.

gün içinde fazla boş vakti olan insanların çoğu internet başında, internet başında olanların çoğuda facebook'ta takılıyor. e herkesin katıldığı bi uygulama olunca da millet girip oynuyor. yinede o kadar haklısın ki yazdıklarında... gerçekten ilginç.
  • 0

#26 Necron

Necron

Champion

• Members
  • 1.144 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 07:29 ÖS

şimdi bu yazdıkların öyle ki... hem çok fena geyiğe alınabilir. hemde üzerine sayfalarca makale yazılabilir.

tabi sanırım burda facebook denen ve birçok konuda gereksiz olan sitenin payı büyük. yani sanırım büyüktür. hiç oynamadım ama bir facebook uygulaması diye biliyorum.

gün içinde fazla boş vakti olan insanların çoğu internet başında, internet başında olanların çoğuda facebook'ta takılıyor. e herkesin katıldığı bi uygulama olunca da millet girip oynuyor. yinede o kadar haklısın ki yazdıklarında... gerçekten ilginç.

Teşekkür ederim desteklediğin için. Dediğinde haklısın, bunda hedef kitlenin kim olduğunun büyük önemi var.
  • 0
"I Aear cân ven na mar."

#27 icesnap

icesnap

Scout

• Members
  • 932 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2009 - 09:21 ÖS

Feysbukum yok,olmayacak ta.Ben pokerimi,yeşil masada,loş ışık altında bizzat oynuyorum.

Sevgilerimle :)
  • 0

#28 anibustr

anibustr

Centurion

• Members
  • 960 İleti

Yazma tarihi: 28 Kasım 2009 - 10:56 ÖÖ

Ben hayatımda Facebook kadar iğrenç bir site görmedim... Facebook kadar gereksiz bir site görmedim !.. Tabi , bazılarının işine yarayabilir ama detayları değil , sitenin kişi bulma yolu ile ,

Sitenin diğer özellikleri çok gereksiz ve karşısında uğraşanlara ben çok farklı bakıyorum. Facebook ve WoW insanı yutan şeylerden biridir ama WoW bir amaç uğruna , Facebook ise bir hiç uğruna yutar. Hele o oyunlar bir o kadar iğrençki şu sitenin içindeki !..

Adamlar 24 saat Facebook da Facebook diyor ! Bazıları da 24 saat Msn kullanıyor ve boş da kullanmıyor , hep yazışıyor. WoW cuların hayatı daha çok.

Ama Facebook da benim işime yaradı , mesela İlköğretim 1. sınıf arkadaşımı buldum ve tel noyu aldım , artık konuşabiliyorum. Facebook bu yönden güzel . Ve ben -Facebook ' u küçük gördüğümden dolayı mı desem? - Facebook'uma 5 yılda bir giriyorum. Arada sırada aklıma takılır girerim bakarım.
  • 0

#29 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2009 - 05:41 ÖS

Valla geçen ay wow a ara verdim derslerden arta kalan vakitlerimde bu tür oyunlar oynadım ve kesin olarak şunu söyleyebilrim: PARA TUZAĞI. Bu şekilde "free to play" diye geçen oyunların en pislik yanı da bu; oyundan daha çok keyif almanız, yüksek seviyelere ulaşmanız, yeni yetenekler/tohumlar/dekorlar... vs. açmanız ve kullanmanız için normalde bir oyuna aylık sabit yapacağınız ücretten gerçekten daha fazlasını vermeniz gerektiği... Bu tür lanet oyunlarda gerçek parayı basarsan kralsın, yoksa -affınıza sığınarak söylüyorum- it gibi uğraşmak zorundasın, ve bence zerre kadar da zevkli değiller. Bir iki kişinin başlattığı bi kurnazlıktan başka bir şey olamaz bu.
  • 0
Resmi ekleyen

#30 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2009 - 05:47 ÖS

Bu tür oyunlara göz atmak isterseniz, karşılaşmanızın muhtemel olduğu saçmalıkları da sayabilirim: Önce oyundaki gerizekalı bir npc size ilk adımları öğretir (neyin adımıysa zaten 5-6 düğme var ve her birisinin ne işe yaradığı bırakın açıklamasını, şeklinden bile çok açık). Neyse ufak tefek tıklamalarla 3-4 seviye atlıyorsunuz ve sonrasında oyunun pislik yönünü görüyorsunuz (yine o gerizekalı npc tarafından). İşte efendim oyunda goldun yanı sıra bir de -atıyorum- Xgold diye bir para birimi varmış ve eğer bunlardan SATIN alırsam şunlara şunlara sahip olabilirmişim! Ya da zaten sahip olacağım şeylere daha hızlıca sahip olabilirmişim! BAK SEEEN! Bazı oyunlar ekler eklemez gösteriyor pislik yanlarını... İnanın bir çok facebook oyununu (neredeyse hepsini) denemiş biri olarak yazıyorum bunları. Ayrıca sizlerin de bildiği gibi, bu durum sadece facebook oyunları için geçerli değil... Ha benim şahsi fikrime gelince, parayı reklamdan kazanıyolarsa sayfalarına koydukları reklamlardan kazansınlar, adam gibi tüm oyuncular eşit şartlarda oynasın, ya da aylık bir fiyat belirlesinler ve bu tip iğrenç tricklere gerek kalmasın
  • 0
Resmi ekleyen

#31 HuNtER KiNg

HuNtER KiNg

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 14 Aralık 2009 - 05:35 ÖS

mesela benim annem facebook şifremi benden zorla alır pet society oynar 35 level olur (petde düşünün artık!)sonra farmı açar tarlasını genişletir.Anne gel wow oynayalım aynısı diyorum hayır oğlum diyo o zamanda :)
  • 0

#32 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 15 Aralık 2009 - 02:27 ÖÖ

İnsanı boşuna pc başında tutan gereksiz bir oyun. Bende oynadım bir süre aslında zevkli ama hiçbir netice yok. Ekiyorsun,topluyorsun,satıyorsun. Bu rutin hiç değişmiyor.. Haliyle bir süre sonrada bulantı yapıyor..
  • 0

#33 panicattack

panicattack

Senior Sergeant

• Members
  • 150 İleti

Yazma tarihi: 15 Aralık 2009 - 10:22 ÖÖ

face e ilk girdiğim zaman briç sevdiğim için bir grup oluşturdum. daha kimseye hiç bir arkadaşıma söylemeden 53 katılımcısı oldu :P bide sağa sola dağıtsan ..
hal böyleyken böyle saçma sapan bir oyunun 45 milyona ulaşması çok şaşırtıcı değil. hergün herkes kendi listesine bu oyun hakkında çağırı atıyor. 45 milyonun hepsinin aktif oynadığınıda sanmıyorum. bir kısmı belkide büyük kısmı açtığı gibi duruyordur. aynı oyunu faceten çıkarıp internete koyun bakalım kaç kişi oynuyor? ... şu an face e ne koysan gider abi..ehehheh
  • 0

#34 Gaddarhan

Gaddarhan

Sergeant

• Members
  • 79 İleti

Yazma tarihi: 15 Aralık 2009 - 10:21 ÖS

Zamanın büyük bir bölümünü oyun için harcanıyorsa, WoW oynanmış,
FarmVille oynanmış fark etmez.
Oynanacak oyunda, "Zaman/Haz alma" oranının göz önünde bulundurulmasının
ve her ne oyun oynanıyorsa, oynama tarzının bu oran göze alınarak geliştirilmesinin mantıklı olacağını düşünüyorum.
Faydalı tartışmalar, İyi oyunlar.

"Eger ökuzlerle domuzlar konusabilseydi, yemden baska sey düsünenlerle alay ederlerdi." Epiktetos

"Ahmaklar zamanı nasıl öldüreceğini, akıllılar ise nasıl kazanacağını düşünür" Alain

"Acaba dünyada başkalarının tecrübelerinden istifade edecek kadar akıllı bir insan var mıdır?" Voltaire
  • 0

#35 way2go

way2go

Legionare

• Members
  • 470 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2009 - 04:45 ÖS

Facebook uygulamaları kadar salakça, gerzekçe birşey yok şu dünyada. Bütün amaç seni gün boyu facebook'da tutup, habire birşeylere basıp durmanı sağlamak. Farmville'e ben de bir ara baktım, ekip biçiyorsun filan. Eee sonra, işte böyle büyük çiftliğin oluyor filan...Eee sonra?? sonrası yok işte. Bir sürü kişiyi listene ekle, yok bilmem kaçbin paran vs olsun. sonunda ne var? hiçbirşey.

Castle Age diye birşey oynamıştım bir de. Böyle hero yaratıyorsun ordu kurup pvp yapabiliyorsun, rank atlıyorsun veya, quest yapıp experience kazanıyorsun, dragon boss filan öldürüp bir sürü item kazanıyorsun şehrine castle filan yapıyorsun bunlar para getiriyor vs. vs. 50 küsür level oldum, ilerde ne olacak diye forumlarına girmemle oyunu bırakmam bir oldu. Adamlar aşmışlar yok, 500 küsür kişiyi arkadaş eklemen gerekiyormuş, yok saatte bilmem kaç milyar gold kazanmalıymışsın vs. vs. vs. Öeeeehh yani!!
  • 0

#36 Barracudaz

Barracudaz

First Sergeant

• Members
  • 245 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2009 - 08:48 ÖS

ben farmvillede level 54 teyim
bi arkadaşın listesinde level 63 gördüm
wow-turk te durum ne

saati kurup ekip biçen arkadaşlarım var ;))
  • 0

#37 efsaneturk

efsaneturk

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2009 - 06:07 ÖS

siz ve ben nasıl wow çılgınıysak onlarda farmville çılgını. onlara 1 saat wow oynatın bakalım bidaha farmvillea bakıcaklarmı :D
  • 0

#38 wnratt

wnratt

Centurion

• Members
  • 773 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2009 - 08:38 ÖS

FarmVille`ye laf yok bende oynuyorum ananas dikiyorum:D.
  • 0

#39 samanyeme

samanyeme

Knight Lieutenant

• Members
  • 660 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2010 - 11:02 ÖS

Boş iş
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı