İçeriğe git

Resim
- - - - -

Gilneas

• Please log in to reply
Bu konuya 71 yanıt gönderildi

#21 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 08:20 ÖS

:s Paladinler kiliseyemi bağlı Curce of holylight diyo tam avrupalı şu insanlar kiliseye bağlılar ya asfafddafs:D hiç sevmiyorum ya boşuna tiksinti gelmiyormuş dfasfadfasdf:D Acaba bu kutsal ışık klisesinin bir Papa gibi lideri varmı şovalyeleri kutsayan taç felan giydiren asdfasasfs:D
  • 0

#22 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 08:37 ÖS

Alliance of Lordaeron - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft

Lordearon bu ittifakın lideri olduğu için Lordearon ittifakı.

yazının neresi tam olarak ben bulamadım
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#23 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 08:48 ÖS

yazının neresi tam olarak ben bulamadım

The Alliance of Lordaeron was led by King Terenas Menethil II, who accepted ambassadors or the monarchs from all member nations and races to his capital.

Burası.
  • 0

#24 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 08:48 ÖS

:s Paladinler kiliseyemi bağlı Curce of holylight diyo tam avrupalı şu insanlar kiliseye bağlılar ya asfafddafs:D hiç sevmiyorum ya boşuna tiksinti gelmiyormuş dfasfadfasdf:D Acaba bu kutsal ışık klisesinin bir Papa gibi lideri varmı şovalyeleri kutsayan taç felan giydiren asdfasasfs:D

Kutsal ışık camisi yapalım.
  • 0

#25 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:08 ÖS

Kutsal ışık camisi yapalım.

Klisenin Görevleri Şunlarmış:
Kutasl ışık kliseleri insanların inandığı Kutsal ışık dininin(Tanrı,Allah,İllah,??????) ibadet yerlerini oluşturur.Bu kliseler Azeroth’a insanların bulunduğu her yerde vardır.Bu dinin Lideriliği şu anda Kutsal ışık Katedralinin elindedir.Klisenin görevi dünyanın her yerine inanışlarını yaymaktır.Bunun için savaşı bile göze alabilen bir organizasyondur.Klisenin temel görevleri insanlara yardım etmek,insanların yaşayacakları evler inşaat etmek,onların korumalarını üstlenmek,kutsal ışığa inanmayan kafirlerle savaşmak.

Dinin Genel mensupları:İnsanlar cüceler,Üstün Elflermiş,

Bu kutsal ışığın değişik kollarıda varmış.
-Nortshire Brotherhood(Kuzey Eyaleti Kardeşlikbağı)
-Silver Hand Knigts(Gümüş El Şovalyeleri)
-Clerics of Nighshire(Kuzey Eyaleti Rahipleri)

Şu anda Forsakenlar'da bu kutsal ışığa inanıyorlar ama biraz değişik şekilde.Onların bağlı olduğu Cult of Forgotten Shadow(Unutulan gölgenin mezhebi)diye bir mezhep.Bu mezhep kutsal ışığı kullanarak gölge güçlerini ortaya çıkarıyormuş.İsteyen gölgeyi isteyen ışığı kullanıyor.Yani kullandıkları paladin ve priestlerle aynı güç.Ama bu şu anlama gelmesin kutsal ışık klisesiyle bire bir aynılar biraz gelenek ve göreneklerden kopup değişmiş şekliymiş.Boşuna Holy Light sınıfları yok.Aslında bu undeadlerden neden paladin olmadığı bir soru işareti.Çünkü aynı inanışa sahipler bence Taurenlerden daha çok paladinlik sınıfını hakkediyorlar.
  • 0

#26 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:15 ÖS

Klisenin Görevleri Şunlarmış:
Kutasl ışık kliseleri insanların inandığı Kutsal ışık dininin(Tanrı,Allah,İllah,??????) ibadet yerlerini oluşturur.Bu kliseler Azeroth’a insanların bulunduğu her yerde vardır.Bu dinin Lideriliği şu anda Kutsal ışık Katedralinin elindedir.Klisenin görevi dünyanın her yerine inanışlarını yaymaktır.Bunun için savaşı bile göze alabilen bir organizasyondur.Klisenin temel görevleri insanlara yardım etmek,insanların yaşayacakları evler inşaat etmek,onların korumalarını üstlenmek,kutsal ışığa inanmayan kafirlerle savaşmak.

Dinin Genel mensupları:İnsanlar cüceler,Üstün Elflermiş,

Bu kutsal ışığın değişik kollarıda varmış.
-Nortshire Brotherhood(Kuzey Eyaleti Kardeşlikbağı)
-Silver Hand Knigts(Gümüş El Şovalyeleri)
-Clerics of Nighshire(Kuzey Eyaleti Rahipleri)

Şu anda Forsakenlar'da bu kutsal ışığa inanıyorlar ama biraz değişik şekilde.Onların bağlı olduğu Cult of Forgotten Shadow(Unutulan gölgenin mezhebi)diye bir mezhep.Bu mezhep kutsal ışığı kullanarak gölge güçlerini ortaya çıkarıyormuş.İsteyen gölgeyi isteyen ışığı kullanıyor.Yani kullandıkları paladin ve priestlerle aynı güç.Boşuna Holy Light sınıfları yok.Aslında bu undeadlerden neden paladin olmadığı bir soru işareti.Çünkü aynı inanışa sahipler bence Taurenlerden daha çok paladinlik sınıfını hakkediyorlar.

Çünkü hikayeye göre Forsaken yürüyen ölü olduğu için kutsal ışık onu direk parçalar.O yüzden bütün forsaken rahipleri gölge ışığı kullanıyor.Kutsal ışıktan daha farklı.
  • 0

#27 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:18 ÖS

Neden vebaya karşı bu kutsal ışık bu kadar acımasız.Kutsal ışık inananlarını zarar vermemesi lazım bu adamlar ölü olsa bile.Bu adamların görevleri kafirlerle savaşmak ya Trollerin Loa inancı karşısında fıttırmışlardır.Belki bu inanış olmasa insanlar Trollere karşı biraz daha yumuşak olabilirlerdi kim bilir???
  • 0

#28 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:23 ÖS

Neden vebaya karşı bu kutsal ışık bu kadar acımasız.Kutsal ışık inananlarını zarar vermemesi lazım bu adamlar ölü olsa bile.Bu adamların görevleri kafirlerle savaşmak ya Trollerin Loa inancı karşısında fıttırmışlardır.Belki bu inanış olmasa insanlar Trollere karşı biraz daha yumuşak olabilirlerdi kim bilir???

Çünkü trollerin hiç bir insana karşı acımaları yoktu.Hayvan gibi avlayıp yiyorlar daha insanlar hiç de onlar için büyük tehlike olmadığı zamanlarda bile.
  • 0

#29 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:30 ÖS

İnsanlar kabile yaşam şeklindeyken bile her zaman Amani topraklarını yayılmaya çalışmışlardır.Genellikle İnsan kabileleri ile Troll kabilelerinin ilişkisi hep sınır çatışması şeklinde olmuş.İnsanlar daha verimli ve geniş arazisi olan bu günkü Arathi Highlands,Hillsbrad Foothills yayılmaya çalışıyorlardı.Troller düşmanlarını öldürdükleri zaman cesetleri çürümüyor işte ondan yararlanıyor.İnsanımsı ya da hayvan ayrım yapmıyorlar.Tam şaman inancı her canlı birbiriyle eşit seviyede
  • 0

#30 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:37 ÖS

Trollerin büyük tehdid oluşturmasından dolayı Arathi kabilesi bir plan yapmış.Bütün diğer kabileler ile savaşarak onları hakimiyetine almış.Troller onlara saldırdığı için insanlar karşılık veriyor.İnsanların işgali değil.İnsanların zaten o zaman bir yer işgal edebilecek gücü yok.
  • 0

#31 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:38 ÖS

İşgal demedim zaten yayılmaya çalışıyorlar dedim.Kabile yaşam biçimlerindeyken Troll sınır kabileleriyle insan sınır kabileleri arasında sürekli çatışma var.İşgal olsa o bölgeyi zaten ele geçirmiş olurlar
  • 0

#32 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 09:42 ÖS

Elfler onlardan yardım istemeye gelinceye kadar insanların troller ile pek fazla ilişkisi yok.Buradan oku.
Arathor and the Troll Wars - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
Elfler neredeyse yok edilecekken insanlardan yardım istiyorlar.İnsanlar eğer troller elfleri yok ederlerse yarın bizi de yok ederler diye düşünüp ve ayrıca da trollerden çok çektikleri için ittifak oluyorlar
  • 0

#33 Thoradim

Thoradim

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 10:02 ÖS

Tirion Fordring:Nnn'nölümün benim n'elimden olacak Banshee
Slyvanas:N'ayır N'olamaz***
Tirion:NN'nöleceksin*!!(ortalığı bir ışık bürür ve sesli bir çığlık duyulur)
  • 0

#34 mirria

mirria

Knight

• Members
  • 338 İleti

Yazma tarihi: 15 Ekim 2009 - 10:38 ÖS

İnsanlar kabile yaşam şeklindeyken bile her zaman Amani topraklarını yayılmaya çalışmışlardır.Genellikle İnsan kabileleri ile Troll kabilelerinin ilişkisi hep sınır çatışması şeklinde olmuş.İnsanlar daha verimli ve geniş arazisi olan bu günkü Arathi Highlands,Hillsbrad Foothills yayılmaya çalışıyorlardı.Troller düşmanlarını öldürdükleri zaman cesetleri çürümüyor işte ondan yararlanıyor.İnsanımsı ya da hayvan ayrım yapmıyorlar.Tam şaman inancı her canlı birbiriyle eşit seviyede

Şamanizmle yamyamlığı da aynı kefeye koyabildin ya artık ne diyeyim? Allah ıslah etsin. :)
  • 0

#35 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2009 - 03:32 ÖÖ

Var abicim ilişkileri sürekli çatışma halindeler ya.Troll Wars - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft burda yazıyor.İnsanlar trollerden zarar görüyorlarmış diyor.Keze trollerde insanlardan zarar görüyor.Sınırda kabileler hep birbirleriyle kanlı bıçaklı.Zaten kendi ağzından söylüyorsun trollerden çok çektiler diye.

İnsan kabilelerinin genellikle işgal ve yayılma planları hep kuzey yönlü olmuştur.Güneylerinde ıslak topraklar dediğimiz bataklık bir bölge var burası tarım ve hayvancılığa el verişli değil.Tek seçenek kuzey kalıyor ama kuzeydede Troller var.Nezaman kuzeye yayılmaya çalışsalar önlerinde hep troll engeli var.Kabile yaşam şekillerindeykende çatışmalar var kısacası daha fazla yiyecek ve berektli topraklar için troll bölgelerini ele geçirmek istiyorlardı sınırdaki insan kabileleri.Elflerin İttifak teklifide çok cazip gelmiş olacak.Yüzyıllardı hayallerini kurdukları kuzey topraklarını ele geçirmeleri için harika bir fırsat buldu.Zaten Elfler yardım istemese bile Trollerle İnsanlar arasındaki küçük çatışmalar büyük savaşlara dönecekti.Alterec dağı savaşından sonra Troll ordusu tamamen yok edilince kuzeye doğru büyük insan göçleri başladı.İnsan ve Elfler troll topraklarını işgal ettiler.Sivil troller tabiî ki bu iki büyük güce karşı direnemedi.Bu işgal ettiği toprakların bir an önce boşaltılması lazımdı.DoğuKrallıklarında büyük bir etnik kıyım başladı Uzun kulaklı uzun dişli olan kadın,çocuk yaşlı yüzbinlerce trollü öldürdüler.İnsanlar bu boşaltıkları topraklar üzerinde yeni şehirler kurmaya başladılar.Bu dönemde 6 şehir kuruldu.Bu 6 şehir sonradan Strom ile birlikte 7 krallık olarak anılacaktı.

Resmi ekleyen

Haritadaki kırmızı yuvarlaklı bölge insan kabilelerin yaşadağı muhtemel yerler.Kırmızı oklar ise insan kabilelerin sürekli yayılmaya çalıştığı bölgeleri gösteriyor.Dikkat ettiyseniz güneye doğru insan kabilelerinin hiç bir hareketi yok.Çünkü güneyindeki bölge büyük bir bataklık.Haritada mavi bölge ise Tahmini Amani İmparatorluğunun Elf İşgali Olan Quel'thas dışındaki sınırı.1200 yıl boyunca Elf ve Troll savaşları sırasında insan kabileleri hep kuzey yönüne doğru gitme gibi bie eğlimleri var.Ama sınırdaki Troll kabileleri hep bu insan yayılmasını önlemişler.Aslında asıl amaç Elflere yardım etmek değil o toprakları ne pahasına olursa olsun ele geçirmek.Bölgede o topraklar trollerin değil Elflerin elinde bulunsaydı insanlar onlarada saldırırdı.
  • 0

#36 Thoradim

Thoradim

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2009 - 10:04 ÖÖ

Gene lore u öğrettin Shaman saol :D
  • 0

#37 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2009 - 02:01 ÖS

Birde şeyi eklemeliyim insanlar Trollerin topraklarını yerleştikten sonra bazı kaşifler bu Wetlands ıslak topraklar dediğimiz bataklığı aşıp bugünkü Stormwind Kul'Tiras çevresini keşfetmişler.Tek güney yönlü göç hareketide bu kaşifler sayesinde olmuş.Tabi Troller savaşlarından onlarca yıl sonra
  • 0

#38 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2009 - 07:37 ÖS

The Alliance of Lordaeron was led by King Terenas Menethil II, who accepted ambassadors or the monarchs from all member nations and races to his capital.

Burası.

eyvallah :mrgreen::mrgreen: arada kaçırmışım
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#39 Thoradim

Thoradim

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 16 Ekim 2009 - 11:39 ÖS

varian ın forumuna ne olmuş öyle ya herkes birbirine Blessing Of Kings atıyo :D