İçeriğe git

Resim
- - - - -

Genel Olarak Internet Sorunları!

• Please log in to reply
Bu konuya 386 yanıt gönderildi

#21 ozen

ozen

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 14 Ekim 2007 - 04:16 ÖS

Telekom'dan şikayetçi olmayan varmı ki acep memlekette... Hatırlarsınız telekom satılmadan önce devletinken rezildi.... özelleştirildi ve hala rezil...
uzun zamandan beri kablonet kullanmaktayım... kablonetin ping süreleri adsl ye göre daha düşük...
özellikle geçen yıl hem kablo hem adsl kullandım sırf denemek için... yaklaşık 6 aylık bir kullanımdan sonra gördüm ki her ne şartta olursa olsun kablo adsl den daha iyi... burada iyiden kastım WOW için...
son günlerde 8-9 ekim gibi kablo acaip derecede yavaşladı... telefon edip durumu biraz kurcaladım. telekomun bişiler çevirdiklerini kendilerine sonuç hakkında bilgi verilmediğini ve ne zaman bu sorunun çözüleceğini bilmediklerini ilettiler... bayram sonrasını bekliyoruz bakalım nolcek

http://www.haberler....niyoruz-haberi/
  • 0

#22 ocan

ocan

Scout

• Members
  • 54 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2007 - 08:57 ÖS

ayrıca arkadaşlar speedtest yaparakta bağlantınızda problem olup olmadığını görebilirsiniz, http://speedtest.ttnet.net.tr/ bu ttnetin speedtesti, yerel hatlarda sıkıntı yoksa normal bi değer alırsınız,
http://www.speedtest.net/ buda uluslararası bir speed test sayfası, yerel aldığınız değerle uluslararası aldığınıoz değer arasında çok büyük bir fark olmaması lazım eğer varsa sizde de sıkıntı var demektir.[/QUOTE]

yukarıdaki sitede test yaptım bağlantım 50 kikobits per second çıktı :)
ben 1mbps (4 gb kotalı) bağlantım var sanıyodum , yanlışmıyım ??
  • 0

#23 ozen

ozen

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2007 - 01:18 ÖÖ

adam gibi garantili bir bağlantı şekli çıkarsalar ne güzel olurdu...bırakın 1024-2048 turbo felan olayını fazla bişi istemiyorum 128/64 lük lagsız bir bağlantı için aylık 60-100 ytl arası verirdim... halen de veririm.. wow olmayınca naapiiim ben interneti... bant genişliğini...

telekomun kalantorları okuyun bu yazıyı
  • 0

#24 spook61

spook61

Scout

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2007 - 08:02 ÖÖ

Rahat olun arkadaşlar turkcell 3G ihalesini aldı biliyonuz.İşte ozaman telekoma ciddi bir rakip gelcek.Tamam turkcell belki pahalıdır ama unutmayınki hizmette 1 numaradır.1 numaradırdan kastım telsim şu bu çekmezken turkcall hep full çekerdi..
  • 0

#25 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2007 - 11:11 ÖÖ

Evet Turkcell, Superonline kalitesi iyidir. Umarım iyi birşey yaparlar
  • 0

#26 eothernnn

eothernnn

Senior Sergeant

• Members
  • 113 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2007 - 06:49 ÖS

turkcell saglam bi sey yapsın valla birinci dakikada telekomu sutlarım.. bu telekom kadar kazıkcı bi kurum ben daha gormedim. hayatları vatandası kazıklamakla geciyor..
bide utanmadan cep telefonlarına karşı rakip gösteriyolar ya kendilerini? yok hesaplı hat cep telefonundan daha ucuzmus

zalakk heralde daha ucuz olucan.. bide pahallı olsaydın bari... gerci vergisiyle cartı curtuyla cep aileden daha pahallı ;))) yani kendilerini cep telefonu sirketleriyle yarıstıran bi kurumdan bahsediyoruz burda.

9000 latency... saat 2200 de.. yuhh yaa yuh yani. her turlu sikayet yerine mail attım .. umarım sonuc verir.

bu arada calismalarınızdan dolayı tebrik ederim. bi suru tuketici sitesi bulmus yazmıssınız buraya. bu emegin 10 da 1 ini telekom gosterse valla int sorun olmazdı memlekette ama gozlerini para hırsı burumus bunların yaa
  • 0

#27 ezerss

ezerss

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2007 - 10:34 ÖS

Bana ttnet Demeyin kuruyorum çıldırıyorum gözüm kararıyor sinir haparlımı içmek zorunda kalıyorum birkaç cam kırdıkdan sonra pisliklerini temizlemekle uğraşıyorum... TeLokma Kafam GirsiN...
  • 0

#28 Valium

Valium

Knight

• Members
  • 416 İleti

Yazma tarihi: 01 Şubat 2008 - 12:02 ÖÖ

Arkadaslar ttnin yurt içinde sagladigi baglanti gayet ii fakat türkiyenin yurt dısına acılan hupları 256mb..o yüzdne sıkıntı çekiorz japonyanınki mesela 6 haneli bi rakam ... yakında 30 mbit uygulaması gelio onunla birlikte yurt dısına acılma 4096 civarlarında bişi olucak rahatlayacagız 3 veya 4 ay kaldı
  • 0

#29 Reaver

Reaver

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2008 - 12:56 ÖS

ya sadce lag olsa iii 3 dk da bir netten dusuorm:S
  • 0

#30 Sinfulls

Sinfulls

Scout

• Banned
  • 143 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2008 - 04:37 ÖS

ben bu telekomun vereceği hizmetin ta ...şerefsizler 1 haftadır lagdan geçilmiyor.gece 12-1 den sonra düzeliyor.az önce aradım sizin oynadığınız oyunun serverından kaynaklanıyor dediler:)ne salak adam bunlar.kendi sorunlarını çözmezler karşıya *** atarlar.deli olucam yapıcak bişiy bulamadığım için.paramızla rezil oluıyoruz.Speedtest.net - The Global Broadband Speed Test sitesidemi yalan söylüyor o zmn??madem serverda sorun var niye 500mb üstüne çıkmıyor benim bağlantım.kodum şerefsizleri haram olsun.
  • 0

#31 rtoros

rtoros

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2008 - 02:35 ÖS

sinfuss aynen sana katılıyorum kardeş hatta herkeze katılıyorum, ya benim 2 haftadır çektiklerimin hatı hesabı yok mahalemizde telekomcular tüm telefon kablolarını değiştirdiler ohh dedim biraz düzelir herhalde dedim ama nerde !!! 2 gün süper bağlantı vardı fakat 3 gün başladım oyundan disco olmaya öyle böyle değil 5-10 aralıklarla oyundan düşüyorum fakat bağlantı var gözüküyor düşünün birde bunun raid sırasında olduğunu eminim çok küfür yemişimdir bu yüzden, çekilmez hale gerlid ama anlaşılan yanlız değilim, bu aralar disco olayı biti bu sefer latenzy yüksek bir türlü çözüm bulamıyorum delirecem
  • 0

#32 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 02:10 ÖS

arkadaslar hernekadar yardimcı olursunuz bilemiyorum ama 2 gundur aynı enteresan sorunu yasıyourm :@ main charimin olduğuğu serer a ewimden giremiyorum,internet cafeden cok rahatlikla girebiliyorum :D ewimden kendi serverıma giremesken bi baska servera girip rahtca Sw'de falan dolasabiliyorum.Bu nasıl bir sorun_? bilgisi olan warmi yardımcı olursanz cok sewinicem :'(
  • 0

#33 bülent

bülent

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 02:30 ÖS

Beyler sanırım herkes son 3 gündür aynı latency problemini had safhada yaşıyor. Bende 1 yıldır oynadığım oyunda ilk kez geçen aksam 24k latency gördüm. 3 gündür ne zaman oyuna girmeye çalışsam bilgisayar kilitlenip kalıyor ardından disconnect...
Eğer birileri konu hakkından bilgi sahibi ise rica etsem bizlerle paylaşabilirmi?
Birde latency problemini aşmanın yolları nedir ? Yardım pls
  • 0

#34 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 02:42 ÖS

Beyler sanırım herkes son 3 gündür aynı latency problemini had safhada yaşıyor. Bende 1 yıldır oynadığım oyunda ilk kez geçen aksam 24k latency gördüm. 3 gündür ne zaman oyuna girmeye çalışsam bilgisayar kilitlenip kalıyor ardından disconnect...
Eğer birileri konu hakkından bilgi sahibi ise rica etsem bizlerle paylaşabilirmi?
Birde latency problemini aşmanın yolları nedir ? Yardım pls

bülent aynı sorunu bende yaşıyorum birazdan wow u silip tekrar yuklicem (arkadastan cekicem :D 24 k ms yine az goruyormussun 40 a fırlıyor bende. bilen warsa yardim we son bişi baska serverlara girdiğimde 120 ms kendi server'ıma gectiğim zaman dc...
  • 0

#35 crowcarlos

crowcarlos

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 02:56 ÖS

Oyunun serverıyla sorun olması olası çünkü download ve upload ile ilgili hiç sorunum yok. Ama malesef oyuna girdiğim anda lag o kadar çoğalıyorki anlatamam 4096 kbps bağlantım ile LTS ye buyrun burdan bakın.

Posted Image

Download hızım 280 kbps ile 320 arasında seyir etmekte ayrıca upload hızımda 120 kbps yi buluyor. Bir türlü kafam basmadı sebebine.
  • 0

#36 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 03:01 ÖS

Oyunun serverıyla sorun olması olası çünkü download ve upload ile ilgili hiç sorunum yok. Ama malesef oyuna girdiğim anda lag o kadar çoğalıyorki anlatamam 4096 kbps bağlantım ile LTS ye buyrun burdan bakın.

Posted Image

Download hızım 280 kbps ile 320 arasında seyir etmekte ayrıca upload hızımda 120 kbps yi buluyor. Bir türlü kafam basmadı sebebine.

sanmıyorum serverlar arasi sorn olmasini cunku sorun birtek bende war :D benmde kafam basmadi zaten server arasi sorn olsa bile wow bildiriyor su serverlar sornludur die :( baklim ne olacak
  • 0

#37 bülent

bülent

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 03:08 ÖS

Arkadaşlar öncelikle konuya gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.
Problemin serverden kaynaklanma ihtimalinden bahsetmissiniz. Olası bir neden kabul ediyorum. Peki bu durumda ne yapmamız gerekiyor. Server kaynaklı Latency problemlerini kim giderir Blizz midir buradaki sorumlu yoksa TT net midir yani kimi muhatab almalıyız. Çünkü milyonlarca insan bu oyunu "Oynamak" için para ödüyor hem blizz'e hem de TTnet' e ...
Hizmet kalitesi konusunda kime yazmalıyız?...
  • 0

#38 rtoros

rtoros

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 03:56 ÖS

anlaşılan bu problemi yaşayan bir tek ben değilmişim hangi mercihe başvurmamız gerekiyor bir bilen varsa lütfen yarım edin ya bu aksam karahzan gecesi ve gidemessen kudururum :)(( latenzy sizin de baya yüksekmiş yüksek ne kelime ohaa yani ben max 5k gördüm, ya acaba sorun bu yeni ndsl ya da ne haltsa o çıkacak diye çalışma varda halka mı duyrulmuyor, ya para ödüyoruz hizmet sıfır
  • 0

#39 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 08:21 ÖS

anlasilan bizim yasatiğimiz bu sorunu bilen birisi yok gercekten bukadar basit bir neti kullanmaya mecbur oldumuz için uzuluyorm ama ne çare...
  • 0

#40 Skypanther

Skypanther

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 09:49 ÖS

arkadaslar hernekadar yardimcı olursunuz bilemiyorum ama 2 gundur aynı enteresan sorunu yasıyourm :@ main charimin olduğuğu serer a ewimden giremiyorum,internet cafeden cok rahatlikla girebiliyorum :D ewimden kendi serverıma giremesken bi baska servera girip rahtca Sw'de falan dolasabiliyorum.Bu nasıl bir sorun_? bilgisi olan warmi yardımcı olursanz cok sewinicem :'(

ewt hocam bende de aynı sorun var ben spinebreaker da oynuorum kendi serverımda main çarda nerdeyse 20k laglara çıkıor yerimden bile kıpırdayamıorum direk dc...ama hale bak diğer bütün serverlardan girebiliorum hatta dunemaulda 42 ms le oynadım ağzım açık kaldı bune ya kendi serverımda bi alt çar açıorum belki benim maindendir die ama nafile yine aynı sorun ne yani anlayamıorum sadece kendi serverımda oluor.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı