İçeriğe git

Resim
- - - - -

Genel Olarak Internet Sorunları!

• Please log in to reply
Bu konuya 386 yanıt gönderildi

#41 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2008 - 10:39 ÖS

ewt hocam bende de aynı sorun var ben spinebreaker da oynuorum kendi serverımda main çarda nerdeyse 20k laglara çıkıor yerimden bile kıpırdayamıorum direk dc...ama hale bak diğer bütün serverlardan girebiliorum hatta dunemaulda 42 ms le oynadım ağzım açık kaldı bune ya kendi serverımda bi alt çar açıorum belki benim maindendir die ama nafile yine aynı sorun ne yani anlayamıorum sadece kendi serverımda oluor.

saat 12 oldu we hala main chara yada main charimn olduğu serverdaki alt charlara elimi suremiyorum cozumu yok mu bunun. hepimiz ayni sorundan dertliyz
  • 0

#42 crowcarlos

crowcarlos

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2008 - 10:36 ÖÖ

Dün itibariyle serverda bi düzelme oldu bilmiyorum sizdede oldumu 300 ile 400 ms ile oynadım sorunsuz.
  • 0

#43 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2008 - 02:12 ÖS

bi duzelme oldu dun aba bugun yine ellerinden opmek lazm su sorunun :@ 1 saat içinde 400 msten 3k oldu we suan hala giremiyorm server a bakalm bakim falan yaprlarsa anca ozamana umutluyum yoksa duzeliceği falan yok :S
  • 0

#44 kallavi

kallavi

Corporal

• Members
  • 79 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2008 - 02:17 ÖS

buna benzer olaylar çok başıma geldiği için bu konularda çok araştırmalar yaptım:

birkaç konuya değinmek isterim;

1. download veya upload hızlarınızın müthiş olması internetinizin süper hızlı olması sizin oyundaki latency nizin güzel olacağı anlamına gelmiyor...
2. özellikle migration zamanlarında serverlerde her migration edilişinde ufak bir kayıt olayından kaynaklanan donmalar olur, bu donmalar aradaki nedenlerden bizlere daha uzun süreler olarak yansır. (şu sıralar spinebreaker'e migration var dikkat ederseniz)
3. evimizdeki modemden blizzardın serverlerine kadar olan net bağlantısı içinde router denen dağıtıcılar bulunur... aradaki mesafeyi göz önüne aldığımızda her router arasındaki uyuşmazlıklar bize latency olarak dönmüş oluyor...
4. oyunda latency dışında bir de younluklardan kaynaklanan delay "gecikmeler" yaşanır...

yani;
şu son yaşanan olaylar öncelikle migrationlardan kaynaklanan kayıt sırasındaki donmalar sonra internet bağlantısının kalitesi ve sonrasında yoğunluktan ve altyapı eksikliğinden kaynaklanan gecikmelerden oluşmaktadır....

bladefist, dragonmaw, spinebreaker ve stonemul serverlerinde olanlar dikkat etsin...

bunları söylerken yazarken çok kolay, ama gelin görünki oyun sırasında insanı çileden çıkartmaktalar
sonsözüm....... tanrı türkü telekomun elinden kurtarsın
  • 0

#45 crowcarlos

crowcarlos

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2008 - 07:23 ÖS

dün gece girdim lag yoktur diye. 36 k ms grdüm inanılmaz düeldi diye sevinmiştim ama nerde Ankara'da ikamet eden arkadaşlarım 200 300 ms ile oynuyor bende lag var çözemedim hala fiber optik hatlar yapılıyor diye yurtdışı bağlantıları kötü deniyor. birtek bizim semttemi bu işlem var çözemedim. :@
  • 0

#46 Skypanther

Skypanther

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2008 - 05:55 ÖS

buna benzer olaylar çok başıma geldiği için bu konularda çok araştırmalar yaptım:

birkaç konuya değinmek isterim;

1. download veya upload hızlarınızın müthiş olması internetinizin süper hızlı olması sizin oyundaki latency nizin güzel olacağı anlamına gelmiyor...
2. özellikle migration zamanlarında serverlerde her migration edilişinde ufak bir kayıt olayından kaynaklanan donmalar olur, bu donmalar aradaki nedenlerden bizlere daha uzun süreler olarak yansır. (şu sıralar spinebreaker'e migration var dikkat ederseniz)
3. evimizdeki modemden blizzardın serverlerine kadar olan net bağlantısı içinde router denen dağıtıcılar bulunur... aradaki mesafeyi göz önüne aldığımızda her router arasındaki uyuşmazlıklar bize latency olarak dönmüş oluyor...
4. oyunda latency dışında bir de younluklardan kaynaklanan delay "gecikmeler" yaşanır...

yani;
şu son yaşanan olaylar öncelikle migrationlardan kaynaklanan kayıt sırasındaki donmalar sonra internet bağlantısının kalitesi ve sonrasında yoğunluktan ve altyapı eksikliğinden kaynaklanan gecikmelerden oluşmaktadır....

bladefist, dragonmaw, spinebreaker ve stonemul serverlerinde olanlar dikkat etsin...

bunları söylerken yazarken çok kolay, ama gelin görünki oyun sırasında insanı çileden çıkartmaktalar
sonsözüm....... tanrı türkü telekomun elinden kurtarsın

ya hocam ztn migrate sırasında donmalar oluo tmm onu bilioruz o pek lag yapmaz ama bu lag ne ya sabah 3 gibi çıkıo anca 11 de fln girebiliorum oyuna. bide şu 3. maddende routerdan bahsetmişsin sanırım sorun o onu nası çözebiliriz?
  • 0

#47 zitvarok

zitvarok

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2008 - 05:36 ÖS

Bakın arkadaslar 7 8 gundur bu sorunu yasıyorum allahın belasi TTnet ile hergun kavga ediorm we demin yine aradim.Adamlarn bizm derdimizi anladiklari falan yok adamlarin mantiği duz mantık internet explorer aç ordan bir iki siteye gir bağlantı kur tamam, adamlarin tek yardimcı olabildikleri konu bu. Olaki yardimcı olamiyorlarsa direk krişe laflar sorun SİZDEN!!! sorun SERVERLARİNZDAN!!! ya da sorun PC'den!!!
Evime 2 farklı bilgisayar getrdim farklı modem getirdim ama yinede serverıma bağlantı kuramadim adamlara aynen bu yazdığımı soylediğim halde ustune ustun netcafeden yada arkadaslarimdan aynı gun içinde sorunsuz bağlanıyorum oyunu oynuyabiliyorum dediğim halde admın tek lafı su SORUN HATTINIZDA DEGILDIR bende simdi soruyorum sizlere sorn hattimda değilse nerde_? sorun pc'de mi_?
EVET pc'de.
HAYR pc'de değil cunku farkli bilgisayarlar getirp hattımdan bağlandim ve sorun yine ayni.
sorun MODEMDE Mi_?
EVET modemde.
HAYIR cunku farkli modem denedim.
SORUN BENDEMİ_? bunuda ben kendime soruyorum sorn bendemi_? delimiyim sanirim aslinda cok super bağlaniyorumda farkinda falan mi değilim_?
KISACASİ SU TTNET SORUNUN HATTAN OLDUNU KABUL ETMIYOR*! AMACI NE_?
YADA BEN çokmu ezber konusuyorum bilmiyorm su yazdiklarimi okuyup beni anliyan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum...
  • 0

#48 Skypanther

Skypanther

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 17 Nisan 2008 - 05:52 ÖS

Bakın arkadaslar 7 8 gundur bu sorunu yasıyorum allahın belasi TTnet ile hergun kavga ediorm we demin yine aradim.Adamlarn bizm derdimizi anladiklari falan yok adamlarin mantiği duz mantık internet explorer aç ordan bir iki siteye gir bağlantı kur tamam, adamlarin tek yardimcı olabildikleri konu bu. Olaki yardimcı olamiyorlarsa direk krişe laflar sorun SİZDEN!!! sorun SERVERLARİNZDAN!!! ya da sorun PC'den!!!
Evime 2 farklı bilgisayar getrdim farklı modem getirdim ama yinede serverıma bağlantı kuramadim adamlara aynen bu yazdığımı soylediğim halde ustune ustun netcafeden yada arkadaslarimdan aynı gun içinde sorunsuz bağlanıyorum oyunu oynuyabiliyorum dediğim halde admın tek lafı su SORUN HATTINIZDA DEGILDIR bende simdi soruyorum sizlere sorn hattimda değilse nerde_? sorun pc'de mi_?
EVET pc'de.
HAYR pc'de değil cunku farkli bilgisayarlar getirp hattımdan bağlandim ve sorun yine ayni.
sorun MODEMDE Mi_?
EVET modemde.
HAYIR cunku farkli modem denedim.
SORUN BENDEMİ_? bunuda ben kendime soruyorum sorn bendemi_? delimiyim sanirim aslinda cok super bağlaniyorumda farkinda falan mi değilim_?
KISACASİ SU TTNET SORUNUN HATTAN OLDUNU KABUL ETMIYOR*! AMACI NE_?
YADA BEN çokmu ezber konusuyorum bilmiyorm su yazdiklarimi okuyup beni anliyan arkadaslarin yardimlarini bekliyorum...

ya işte kahrolası ttnet bizimde elimiz kolumuz bağlı benim ve senin gibi daha birçok kişi var serverına bağlanamayan ama çözümünü bi çakamadık işte...
  • 0

#49 Sinfulls

Sinfulls

Scout

• Banned
  • 143 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2008 - 12:07 ÖÖ

26.04.2008 gündüz saat 2 de bir lag girdi latency fırladı.ve saat şuan gece 1ve hala yüksek google sayfasını bile zor açıyorum.bu sadece bugün değil bi kaç gün öncede böyle olmuştu.lanet olsun bu telekoma.ne yapacağımı şaşırdım bi keyifle oyun oynayamıyoruz.arkadaşın dediği gibi kendilerinde sorun yok her zaman bizde.lanet olsun haram olsun tüm verilen paralar!!!
  • 0

#50 Dark_Soul

Dark_Soul

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 29 Nisan 2008 - 03:44 ÖS

bügün stormrage serverında aşırı bir delay var öğlen saat 2 ye kadar pinglerimiz 250-350 civarindayken şu an servera giremiyoruz,diğer serverlar normal gibi.
  • 0

#51 portalkal

portalkal

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2008 - 03:34 ÖS

bende sivastan bağlanıyorum 200ms le oynadıgım server(kultiras-en)a 2 gündür bağlanamıyorum bağlandığım zaman 20k msle direkt dc oluyorum 2 günde en az 12 saat telekomla görüşme yaptım mühendis hanımlar v.s aradı fakat bir gram anladıkları yok ve sizi kaale almıyorlar 27 yaşında ve oyun oynuyorsanız size dengesiz gözüyle bakıyorlar sapıkça sitelerde kadın arıyan tiplerden olsaydık eğer durum böyle olmazdı lanet olsun yaşadığım ülkeeye
  • 0

#52 lordskass

lordskass

Sergeant

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2008 - 12:06 ÖÖ

2 gündür bendede aynı çok dalgalı bir ms iniyor çıkıyor şimdi 20klardan inmiyor(Bl - xavius) tt ne yapıyorsa deli olacam:evil:
Tt arıyorsun modeme reset yok bilgisayarınıza virus bulaşmış olabilir.Bunlar yok sen ban tamir varmı bir sorun varmı kablolarda onu söyle onu teknik servis bilirmiş onlar değil hahahahahaaha
  • 0

#53 uyanege1

uyanege1

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2008 - 05:10 ÖS

aynı sorunlar ßendede var latency çat diye yükseliyor 20k ya. jaedenarda oynuyorum orda 20k lat var. fakat ßaşka serverlara girince 150 latency oluyor anlamadım gitti...
  • 0

#54 Misafir_deatacita_*

Misafir_deatacita_*
  • Guests

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2008 - 08:39 ÖS

beyler bendede aynı sorun chrommaggus daki karakterlere giremiorum ama nordrassildekinde gram lag yok
yok bole is ya servera giremiorum ana karakterin ama altların olduu dier servera cok rahat girebiliorum
  • 0

#55 portalkal

portalkal

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2008 - 06:26 ÖS

hala devam ediyor bu problem kafayı yememek elde değil xp dedik denemediğim kalmadı format atsam nolacak üstteki evde de wow-europe a ping atmıyor aşırı derecede laglı sabah ilk girdiğimde 100 msle giriyorum 5 dk sonra 20k ya cıkıp dc ediyor sanırım çarşambayı beklemek gerekecek yeniden resetlerse serverları blizz sorun çözülecek gibime geliyor problem sanırım blizzardda
  • 0

#56 Misafir_deatacita_*

Misafir_deatacita_*
  • Guests

Yazma tarihi: 13 Mayıs 2008 - 01:01 ÖS

valla ben wowu silip tekara yukledim hala sorun cozulmedi bende carsambayı bekliorum cok buyuk ihtimalle blizzarddan kaynaklanıo sorun arkadaslar bi serverlar rsetlensin duzelir bence hersey
  • 0

#57 uyanege1

uyanege1

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 14 Mayıs 2008 - 03:24 ÖS

serverlar ßakıma alındı fakat hala aynı sorun var oyuna giremeden loading ekranında dc oluyorum girdiğim zamanlar ise 45k ping sonrasında hemen dc fıktıracam artık
  • 0

#58 Misafir_deatacita_*

Misafir_deatacita_*
  • Guests

Yazma tarihi: 15 Mayıs 2008 - 07:25 ÖS

beyler 1.5 hafta oldu ve hala aynı sorun help me beyler bendede aynı sorun chrommaggus daki karakterlere giremiorum ama nordrassildekinde gram lag yok
yok bole is ya servera giremiorum ana karakterin ama altların olduu dier servera cok rahat girebiliorum

help help help
  • 0

#59 Hunter85

Hunter85

Scout

• Members
  • 86 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 10:17 ÖS

off bendede aynı sorun ravencrestte ki main a giremiyorum 30k ms

ama ragnaros daki charlarda 200ms

bu nedir ya blizzardla konuştum sorun sende dedi

zaten böyle durumlarda herkes karşıdakine atar topu
  • 0

#60 deaditem

deaditem

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 25 Mayıs 2008 - 09:22 ÖS

arkadaslar bende 22k gıbı rakamlar gordum arkadaslar ınanmadı yan sıtede oturuan arkadaslarda 20 dk sonra gırdım executus serverında baglantı 90-200 arasında ıdı eve gelınce 22k oluo sorun modemde sanıordum ama burayı okunca herhes aynı dertten muzdarıp oldugunu goruyorum bunun bır cozumu varmı
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı