İçeriğe git

Resim
- - - - -

Takas yapacak Arkadaşlar Okusun

• Please log in to reply
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

#1 Locentor

Locentor

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2009 - 09:33 ÖS

Arkadaşlar artık blizzard işi sıkı tutmaya başlatı battle.nete merge mecbur olduktan sonra kurallar deyişti .
Mesela hack yediniz bütün bilgiler elimde var diye güvendeyim zannediyorsunuz ama:
Artık elinizdeki cd pek fazla anlam taşımıyor ( lazım değilmi çok lazım fakat)
elinizde accountun bütün bilgileri olsa bile eksiksiz tam bir şekilde.
Blizzard yeni bi uygulama ile son yaptığınız ödeme için kredi kartınızı son dört rakamı yada gamecardınızın resmini veya şifresini istiyor buda yetmezmiş gibi
Kimlik ehliyet pasaport gibi ulusal bir kimlik istiyor sizden.
yani takas yapacak arkadaşlar artık bir kere daha düşünün herhangi bi sorunda accountunuz gidicek ve siz bidaha geri alamayacaksınız çünkü burda takas yapan insanların coğu ilk sahibi değil ve buda çok büyük sorunlar yaşatacak .
şimdi siz siz olun değer verdiğiniz accountu takas ederken bir değil 2 kere düşünün eskisi gibi blizzard cd key gizli soru isim soyisimle yollanan ticketlere cevap olarak kimlik bilgilerinizi belgelemenizi ve son ödeme yapılan kredi kartının son 4 rakamını istiyor haberiniz olsun bunu nereye yazacağımı bilemediğim için en çok ihtiyac duyacak kişilere yönelik yani account takas etmek isteyenler görsün diye buraya yazıyorum yetkili arkadaşlar başka yerede taşıyabilirler.. iyi günler.

NOT : 2 kere denenmiş accountun bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde battle.net bilgileri dahil eksiksiz bir şekilde hem webmail hemde direk mail olarak blizzarda yollanmıs 2 sindede kimlik bilgileri belge ile istenmiştir yani bundan sonra accountun ilk sahibi değilseniz ilk sahibinin mutlaka dijital olarak kimlik resmini mutlaka ama mutlaka alın eyer vermiyor ise takasdan vazgeçin benden söylemesi yoksa karşılaşacağınız ilk sorunda accountunuzu güle güle dersiniz .... ( fotokopi değil dijital kimlik resmi alın ön arka) çünkü hiçbir şekilde yardım etmiyorlar artık ..

yani :
orjinal wow account :
1- account id :
2- isim soyisim :
3- secret Q/A :
4- cd keys :
5- account adres:
6- accounttun ilk acılıs tarihi:
7- ilk sahibinin dijital kimlik resmi
8- o ay için ödeme yapılan kredi kartı son 4 rakamı yada gamecard şifresini

battlen account içinde

isim soysisim ve secret Q/A haricinde diyer bilgilerimizi deyiştebildiğimiz için
fazla önemli değil.

eyer bunları aldı iseniz hiç korkmadan takas yapabilirsiniz

ama malesef bircok oyuncumuzda bu bilgilerin yarısı bile elinde yok karşılaştıkları ilk sorunda ne yapcaklarını merak ediyorum :)

Dipnot : accountun İD sinin doğru olup olmadığını control etmek için oyuna bi kere giriş yapıp çıkın sonra oyun dosyasındaki içindeki WTF dosyasının içine bakın orada yazar .
  • 0

#2 angie

angie

Sergeant

• Members
  • 85 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2009 - 09:37 ÖS

bu ezelden beri böyle zaten
  • 0

#3 Locentor

Locentor

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2009 - 09:39 ÖS

hayır eskiden böle değildi cd key ve diyer bilgileri eksiksiz yollayınca accountu veriyorlardı şimdi ise illaki belgelemenizi istiyor ve son ödenen kredi kartının 4 rakamını istiyor önceden eyer bilgilerinizden eksik olan var ise böle bişi istiyorlardı ama hiç bi eksik bilgi yokken istemiyorlardı .
yada ard arda hack yediseniz böle bişey istiyolardı
  • 0

#4 Zephyros

Zephyros

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.115 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 22 Kasım 2009 - 09:40 ÖS

Bilgilendirme güzel..

CD-key / Adress / Full Name / Secret Q/A ve özellikle ''Dijital'' Resim halinde alın kimlik bilgilerini..

Yoksa hiçbir şekilde yardım edilmiyor..
Birde şu var.. Kimlik için.. Sadece ''ön'' yetiyor.)
  • 0

Evren Varg

Quad-Glad Rogue

Vengeful

Brutal

Furious

Wrathful

#5 Locentor

Locentor

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 22 Kasım 2009 - 09:42 ÖS

Bilgilendirme güzel..

CD-key / Adress / Full Name / Secret Q/A ve özellikle ''Dijital'' Resim halinde alın kimlik bilgilerini..

Yoksa hiçbir şekilde yardım edilmiyor..
Birde şu var.. Kimlik için.. Sadece ''ön'' yetiyor.)

ben garanti olsun diye ön arka demiştim :)
  • 0

#6 delikanlıonur

delikanlıonur

Scout

• Members
  • 182 İleti

Yazma tarihi: 23 Kasım 2009 - 02:17 ÖÖ

paylaşım ve bilgilendirme için teşekkürler kardeşim...
  • 0

#7 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 24 Kasım 2009 - 04:34 ÖS

Konuyu sabitledim, takas yapan arkadaşlar için yararlı olacağını düşünüyorum.
  • 0

#8 Locentor

Locentor

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 24 Kasım 2009 - 05:50 ÖS

Teşekkür Ederim
  • 0

#9 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 18 Nisan 2010 - 07:39 ÖS

Bu bölümün moderatörünün sabitlediği bir konuyu eski bir moderatör zamanında neden belirtmeden silmiş. Ben de silinmesi için bir neden bulamadığımdan konuyu geri getiriyorum.

#10 anilko17

anilko17

Senior Sergeant

• Members
  • 308 İleti

Yazma tarihi: 01 Eylül 2010 - 04:53 ÖS

şöyle bir durum war kendine ait evi arabası vb gayrimenkulu olan insanlar kolay kolay kimlik fotokopileirni vermek istemezler...
son zmnlarda vatandaslık numarası üzerinden bir sürü dolandırılmıs insan var. bunuda degerlendirmeye almak lzm...

SAYGILAR...
  • 0

#11 300500300500

300500300500

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 33 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2011 - 05:06 ÖS

Armory: http://eu.battle.net...powerful/simple
http://eu.battle.net...stdudueu/simple
Characterin nicki:powerful , bestdudueu ( içinde 2.4k honor point ve full brutal mevcuttur hepsinde gem vardır ilk twink olarak kulandım )
Characterin realmı:the maelstorm

Account bilgileri

*SQ/SA var mı:E
*MAIL varmı:E
*CD-KEY varmı: E
*Ilk sahibi misiniz: E
*Kimlik verilicekmi:E
*Accountta kayıtlı soyisim doğru olarak biliniyor mu:E
*Characterin extra özellikleri notlar:the maelstrom daki en ünlü pve guildinde (Scrub Brusters) birçok arkadaşa sahipim eğer item toplanırsa form doldurmadan gire bilirsiniz ve serverdaki en iyi pvp guildinede(so last season) birkaç vicious alıp girebilirsiniz şu an iyi bir pvp guildinde
feral druid serverın en yüksek level lı leveling guildinde

Sırası ile istediğim classlar:
-warrior
-warlock
-hunter
-paladin
-rouge

Ek olarak notlar:

• 0

#12 kaisersoze1985

kaisersoze1985

Knight Lieutenant

• Members
  • 885 İleti
  • Locationankara

Yazma tarihi: 07 Nisan 2011 - 06:17 ÖS

ilk olarak,yukarda belirtildiği üzere,üstüne kayıtlı malı olan aklı başında hiç kimse kimlik fotosunu vermek istemez.Bu nedenle kimlik fotosu olayını ilk sahibinin accoutu,her hangi bir sıkıntı oluşması durumunda, geri alması daha mantıklı bence.ikinci olarak,blizzard sizden accounta sahip kişinin kimlik scanini direk istemio,o scanin up to date olduğunu onaylamak amacıyla,kimlik fotosunu o günün gazetesi üzerine koyup(tarih açık bi şekilde görüneceq şekilde) fotosunu öle almanızı istiyor,yani direk kimlik fotosuna account fln geri vermiyolar.BU nedenle takas esnasında kimlik scani almak,account sahibinin samimiyeti dışında hiç bir işe yaramaz.Eğer takas yapacaqsanız,takası yapacağınız kişi isterse ve ilk sahibiyse,accountunu geri alabilir ve buna yapılabileceq HİÇ BİR ŞEY YOQ!!!.Bu iş tamamen güvenle paralel ilerleyen bir iş ve dediğim gibi,kötü niyetli insanlardan hiç bir şekilde korunamazsınız.isterseniz satımı yada takası yüz yüze yapın,isterseniz ip adresi alın,isterseniz kimlik fotosu alın(tecrübe ile paraleldir).Bu takas ve satım konusunda takip edilmesi gereken tek tavsiye,güvendiğiniz insanlarla yada forumda adı sanı bilinene güvenilir insanlarla ticaret işlemini gerçekleştirmek ve alacağınız accountu mutlaka araştırmak.Ben yıllardır bu forumda ticaret halindeyim ve benim senelerdir gördüğüm sonuç bu.Umarım herkes sağlıklı bi şekilde ticaretine devam eder.Herkese kolay gelsin,iyi oyunlar ve forumlar...
  • 0

#13 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 07 Nisan 2011 - 06:44 ÖS

ilk olarak,yukarda belirtildiği üzere,üstüne kayıtlı malı olan aklı başında hiç kimse kimlik fotosunu vermek istemez.Bu nedenle kimlik fotosu olayını ilk sahibinin accoutu,her hangi bir sıkıntı oluşması durumunda, geri alması daha mantıklı bence.ikinci olarak,blizzard sizden accounta sahip kişinin kimlik scanini direk istemio,o scanin up to date olduğunu onaylamak amacıyla,kimlik fotosunu o günün gazetesi üzerine koyup(tarih açık bi şekilde görüneceq şekilde) fotosunu öle almanızı istiyor,yani direk kimlik fotosuna account fln geri vermiyolar.BU nedenle takas esnasında kimlik scani almak,account sahibinin samimiyeti dışında hiç bir işe yaramaz.Eğer takas yapacaqsanız,takası yapacağınız kişi isterse ve ilk sahibiyse,accountunu geri alabilir ve buna yapılabileceq HİÇ BİR ŞEY YOQ!!!.Bu iş tamamen güvenle paralel ilerleyen bir iş ve dediğim gibi,kötü niyetli insanlardan hiç bir şekilde korunamazsınız.isterseniz satımı yada takası yüz yüze yapın,isterseniz ip adresi alın,isterseniz kimlik fotosu alın(tecrübe ile paraleldir).Bu takas ve satım konusunda takip edilmesi gereken tek tavsiye,güvendiğiniz insanlarla yada forumda adı sanı bilinene güvenilir insanlarla ticaret işlemini gerçekleştirmek ve alacağınız accountu mutlaka araştırmak.Ben yıllardır bu forumda ticaret halindeyim ve benim senelerdir gördüğüm sonuç bu.Umarım herkes sağlıklı bi şekilde ticaretine devam eder.Herkese kolay gelsin,iyi oyunlar ve forumlar...

Yanlış biliyorsun.. Accountum 2 kez hacklendi 2sinde de sadece kimlik fotokopisi yollayarak geri aldım accountumu hemde 2sinde de aynı scani gönderdim. Üstelik CD-Key'im de yoktu. Ama account 2 farklı kişi tarafından call back yapıldıysa, o zaman gerçek sahibini anlamak için dediğini yapabilirler.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı