İçeriğe git

Resim
- - - - -

PvE de en iyi class

• Please log in to reply
Bu konuya 71 yanıt gönderildi

Anket: PVE en iyi class (12 kullanıcı oy kullandı)

PVE en iyi class

1. rogue (45 oy [12.26%])

Oyların yüzdesi: 12.26%

2. druid (36 oy [9.81%])

Oyların yüzdesi: 9.81%

3. warlock (58 oy [15.80%])

Oyların yüzdesi: 15.80%

4. mage (53 oy [14.44%])

Oyların yüzdesi: 14.44%

5. paladin (41 oy [11.17%])

Oyların yüzdesi: 11.17%

6. warrior (33 oy [8.99%])

Oyların yüzdesi: 8.99%

7. priest (19 oy [5.18%])

Oyların yüzdesi: 5.18%

8. hunter (54 oy [14.71%])

Oyların yüzdesi: 14.71%

9. shaman (28 oy [7.63%])

Oyların yüzdesi: 7.63%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#21 _erme_

_erme_

First Sergeant

• Members
  • 311 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2010 - 12:19 ÖS

neden DK yok listede:(
  • 0
Resmi ekleyen

#22 Met

Met

Knight Lieutenant

• Members
  • 764 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 07:37 ÖÖ

Rogue çok iyi bence ya da şuanda rogue ile oynadığım için. Sword Rogue hızlı kasılıyor.
  • 0

Hasta La Victoria Siempre

#23 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 03:55 ÖS

bu kadar lock seven olduğunu bilmiyordum gerçekten. Bence oyundan warlock karakterini kaldırsanız, "theorychraft" olarak , özellikle vurguluyorum burada tartışmak istediğim classın raiddeki avantajları ve rolüdür, hiçbir eksiklik olmaz raid açısından. Güya pure dps class olmasına rağmen, dpsmeterlarda hunterların rogueların magelerin, kimi zaman fury warrior ve shadowpriestlerin altında yer bulurlar, burst damageleri kısıtlıdır, survive skilleri yok denecek kadar azdır, raid buffları (demonlock exception) yoktur, allahtan blizzard summon stone verdi de yer buluyorlar yoksa hunter gibi bir class warken, mage gibi bir class varken raidime ben lock almazdım.:twisted:
  • 0

#24 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2010 - 08:17 ÖÖ

Yukardakı yorum cok komık olmus;

Warlocku kaldırsan raıdlerde hıcbır fark olmaz dıyorsun pekı soyledıgın classlardan hangısını kaldırırsan bır fark olur?

Roguemu,Huntermı,magemı senın mantıgınla bakarsak hıcbırınde zaten fark olmuyor.Eger soylemek ıstedıgın buffsa hunter ıle rogueun bufflarını bır dusun ıstersen...

burst dmg kısıtlı yapma yaaa destro warlock gormedın herhalde sen destro warlock burst dmg konusunda arcane mage ıle bırlıkte en ıyı range dpsdır.

survıval yok demıssın bunun kadar sacma bırsey yok, survıvalı o kadar fazladırkı cogu spell dmg tanklık durumunda (toc 4.boss heroıc, naxx four horseman, ICC blood prınce councıl gıbı) bırcok guıld warlock kullanır.
Fıght uzadıkca warlockun degerı daha da cok anlasılır cunku saydıgın her class da mana derdı baslarken warlock asla mana sıkıntııs cekmeden dmgıne devam eder.

Sonucta hangu class pvede en ıyısıı gıbı bır baslık ne derece gereksızse senın su warlock konusunda yaptıgın yourumlarda o derece sacma olmus...
  • 0

#25 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 16 Nisan 2010 - 09:24 ÖÖ

Warlocku kaldırsan raıdlerde hıcbır fark olmaz dıyorsun pekı soyledıgın classlardan hangısını kaldırırsan bır fark olur?

Roguemu,Huntermı,magemı senın mantıgınla bakarsak hıcbırınde zaten fark olmuyor.Eger soylemek ıstedıgın buffsa hunter ıle rogueun bufflarını bır dusun ıstersen...

burst dmg kısıtlı yapma yaaa destro warlock gormedın herhalde sen destro warlock burst dmg konusunda arcane mage ıle bırlıkte en ıyı range dpsdır.

survıval yok demıssın bunun kadar sacma bırsey yok, survıvalı o kadar fazladırkı cogu spell dmg tanklık durumunda (toc 4.boss heroıc, naxx four horseman, ICC blood prınce councıl gıbı) bırcok guıld warlock kullanır.
Fıght uzadıkca warlockun degerı daha da cok anlasılır cunku saydıgın her class da mana derdı baslarken warlock asla mana sıkıntııs cekmeden dmgıne devam eder.

Sonucta hangu class pvede en ıyısıı gıbı bır baslık ne derece gereksızse senın su warlock konusunda yaptıgın yourumlarda o derece sacma olmus...

cahil le uğraşmak ruha azap verir derler.. :) senin cevap yazdığın arkadaş genel olarak cahil değildir tabiki ama lock ve raid mekaniği konusunda fazla bilgili olmamasına rağmen atıp tutmuş. sana tamamen katılıyorum... özellikle bu konunun saçmalığı konusunda...
  • 0

#26 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 10:23 ÖÖ

Şimdi, cevap yazmayı bilmeyen üslup fakiri ergen gençlerle, onların anlayacağı dilden konuşmak lazım.
1. Nithalak değil "Nihlathak" olucak o, diablo2 npc den özendiğin nick.
2. Kuramlarıma cevap vermeyi beceremediğin için, herhangi bir bilgiye dayanarak konuşmadığın için, 10 tane kendin gibi "herşeyi biz biliriz" diyen ama oyundaki progressleri olmayan arkadaşınla yaptığın raidlerden genellemeler çıkardığın için, tek kullandığın kelime -saçma, olmaz öyle şey - olmuş.
3. Wowmeteronline gibi siteleri incelersen, warlockların ne kadar düşük dps yaptığını,hybrid dps class olan shadowpriestleri bile geçemediğini görürsün, bilmemek değil ögrenmemek ayıp.
4. Survival ile tanklığın ne alakası var çözemedim hakikaten, bloodprincede warlocka tanklatmak taktiklerden sadece 1 tanesi, survivalın ne olduğunu bilmeyen bir "cahil" gelmiş tanklıktan bahsediyor, peh.
5. Şakşakçılarına da bir çift söz, şıracı bozacı gibi burada takılıp birbirinizi pohpohlayacağınıza biraz at gözlüklerinizi çıkarın, cehaletinizi kabul edip araştırın inceleyin ögrenin.
  • 0

#27 Brute H

Brute H

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 11:15 ÖÖ

5. Şakşakçılarına da bir çift söz, şıracı bozacı gibi burada takılıp birbirinizi pohpohlayacağınıza biraz at gözlüklerinizi çıkarın, cehaletinizi kabul edip araştırın inceleyin ögrenin.

1. cevapta Ad Hominem yapılmış da 5. muhabbete kesinlikle katılıyorum. Birbiriyle arkadaş olup Servet-i Fûnuncular gibi 'BİZİM ARKADAŞIMIZA LAF ETME HÖEYT
ÜSTÜNE YÜRÜRÜZ' yaklaşımı bu forumda çok yaygın.
  • 0

#28 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 11:43 ÖÖ

demon lockun raide katkıları:soul stone (ss), coe den dolayı % 13 spel damage fazla vurma( hunterlar, dklar, casterlar alıyor). demonic pactan dolayı demon lockun % 10 spell powerını alma ( ben 450 sp civarı sp veriyorum raide ki bu sp bile healer ve casterlara yeter) . shadow bolttan dolayı % 5 spel critic alma. 5k healthstone alma. sum stone. destro da demonic pact ile % 5 spell critic shadow boltla alınan yok. health stone ise talente göre 4k veya 5k hs var. diğer leri zaten var. affli de ise halthstone 4k olur. demonic pact sadece olmaz. bir lockun raide verdiği buffların üstüne bir de dpssi var. yeter de artar:) survivallik konusuna gelince soul link % 20 damage i pete verir. 10 k damage alırsan 8 k yersin 2k k pete gider. ayrıca fel armordan dolayı yaklaşık 5 saniye de bir yaklaşık 1k heal alırsın. ölecek durumda olursan deat coil atar heal alırsın. healerların manası yoksa boss manası olan bir bossa bosstan mana çekersin veya heal lazımsa bosstan heal çekersin. vs. raidlerde nerdeyse en son ölecek adam locklardır diyebilirim:))
unutmadan eklim survival olarak ayrıca portalları var. Lk fightında raidin inşallah valkyr locku sçeer diye dua ettikleri portal. ayrıca raidde mele çok ise coe yerine bossun armorunu % 5 düşüren weakness atıyorlar. melelerin bossa onu at diye paso wispleyerek istedikleri buff:)

bence de lockların raide katkıları hiç yok silelim onları:)
  • 0

#29 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 12:05 ÖS

raid buffları (demonlock exception) yoktur

demonlock hariç diye belirtmiştim ama...
  • 0

#30 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 12:13 ÖS

demon lockta fazladan demonic pact var. başka yok. diğerleri affli de mevcut. destro da ise demonic pact ile % 5 spell cirit alınan shadow bolt yok ama 5 talent vermişsse % 5 spel critic te var. kısacası demon lockta sadece fazladan demonic pact var. ayrıca destro da talent verilmişsse tüm raide mana kazanımı da yapar. hem survivallik hem raide katkısı açısından locklar bir raidde bulunması zorunlu karekterlerdir. kısacası diyebilirim ki raide en çok yararı olan klasslardan biridir olmazsa olmazıdır. yukardaki yazımda lockun 3 specinin de raide katkılarını ve survivalliklerini yazdım. her klasssın kendine göre özelliği ve raidlerde görevi vardır.
  • 0

#31 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 01:19 ÖS

Şimdi, cevap yazmayı bilmeyen üslup fakiri ergen gençlerle, onların anlayacağı dilden konuşmak lazım.

2. Kuramlarıma cevap vermeyi beceremediğin için, herhangi bir bilgiye dayanarak konuşmadığın için, 10 tane kendin gibi "herşeyi biz biliriz" diyen ama oyundaki progressleri olmayan arkadaşınla yaptığın raidlerden genellemeler çıkardığın için, tek kullandığın kelime -saçma, olmaz öyle şey - olmuş.
3. Wowmeteronline gibi siteleri incelersen, warlockların ne kadar düşük dps yaptığını,hybrid dps class olan shadowpriestleri bile geçemediğini görürsün, bilmemek değil ögrenmemek ayıp.
4. Survival ile tanklığın ne alakası var çözemedim hakikaten, bloodprincede warlocka tanklatmak taktiklerden sadece 1 tanesi, survivalın ne olduğunu bilmeyen bir "cahil" gelmiş tanklıktan bahsediyor, peh.

Ergen genc dedıgın adamın yasını bıle bılmeden atıp tutuyorsan senle muhatap olmaga bıle gelmez ama yınede bırseyler yazayım kı sacmalıkların ıyıce su ustune cıksın.

Bırkere olaya nickimden sacmalayarak baslıyorsun ama aklına su gelmıyor bırseyın orjınalını degıstırerek daha dogrusu kendıme uyarlayarak bır nıck bulabılecegım gercegı...

neyse onca sey yazmısın yukarı ama elle tutulur bırsey yok kuramlarıma cavep vermemısın dıyorsunda senın ortada bır kuramın yokkı bır yaklasımın var o da warlock olmasa raıdlerde hıcbır kayıp olmaz , devam eder bende dıyorumkı alıntı yaptıgın yazımda hangı classı cıkarırsan raıdler sektege ugrar senın mantıgında? rogue? mage? hunter? hangısı buna bır cevap verdın mı? hayır cunku basta sacmaladıgını soyluyorum sana ınanmıyorsun.

burst dmg yok dıyorsun bende dıyorum sen destro lock gormemısın burst dmg konusunda en basarılı classlardan bırıdır; meteronlıne da warlockları gecen classlar var dogrudur ama bu demek degıldırkı warlock az dps yapıyor ne alaka???????

survıval skılı az guldurme kendını ben dıyorum adam tanklık bıle yapıyor sen bana dıyorsunkı survıval skılı az sımdı burda bana skıllerı yazdırma daha cok rezıl olma...

cahıl dıyorsunda bırseylerı arastırmadıgımı soyluyorsunda bunlarda yanılıyorsun soylıyeyım ben kımsenın yapmadıgı kadar arastırmaga zaman harcarım bence bırseylere bu kadar sınırlenıp tırmalayacagına bır derın nefes al ondan sonra bırseyler karala cunku ben yaptıgım yorumlarla senın burda yazdıgın gercekten uzak hakaretlerıne hedef olacak bırsey yazmadım.Ben yorumlarımda bana edılmedıkce kımseye hakaret etmem.Sana cahıl dıgen benden sonra yorum yapan baskası ona kızıp bana bırseyler yazıyorsun yıne sacmalıyorsun.

ve bana sozde kuramlarını destekleyen somut ornekler getıreceksın bakalım warlockun nelerı gucsuzmus hangı ozellıklerınden survıval skılı yokmus hangı classın baska ozellıklerınden dolayı warlockdan ustunmus(buff-survıval...etc) bunları bır yazda senın bılgın neymıs gorelım oyle ahkam kesmek uzatktan mıllete satasmak kolay hadı hodrı meydan oyun hakkında raıd hakkında bırkac bırsey yazda tartısalım ve sacmalıyorsun dedıgım eylemın gerceklıgını gorelım hepbırlıkte.

He bana satasmak ıstıyorsa canın yanlıs adama cattın ben egonu oksayabıleceğin bırı degılım oyle ergen cocuk fılan tavırları ıle benle muhatap olamazsın 32 yasındayım ben bu son yazım eger muhatap arıyorsan kendıne adam gıbı tartısmagı ogreneceksın....
  • 0

#32 [email protected]

[email protected]

Knight Lieutenant

• Members
  • 680 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 02:16 ÖS

sen kurduğun 4 boss pugına warlock alma eminim çok şey kaybederler zira gereksiz bir class olduğunu düşündüğüne göre hayatında yogg-saron, lich king gibi bossları görmemişsin.
  • 0

#33 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 03:39 ÖS

Gene içi boş laf salatası, -saçmalıyosun, yok o öyle değil- gibi, doğru söylediğin tek bişey var evet tartışmaya değmez tartışmayı bilmiyorsun çünkü. Nightmare bahsettiğin fightlarda bulundum, o fightlarda shadowpriest > warlock, ha warlock kötü mü değil tabiki ama bazı fightlarda bazı classlar öne çıkar, yoggyde warlock gayet güzel fakat shadow priest kadar değil, keza ensidia yogg fk sında -tam emin olmamakla birlikte- 3 yada 4 shadowpri kullanmıştı.
  • 0

#34 [email protected]

[email protected]

Knight Lieutenant

• Members
  • 680 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 03:47 ÖS

sp 10 sn boyunca arkası dönük dps yapabiliyor? val'kyr tuttuğunda kenarda durarak hemen teleport olabiliyor? ne demek istediğimi anlamamışsın bile.
  • 0

#35 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 04:05 ÖS

o 10 saniye olayını neye göre kime göre belirledin ilginç ama yoggyde olay arkanı dönüp dps yapmak oldugu için, locklar drain soul channel ederken, shadowpriler de arkası dönük mind flay channel ediyor. Cehalet zor zenaat.
  • 0

#36 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 04:49 ÖS

Uyarı: Bir daha ergen genç,cahil v.b gibi tahrik edici kelimeler sarfeden her kim olursa olsun sorgusuz,sualsiz banlarım. Demedi demeyin...
  • 0

#37 [email protected]

[email protected]

Knight Lieutenant

• Members
  • 680 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2010 - 04:55 ÖS

o 10 saniye olayını neye göre kime göre belirledin ilginç ama yoggyde olay arkanı dönüp dps yapmak oldugu için, locklar drain soul channel ederken, shadowpriler de arkası dönük mind flay channel ediyor. Cehalet zor zenaat.

bir affli lock hiç durmadan dps yapabilirken spnin mind flayi kısa bir cast olduğu için tam olarak ayarlasa bile ki çok zor %100 olarak verim sağlaması çok zor. fightlarda bulundum demişsin anca rüyanda görmüşündür belli mind flay süresiyle lunatic gazei karşılaştıramıyorsan.
  • 0

#38 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 07:57 ÖÖ

Nightmare hersey aynı olsa bıle

Mınd flayın toplam suresınce vurdugu dmgın neredeyse %20-30u kadar fazla draın soulun sadece bır tıckı vurur; ama dedıgım gıbı ben tartısmagı kestım sende kes karsındakı adam oyun mekanıklerını bılmıyorsa....
  • 0

#39 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 08:06 ÖÖ

Çok ve boş konuşarak karşısındakileri yıldırmayı benimsemiş , knight online'dan wowa geçiş yapan acemiler topluluğu.

"bir affli lock hiç durmadan dps yapabilirken spnin mind flayi kısa bir cast olduğu için tam olarak ayarlasa bile ki çok zor %100 olarak verim sağlaması çok zor."

Şu dediğin nedir ya? wahahahahha o kadar içiniz boş ki. Neymiş affli lock durmadan dps yapıyormuş. shadow pri dura dura mı yapıyor? mola mı vermesi gerekiyor?

Hata sizde değil size bugüne kadar gerçekleri söylemeyenlerde.
  • 0

#40 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 08:54 ÖÖ

yoggsarona arkan dönük dps yapmak zorunda değilsinki.arkası dönük olarak sadece healerlar durur. hafif sola dönük olacak şekilde cast yapma ayarını yaparsan dpsyi gene yaparsın diye biliyorum. orda önemli olan yogg saronla yüzyüze bakmamak. 360 derece yapıp arkanı dönmek yerine 180 derece dönmek yeterli. biz yogu kestiğimizde raidde warlock yoktu ( 10 man).
her klasın kendine özgü skil ve buffları var. hiçbir klass diğerinden üstün olmadığı gibi hiç bir class özellikle 25 manlerde raid dışında tutulamaz. dışarda tutulması herzaman büyük bir eksikliktir.

kişisel münakaşaya girmek yerine bilgi tartışması yapsanız bizde faydalansak.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı