İçeriğe git

Resim
- - - - -

PvE de en iyi class

• Please log in to reply
Bu konuya 71 yanıt gönderildi

Anket: PVE en iyi class (12 kullanıcı oy kullandı)

PVE en iyi class

1. rogue (45 oy [12.26%])

Oyların yüzdesi: 12.26%

2. druid (36 oy [9.81%])

Oyların yüzdesi: 9.81%

3. warlock (58 oy [15.80%])

Oyların yüzdesi: 15.80%

4. mage (53 oy [14.44%])

Oyların yüzdesi: 14.44%

5. paladin (41 oy [11.17%])

Oyların yüzdesi: 11.17%

6. warrior (33 oy [8.99%])

Oyların yüzdesi: 8.99%

7. priest (19 oy [5.18%])

Oyların yüzdesi: 5.18%

8. hunter (54 oy [14.71%])

Oyların yüzdesi: 14.71%

9. shaman (28 oy [7.63%])

Oyların yüzdesi: 7.63%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#41 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 09:22 ÖÖ

MMO-Champion RaidComp
bu sayfada alman gereken raid bufflar var. Hiç warlock koyma bak bakalım eksik bir buff kalıyormu.

http://static.mmo-ch...uly/yoggdms.jpg

burda da yogg +0 First kill dps damage done chartları mevcut, shadowpriesti hor görenlere, bilgilerine...
  • 0

#42 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 10:38 ÖÖ

1.shaman raide spyi verir ama demon lockun verdiğinden daha azdır.
2. coe den gelen % 13 damagei moonkin druidde verir. ama moonkin varsa lock weaknes atıp meleler için bossun armorunu % 5 düşürür. her zaman alternatif buffı vardır.
3. shadowbolttan % 5 spel critici tüm locklar verir.
4-destro lock talent verilmişse raide retri palalar gibi raide mana kazanımı yapar. % 1 mana geri alım.
5- 4k veya 5 k healthstoneyi locklar verir. ( çoğu zaman hayat kurtarır)
6- artı 1 olarak ss var. tüm druidlerin cr si bitmişse wipe mı olsun?
7- sum stone. raid süreleri kısıtlıdır. 3 veya 4 saat bazen daha uzundur. hemen talent değişmen lazım veya ench yapacan veya bankadan bişey alacan veya adam dc oldu yerine hemen birini alman ve fighta devam etmen lazım. sum stone yoksa bu durumlarda raidin minimum bekleme üresi 15 dakikadır. süren kısıtlı iken 15 dakika birşey için kim beklemek ister? raidden önce niye yapmadın veya lanet olsun adam dc diğeri geç gelecek veya enchi sonra yp veya bankaya sonra git uğraşamayız cevapları almak yerine 1 dk da raid hazır olana dek gidip gelmek varken kim beklemek ister?

shadow priest diyorsun. shadow priest bufflarının dışında 3 talent dps talentinden düşüp 3 talenti raide heal veren talente verip raide büyük katkı yapabilirler vs diyebiliriz. shadow priestlerin dpsleri şu anda bazı fightlarda locklardan yüksek diyebiliriz.

kısacası yazmakla bitmez. blizzard classları yaparken dpsyi bi kenara bırakalım, raide hem görev bakımından hem buffları ve raid fightının rahat ve hızlı olabilmesi için tüm classslar arasında denge sağlamıştır.
1 class olmadan raid yapılır mı? evet yapılır ama eksikliğini her zaman hissedersin. 10 man veya 25 man olması önemli değil.

asıl soru şu: Herkes rahat bir raid mi yapmak ister yoksa sıkıntı veren bir raid mi?
  • 0

#43 cankee

cankee

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 333 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 10:59 ÖÖ

Bu ve benzer forumları görüp kendi class'ına detaylı araştırma yapmadan oy veren insanların sayısı çok, ki yorumlardan da belli zaten.

Konunun ilk postundan itibaren kim shadow priesti ve dps'ini horgören yazı yazmış ben görmedim...

Mage'in diğer caster dps classlara nazaran yüksek denecek bir dps yaptığı doğrudur ama siz burada warlock almadan da raid yapılır derseniz, savunmaya çalıştığınız classla ilgili 2 content öncesinin combat loglarını ortaya koyarsanız (ki koyduğunuz combat log'da shadow priest ile warlock arasındaki damage done ve dps farkı küçük bir fark) ve bu savunmayı hakarete varacak düzeye getirirseniz haklı olmaktan çok uzak kalırsınız. Savunduğunuz şey "Paragon LK'i 25hc keserken resto druid kullanmadı, demek ki resto druid'siz gidilirse birşey kaybetmeyiz sallayın gitsin druidleri" ile aynı anlama çıkar. Madem warlock olmayınca raid birşey kaybetmiyor (hatta yerine shaow priest konsa raid için çok daha iyi olacak), demek ki Paragon bu raid işinden anlamıyor; LK heroic first kill'inde 3 warlock 1 shadow priest kullanmış...

Raid setuplara baktığınızda, herhangi bir class eksikliğinde o classın verdiği katkıyı diğer classlardan bir ya da birkaçından alabildiğinizi görürsünüz. Verdiğiniz linkte yapılacak raid setuplarında mage'in intellect, priestin spirit dışında (o bufflarda da affli warlock felhunter ile o da yoksa scroll of int ve spi ile 12 int ve 14 spi eksik olarak yine o buffları alabilmeniz mümkün) sadece kendilerine özgü başka classların veremediği bir katkı var mı?

WoW şu anki pve durumuyla herhangi bir dps classın eksikliğini yaşamadan raid yapmaya imkan veren bir durumdadır. Bunu burada davullu zurnalı tek classa indirgemek ve bunu güncel olmayan spesifik bir combatla örneklemeye çalışmak, yapanı haksız çıkarır...
  • 0

#44 [email protected]

[email protected]

Knight Lieutenant

• Members
  • 680 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:10 ÖÖ

Çok ve boş konuşarak karşısındakileri yıldırmayı benimsemiş , knight online'dan wowa geçiş yapan acemiler topluluğu.

"bir affli lock hiç durmadan dps yapabilirken spnin mind flayi kısa bir cast olduğu için tam olarak ayarlasa bile ki çok zor %100 olarak verim sağlaması çok zor."

Şu dediğin nedir ya? wahahahahha o kadar içiniz boş ki. Neymiş affli lock durmadan dps yapıyormuş. shadow pri dura dura mı yapıyor? mola mı vermesi gerekiyor?

Hata sizde değil size bugüne kadar gerçekleri söylemeyenlerde.

bugüne kadar bu forumda kimseye hakaret etmedim ama tam bir moronsun. sp yogg fightında lazımdır ancak aoe için. boss üstündeki dpsi max tutmanın yolu mümkün olduğunca affli lock almak zorundasın drain soul sebebiyle. o zamanlar büyük ihtimal rfc de wipe yiyordun ama eğer alone world fk yı hatırlarsan stars hesaplarında çok daha fazla lock almak olduğunu ancak ellerinde yeteri kadar bulunmadığını söylemişti. hayatında görmediğin combatların loglarını vererek kendini birşey sanan gerizekalının tekisin. sen git alarlı account ara classı ne olursa olsun sonra hevesini atıp sat anca ona yararsın.
  • 0

#45 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:16 ÖÖ

yetkililerden birisi topici kitlerse ii olur
  • 0

#46 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:20 ÖÖ

En iyi class konularının ardı arkası kesilmiyor , çok saçma sorular sonuçta karakter kendi başına hareket etmiyor onu yönlendiren kullanan var kim karakterini en iyi kullanıyor ise odur 1nci .
  • 0

#47 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:24 ÖÖ

Öncelikle teşekkürler Cankee. Yorum,eleştiri,üslup dersi niteliğinde yazının muhtevasıyla ilgili konuşmak adına, gereksiz birkaç postta Yogg-Saron örneği verildiği için o linki koydum tabiki her classın baskın olduğu dönemler/fightlar görmüştür bu oyun. Şu anki durumu yansıtmadığı muhakkak.

Senin de belirttiğin üzere, Blizzard trade kanalından "LF shaman icc10 last spot" diye bağırılmaması için , herhangi bir classı unique yapan skiller olmaması için çaba sarfediyor. Bunu, buffları homojenize ederek yapmaya çalıştı, ayarı kaçmasın diye bir kısmını da craft hale getirdi, hatta bloodlust/heroism de yakında AH'de satılacağını açıkladılar.Sözün özü content tabiki istersen tüm range dpslerini warlock al, gene kesilir. Bu raid setupların FK hedefleyen hardcore guildler için olduğu su götürmez bir gerçek. Verdiğim linkteki raid compositionda ufak tefek unique buff veren classlar var söylediklerin dışında, bahsetmeye değmez.

Konunun böyle farklı yerlere gelmesi istem dışıydı, benim anlatmak istediğim çok yalın bir şekilde warlock classını sevmediğim, aciz gördüğüm (neredeyse tüm dps classlarda bir şekilde immunity verildi, divine shield, ice block, dispersion vs) ve dpsininde hybrid dps classların bile altında olması sebebiyle kurduğum raidlerde tercih etmediğimdi.
  • 0

#48 vizjerei_mirage

vizjerei_mirage

Üye

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:26 ÖÖ

vizjaqtaar nickli üye'nin kural ihlali birden fazla olduğu için ve 30 ceza puanı aldığı halde bu tutumunu değiştirmek yerine ahlaksızlığının dozunu arttırdığı için forumdan süresiz banlanmış bulunmaktadır.

Saygılarımla; Marv
  • 0

#49 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:29 ÖÖ

Aferin oyun için küfür edin birbirinize tebrikler .
  • 0

#50 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 11:59 ÖÖ

vizjaqtaar nickli üye'nin kural ihlali birden fazla olduğu için ve 30 ceza puanı aldığı halde bu tutumunu değiştirmek yerine ahlaksızlığının dozunu arttırdığı için forumdan süresiz banlanmış bulunmaktadır.

Saygılarımla; Marv

Ve [email protected] nickli üye hakaret içerikli mesaj yazdığı için 30 ceza puanı almış ve uyarılmış bulunmaktadır.

Konuyu kilitlemeyi düşünmüyorum aksine bu konu altında üyelerin '' saygı & sevgi '' çerçevesi dışına çıkmadan,düşüncelerini,tecrübelerini yapıcı bir üslup ile sergilemeleri gerektiğini düşünüyorum. Ve tekrar bu tip sorun çıkaran üyeler olacak olursa '' emin olun '' banlanacaklardır.

• 0

#51 Big_Sexy_

Big_Sexy_

Scout

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 28 Nisan 2010 - 06:57 ÖÖ

Ben priest ve warriorsuz bi pve düşünemiyorum ? onlar olmasa ne warlocku kalır nede rogue.
  • 0

#52 Rhawas

Rhawas

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 293 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2010 - 10:17 ÖS

Ahh ahh.. En iyi benim! :twisted: Nihihöhühühehehehe hepinizi kesecem böhühühehehee! -.- O.o

yürü be :D

en iyi dps warlock (bence) en iyi boss tankı warrior for the win!
  • 0

#53 oztheripper

oztheripper

Legionare

• Members
  • 474 İleti

Yazma tarihi: 03 Mayıs 2010 - 11:17 ÖS

bence böyle bişey yok
varsa da blizzard bi yerde yanlış yapıyor demektir =)
  • 0

#54 Ragefreak

Ragefreak

Senior Sergeant

• Members
  • 180 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 12:10 ÖÖ

bence böyle bişey yok
varsa da blizzard bi yerde yanlış yapıyor demektir =)

BÖYLE BİRŞEY KESİNLİKLE VAR WARRİORDUR EN İYİ PVE CLASSI WARRİOR!

raide hiçbir buff vs vermez gelir legendary yaptırıp çıkar ahaha bkz: ben. :mrgreen:
  • 0

#55 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 04:06 ÖÖ

ben paladin sectim ama retri hariç (: tank olarak gayet memnunum kendim ego olsun diye sölemiyprum.kendimi diger tanklar ile kıyasladıgımda sanki palada daha cok tanklık için gerekecek sey varmıs gibi oluyor(bu tank palaya olan aşkımdan olabilir :L ) nese bir de healer pally var onlarda su an cok memnun ediyorlar beni - arkamda bi holy pally isterim sahsen 25 man lerde bide pala yanına dudu aldınmı healerı of yatmam ben P:
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#56 tequila

tequila

Scout

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 10:23 ÖÖ

böyle bir şey yok yaw:S en iyi class falan...
her class başka bir classın ihtiyacı olan bufflar veriyor gerçi bu cataclysm de kalıyor (Shadow pristin hit buffı misal). ama dps olarak sorarsam mage hunter warlock ve rogue pure dps oldukları için pve i de baya iyiler dps açısından
  • 0

#57 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 16 Mayıs 2010 - 11:44 ÖÖ

Ben Hunter oynamama rağmen en hayranlıkla baktığım Class lardan biri Warlock 'tur. Raid de yokluğunu hemen raid in başında hissedersiniz, instance 'dan çıkıp Summoning Stone a doğru koşarken :D Aspect yüzünden Hunter (yani ben of of) ve bir kişi daha koş baba koşalım yaparsınız. Hele raid'de iyice içerilere girmişseniz çıkıp birini summon etmek ölümdür (Hunter lar bilir). Çıkarsın döndüğünde millet buff lanmıştır, millete tek tek seslenirsin buff 'ları tamamlamak için vs.vs.

1- ICC 'de birçok boss koşmanızı gerektirir ki, Warlock demek zaten DOT demek, hatta adamlar DOT ları atıp kahve molası verse çok farketmez :D
2- Lich King Fightında Val'kyr Shadowguard 'lardan kurtulabilen tek class (teleport), Hunter FD bile işlemiyor, FD yapıp yatıp bekledim yinede tuttu götürlü kahrolası şey hehe
3- AoE desen süper, birden fazla AoE spell i mevcut.

Yani güncel olduğundan bu örneği veriyorum, ICC de clasına hakim bir warlock u kimse tutamaz.

Takımımızda çok kalite birde Shadow Priest var, oda warlock lardan aşağı kalmıyor tabbi.

Zaten düzgün bir Raid Setup 'ta her classtan bir adet olmalı, istisna sadece paladin, ondan 3 tane lazım :D
  • 0

#58 samanyeme

samanyeme

Knight Lieutenant

• Members
  • 660 İleti

Yazma tarihi: 16 Mayıs 2010 - 11:49 ÖÖ

En iyi class hiç belli olmaz...
Ben oyumu paladine attım
neden mi?Eski bir paladinim çünkü...
Çoğu kişide ben gibi main classına oy atar tabiki...
  • 0

#59 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 16 Mayıs 2010 - 12:00 ÖS

Dürüstçe söylemek gerekirse ben oy kullanmadım, en iyi class diye birşey olamaz, Blizzard nerdeyse her patch le classları dengeliyor veya dengelemeye çalışıyor.

Blizzard ın Offical Class forumlarına bakın derim, class'ından şikayetçi olmayan kimse bulabilecekmisiniz. Hoş Class forumları ağlama duvarı oldu, oraya gidip ağlamadığın sürece Blizard'dan birşey alamıyorsun.
  • 0

#60 Idleblood

Idleblood

Sergeant

• Members
  • 83 İleti

Yazma tarihi: 20 Mayıs 2010 - 10:14 ÖÖ

öncelikle anket yanlış benim görüşüm..

1)bence class ayrımına gore bıse yok(priest warlock tartışmasına değiniyorum)
2)DPS mi senin dpsin isterse 20k olsun tank ve healer kotuyse olay bitmiştir..

SONUC BENCILLESMEYIN.. HER CLASS IN APAYRI OZELLIKLERI VAR. PvE takım oyunu.. taktik istiyor ve bence her classa ihtiyac var.. O kadar
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı