İçeriğe git

Resim
- - - - -

2010 Sonisphere Festivali

• Please log in to reply
Bu konuya 89 yanıt gönderildi

#61 Archely

Archely

Ancient Leader

• Saygın Uye
  • 926 İleti

Yazma tarihi: 30 Nisan 2010 - 09:51 ÖS

En son metallica konserinde icki gayet vardi hatta saha icinde satiliyordu : )
Bunda da muhtemelen olur.
Saha ici FTW! 3 gun nasil dayaniriz hicbir fikrim yok gerci.
  • 0
In the end, you will all serve me!..

#62 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 01 Mayıs 2010 - 02:35 ÖÖ

En son metallica konserinde icki gayet vardi hatta

Metallica dinlemeye baslamisiz...

Ha bu arada Mojito'yu fazla kacirma Sonisphere'de.
  • 0
chew chew park...

#63 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 01 Mayıs 2010 - 03:13 ÖÖ

O değil de kim 1 haziranda Roma'ya Tiesto konserine geliyor? :)
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#64 Gibblez

Gibblez

Üye

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2010 - 03:33 ÖS

Aldım saha içi bilet kombine hazırda, zaten ben alana kadar saha içi hariç hiçbir yerde kalmamıştı :D Gerçi sadece pazara alsamda yetermiş, maksat Megadeth izlemek, o da sabahtan olmuş yahu 4-5 arası nedir? Yaz sıcağında o kalabalıkta oturup ağlarız herhalde.

Heaven and Hell gelemiyormuş, çok üzüldüm bu duruma. Bob Dylan 1 bunlar 2 koydu resmen.

O değilde seneye Iron Maiden bekliyorum artık kafamı kırıp önden bilet alıp giderim!
  • 0

#65 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2010 - 04:26 ÖS

Yeni headliner Judas olursa sahne önü alabilirim ben ya :D
Bu arada Heaven&Hell kalkmış, süreleri uzayacakmış. Metallica'dan önce Megadeth koysalar çok iyi olur ya
  • 0

#66 uurx

uurx

Knight

• Members
  • 329 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2010 - 12:17 ÖS

konserleri erken bitirmelerinin sebebi ulaşım sorunu olabilir yani gece 1-2 de biten konserden sonra insanlar evlerine gitcek sonucta buda sıkıntı yaratabilir yani onu düşünerek böyle bi program yapmışlardır
  • 0

#67 Erkligkan

Erkligkan

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2010 - 01:12 ÖS

ben kararımı verdim şansımı sonisphere'den yana kullanıp canlı canlı dead skin mask, entersandman, master of puppets, seek and destroy ve bir çok metallica ver slayer klasiği dinleyeceğim yakında biletimi alıcam belki şansımı zorlar ve vip alırım :D
  • 0

#68 Gibblez

Gibblez

Üye

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2010 - 02:16 ÖS

Hocam vip kalmadı ki çıktığının ayında saha içi hariç bütün biletler tükendi :D Ha günlük var mıdır onu bilmiyorum ama.

Judas-Iron ikilisini isterim ben, gidememiştim zaten Judasın konserine hala acısı içimde :/

Megadeth Metallica'dan sonra çıksın bence, neden big four arasında yer almamış onuda anlamadım ya neyse..
  • 0

#69 Nergal

Nergal

Scout

• Members
  • 69 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2010 - 08:46 ÖS

grupların ülkemize gelmesi güzel ama bana yumuşak geliyor :D unirock'u sabırsızlıkla bekliyorum.
  • 0

#70 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 21 Mayıs 2010 - 09:32 ÖS

Aman Tanrım! Biletler tükenmiş,kahretmesin ya... Çok geç kaldım... Saha içi istiyordum ama sadece kategori 4'te yer kalmış ki orası da hiç umduğum konum değil. :)

Elinde fazla bileti olupta bana karaborsa yapacak olan arkadaş var mıdır acep ? :D (Ciddiyim)
  • 0

#71 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2010 - 05:38 ÖS

Murder King eklenmiş TBC yerine, şu makina ya çıkan grup. Güzel olacak bence ^^
Kiss diye duydum headlinerıda ama bilgim yok
  • 0

#72 HellYeah

HellYeah

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2010 - 10:41 ÖS

Beyler yeni duyum aldık Heaven&Hell gelicek.

Keşke...
  • 0

#73 Erkligkan

Erkligkan

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 23 Mayıs 2010 - 05:31 ÖÖ

Hocam vip kalmadı ki çıktığının ayında saha içi hariç bütün biletler tükendi :D Ha günlük var mıdır onu bilmiyorum ama.

Judas-Iron ikilisini isterim ben, gidememiştim zaten Judasın konserine hala acısı içimde :/

Megadeth Metallica'dan sonra çıksın bence, neden big four arasında yer almamış onuda anlamadım ya neyse..

bundan bir hafta önce sorduğumda daha vip bilet olduğunu söylediler
  • 0

#74 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2010 - 06:45 ÖS

Archely'nin dedigine gore Mastodon yerine In Flames'in gelme ihtimali varmis, hadi gozunuz aydin. -.-
  • 0
chew chew park...

#75 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2010 - 11:47 ÖÖ

Şimdi forum yeni açıldı konserle ilgili ilk yorumu ben yapmak istiyorum :(

Ben 4. kategori kale arkası almış olmama rağmen 1. ve 3. gün saha içine girmiş kişilerdenim (Hahaha!).

1. Gün

İlk Black Thooth çıktı, nerdeyse hiç dinlemedim. Wall of death güzel gibiydi, genel olarak fena değildi bence.
Sonra merakla beklediğim Stone Sour çıktı. Adam harbi karizma olmuş saçlarını kesince. Ben beğendim! Perfonmansıda çok güzeldi ama bilen çok azdı be, öyle kendi kendime eşlik ediyormuş hissine kapıldım.
Pentegram kesinlikle güzel söyledi. Ama fazla yabancı söylediği için eşlik azdı yine. Ama sonra türkçe bi şarkı koydular ve konserlerini çok güzel kaattılar bana göre.
Alice In Chains bende çok güzeldi. Kesinlikle çok beğendim ben. Ama Stone Sour gibi buda güme gitti. Bilen yok anasını satiim.
Ve ve ve rammstein!!
Welcome to Facebook
Link olduysa çekebildiğim kadarıyla ortamı görürseniz nasıl olduğunu anlarsınız. Halay bile edemeyeceğim kadar mükemmel bir sahne şovu. Havai fişekler, arkadan gelen füzeler, ordan bile bizi ısıtan alevler, Botla seyirci üstünde adam gezmesi ve sayamadığım daha bir çok güzellik. Tartışmasız festivalin en iyi ilk 2 grubundan biriydi.

2. Gün;

Lanet ettim ve saha içine giremediğim gündür. Murder Kinge yetişemediğim konser.
Neyse Volbeat geldi ve çok çok mükemmel bir konser verdi. Saha içine çok imrendim cidden.
Sonra Hayko çıktı ve kendini bu kadar küçültemezdi herhalde. Kafamızı s.kti resmen (:S). Zaten saha içinde baya bi el hareketleri falan gözüme çarpmadı değil.
Ve Manowar sahnedeydi. Harika bir performans falan geçtim. Beni en çok büyüleyen 2 olaydan biri Türkçe konuşması oldu. Aman allahım dedim naptın? Adam çok dolmuş belliki saydırdı '4 büyük varmış, headliner varmış, s.keyim headlinerı. Sonisphere'e kim için geldiniz??' Cidden müthiş bir sempati kazandı. Birde o gitarın tellerini koparması çok güzeldi bence. Uzakta olduğum halde bu kadar zevk aldığım konser.
Sonra Accept.. Daha önce hiç dinlememiştim. Biraz Judas biraz Maiden biraz Ac/Dc havası sezdim. Güzeldi aslında ama bilmediğim için biz 1 saat olmadan çıktık.

3. Gün;

Gren ve Foma ile açılışı yapılan efsane gece mükemmeldi. Ve bizim saha içine immemizle daha bir renklenen gece:). 2 gruba çok yorum yapmayacam pek bişi anlamadım.
Antrax sahnedeydi. Pogo başladı saha içinde. Perfonmansı iyiydi ama çok sevmedim ve oturamadığım için lanetler ettim.
Sonra merakla beklediğim Megadeth!! Resmen hayal kırıklığıydı. O ne berbat bir ses sistemidir? Başlarken akmasa oldu falan ama bu Dave, ne kadar kötü olursa olsun işi mükemmelleştirebildi. Soloları falan harika kullanarak günü iyi bitirdi.
Ve Slayer!!! Kendilerini kınıyorum, hala boynum ağrıyor. Perfonmansları üst derecedeydi bence. ÇOK çok ÇoK beğendim.

Ve gecenin ve belkide 3 günün yıldızı Metallica !!
Girişte o bağırdığımız an zaten nasıl olacağını bana açıkça belli etmişti. Creeping Death ile yapılan açılış müthiş bir gaz oldu. Sab But True çok hoş oldu. One girişi Rammstein kadar olmasada görsel olarak harikaydı. Nothing Else Matters ta saha inledi (bi çakmak bulamadığım lanet dakikalar). Ve kapanışta seyirci isteğiyle Seek And Destroy (S.ken Distroy diye okudular nasıl koptum ya :()
Ya James harbi çok iyiydi. Kirk'in ne kadar mütevazi olduğunu tekrar gördük. Jamesin o ağlama sahnesi ve 'OO YEE??' kısmı çok güzeldi. Bizi gerçekten beğendiklerine inanıyorum. 2 seneye kalmaz burdalar ve gene millet 'Yine mi metallica ya yeter' diyip konserde her şarkıya eşlik edicekler.
Sesim bi Sab But True, Seek And Destroy, Nothing Else Matters, One... şarkılarında gitti ki hala kısık.

Gelen herkes 'Tarihe Tanıklık Eden Adam' olduğuna inanıyorum. Dediğim gibi hallaerimin ötesinde bir 3 gün yaşadım. Ve bugün doğum günüm, Metallica bana verilebilecek en iyi doğum günü hediyesini verdi :(

Hacı olduk !!! Her ne kadar boynum tutuk, sesim kısık olsa bile böyle bir festivalden kazazede olarak çıkmak gurur verici :D
  • 0

#76 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 29 Haziran 2010 - 04:56 ÖS

Neyse gencler Rammstein'i gorup vay be almanlar yapiyomus abi dediyseniz problem yok festival ise yaramis demektir. :D

Kisa zamanda almanca dersi verilir, Rammstein'in sahne sovlariyla ibaret olmayip siir gibi sarki sozlerinin de oldugu anlatilir.

Denn du bist, was do ißt. Und ihr wißt was es ist. Es ist mein Teil :(
  • 0
chew chew park...

#77 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2010 - 05:45 ÖS

Welcome to Facebook

şöyle birşeyde var.. =)
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#78 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 29 Haziran 2010 - 07:38 ÖS

Welcome to Facebook

şöyle birşeyde var.. =)

Onu gördüm ya çok hoş cidden :(
  • 0

#79 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 29 Haziran 2010 - 08:39 ÖS

O diil de ManOwar s.ktiri cekmis diye duydum ahaha
  • 0
chew chew park...

#80 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 30 Haziran 2010 - 08:52 ÖÖ

Ilk gun pentagramla basladım ben severım bence guzeldı
Alice in chains hıcte tarzım degıl leny cravıtz tarzı vokalı pek tutmadım ıctıgım bıraların etkısı ve yogun bır ıs gununun ardından oraya geldıgımden dolayı bıraz guc toplamak ıcın (Ramsteın) uyudugumu soylıyebılırım kısaca benım tarzım degıl .
Ramstein için Almanlar yapıyor fılan dıgecegım bır grup degıl lakın Alman metalınde cok daha saygı duydugum ve sevdıgım tonla grup var.(Bası helloween ve gamma ray ceker hatta ctesı cıkan accepti bıle sayabılırım)
Ramsteinın sahne performansını gordugum ıcın mutluyum sarkılarını da sevıyorum ancak ılk basta cıkarken sahnegı butunuyle kaplayan devasa alman bayragını gereksız buldum bunu bogle bır konserde yapma geregını dusundum kendımce bulamadım ...
Ikıncı bır konu sovlarının dısında seyırcı ıle hıc muhatap olmamalarıydı bunu da yadırgadım Turkıyedekı ılk metal konserıne (gunsn roses) yaklasık 18 yıl once gıtmıs ve bu tarıhten ıtıbaren belkı toplamda 100 farklı grubu konserlerde canlı seyretmıs bırı olarak ılk kez boyle bır vurdumduymazlıga sahıt oldum, adamlar seyırcıyle bır tek kelıme bıle olsa muhatap olmadı neyse ben basta da soyledıgım sovları ve sarkıları bakımından dusunursem fazlasıyla tatmın oldum ancak yukardakı seylerı soylemeden de edemedım.

ctesi gunu
hayko cepkin metal muzıgı bogurmek ve bır tarafını yırtmak sanan kıtlege hıtap etmegı sectıgı ıcın bıraz yadırgadım yoksa bazı sarkılarını severım ama nedense bunları bıle bır cıgırtma cılgınlıgı ıcınde ıcra ettı.
manowar gecen manowar konserını (yedıkule zındanları ıstanbul) seyredenler varsa orda da turkce konustuklarını ve yıne bu sekılde bır bolum yaptıklarını hatırlayacaklardır.Aynı gıtar telı koparma sovu orda da vardı keza.Yanı bunlar ıkını kez gordugumden benı cok heyecanlandıran seyler olmadı.Bıraz kendını tekrarlıyor gıbı geldı bana.Yınede adamları gormek ıyıydı dıgebılırım.
Accept cok heyacanla bekledıgım 80lerın efsane grubu Turkıyeye ılk defa gelıyor tum klasık parcalarını caldılar dıgebılırım tam dusundugum gıbı oldu ; cıkıs parcaları, terkedıs parcaları, ılk sahnege gerı donus sonra 2.donus parcaları hepsını tahmın ettım yanımdakı arkadas soyledım benım ıcın ılk kez gorecegım grup olması bakımından en onemlı ve en merak ettıgım gruplardan bırıydı ve fazlasıyla tatmın ettı.Vokal Udo olmasa da cok benzegen bırını bulmuslar ben begendım sırıtmadı dıgebılırım,

pazar
anthrax uzun sure sonra anthrax dınlemek cok ıyı geldı dıgebılırım genclıgım aklıma geldı ozellıkle spreadıng the disease albumunden caldıkları sarkılarda tuylerım dıken dıken oldu.
megadeth mustaıne bırseyler yaptı ama hıc duyulmadı solo fılan atıyor fakat ses duzenı rezalet hıcbırsey duyulmuyor koskoca Hangar 18 gume gıttı resmen bu yuzden.
Slayer benım turkıyede 3.ızleyısım bu kadar ruhsuz hıc gormedım bu adamları sankı bu ıs nerden cıktı bıtırelım gıdelım der gıbıydıler south of heaven basında lombardo resmen rıtım kacırdı dusunun artık bun kadar sallama olamazlardı neysekı kıng sololar ıle gunu kurtarmaga calıstı da bır tat kaldı zıhnımızde.
Metallica ılk geldıklerınde yaklasık 17 yıl once seyretmıstım ve o gune benzegen hıcbırsey goremedım bır manowar gıbı kendılerını tekrarlamadılar sovları ve sahnedekı duruslarını ben cok sevdım kendılerıne yakısan bır performansla festıvalı bıtırdıler_ helal olsun demekten baska bırsey yapamam sahsen.

Bu hafta sonu unırock festıvalı oldugunu da hatırlatırım cok cok degerlı gruplar gelıyor tam gaz devam dıgenlere duyurulur; ınsallah orda olacagım bıletlerı aldım hayırlısı nevermore cok merak edıyorum bakalım...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı