İçeriğe git

Resim
- - - - -

Taurenlerin tarihcesini bilen var mı ?

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#21 yigit22can

yigit22can

Knight Lieutenant

• Members
  • 682 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2008 - 05:20 ÖS

Tauren'lerin bu horde tarafına katılma olayı tamamen kasti olarak çarpıtılmış hikayedir.Adamlar(Blizzard) Tauren'leri horde tarafına koymak için hikayeyi resmen o doğrultuda değiştirilmiştir.(Horde'a koyma amaçları ne derseniz horde tarafında druid olmayacagı için) Bence şöyle olmalıydı WOW ;

Alliance : Human , dwarf , gnome
Horde : Orc , troll , undead , blood elf
Neutral : Night Elf , Tauren , Dranei

Ayrıca şunuda belirtiyim Horde tarafında güce zaafı olmayan tek ırktır Tauren :D (Güce zaaf derken kastettiğim kendi ırkını satma vs.:))

Haklısın sanki taurenlerde bi tarafsızlık var hiç orklar gibi human bebekleri kescek gibi durmuyolar.Tek dedikleri earthmother
  • 0

#22 Elassar

Elassar

Sergeant

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 05 Şubat 2009 - 09:07 ÖS

Orclar şeytani bir büyüyle kötücülleşmişler, onurlarını ve değerlerini unutmuşlardır. İnsanlarda ise tamahkarlık, güç hırsı ve Orclarla, Trollere karşı duydukları kin onları kötü yapmıştır!
Bir Tauren olarak Cenarius'la ve İneklerle ilgili bir dedikodu da kulağıma geldi :)
  • 0

#23 souldungeon

souldungeon

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 13 Şubat 2009 - 11:15 ÖÖ

Uydur uydur yaz :) ne guzel sıze kısaca anlatıyım taurenler barıscıl dogayla dost bır hayat surer mulglore dakı topraklarında ancak centaurlar sureklı saldırmakda rahatsız etmektedır son saldırıda taurenlerın leader caırne bebegını kacırırılar caırne ve kabılesı bebegı kurtarmak ısterler ama kolkarlar la bas edebılecek yeterlı mevcutları yokdur bu sırada denızden uzaklardan gelen orclarla ve seflerı thrall ıle karsılasırlar thrall taurenlere yardım eder bebek kurtarılır ve caırne dunya durdugu surece orc larla muttefık olacagına daır sadakat yemını eder ırkı adına ve ogunden sonra horde muttefıgı olurlar.Uydurup durmayın taurenlerın elflerle alakası yokdur malfurıonlada druıd lık ogretısı cenarıusdan gelır ama kaynagı degıldır furıon la uzakdan yakından hıc bır alakası yokdur furıonda sedace bır ogrencıdır
  • 0

#24 sozkur

sozkur

Centurion

• Members
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 13 Şubat 2009 - 01:48 ÖS

ne hikayesi yahuu??

bildiğin öküz, sahibi çiftlikten atmış, orclar almış tarla sürerken kullanmış, sonra bu öküzlerden doğan prematüre bir bebek 2 ayak üzerinde yürümeye başlamış(nasıl bukadar orca benzediğini yazmaya dilim varmadı) ogün bugündür tauren derler kendilerine ve kutsal baba orcu hiçunutmazlar :)
  • 0

#25 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2009 - 07:55 ÖS

Taurenin oyundaki hikayesi: Orklar eastern kingdoms tan kaçıp kailmdor a geldiler.Thrall ve yanındaki sadık orklar hiç bilmedikleri bu karaya ayak bastıklarında bir orkun her zaman yaptığı gibi kendilerini savaş içinde buldular kalimdor içlerine doğru dağınık bir biçimde ilerlerken at-adamların saldırılarıyla nerdeyse yok olma neticesine gelen bu heybetli ama bir o kadarda barışçıl taurenlerle karşılaşırlar ve onlara at-adamlar karşısında yardım ederler.Yardım etmelerinin belirli bir sebebi yoktur thrall yeni geldiği bu kıtada karşısına çıkan ve onlara yardım edebilecek taurenleri görmüştür.At-adamların ilk saldırıları püskürtüldüğünde thrall cairne ile tanışır.Cairne ona at-adamların sakldırılarına burada daha fazla dayanamayacaklarını ve buradan göç etmeleri gerktiğini söyler ve thrall de memnuniyetle bu göçe yardım edeceğini söyler.Orkların da yardımıyla taurenler at-adamlardan kaçabilirler.En kötü anlarında kendilerine yardım eden orklara hayat boyu dostluk yemin eden taurenler onların kalimdorda ilerlemesine gerek savaş gerek gözcülük olarak yardım ederler.

Amiral proudmoore ise horde a yaptıklarının cezasını vermek istemektedir.Bunun için durotar a çıkarma yapmayı planlamaktadır.Bunu duyan thrall bulabildiği büytün müttefiklerle onu püskürtmek ister ve taurenlerle konuşması için rexxar ı gönderir.Ancak cairne hayata küsmüştür çünkü oğlu centaurlar tarafından kaçırılmıştır.Rexxar gider ve oğlunu centaurların elinden kurtarır.Oğlunun geldiğini gören Cairne büyük bir sevinçle artık sonuna kadar horde un parçası olmak istediği belirtir ve hep beraber Proudmoore u yenerler.
Daha sonra taurenler kendilerine ulu Thunder bluff şehrini kurar bundan sonra da wow başlar zaten.Oyun öncesi hikayesi için internetten araştırabilirsiniz.
  • 0

#26 OldSchool

OldSchool

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 01 Mart 2009 - 03:48 ÖÖ

Alliance olucaksam Night Elf
Horde olacaksam Tauren

Bu kadar
  • 0

#27 Marco_Polo

Marco_Polo

Knight Lieutenant

• Members
  • 591 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2009 - 01:01 ÖS

Niye?
Troll'lerde de yok güce zaaf.
(2. sayfayı görmemişim,birinci sayfadaki Tauren'ler güce zaafı olmayan tek ırktır Horde'da demişti bi arkadaş,ona diyorum.)
OldSchool'a tamamiyle katılıyorum bu arada:D
  • 0

#28 onurfb27

onurfb27

Sergeant

• Members
  • 84 İleti

Yazma tarihi: 10 Temmuz 2009 - 08:31 ÖS

Ama WoW'da Trolller Zalazane tarafından ihanete uğruyorlar Echo Isles'da,o yüzden Durotar'a gidip Sen'jin Köyü'nü kuruyorlar.Ek olarak da WoW'da yer alan ırkların hepsinin hikayesi WoW'un kitapçığında yazıyor.
  • 0

#29 anilcicekli

anilcicekli

Üye

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 09:21 ÖÖ

Bütün güzelliklerin babasıdır.

Bkz: At gibi kadın bee buna ne binilir tü tü tü tü tü maşallah...
  • 0

#30 Elassar

Elassar

Sergeant

• Members
  • 62 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 09:23 ÖS

Uydur uydur yaz :) ne guzel sıze kısaca anlatıyım taurenler barıscıl dogayla dost bır hayat surer mulglore dakı topraklarında ancak centaurlar sureklı saldırmakda rahatsız etmektedır son saldırıda taurenlerın leader caırne bebegını kacırırılar caırne ve kabılesı bebegı kurtarmak ısterler ama kolkarlar la bas edebılecek yeterlı mevcutları yokdur bu sırada denızden uzaklardan gelen orclarla ve seflerı thrall ıle karsılasırlar thrall taurenlere yardım eder bebek kurtarılır ve caırne dunya durdugu surece orc larla muttefık olacagına daır sadakat yemını eder ırkı adına ve ogunden sonra horde muttefıgı olurlar.Uydurup durmayın taurenlerın elflerle alakası yokdur malfurıonlada druıd lık ogretısı cenarıusdan gelır ama kaynagı degıldır furıon la uzakdan yakından hıc bır alakası yokdur furıonda sedace bır ogrencıdır

Uydurma değil warcraft'ın 2.ci kitabını okursan orcların dranei'ların ağzına s*çma sebebi bu büyüdür. Burda anlatılmayacak karmaşık bir mesele zaten bu forumla ilgilide değil :D Dranei arklar alınmasın bu olaylar orclarla dranailerin zamanın da beraber yaşadığı outland'de oluyor.
  • 0

#31 Egzo

Egzo

Sergeant

• Members
  • 74 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2017 - 12:24 ÖS

Taurenlerin tarihini burada anlatmıştım. İsterseniz izleyebilirsiniz. :)

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı