İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW:Cataclysm Hakkında Merak Edilenler?

• Please log in to reply
Bu konuya 163 yanıt gönderildi

#21 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2010 - 02:03 ÖS

Yeni bir class değilde yeni iki tane ırk ekleniyor Goblin&Worgen bunun yanında yeni bölgeler eklendi olağan bölgeler değiştirildi başkada bir yenilik yok şuanda..Büyük derece..
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#22 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 06:44 ÖS

Teşekkürler. Ama kesin yenilik çıkartabilirler dimi. Çünkü su anki cataclysmden pek memnun deilim ^^
  • 0

#23 Sl4y

Sl4y

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2010 - 05:03 ÖS

Sanırım Arthas dan daha güçlü bir boss gelicekmiş. Warcraft ın hikayesi değişiyormuş. Doğru mu ?
  • 0

#24 FataLRhymeR

FataLRhymeR

Üye

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 26 Ocak 2010 - 11:02 ÖÖ

Sanırım Arthas dan daha güçlü bir boss gelicekmiş. Warcraft ın hikayesi değişiyormuş. Doğru mu ?

buna verilecek en güzel tepki "WoW!" olurdu sanırım:mrgreen: açıkçası zaten arthas kafa olarak pekte sevilen biri değil işi sırf karizmayla(tabi o zırhlar ve frostmourne Thrall da da olsa Thrall da karizma olurdu 8) )götürüyo. aslında bu gayet mantıklı lich king(yani ner zhul) artık tüm yaşam faaliyetlerini sonlandırmak istiyo. yani azeroth daki tüm ruhları kendine katmak dolayısıyla kil jaedan dan archimonde dan köşedeki bakkaldan herkezden intikam alacak güce kavuşmak istiyo. eh blizzard da sanırım azerothu bu amaç uğruna 25 kuruş gibi harcatmayacağı için artashı ı kestirmek zorunda. bana şu element-tanrılar tarafından kesilcek gibi geliyo yada deathwing de olabilir. ama öyle böyle kesilmeli bu adam artık. yoksa işler sakat:evil: bu arada benim de bi sorum olcaktı bu arkeoljistlik(ismini yazmak bile bi ömür:???:lol: mesleğinin muabbeti ne milletin uğruna 8 saatini harcayıp raidlere girdikleri itemleri mining pick le çıkarmak pek olmaz sanırım:twisted: bu meslek le kazanabileceğimiz itemlerin değer sınırı nedir(mavı yeşil turuncu falan gibi:D)
  • 0

#25 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 27 Ocak 2010 - 07:20 ÖÖ

Warcraftın hikayesinin değiştiği falan yok tabi ki :) Sadece Arthas/Nerzhul adlı ezik kuklanın sahipleri çok kızacak kuklalarını katlettiğimiz için ve bize yüklenecekler. Zaten /nerzhul arthas Warcraft dünyasındaki değil en güçlü varlık olmak, en güçlü ilk 20 listesine bile giremez. O yüzden beklentilerinizi yüksek tutun sonra çarpılmayın. Deathwing var mesela önce arthası eritir o setleri çıkarmaya çalışırken kendini yerden yere vuran Arthası izler güler o derece güç farkı var :) Daha pantheonu ve titanları da 10 yıla kadar görürüz inşallah :D
  • 0

#26 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2010 - 02:38 ÖS

WOTLK da northrend de levelling atarken, arthas çok büyük boss derdim, neler neler yapmış azerotha derdim.. Şimdi de arthas illidian gibi ezikleşti ;(
  • 0

#27 KaoSpawn

KaoSpawn

Scout

• Members
  • 426 İleti

Yazma tarihi: 29 Ocak 2010 - 09:46 ÖS

* Level Cap raised to 85.
* Eastern Kingdoms and Kalimdor zones are being given aesthetic changes, total revamps and new towns, as well as new high and low level quests.
* Eight new dungeons and five new raids will be added with more to be released with later patches.
* Old dungeons, such as The Deadmines and Shadowfang Keep, will be revamped into level 85 dungeons with normal and heroic difficulties.
* New Battlegrounds and a new World-PvP zone, similar to Wintergrasp, Tol Barad.
* Archaeology, a new secondary skill.
* Flying mounts will be usable in Azeroth.
* Rated Battleground systems allowing arena-level rewards from battleground groups.
* Max-level non-experience based progression through the 'Paths of the Titans'.
* Guild 'leveling' and achievement systems.
* Newly accessable areas such as Mount Hyjal, Uldum, the Sunken City of Vash'jir, and the Twilight Highlands.

In addition to the new races, the current races are being granted new race/class combinations. The new Alliance race combinations are:

* Dwarf Mage
* Dwarf Shaman
* Gnome Priest
* Human Hunter
* Night Elf Mage

The new Horde race combinations are:

* Blood Elf Warrior
* Orc Mage
* Tauren Paladin
* Tauren Priest
* Troll Druid
* Undead Hunter

Kaynak: World of Warcraft: Cataclysm - Wikipedia, the free encyclopedia

Yani;

- Level sınırı 85'e yükseliyor
- Eastern Kingdoms ve Kalimdor hemen hemen tamamen yeniden dizayn edildi, haritaları elden geçirildi, yeni yüksek ve düşük seviye görevler ve yeni kasabalar eklenmekte
- Gelecek yamalarla birlikte 8 yeni zindan ve raid eklenecek
- The Deadmines ve Shadowfang Keep gibi düşük seviye zindanlar 85. level için Normal ve Heroic zorluk seviyeleriyle yeniden düzenlenecek
- Wintergrasp, Tol Barad türevi yeni PvP mekanları eklenecek
- Arkeoloji, yeni bir ikincil(secondary) meslek olarak geliyor.
- Uçabilen binekler Azeroth'da da kullanılabilecek.
- Yeniden düzenlenecek Battleground sistemleri battleground grupları için arena ödüllerinin önünü açacak
- 'Paths of the Titans' aracılığıyla oyunda maksimum level, tecrübe gerektirmeyen temele dayanan ilerleme
- "Guild 'leveling" ve achievement sistemleri
- Mount Hyjal, Uldum, the Sunken City of Vash'jir, The Twilight Highlands gibi yeni girilebilen bölgeler

Diğer paragrafı çevirmeme gerek yok sanıyorum.

Kişisel yorumum_

Oyunu 6-7 ay önce bırakmış biri olarak, bu ek paketin beni ve oyunu bırakmış aklı başında kimselere WoW oynatacağını sanmıyorum, artık olay tamamen ticarete dökülmüş bu çok açık. Yeni şeyler yeni şeyler = Para, para, para derken oyunun iskeletine ve özellikle senaryosuna(Lore) çok ağır darbeler indirdiler. Ancak bu ek paketle gelen ırk-sınıf rezilliği kadar büyük bir rezillik ve darbe görmedim ben 1.5 yılımı harcadığım, bir zamanlar güzel olan bu oyunda.

Ve onlar da oyunun yavaş yavaş ellerinde patlayacağının farkındalar. Bir değişiklik olur mu bilemem, yorum yapmak için erken olabilir ama: Level sınırını bu yüzden 90 değil, 85 yapacaklar. 1-2 yıl sonra herkes Level 100 olup da: "Ee biz ne yaptık şimdi 100. levele gelip de başımız göğe mi erdi?" demesin diye, kendine bu aptal oyunu ben neden oynuyorum/oynadım bunca zaman? diye sormasın diye...

Bundan sonra yazacaklarım bazı arkadaşlara dokunabilir biliyorum ama gene de yazacağım:

Ben onu bunu anlamam arkadaş, hadi çocukluk tamam da 18'ine 20'sine falan gelmiş, çocukluk çağını geride bırakıp artık yetişkinliğe adım atmış sağlıklı(hem ruhen hem bedenen) bir insan bu oyunu oynamaz. Görün artık bunları oynamayın, başlamayın. Genç nüfuslü ülkemizde araştıran, okuyan, düşünen ve özellikle bilinçli gence bu kadar ihtiyaç olunan bir devirde bu meretle bilgisayar başlarına kilitlenmeyin. Size de, ailenize de, size nüfus kağıdı veren devletinize de yazık günah...
  • 0

#28 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2010 - 01:55 ÖS

LK ölcekse nasıl worgen veya goblin dk oluyor?
  • 0

#29 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2010 - 02:51 ÖS

Dklar güçlerine Lkdan almıyorlar ozaman
  • 0

#30 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2010 - 03:17 ÖS

LK ile DK lar düşman olmuyormu, deathknight quest zincirinde, Deathknightlarda lich kingin ölmesini istiyor.. Güçlerini artık LK dan almıyorlar. Yani eğer alsalar DK lar nie Icecrown Citadel a raide giderler ;D
  • 0

#31 animeberker

animeberker

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2010 - 07:57 ÖS

her ne olursa olsun senaryosu güncel ve sağlam bir konusu olan tek güzel oyun bu. evde pc varsa neden gidip gta oynıyım? world of warcraft oynarım hiç olmazsa eğlenirim. İnternette forumlarda yazıaln wow fena esir alır yok hayattan koparır ibareleri bu oyunun fanlarının abartması sadece bnde yapıyorum yaparım çünkü sevdiim şeyi sevdirmek isterim. Bana göre bu kadar abartmaya gerek yok. Oyun çok eğlenceli bana göre zaten oturupta 24 saat oynayan birinin 5 yıl boyunca hiç bıkmadan oynaması da imkansız... bu yüzden adam gibi oynayan birinin wowdan sıkılcanı düşünmüyorum
  • 0

#32 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 01 Şubat 2010 - 10:51 ÖÖ

ben çok uzun süre dk oynadım hiç saçma bir soru sormadım orda.Eğer DK questlerini yaparsan orda Darion tövbe ediyor herolar DK olarak kaldırmaya o yüzden sordum

Bu arada DK lara güçlerini lich king veriyor. tabi sonra onun etkisinden kurtuluyorlar
  • 0

#33 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 01 Şubat 2010 - 10:55 ÖÖ

yalnız uzun zamandır bliz bi ekleme yapmıyor neden anlamadım.
  • 0

#34 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 01 Şubat 2010 - 12:23 ÖS

Wowwikiden takip ediyorum uzun zamandır bir ekleme yok hatta gilneas haritası bile tam olarak yayınlanmadı.
  • 0

#35 Fallof

Fallof

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 01 Şubat 2010 - 06:09 ÖS

armor'ın rengini istediğimiz gibi yapma gibi bişey duymuştum bi yerde cataclysmle gelcekmiş
  • 0

#36 UfoGörenMasumKöylü

UfoGörenMasumKöylü

Scout

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 03 Şubat 2010 - 12:59 ÖÖ

Herkes birbirini görecek.

Peki Zeki müren de bizi görecek mi? :)
  • 0

#37 anum

anum

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 22 İleti

Yazma tarihi: 05 Şubat 2010 - 05:05 ÖS

Ben açıkçası orijinal oyunu 60 level olarak sonsuza kadar oynardım . ek paketler işin tadını biraz kaçırdı gerçekten. Wow da en bozulduğum şey pve eşyası pvp - pvp eşyasıyla pve yapılamayacağını öğrenmem oldu
  • 0

#38 Misafir_Bloodghost_*

Misafir_Bloodghost_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Şubat 2010 - 05:10 ÖS

Heh bencede 60 lvlda kalsada oynardım ama o zmanada bi süre sonra 1-2 yıl sonra sıkılırdım o yüzden böyle yeni expansiyonların çıkmasıda iyi oldu daha çok heycan katıyor. :) :)
  • 0

#39 anibustr

anibustr

Centurion

• Members
  • 960 İleti

Yazma tarihi: 05 Şubat 2010 - 05:44 ÖS

Bence Blizz'e suikast yapıldı :mrgreen:
  • 0

#40 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2010 - 05:04 ÖS

Cataclysm ile ilgili yeni bir açıklama varmı?
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı