İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cataclysm de Tarafsız Şehir Olmayacak

• Please log in to reply
Bu konuya 58 yanıt gönderildi

#21 DeLiKuRT

DeLiKuRT

Sergeant

• Members
  • 74 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 02:48 ÖÖ

:P:D
Player konuk:Müge abla kayboldum:((
müge: Nasıl oldu?
player konuk: al dedi,bana dedi,git dedi,sen dedi, dalarana dedi,uç dedi, kaç dedi...''

koptum gece gece ya..sen beni güldürdün allah ta seni güldürsün kardeşim....

sevmesem de dalaran da duruyorum çünkü general chat değil de genellikle şehir içi chat kullanıyorlar eski raid leri falan kaçırmamak için mecbur şimdilik..en kalabalık yer orası..
  • 0

#22 undomiel

undomiel

Champion

• Members
  • 1.060 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 10:39 ÖÖ

koptum gece gece ya..sen beni güldürdün allah ta seni güldürsün kardeşim....

sevmesem de dalaran da duruyorum çünkü general chat değil de genellikle şehir içi chat kullanıyorlar eski raid leri falan kaçırmamak için mecbur şimdilik..en kalabalık yer orası..

Eyvallah kardeşim sağol=D...
Evet bende o bakımdan dalaranda duruyordum...Birde dalara'nın alt'ında duel atabiliyorsun ya o iyi =P.
Ama en sevdiğim yer Stormwind'in kapısından çıkınca çayırda çimende duel atmak...
İnsanlar genelde İronforge'un önünü tercih ediyor ama.. olsun ikiside iyidir...
  • 0

#23 Pharoxym

Pharoxym

Legionare

• Members
  • 510 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 02:45 ÖS

iyi olmuş shatrath'dan da dalarandan da nefret ediyorum.
  • 0

#24 Xadriell

Xadriell

Knight Lieutenant

• Members
  • 502 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 03:35 ÖS

Asıl Horde tarafı ezik allylarla aynı şehirde olmamaktan mutlu olucaktır bence. Böylece çoluk çocukla muhattap olmayız bide aptal gnomeları görmemiş oluruz

Hadi oyuna koymadılar, bari foruma bi yaş sınırlaması gelse.. O da zor ama..
  • 0

#25 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 05:39 ÖS

:D 10 yaşında oyuncu görmüştüm ama horde du. The barrensda xroadsdan peşime "gold pls gold" diye takılıordu. How old r u dedim "10" dedi beni keklior olabilirdi, ama inanıodum davranışlarını gorseniz :)
  • 0

#26 yavuzacar

yavuzacar

Senior Sergeant

• Members
  • 204 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 09:10 ÖS

sen neyden bahsedıyon ya adama bana hc de la bom at dıyom adam atmam dıyor neden dıye yazıyom mana gıdıyormus sonra yarıda bıtıyormus sen kac yasındasın dedeım 11 dedı ya oyun 13+ demedımmı 12 dedı bana ne guldum tum partı yattı gulmekten sonra partıdekı hunter ben dayanamam bu hc bıtmez dedı cıktı
  • 0

#27 NiGhTHaWk77

NiGhTHaWk77

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2010 - 11:11 ÖS

Hadi oyuna koymadılar, bari foruma bi yaş sınırlaması gelse.. O da zor ama..

Oyunda yaş sınırlaması var zaten. Bilmediğin oyunu oynama boşuna, bilipte oynayanlara eziyet etmemiş olursun.
  • 0

#28 Xadriell

Xadriell

Knight Lieutenant

• Members
  • 502 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2010 - 12:28 ÖÖ

Oyunda yaş sınırlaması var zaten. Bilmediğin oyunu oynama boşuna, bilipte oynayanlara eziyet etmemiş olursun.

Oyunda yaş sınırlaması var. Ama kim buna uyuyo? Örnek olarak da seni göstericem, en azından fiziksel yaşın olmasa bile, zihinsel yaşının geri olduğunu görüyorum. Bak gördün mü, var ama sen bile uymuyosun.. =/
  • 0

#29 NiGhTHaWk77

NiGhTHaWk77

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2010 - 01:07 ÖÖ

Oyunda yaş sınırlaması var. Ama kim buna uyuyo? Örnek olarak da seni göstericem, en azından fiziksel yaşın olmasa bile, zihinsel yaşının geri olduğunu görüyorum. Bak gördün mü, var ama sen bile uymuyosun.. =/

Sen sanırım çok zekisin ki daha beni tanımadan zihinsel faaliyetlerim hakkımda yorum yapabiliyorsun. Kusura bakma sana daha fazla bir şey yazamıyacağım. Benim akıl yaşım sana cevap vermeye yetmez.

Ayrıca ona buna laf atana kadar gidip, Türkçe yazıp-konuşmayı öğrensen senin için daha hayırlı olur.
  • 0

#30 Xadriell

Xadriell

Knight Lieutenant

• Members
  • 502 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2010 - 02:13 ÖÖ

Sen sanırım çok zekisin ki daha beni tanımadan zihinsel faaliyetlerim hakkımda yorum yapabiliyorsun. Kusura bakma sana daha fazla bir şey yazamıyacağım. Benim akıl yaşım sana cevap vermeye yetmez.

Ayrıca ona buna laf atana kadar gidip, Türkçe yazıp-konuşmayı öğrensen senin için daha hayırlı olur.

Pardon da, yapıyorsundaki ''r'' harfini yazmadım diye mi Türkçe'yi yanlış kullanmış oluyorum? O zaman, ''Kusura bakma sana daha fazla bir şey yazamıyacağım.'' yazarken de, hani kendini kasmışsın doğru yazmak için ama yazamamışsın. ''Yazamayacağım'' dır o. Ama ben pratik ve hızlı yazmak için arada bi kaç harfi atlamış olabiliyorum. Saçma sapan konuşcaksan yazma zaten.
Ayrıca ''Sen sanırım çok zekisin ki daha beni tanımadan zihinsel faaliyetlerim hakkımda'' denmez 'zihinsel faaliyetlerim hakkında' denir. Aa en iyisi ben gidip Türkçe öğreniyim..
  • 0

#31 polipoli3lf

polipoli3lf

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2010 - 09:47 ÖÖ

Konu bazen oldugu gibi yine sapmış sabitlenmesini,vea
gereksiz yazıların(sacma tartısmalar)... silinmesi rica olunur.
nighhawk77 biraz saygı,,ve usturup, lütfen
  • 0

#32 PlayerBang

PlayerBang

Üye

• Members
  • 145 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2010 - 10:43 ÖÖ

Benim en sevdigim sehir thunderbluff . genelde bos zamanlarimda hep orda duruyorum . Deniz kenarinda 8 katli apartmanin 6.ci katinin balkonundan deniz manzarasinin keyfine varmak gibi seyler animsatiyor.
Asansor sistemi cok hosuma gidiyor.
Ic mimar gozuyle bakacak olursamda. dalarandaki esnaflarin yada evlerin dekorasyonu fena degil iken .. diger sehirlerdeki esnaflarin ve evlerin icine dekorasyoncu girmemis sanirim.
blizzardin buna bir care bulmasi lazim . oyunun ic atmosferlerini yapanlarin yanina bir ic mimar oturtsunlar ve onunda fikirlerini alsinlar.
Benim en buyuk derdim bu D
Ne sacma sapan bir yazi oldu neyse iyi oyunlar.

Catacdada tarafsiz sehir olsun olmasin farketmez.
Heryer sehir kayniyor. oyuna yeni baslayanlar cok kayboluyor..
Yakinda wow da karakterim kayboldu diye muge anliya basvururlarsa sasirmam .

Mod. arkadaş katılıyorum. oldukça geniş bir harita ve oldukça şehir varr.
"Wowa ilk başladığım günleri unutamam. Durator dan Orgrimarı buluncaya kadar kafayı yemiştim. Ultima Online dan sonra wowa başlama kararı almıştım o dönem. Undercitye geçmem gerekiyordu, gemiye bin dediler.
1 gün boyunca orgrimar etrafında gemi aradım. deniz kenarların da ağladım. biride demedi ki burdaki gemiler uçuyor:) Shaman class açmıştım 2 ay sürdü totem questlerini yapmam. oyunda bir bileninin olması gerçekten çok zor. yeni başlayacak olanların wowu çözmesi gerçekten çok zor.
sonra yıllar geçti tabi, ud priest açmıştı arkadaş, onun yanına gitmiştim. (tbc dönemi) 70 lvl görenler, oooo wooooo diyenler.. tabi şekildik artık:) arkadaşı aldım ordan questlerini yaptırarak. Brill e indim. orda bir olaya tanık oldum unutamam:)
beni yüksek lvl gören bir player yanıma geldi. yarım yamalak bir ingilizce ile undercitye giriş yapamadığını anlatmaya çalışıyordu.
-sanırım Türksün? (dedim)
-Evet aga. sen?
-Yani Türkçe öğrenen bir ingilize benzemiyorum sanırım:) anlat bakalım sorun ney?
-Aga undercitye giremiyorum. kocaman bir kapı var. açılmıyor. nasıl girecem?
Kapıların sağında ki ve solunda ki girişlei farkedememişti sanırım. bende biraz şaka yapayı düşündüm:)
-Kaç gündür oyundasın.
-5,6 gün oluyor.
-Anladım,peki bu brill etrafında mob kesip, tokmak itemi düşürdün mü?
-Mob aga? :)
-hani yaratıklar, zararlı haşereler.
-Evet aga çok kestim ama tokmak çıkmadı.
-Tokmağı bulmak zorundası, yoksa undercity kapısını açamazsın. Tokmakla kapıya vuracaksın. bu önemli bir item. hadi kolay gelsin..
-Saol aga, ben arayım ozaman.
böle bir görüşme olmuştu:) Arkadaşım yarıldı gülmekten. brillde questlere devam edip, Ud ye geçiyorduk ki arkadaşla. gene aynı çocuk:)
-aga aga aga durrr..
-buyur?
-ben buldum ama kapı halen açılmıyor. tokmağa tıklıyorum, kapıya tıklıyorum bişi olmuyor:((
-yaaa:)) tamam tamam şaka yapmıştım özürdilerim. gel bakalım:)
Bir an öle çok acımıştım ki, oyuna başladığım günler aklıma gelmişti. guildde aldım o arkadaşı. ve 70 lvl olucaya kadar yardımcı olmuştum. şuan iyi bir wowcu. sağlam bir guild oyuncumuz oldu.
(özürdilerim uzun oldu, konuyla çok alakalı olmadı ama paylaşmak istedim)
Catalysm le şehir gelsede gelmesede, barrensten ayrılamam. barrens sevgim çok fazla. oyunda tek kaldığım zaman crossroads ta zaman geçiyorum. 15-25 level playerlar burada takılırlar. Horde arkadaşlar bilirler. onlara yardım etmek , zindan questlerini yapmak,komik duellerini izlemek ve orayı basmaya gelen Alliance lara süpriz yapmak çok hoşuma gidiyor.. :)
Catalysm hiç bir konu da tatmin edici gelmiyor bence. yeni ırkları deneme heyecanı var sadece.. inş. yanılırım.
  • 0

#33 toyot

toyot

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2010 - 12:55 ÖÖ

:rolleyes: evet uzun olmuş ama sıkılmadan okudum wowda yasadıgımız farklı hayatttan bır parca
  • 0

#34 matrax2002

matrax2002

Knight Lieutenant

• Members
  • 628 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2010 - 11:36 ÖÖ

bilipte oynayan sen misin? hiç belli olmuyor.

konusu geçen yaş sınırı sana +13 müsün? denildiğinde , hee evet diyen 10 yaşında çocukların veya senin gibi akıl yaşı çocuk kalanların karşısına "Hade lan 13+ değilsin yemezler" diyen bir sistem.

senin yazıların birçoğumuza zihinsel faaliyet seviyeni gösteriyor merak etme =)

ayrıca insanlara "Türkçe yazıp-konuşmayı öğren" derken önce bir dön kendi yazılarını oku sonra bıdı bıdı yap.kendini kasarak yazmaya çalıştığını ama beceremediğini her okuyan anlar.

aaa ama doğru senin zihinsel faaliyetlerin(buda ne demekse akıl yaşıyla alakasını çözemedim)başkalarına ders verecek kadar gelişmiş ama kendisini denetleyecek kadar gelişememiş.

hani atasözü vardır "iğneyi kendine , çuvaldızı başkasına"...bir dokundur bakayım o iğneyi , senin türkçen ve üslubun ayrıca karşındakine olan saygı çerçeven ne kadar gelişebilmiş.

önce terbiyeni takın sonra insanlardan aynı şekilde karşılık bekle.

umumi tuvaletlerde bile yazarlar değil mi???

"Nasıl Görmek İstiyorsan Öyle Bırak!!"
  • 0

#35 ErlikKhan

ErlikKhan

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2010 - 01:44 ÖÖ

Cataclysm de Tarafsız Şehir Olmayacak
<p class="byline">Alıntı <strong><a href="/bloggers/matt-low/">Matt Low</a></strong> <span class="author-feed"><a href="http://www.wow.com/bloggers/matt-low/rss.xml"> </a></span> Çeviri : <a href="http://forum.wow-turk.com/members/ekrem71.html">ekrem71</a> Jan 13th 2010 at 7:00PM</p>

Horde tarafıyla bir şehri paylaşmamak beni mutlu ediyor.

Sevgili Matt inanki daha 5 dk önce kafasına yediği baltamın tadına bakmış ve cığlıklar içinde (Muhtemelen Reel'de Mouse'unu yemekle meşgul olan) can vermiş bastı bacak bir gnome'un benimle aynı sokakta rahatça gezmesi bana da büyük bir rahatsızlık veriyor. bu açıdan bakıldığında gerçektende rahatlatıcı bir haber...
  • 0

#36 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2010 - 01:51 ÖÖ

Sevgili Matt inanki daha 5 dk önce kafasına yediği baltamın tadına bakmış ve cığlıklar içinde (Muhtemelen Reel'de Mouse'unu yemekle meşgul olan) can vermiş bastı bacak bir gnome'un benimle aynı sokakta rahatça gezmesi bana da büyük bir rahatsızlık veriyor. bu açıdan bakıldığında gerçektende rahatlatıcı bir haber...

Eminim sende bunu yazarken reelde aldığın hazdan dolayı kendini duvarlara vuruyorsundur.
  • 0

#37 ErlikKhan

ErlikKhan

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 25 Ocak 2010 - 05:28 ÖÖ

sağlıklı bir erkek olarak haz almak için bir bastı bacakla uğraşmama gerek yok hamdolsun. ama sanırım sen bu mousenu yiyen gnomelardan birisinki post um sana baya bi dokunmuş eğer öyle ise kusura bakma bir dahakine senin için duvarları delerim. ;)
  • 0

#38 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 16 Şubat 2010 - 02:48 ÖS

ilginc bi haber (: shattrahtaki back ground sound cok superdi tek gecerim ftw tbc !
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#39 anatoliax

anatoliax

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2010 - 05:17 ÖS

Bu ortak başkentler oyundan kalkmayacaksa eger dalaran ya da shatrah birilerine verilecek demektir. dalaran horde mu ally mı olacak bunun kararını kim verecek.
  • 0

#40 Acolon

Acolon

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 16 Şubat 2010 - 07:56 ÖS

Bu ortak başkentler oyundan kalkmayacaksa eger dalaran ya da shatrah birilerine verilecek demektir. dalaran horde mu ally mı olacak bunun kararını kim verecek.

Yok hacı bu şehirler hala tarafsız olacak, ancak Cataclysm'da olmayacak tarafsız şehir. Zaten azeroth da her kıtada bi Alliance şehri var istediği yerden gider her şekilde gidecek olan. Gerek yok yeni bi şehre bile aslında. Ama lore gereği bi goblin ve vorgen şehri şart.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı