İçeriğe git

Resim
- - - - -

Sonraki Raid Eklentisi Muhtemelen Ruby Sanctum

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 19 Şubat 2010 - 07:24 ÖS

Sonraki Raid Eklentisi Muhtemelen Ruby Sanctum Olacak

Röportaj : Kalgan Çeviri: ekrem71

Soru: Son seviye içeriği ulaşılabilir yapmak oyun için büyük bir şans doğurdu. Daha kolay badge item alabilmek veya yeni lfg sistemi gibi. Wow forumlarında her zaman hardcore ve casual oynama hakkında tartışmalar oluyor, kimisi bundan hoşlanıyor, kimisi nefret ediyor. WOW oyuncuları tarafından yollanan geri bildirimleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Cevap: Genel olarak olumlu geri bildirimler alıyoruz.Kesinlikle aynı şekilde devam edeceğiz. Yeni LFG sisteminden bizde memnunuz.Gelecekte 10 man raidler için de genişletme yapmanın yollarını arıyoruz. Bu konuda kompleks durumlar var ancak grup kurma esnasında oyuncularla ilgili her türlü zorluk ve rahatsızlığı gidermek bizim için çok güzel olacak. Bu sistemi raidlere entegre edebilmek büyük başarıdır. Ayrıca PVP yapmayı daha kolay hale getirmeye çalışıyoruz. İlLginç olan TBC de raidlerin zor olması ve casual oyuncuların PVP ye yönelmesiydi. WOLTK nın gidişatı bunu tersine döndürdü. Bunun sebebi ise PVE oyunundaki Ar-Ge çalışmalarımızdır.TBC de PvE konusundaki sıkıntıları gördük raidleri daha kolay ve itemları ulaşılabilir yaparak bu sıkıntıların sonuna kadar üzerine gittik. Buna paralel olarak PvP de ya olduğu gibi kalacak ya da daha zor olacaktı.
Bu etkenler WOLTK da rolleri değiştirdi ve biz gerçekten Cataclysm den önce bunu dengelemek istiyoruz.PvE nin bu yüzünü geliştirmeye devam etmek istiyoruz ve yine istiyoruz ki PvE ödül ve itemlarına zaman ayırmak kadar PvP ye karşı bir dengeleme olması da oyuncuları mutlu etsin.

Soru: Son olarak bazı dedikodular var ve ben bunları açıklığa kavuşturmak istiyorum. Siz Lich King hikayesini tamamladınız ve İCC nin bu paketteki son raidd olacağını söylediniz. Ancak Cataclysm den önce bir content yaması daha olacağı söyleniyor.

Cevap: Bu bir ihtimal. Şu an kesin birşey yok ancak Wyrmrest Temple daki Ruby Sanctum da bir raid planlamamız var. Konuşmak için henüz erken ancak bunu büyük bir content parçasıymış gibi karakterize edemem. 3.4 gibi bir yama zaten olmayacak.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 Brime

Brime

Senior Sergeant

• Members
  • 155 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2010 - 10:18 ÖÖ

İlginç bir açıklama, ben tbc nin daha başarılı olduğunu şu yönden düşündüm,daha başarılı derken,itemlara erişilebilme şansı daha zordu ondan dolayı bana çok daha zevkli geliyordu, mesela muru kadar zorlayan bir boss varmıdır acaba guildleri? Yada bir brutallus kadar wipe yediren ve saniyesi saniyesine kesmen yani 1 kişi bile az dps yapsa yada ölse kesmenin çok zorlaştığı? Blizzardın yaptığı şu,daha çok oyuncuyu oyunda tutabilmek için itemlerin erişilebilirliğini kolaylaştırdı, en azından mesela diyorki, "eğer icc25 yapamıyorsan, al sana icc10 ordada aynı bosslar var,tamam item levelı olarak düşük ama en azından sende orada aynı bosslarla kapışabilirsin" dedi. Ama şuda var,bazı guildlerde mesela ensidia,artık oyunun motorunu çözdüler bundan dolayı eskisi gibi öyle first kill 2 3 hafta 1 ay beklemez,ve çok fazla nerf yiyor artık raidler, yani bana kalırsa tbc nin zorluğu,buradaki açıklama gibi kötü birşey değildi,aksine oyunu daha zevkli kılıyordu. Ama işte dediğim gibi,item lara erişmek artık daha kolay ve buda çoğu "noob" ya da (bakın ya da diyorum ve demiyorum,yani bu dediğim 2 kavram noob ve yeni oyuncu farklı şeyler) yeni oyuncuları oyuna bağlıyor. Ve bu pug sistemide bu itemlere erişme olanağını çok kolaylaştırdı,eski iyi oyuncular için alt charlarını kasmaların yardımcı oldu ve yeni oyuncularında item kasmalarını ama dediğim gibi tbc deki zorluğu ben tercih ederdim. Oyunu bırakma nedenlerimden biride buydu. Ve birde zırt pırt yeni raid gelmesi,2 3 ayda bir yeni raidler geliyor. Aslında bunun nedenide aynı, puglar bile 1 instance i 1 1 buçuk ayda farmlıyor,eski zorluk olsaydı raidlerde 2 3 ayda yalan olmazdı.
  • 0

#3 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 20 Şubat 2010 - 03:19 ÖS

evt TBC bu açıdan çok daha iyiydi bence de..
  • 0

#4 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 20 Şubat 2010 - 03:51 ÖS

Kesinlikle TC daha zevkliydi.
  • 0

#5 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 20 Şubat 2010 - 06:40 ÖS

tşk ler.
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#6 cyber_turk

cyber_turk

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 01:06 ÖÖ

Classic wow daha zordu tbc den rank kasmaları instanceları v.s. tbc ona göre daha kolay wotlk da tbc den kolay , bu böyle olmak zorunda zaten dw de wotlk den daha kolay olacak lvl yükseltiyorsun nerdeyse ayda bir instance ekliyorsun kimse bu oyunu lvl 80 olma kompleksiyle oynamıyor , zevk için oynuyoruz .PVE için oynayan adam ister ki end game yapayım aynı zorluklarla end game için kaç yıl gerekir ? muhtemelen dw de gelince ömür törpüsü olurdu. Blizzard elbette oyuncu kaygısıyla yapıyor bunu ve tabiki doğru olan da bu...
  • 0

#7 fat1hxxx

fat1hxxx

Legionare

• Members
  • 634 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 09:16 ÖS

Açıkçası ben TBC de bi karazhandan aldığım keyfi ICC den almadım.Şu an temizleyebilmiş değiliz açıkçası , son wingdeyiz ama arkadaş ne keyif aldım ne başka bişi ya...Birileri dicek ki beğenmiyosan oynama.Ben de dicem ki "sanane", o yüzden hiç "beğenmiyosan oynama" gibi laflarla gelmeyin lütfen.PvE yi kolaylaştırdılar PvP ye rağbet kalmadı.Bildigin en noob(bakın yeni başlayan demiyorum,buradan kastım ne boss taktiklerini öğrenmeye meraklı ne contente meaklı) adam , ICC progressi 3/12 iken beni gear olarak geçebiliyo.Peki ben boşuna mı 9/12 yaptım?Yeni oyuncuları oyunda tutucam,bişeyler öğrenmeye meraklı olmayan nooblardan para kazanıcam diye raidleri sen böyle kolay dizayn edersen,eski oyuncu gibi oyuncular gider,hani şu knight online daki arkama alıyım bi healer o heallesin ben tanklayım tipi oyuncular war ya, onlar gelir,geldimi de gitmek bilmez...Sonra da bu wowun ne özelliği kalır ne ayrıcalığı...
Blizzard hata yaptığını anlamalı.Belki anlamıştır da starcraft 2 ye güveniyodur bilemem.WoW u bırakan starcraft 2 ye başlar diye düşünüyodur belki...Zaten craft itemlere ulaşılabilirliği de kolaylaştırdılar.ICC de haftalardır 3/12 olan bir noob, bakın noobtan kastımı belirttim , yeni başlayan değil kastım,ne video izleyen ne taktik okuyan , her combatta wipe yeyip diğer 8-9 kişi sayesinde progress yapan nooblar,işte bu tarz nooblar , lich kingi indirmiş adamlardan daha yüksek geara sahip.Çünkü biliyorum yani 3100+ gearscore wow-heroes.com da , adam toc 10 u tanklayamıyo, ama ICC 10 3/12 ve gearı da benimkinden iyi.EH İNSAN AFEDERSİNİZ EŞEK GİBİ PROGRESS İÇİN UĞRAŞIP UĞRAŞIP Bİ NOOBUN BALA G.TE EFOR SARFETMEDEN KENDİNDEN DAHA İİ BİR GEARE SAHİP OLMASINI DA KUSURA BAKMASIN KABULLENEMİYO.Sadece ben değil buradaki oyuncuların %90 ı kabullenemiyodur bundan da eminim...Ve tekrar kimse kusura bakmasın,bu oyunu ayrıcalıklı yapan ne blizzard , ne oyunun tarzı , bu oyunu ayrıcalıklı yapan "classic ve TBC" oyuncularıdır...Şahsen ben TBC de başladım oyuna...Classicde başlayan cogu oyuncudan progressim de iidir gearım da.ama ben onlara hala hayranlık duyuyorum?Neden mi?Çünkü Classicde ve bir nebze TBC de , blizzard sana karakterini tanımanı zorunlu kılıyodu.Ama şimdi shattering throwun immune efekti sildiğini bilmeyen adamlar,klasikte karakterlerini çok iyi tanımış oyuncuların üzerinde...bu kabul edilebilir değil,görüşüme karşı çıkan da çıkar açıkçası çok da umrumda değil hani...

Zaten açık konuşuyum ICC 25 de deathbringera vurulan nerf blizzardın zihniyetini de belli ediyor...Blizzard WoW u KO gibi tamamen ilkokul 5. sınıf cocuklarının da başarıyla oynayabileceği ama ticari gelirin de ilk okul 5. sınıflardan bile başlayabileceği bir sistem kuruyor...Catacylsm için "raidler daha zor olucak,pvp ve pve dengesini sağlayacağız" gibi resmi ağızdan röportajlar da beni tatmin etmiyo açıkçası...Yapıcakları , raidleri hala kolay yapıp pvp sistemini biraz daha kolaylaştırmak olucak ki ilk okul 5. sınıf cocuklarından da para kazanabilsinler...Organize olmak,kafayı kullanmak,ventriloyu kullanabilmek çok da önemli olmicak artık.Sosyal bir oyun olmaktan da çıkıyo artık wow demesi benden

Ruby sanctum da 10 man de düşen lootları ICC 25 le eşdeğer yapsınlar da tam olsun bari.Onyxxia,trial of the crusader yetmedi zaten çabucak efor sarfetmeden lootlara erişebilmek için...
  • 0

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 10:12 ÖS

Bu biraz da raidlerin temalarından olabilir. Örneğin ben TBC zamanında raid yapmamıştım, keşke yapsaymışım. Karazhan kadar sevdiğim bir raid yok şu oyunda :D Havası olsun, müzikleri olsun, ortam olsun..

#9 cenga81

cenga81

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2010 - 08:14 ÖÖ

Polemik yaratmaya calisir gibi olacak ama fikrimi soyleyecegim kimse kusura bakmasin.

TBC zamani denk gelirse Karazhan yapip geri kalan zamanlarda heroic farmlamaya calistigim(buraya dikkat calistigim. ki o zamanlar heroicler bostandi. kurt gezerdi. cc olurdu. wipe olurdu. tamam tamam kapadim parantezi) bir oyundu. Wotlk geldikten 1 ay sonra oyunu biraktim. Is durumlari falan cok fazla oynayamiyordum oyunu o yuzden hani. Yaklasik 2 ay once bir arkadasim "Abı gel bı dungeon sistemi yaptılar şok olursun" gibi kulislere bomba gibi dusen aciklamasini yapti. Geri geldim. 1 haftaya 80, 80 oldugumun 2. gunu 5 parca epic. Haftasina emblem setini duzmustum.

Simdi bu oyunu is gibi (meslek bazinda) oynayan oyuncular bakimin agir bir hak yeme durumu haklilar. Benim gibi is donusu mistik azeroth muzigi ile rahatlayabilen zen severler icin yapilmis bir eklenti gibi wotlk. Ama biz de insaniz. Siz TBC de epicleri giymis gezerken biz heroicten dusen bir parca epik icin duvar kenarlarinda barbut atiyorduk. :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı