İçeriğe git

Resim
- - - - -

Anduin Lothar,Azerothun Aslanı

• Please log in to reply
Bu konuya 47 yanıt gönderildi

#1 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 07:12 ÖS

Anduin Lothar,Azeroth'un Aslanı
Resmi ekleyen

Anduin Lothar Arathi soyunun sonuncusu,Azeroth Krallığının Şampıyon Şovalyesi,ve Lordaeron İttifakının yüksek kumandanıydı.İkinci savaşın bitmesinden hemen önce Ork Savaş Şefi Orgrim Doomhammer ile Blackrock Dağının eteklerinde yaptığı duelloda öldürüldü.Lothar tüm zamanların en büyük savaşçılarından kabul edilmektedir.

Biyografisi

Birinci Savaş Öncesi

Lothar Prens Llane Wrynn ve Medivh'le beraber Azeroth'da büyüdü.Bu üçlü birlikte pek çok macera yaşadılar.Lothar yaşı gelince askere katıldı,kısa sürede yükselen Lothar tüm Azeroth ordusunun kumandanı oldu.

Birinci Savaş

Resmi ekleyen

Orklar Azeroth topraklarına vardıktan sonra Stormwind'e yaptığı ilk saldırının ardından,Lothar onlara sert bir şekilde karşılık verilmesi gerektiğini savundu.Dönemin Kralı Adamant Wrynn III Lothar'ın görüşüne katıldı ve orkları topraklarından süreceğine söz verdi.Ancak Adamant öldü ve yerine oğlu Llane Wrynn geçti.Yeni kral babasının başlattığını şiddetini arttırarak devam ettirdi.Bu süre zarfında orklar Keder Bataklıklarına(Swamp Of Sorrows) kadar sürüldüler.
Savaş esnasında Ogre'lar North Shire rahiplerinin Tome Of Divinity adı verilen çok değerli bir kitabını çaldı.Lothar kitabı geri almak için Ogre'ların saklandığı ölü madenlere saldırdı.Fakat burada yakalanıp yavaş bir ölüm için hapsedildi.Lothar sağ kalan adamları ile beraber Azeroth birlikleri tarafından kurtarılıncaya kadar 20 ay esir kaldı.Özgür kalınca kitabı ele geçirip,North Shire manastırına geri götürdü.Daha sonrada ordusunun başına geçerek savaşı yönetmeye devam etti.
Lothar eski dostu Medivh'in öğrencisi Khadgar'dan,Medivh'in orkları Azeroth'a çağırarak onlara ihanet ettiğini öğrenince sarsıldı.Çok büyük bir öfkeye kapılan Lothar Medivh'i öldürmek için bizzat Karazhana gitti.Orada kılıcıyla Medivh'in kafasını kopararak öldürdü.
Ne yazık ki Medivh'in ölümü Horde'un öfkesini durduramadı.Savaş Şefi Blackhand yönetimi altındaki orkların eski hatalarını fark etmeye başlamasıyla savaş Azeroth Krallığının aleyhine gelişmeye başlamıştı.Kral Llane'in Horde casusu Garona tarafından öldürülmesiyle Stormwind düştü.Azeroth Krallığının düştüğünün bilincinde olan Lothar bir zamanlar muazzam olan halkından geriye ne kaldıysa onu kurtarmaya karar verdi.Dağılan ordudan ve halktan kurtarabildiği kadarıyla umutsuz bir şekilde denize açıldı.Nihayetinde Lordaeron kıyılarına vardı.

Lothar Lordaeron'a yelken açarken
Resmi ekleyen

İkinci Savaş

Lothar Teneras Menethil'in yönetimi altındaki Lordaeron topraklarına varınca korkunç hikayesini herkeze anlattı.Lotharın haklı davası nihayetinde tüm insan krallıklarını bir araya getirdi ve arkadaşı Teneras'ın usta politikalarınında yardımıyla Lordaeron İttifakı kuruldu.Normalde insanların savaşlarına ilgisiz olan Yüksek Elfler,Arathi soyundan gelen Lothar'ın atalarının Troll Savaşları sırasındaki yardımının bir karşılığı olarak birliklerini gönderdiler.Horde tarafından saldırıya uğrayan Wildhammer Cüceleride kısa bir sürede Lothar'a sadakatlerini sundular.Horde'un ilerleyişi karşısında Khaz Modan halklarıda İttifağa katıldılar.
Müthiş savaşçılık yetenekleri,orklara karşı olan tecrübesi ve kuzey krallarının ordularının yönetimini başka bir kuzey kralına vermek istememesi nedeniyle Lothar "İttifak Orduları Yüksek Kumandanı" ilan edildi.Kısa sürede Turalyon'u 2. komutan;Amiral Daelin Proudmoore,Uther Lightbringer ve Khadgar'ı ise yağverleri yaptı.Savaş boyunca ordularını büyük bir beceri ve cesaretle yönetti.Horde'un Lordaerondan esrarengiz geri çekilişi ve denizdeki zaferlerin ardından Lothar ordularını Khaz Modan ve Azeroth'un özgürlüğünü sağlamak için sürdü.Lothar Blackrock kalesinin eteklerinde bizzat yönettiği birlik Horde tarafından baskına uğradıktan sonra öldü.
Lothar belkide Azeroth tarihinin en muazzam savaşı sırasında hayatını kaybetti.Kaos içersinde Savaş Şefi Doomhammer ile savaşmaya zorlandı,uzun ve yorucu bir mücadeleden sonra kılıcı kırıldı ve kafatası Doomhammer'ın efsanevi savaş çekici tarafından ezildi.Genel inanış Doomhammer'ın savaşı adil kazanmadığı,Lothar'ı bir grup Horde savaşçısının baskınının ardından öldürdüğü yönündedir.Sonuç ne olursa olsun o artık yaşamıyordu.
Doomhammer Lothar'ın ölümünün İttifak ordusunun ümidini kaybetceğini düşünsede tam tersi oldu.Lothar'ın ölümünün ardından en güvendiği komutanı Turalyon,Lotharın kalkanını ve kırılan kılıcını aldı ve ittifak ordusunu müthiş bir zafere taşıdı ve Lothar'ın eski dostu Khadgar'ın Dark Portal'ı yok etmesini sağladı.

Mirası

Helkeli
Resmi ekleyen

Lothar çok sevdiği ülkesinin özgürlüğünü kazanmasını ve yeniden inşasını göremedi.Lothar'ın Blackrock Kalesine yaptığı son saldırı sırasında meydan okurcasına Blackrock Kalesini işaret edişini tasvir eden heykeli Burning Steppes'de hala sağlam bir şekilde bulunmaktadır.Lothar'ın mirası tüm özgür Stormwind insanlarının kalbinde yaşamaktadır.Aynı zamanda mevcut prensleride Lothar'ın adını taşımaktadır.
İkinci savaş sırasında Lotharın yanında savaşan komutanları Lothar'ın Khadgarın deyimiyle "bilinen en özverili ve büyük insan"ın onuruna kendilerine Lotharın Oğulları adını verdiler.Aynı zamanda Honor Hold'da bulunan "Anıt Abidesi" onun uğrunda savaştığı herşeyin anısına dikilmiştir.
Savaş sırasında orkların eline geçen kemeri daha sonra Kral Varian tarafından geri alınmıştır.

Kişiliği

Lothar güçlü ve karizmatik bir liderdir.Büyük komuta kabiliyetiyle askerlerine azim ve inanç aşılar.Onun sadakati ilk önce Azeroth halkınadır ve ülkesi geri alınana kadar savaşmıştır.
Savaşta Lothar at üzerinde savaşmayı tercih eder.Genelde efsanevi kılıcı Quel'Zaram ile ilk önce düşman komutanlarını öldürür.Medivh'in ihanetinden sonra savaşlarda büyücüleri kendine ilk hedef olarak seçmeye başlamıştır.

Silahları

Lothar Savaşta kullandığı iki kılıcı vardı.Bunlardan Quel'Zaram'ı maceralarından birinde bulmuştu.Kılıçtan çok etkilenen Medivh kılıca yüksek kılıç manasına gelen ismini vermişti.Öteki silahıysa Stormwind Kraliyet Kılıcıydı.Binlerce yıl Stormwind'in baş komutanları tarafından taşınan bu kılıç Doomhammer tarafından kırılmış,parçaları Turalyon tarafından alınmıştır.İki kılıcında akıbeti belirsizdir.(kılıçlara ait kesin ve tatmin edici resimler bulamadığım için koymadım)
  • 0

#2 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 08:12 ÖS

Çok güzel çeviri, eline sağlık.
Silahları kısmına bir ekleme yapmak isterim, Blackwing Lair'in son bossu Nefarian'dan düşen Ashkandi'yi unutmak olmaz. Sapına A.L. harfleri kazınmıştır, Anduin Lothar yani.
  • 0

#3 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 08:29 ÖS

AHa iyi olmuş bu sefer resimli anlatım her zaman güzeldir.Şu ışın koruyucuları için bir kaç resim bul sora arabaşlıklarıda burda yaptığın gibi yap.Modlara söylersen yardımcı olurlar
  • 0

#4 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 08:31 ÖS

gerekli olan ve guzel bi çeviri

teşekkürler
  • 0

#5 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 08:47 ÖS

boş zamanda okuyacağım.güzel olduğundan eminim.elin değmişken gelmiş geçmiş en güçlü herolardan biri olan efsane paladin Turalyon'a da bi el atsan.ama nerde olduğunu biliyorsan yaz:)
  • 0

#6 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 08:52 ÖS

Bende eklenmesini istiyorum Kul'tiras'ın hemen yanında Zul'dare var çünkü:D
  • 0

#7 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 09:25 ÖS

Çok güzel çeviri, eline sağlık.
Silahları kısmına bir ekleme yapmak isterim, Blackwing Lair'in son bossu Nefarian'dan düşen Ashkandi'yi unutmak olmaz. Sapına A.L. harfleri kazınmıştır, Anduin Lothar yani.

Ashkandi'nin Lothar'a ayit olup olmadığına dair kesin bir bilgi yok.O yüzden yazmadım.
  • 0

#8 predator09

predator09

Centurion

• Members
  • 906 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 23 Şubat 2010 - 09:29 ÖS

Hımmm güzel çeviri
  • 0

#9 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 12:09 ÖÖ

Dipnot:Warcraft 2 campaignlerini inceledim.Alliance bölüm 13'de Lothar bir baskınla öldürülüyor.Yani Horde'un savaş şefi Doomhammer Lothar'ı tek başına öldürmemiş.Olay ise şöyle gelişiyor:Lothar askerleri ile beraber Doomhammer ile görüşmeye gidiyor.Doomhammer görüşme sırasında Lothar'a pusu kurup onu ve askerlerini öldürüyor.
Lakin Blizzard daha sonra Wow için lore'da biraz değişiklik yapıp bunu birebir duelloya çevirsede Warcraft 2'yi oynayan funlar tarafından bu değişiklik kabul görmüyor.
  • 0

#10 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 12:13 ÖÖ

Lotharın yanında kendi birliği varsa adil bir dövüştür.Lothar tek başınamı yakalanmış yoksa yanında adamları varmıymış

Not:Mesjıma olmlu yada olmsuz cevabını versen artıkın
  • 0

#11 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 12:16 ÖÖ

Onu kendi gözünde büyütmeye gerek yok her nasılsa Doomhammer'in elinde can verdi :D

(...) after a long and draining fight, Lothar was defeated in single combat after his sword was shattered by the Doomhamme (...)
  • 0

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#12 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 12:24 ÖÖ

Bende lore Wow için değiştirilmiş diyorum.orjinalinde görüşme amaçlı giden lothar görüşme sırasında baskına uğruyor.
  • 0

#13 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 01:16 ÖÖ

Warcraft 2 de orclar kötü (istisnasız hepsi), Lothar barış görüşmesine çağrılıp kalleşçe öldürülüyor. Sonra Blizz orclarıda iyi ırk yapmaya karar verince, yeni hikaye uyduruyor düelloda öldüğüne dair, böylece hem hikayeye bir derinlik katmaya hemde orclara biraz sempati kazandırmaya çalışıyorlar.
  • 0

#14 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 09:31 ÖÖ

Yoo tamamen hepsi değil. Warcraft II oynadığından bile şüpheliyim. Frostwolf clanı vardı o dönem. Ner'zhul hala shaman ve Gul'dan da lock olmuşken old Horde Azeroth a istila edişini konu alıyordu. Nasıl bu kadar emin konuşuyorsun?

Mag'har clanı bile vardı o oyunda. Özellikle Mag'har uniteler yer almaktaydı. Oyunda iyi ya da kötü yok sadece mantık var :)
  • 0

Filozof Murloc der ki;

#15 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 10:12 ÖÖ

Belki Warcraft 2 içinden iyi orclara dair bir örnek vermek istersin, kafadan atıyor olmakla suçlamadan? Evet yazdığın şeylerden bazıları var ama orcların iyi olması ile ilgili bir şey varmı içlerinden göremedim? Nasıl bu kadar emin konuştuğumu açıklayayım; 1997'de oynadım W2'yi o zamanlar daha W3, World of Warcraft, Lord of the Clans yoktu piyasada bu sonradan gelen bilgiler/yeni lore ile aklım karışmamıştı. İyi ile kötünün yani insanlar ile orcların savaşı teması vardı sadece. Direct cable ile turnuvalar yapardık arkadaşlar arası ;taraf seçiminde orcları alacağım demezdik, kötüleri ben alacağım derdik. Senin Frostwolf vardı, Ner'zhul vardı, Gul'dan vardı demen onları bir anda iyi orclar mı yapacak? Gerçi Mag'har'ı hiç hatırlamıyorum, W2'de varsa bile o kadar küçük ayrıntıları hatırlamam beklenemez.
... wikiye göre mag'har W2 de geçmiyor. Mag'har "uncorrupted" demekmiş zaten yani "demon blood içmemiş" orcların demon blood içip vahşileştiği Warcraft 3 de gelen lore. W2'de esamesi okunmuyor. Mag'har olsa bile orc clan ismi olarak bir yerde ufacık bir ayrıntı olarak geçmiştir. W2'de Mag'har var ve onlar iyi diyorsan W2'yi oynadığından şüpheliyim.İstiyorsan tüm campaignlerin özetlerinin olduğu linki yazayım kendin kontrol et.
Tides of Darkness
Beyond the Dark Portal

Burada campaignlerin içinde geçenler bir bir yazıyor. Hangi clanların dahil olduğuda.
  • 0

#16 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 10:55 ÖÖ

Çok güzel bir çeviri ve paylaşım emeğine sağlık dostum.. Bir fincan çay ile okudum :)
  • 0

#17 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 02:18 ÖS

Yoo tamamen hepsi değil. Warcraft II oynadığından bile şüpheliyim. Frostwolf clanı vardı o dönem. Ner'zhul hala shaman ve Gul'dan da lock olmuşken old Horde Azeroth a istila edişini konu alıyordu. Nasıl bu kadar emin konuşuyorsun?

Mag'har clanı bile vardı o oyunda. Özellikle Mag'har uniteler yer almaktaydı. Oyunda iyi ya da kötü yok sadece mantık var :)

Warcraft 2 Campaignlerinin tam metinlerini wowwikiden okuyabilirsin.
Orklar Warcraft 2'de kötü bir ırktı.Blizzard Warcraft 3'ten itibaren orkları hikayesinde değişiklikler yaparak onları wow'a hazırladı.
Warcraft 2'den çok farklı olarak onurlu bir ırk haline getirdi.
Vede Lothar'ın ilk öldürülüş hikayesini değiştirilerek orklar onurlandırılsada,ilk hikayeye göre adil hiç bir dövüşü kaybetmeyen Lothar'ın adını kirletti blizzard....
  • 0

#18 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 02:18 ÖS

Belki Warcraft 2 içinden iyi orclara dair bir örnek vermek istersin, kafadan atıyor olmakla suçlamadan? Evet yazdığın şeylerden bazıları var ama orcların iyi olması ile ilgili bir şey varmı içlerinden göremedim? Nasıl bu kadar emin konuştuğumu açıklayayım; 1997'de oynadım W2'yi o zamanlar daha W3, World of Warcraft, Lord of the Clans yoktu piyasada bu sonradan gelen bilgiler/yeni lore ile aklım karışmamıştı. İyi ile kötünün yani insanlar ile orcların savaşı teması vardı sadece. Direct cable ile turnuvalar yapardık arkadaşlar arası ;taraf seçiminde orcları alacağım demezdik, kötüleri ben alacağım derdik. Senin Frostwolf vardı, Ner'zhul vardı, Gul'dan vardı demen onları bir anda iyi orclar mı yapacak? Gerçi Mag'har'ı hiç hatırlamıyorum, W2'de varsa bile o kadar küçük ayrıntıları hatırlamam beklenemez.
... wikiye göre mag'har W2 de geçmiyor. Mag'har "uncorrupted" demekmiş zaten yani "demon blood içmemiş" orcların demon blood içip vahşileştiği Warcraft 3 de gelen lore. W2'de esamesi okunmuyor. Mag'har olsa bile orc clan ismi olarak bir yerde ufacık bir ayrıntı olarak geçmiştir. W2'de Mag'har var ve onlar iyi diyorsan W2'yi oynadığından şüpheliyim.İstiyorsan tüm campaignlerin özetlerinin olduğu linki yazayım kendin kontrol et.
Tides of Darkness
Beyond the Dark Portal

Burada campaignlerin içinde geçenler bir bir yazıyor. Hangi clanların dahil olduğuda.

İlginç :) Seni suçlama mı yapmışım? Sadece Warcraft oyunların kronolojik hikayesine göre değil, onları içine alan tam Warcraft evrenine göre Mag'har kültürünün varlığından söz etmem size garip mi geldi? Belki de unutkanlığınızdan olabilir ya da aptallığınızdan?

Sana zorluk veren bu anlık yazın, okuyana da pek zevk vermez. Peki bu kadar alaycı tavrı yapabiliyorsun da bırak da bende ezici bir cevap vermekten onur duyabilirim ama 10 sayfayı aşan açıklamayı gerek görmüyorum. Warcraft evreni Orclar ile Humanlar arası savaşlarla daha görünür hale gelmemiş miydi? Bu da Warcraft evreni bununla başladığı anlamına geldiğini belki de taraflı olmandan dolayı zannediyorsun.

Warcraft: Orcs ve Humans oyunu First War üzerine konulu aldığı gibi, bu oyunda Burning Legion tarafından kirletilmiş old Horde şefi Blackhand ve old Horde'nin acımasızlığı ve barbarlığı bütün orcları kötü olarak birşey göstermek için kötü bir bahane. Ayrıca bu oyunun genel hikayesine gelince, "he orcs originated from the world of Draenor were corrupted by the Burning Legion to form the Horde"

Old Horde'nin ordu ve mimar anlayışı Maghar kökenli olduğunu pek fark etmemiş olabilirsin. Outland'den Azeroth'a geçtikleri için kendi mimar anlayışı zamanla da değişmişti.

Orcish Horde of the First War - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft

Resmi ekleyen
Resmi ekleyen
Resmi ekleyen

Bak belki diyorum. Belki de Warcraft I ve II oyunları oynarken bile çocuktun. Belki de çok düşünemeyecek kapatisede ona göre kötü kalem yürüttüğün gibi, yazından bakılırsa Dota gibi yürütmüşsün :)

Bende o oyunu oynadığım günleri hatırlıyorum. "Acaba bu orclar Azeroth'a gelmeden önce nasıl bir ırktı?" "Burning Legion tarafından beyni yıkanmasa nasıl bir yaşama sahiptiler? Medivh'in nesi vardı? Neden Old Horde'nin tarafını tuttu?" "Guldan'ın Demonlarla ile ilgisi ne?" "Tomb of Sargeras neydi" Bu sorulara cevap bulamadığım günlerde olmuştu

Dediğim gibi Orcs ve Humands oyunu sadece Frist War savaşını konu almaktaydı. Neden mi? Warcraft adının daha iyi anlaşılır hale gelmesi için çok uygun bir zamanlamaydı.

Orcs ve Humans'ı geçip de Warcraft II: Tides of Darkness'e gelelim.

Bu oyun da Second War'ı konu alıyor değil mi? Old Horde şefi Orgrim Doomhammer ve Old Horde hala aynı diye tüm Orcları kötü kötü ırk olarak göstermek yine kötü bir bahane. Bende bu oyunu oynarken, "ha Orc peonların gözleri niye kırmızı değil? Ama Orc warriorların gözleri kırmızı?" diye düşündüğüme göre Orcların bir zamanlar kötü bir ırk olmadığını inanmıştım. Ha Old Horde mimari anlayışı savaşcı göçebe yapısına dönüşmüş. Ne kadar güzel" demişim. Orcların kendi iç kavgasından dolayı bölünüp savaşı kaybetti ve Dark Portal dan sürüldüler. Peki bundan sonra ne olacak? diye düşünmedik mi?

Warcraft II: Beyond the Dark Portal e gelince, öncekilerde olduğu gibi Orclar ile Humanlar arası izlediği savaş stratejik ve politikalarına konu olmuştur. Bu oyunlardaki old Hordenin izlediği stratejik politikalarını görerek, tüm orcları kötü bir ırk diye göstermeniz mantıkdışıdır. Eğer bütün orcları ele almak isterseniz, özellikle orcların davranışından değil, kültür ve tarihten başlamanız iyi bir zaman olur.

Bu oyunların karmaşık bilgileri daha iyi anlaşılır yapabilmek için Warcraft III oyunu tasarladılar. Yıllardır cevap bulamadığım sorularıma Warcraft III oyunlarından cevap bulmuştum. Evet haklıymışım Orclar kirletilmiş dediğimi hatırlıyorum.

Warcraft I ve II'de Mag'harın varlığından söz etmem aslında ben değil, senin bile bu oyunu oynadığını çok yetersiz gösterdi. Özellikle oyun campgainler yalnızca Orclar ve Humanların stratejik savaşlarını icerir. Warcraft III'deki campaignleri eskisinden daha farklı yapmak istediler ve olan oldu.

Warcraft 2 Campaignlerinin tam metinlerini wowwikiden okuyabilirsin.
Orklar Warcraft 2'de kötü bir ırktı.Blizzard Warcraft 3'ten itibaren orkları hikayesinde değişiklikler yaparak onları wow'a hazırladı.
Warcraft 2'den çok farklı olarak onurlu bir ırk haline getirdi.

Yukarıda yazdıklarımı oku Alliance fanatiğim :)

Henüz Orcların hikayesinde değişiklik olmamıştı. Değişik olan şey ne biliyormusun o da Draeneiler sende ister misin Humanlar değişsin diye? Evet azı da değişti örneğin Gillneas? :)
  • 0

Filozof Murloc der ki;

#19 Ateşlibuz

Ateşlibuz

Senior Sergeant

• Members
  • 178 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 03:14 ÖS

Belki de unutkanlığınızdan olabilir ya da aptallığınızdan?

Peki bu kadar alaycı tavrı yapabiliyorsun da bırak da bende ezici bir cevap vermekten onur duyabilirim ama 10 sayfayı aşan açıklamayı gerek görmüyorum.

Bak belki diyorum. Belki de Warcraft I ve II oyunları oynarken bile çocuktun. Belki de çok düşünemeyecek kapatisede ona göre kötü kalem yürüttüğün gibi, yazından bakılırsa Dota gibi yürütmüşsün :)

Warcraft I ve II'de Mag'harın varlığından söz etmem aslında ben değil, senin bile bu oyunu oynadığını çok yetersiz gösterdi.

Yukarıda yazdıklarımı oku Alliance fanatiğim :)

Sıfırdan tartışma çıkarıp, kendini yazdıkları ile tuşe etmekte bir yetenek herhalde. Tebrikler.
  • 0

#20 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 03:45 ÖS

Ben birşey yazmıyorum daha fazla,çünkü faydası yok Burning Legion'un güdümü altında savaşan orklar kötüydüler diyorum adam bana Mag'har'ı anlatıyor.
Başka bir konudada Grom nasıl kurtardı orkları kan lanetinden diye anlatırsın.Demek adamların başında bir bela varmışki kurtarılmaları gerekiyormuş.
Ve artık En basit şekilde anlatıyorum
Birinci ve ikinci savaşlarda orklar Burning Legion'un kontrolünde yıkım ve istila,insanlarda topraklarının bağımsızlığı için savaştı.
Ben sana Burning Legion'un kontrolündeki Doomhammer Lothar'ı orjinal hikayede hain bir şekilde öldürüyor diyorum,sen bana tüm orklar kötü değil diyorsun.Ben sana tüm orklar kötü mü diyorum.Sadece ikinci savaşta savaşan orklar kötüydü diyorum.Heralde orklarda çok onurlu şeyler yapmış olsalardı Burning Legion'un kontrolü altında yaptıklarından utanmazdı.
Valla senin gibilerin yazdıklarından sonra verdiğim emeğe üzülüyorum.Yazdıklarımın hepsi Yorum katmadan Wowwikiden yaptığım çevirilerdi.Değer vermicekseniz daha fazla bu forumda senin gibilerle muhatab olmanın alemi yok.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı