İçeriğe git

Resim
- - - - -

Anduin Lothar,Azerothun Aslanı

• Please log in to reply
Bu konuya 47 yanıt gönderildi

#21 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 04:17 ÖS

Yo yo üzgünüm sizi bırakamam. Bir yandan acımalarımızı kenara bırakalım. Gerçekleri ortaya döküyorum ama siz bu hikayeyi farklı bir konuma getirebilecek kadar taraflı tutumlarınızı bırakana kadar benden hiç şefkat beklememenizi isterim. Yalnızca ilk değilsiniz bu arada :)

Benim yazdıklarımdan sonra tam anlamıyla "BL" den ilk defa söz etmeye başlamışsın Lothar.

First ve Second War'ları konu alan Warcraft I ve II oyunları Orclar hakkında pek fazla kapsamlı geniş bilgi sunmuyor. Dediğim gibi Old Horde'nin stratejik planlarını ortaya koyduğu gibi bu nedenle az önce tüm orcları kötü bir ırk diye tanımladınız.

Lothar'ın müthiş ölümüyle ile ilgili her iki taraftan farklı bakışlar getirebilir. Lothar'ın ölümüyle ilgili değişen birşey yok. Warcraft II de böyleymiş ondan sonra böyle değiştirilmiş diye bu konuma getirmenize karşı tepki gösterdim. Halbuki böyle birşey yoktu ve bunda değişen birşey olmadığını yine de söyleyebilirim.

Orgrim Doomhammerden gurur duyuyorum. Yanlış anlamayınız ben bir Orc fanatiği değilim. Tauren fanatiğiyimdir. Horde hakkındaki yanlışları düzeltmek benim görevim. Alliance hakkındaki doğruları abartıp yanlışlaştırmakta yükümlüsünüz...

Zatn birşey yazmana gerek kalmadı bir de emeğinle ilgisi yok. Birbirine karıştırma kendi yoluna devam et ama yeter işte abartma Lothar

Geçmiş olsun :)
  • -1

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#22 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 05:16 ÖS

war2 de elbette orklar kötüydü bunu kimse tartışmıyor zaten.iblis kanı içerek legion un emri altında saldırıyorlardı.
  • 0

#23 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 06:27 ÖS

Warcraft 2 'de Doomhammer,Lothar'ı kalleşçe pusuda öldürmüştü.Daha sonra bu değiştirildi teke tek savaştılar diye.Onu söylüyorlar burada.
  • 0

#24 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 07:24 ÖS

Yo yo üzgünüm sizi bırakamam. Bir yandan acımalarımızı kenara bırakalım. Gerçekleri ortaya döküyorum ama siz bu hikayeyi farklı bir konuma getirebilecek kadar taraflı tutumlarınızı bırakana kadar benden hiç şefkat beklememenizi isterim. Yalnızca ilk değilsiniz bu arada :)

Benim yazdıklarımdan sonra tam anlamıyla "BL" den ilk defa söz etmeye başlamışsın Lothar.

First ve Second War'ları konu alan Warcraft I ve II oyunları Orclar hakkında pek fazla kapsamlı geniş bilgi sunmuyor. Dediğim gibi Old Horde'nin stratejik planlarını ortaya koyduğu gibi bu nedenle az önce tüm orcları kötü bir ırk diye tanımladınız.

Lothar'ın müthiş ölümüyle ile ilgili her iki taraftan farklı bakışlar getirebilir. Lothar'ın ölümüyle ilgili değişen birşey yok. Warcraft II de böyleymiş ondan sonra böyle değiştirilmiş diye bu konuma getirmenize karşı tepki gösterdim. Halbuki böyle birşey yoktu ve bunda değişen birşey olmadığını yine de söyleyebilirim.

Orgrim Doomhammerden gurur duyuyorum. Yanlış anlamayınız ben bir Orc fanatiği değilim. Tauren fanatiğiyimdir. Horde hakkındaki yanlışları düzeltmek benim görevim. Alliance hakkındaki doğruları abartıp yanlışlaştırmakta yükümlüsünüz...

Zatn birşey yazmana gerek kalmadı bir de emeğinle ilgisi yok. Birbirine karıştırma kendi yoluna devam et ama yeter işte abartma Lothar

Geçmiş olsun :)

yazdıklarımı nasıl okuduğun belli benim nickim lothar bile değil...

Not: Lothar hayranı olduğun kadar, sana Lothar dememden hoşlandığını görmemen yazık. :)
Cagrikurt

• 0

#25 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 07:32 ÖS

Lordar güzel çalışma emegine saglık..

diger arkadaşlara gelecek olursak beni warcraft 1 veya 2 oyun ilgilendirmiyor kitapları okumanızı tavsiye ederim böylece şu kahraman böyle bu böyle benim abim senin abini döver gibi atılımlar yapmayız :)

çalışmalarının devamını dilerim saygılar..
  • 0

#26 Logosh

Logosh

Üye

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 08:32 ÖS

Sun-Tzu;467239']Lordar güzel çalışma emegine saglık..

diger arkadaşlara gelecek olursak beni warcraft 1 veya 2 oyun ilgilendirmiyor kitapları okumanızı tavsiye ederim böylece şu kahraman böyle bu böyle benim abim senin abini döver gibi atılımlar yapmayız :)

çalışmalarının devamını dilerim saygılar..

Evet Büyük Şef'i okursak Doomhammer gayet onurlu ve saygı duyalacak bir karakterdir ki, şahsen ben kendisini severim. Thrall, Frostwolf Clanı, Doomhammer dışında ki orcları pek sevmem o ayrı.. Cairne Bloodhoofa sempatim vardır. Taurenler bu oyundaki belki en onurlu halktır.
  • 0

#27 Cathodic

Cathodic

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2010 - 11:22 ÖS

Arkadaşlar benim şu kısım dikkatimi çekti silahları kısmında ;
"Quel'Zaram'ı maceralarından birinde bulmuştu.Kılıçtan çok etkilenen Medivh kılıca yüksek kılıç manasına gelen ismini vermişti"
Geçenlerde tam emin değilim ama bir tankda bir silah görmüştüm silahın statları haricinde High Blade yazıyordu (battered Hilt questi ile verilen kılıçlardan olabilir) yüksek kılıç bu olabilirmi?
  • 0

#28 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2010 - 01:57 ÖÖ

Bilemiyorum...

lord lothar ile ilgili birkaç şey daha söylemek istiyorum..

medihv 19 yaşında derin bir uykuya daldı bir komadaydı annesi sargeras'ı öldürmüştü ama tamamını deil sadece küçük bir bölümünü sargeras medihv'in annesi aegwyn'i yenemiyecegini anladıgında farklı bir yola başvurdu ve aegwyn'in gebelik döneminde oglu olacak ve gelecegin bekçisi olan medivh'in içine girdi lothar medihv ve bir kral daha var şuanki prens deil ondan önce stormwind kralı olan tam olarak hatırlamıyorum bu 3 lü maceradan maceraya koşarken troller ile karşılaşıyorlar onları yeniyorlar ancak medivh yaptıgı büyüden sonra komaya giriyor 38 yaşında tekrar uyanıyor ve karazhan'a yerleşiyor bu zor dönemlerinde onun sürekli yanında olan lotharlada ilişkisini iyi tutuyor bu esnada kirin'tor meclisi Khadgar adında genç bir büyücüyü medihv'in yanına çırak olarak yolluyor daha öncelerdede çıraklar yollanıyor ama hepsi bir şekilde ölüyor ama bu çırak ayakta kalmayı başarıyor ve pek çok macerada medihv ile beraber hareket ediyor günlerden bir gün stormwindde 3 tane büyücü ölüyor medihv ve çıragı stormwinde gidiyor lord lothar ve yakın arkadaşı stormwind kralı hemen incelemek için o bölgeye gidiyor ve büyücülerin ölme sebebinin iblis çagırmaları oldugunu fark ediyorlar o sırada Khadgar bir deişikligi fark ediyor bu büyü çemberinin içinde bir dal parçası var , bir iblis çagırmaları için çemberde hiçbir fazlalık veya eksiklik olmaması gerekiyor neyse uzatmıyım :) iblisin şehirde oldugunu ögreniyorlar medihv onları yanında götürmüyor 4 saat sonra yanlarına geliyor elinde bir iblis kellesi onların önüne fırlatıyor sonra tekrar karazhana dönüyorlar zamanlar geçiyor günler geçiyor khadgar karazhandaki görüntülerin deiştigini fark ediyor iblis görmeye başlıyor bunu ustası medihv'e söylüyor ancak medivh karazhan'ın ileriyi veya geçmişi gösterdigini o an orada onları görmedigini anlatıyor çırak buna inanıyor bir süre sonra medihv tekrar komaya giriyor çırak şöyle bir gerçek ögreniyor medihv'i yöneten aslında sargeras ve medihv uyanıyor lord lotar ve genç khadgar medihvi tekrar eski haline getiriyorlar ardından karazhanın çatısına çıkan medihv çıragına kirintora gidip orada kalmasını söylüyor özel görevlerde bizzat kendisi tarafından çagırılacagı için ve medihv kuş olup uçuyor zaten hikayenin devamı orada başlıyor w3' oynıyanlar bilir sinematik görüntüde bir kuş önce terenas'a gider yaklaşan tehlikeden bahseder terenas birşey yapmaz sonra thrall'a gider ve ona yol gösterir falan filan kitabı okursanız anlarsınız sonuç olarak şuanda medihv aramıza yeni geldi hiç yoktu çünkü onu yöneten aslında kendisi deil sargeras'tı ve Lord Lothar , Khadgar onun en yakınındaki insanlar :) lordar bu bilgiyide eklersen yararına olur...

yardımım dokunduysa ne mutlu bana :) saygılar
  • 0

#29 rebishop

rebishop

Sergeant

• Members
  • 95 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 12:58 ÖÖ

Oo Buda Gerçekten Güzel Olmuş, Boş Bir Zamanımda Okuyacağım. Yer İmlerine eklendi =)
  • 0

#30 exburn

exburn

Sergeant

• Members
  • 99 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 11:18 ÖÖ

eline sağlık güzel bi çalışma olmuş :D
  • 0

#31 smushroom

smushroom

Sergeant

• Members
  • 73 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 12:03 ÖS

ellerinize sağlık güzel çalışma

iyi - kötü tartışmasını okurken merak ettim

warcraft dünyasında, (oynatanlar bilir) benim kesinlikle bilgim yok ancak; kabul görmüş D&D Allignment System uygulanıyorsa Chaotic ya da Lawful'ları Good ya da Evil olarak adlandırmak ne kadar doğrudur? genel olarak konuşuyorum Orc'lar bana göre daha çok Chaotic Neutral gibi geliyor.

hikayenin geçtiği zamanda ise (hikayeleri çoğunlukla buradan okuyup yorumluyorum kusura bakmayın bodozlama girdiysem ama merak işte) ortada kesin olan bir şey var ki o da orclar üzerine enchantment okulundan spell basılmış wow'daki karşılığı

''Mind Control is a shadow spell that allows a unit to temporarily take control of an enemy target for up to one minute and use it to attack other enemies.''

''Mind Control kişinin düşmanı kendi etkisi altına alıp geçici bir süre diğer düşmanlara saldırtması'' (şeklinde çevirebiliriz herhalde)

olabilir.

D&D karşılığı daha çok charm person'a benzese de verbal somatic cast edilen spell target bazlıdır ancak material component kullanarak geliştirilip bir ırka uygulanmış olması ve kitleyi etki altına alması da hayal gücüne kalmış, bence yapılabilir.

her iki açıdan da bakılınca (charm person mind controlle hemen hemen aynı etkiye sahip) orc ırkının kendi kontrolünde olmadığı dolayısıyla yaptıkları neticesinde allignment olarak değerlendirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. tabi bu benim nacizane fikrim.

amacım kesinlikle polemik yaratmak değil sadece bu tarz bir bakış açısının nasıl olduğunu merak ettim.

not: bu arada bence tek evil ırk Foresaken'dir. neutral evil tabi bu da benim nacizane fikrim.

not 2: tabi komple bu yukarıdaki yazı anlamsız da olabilir sonuçta allignment sistemi hakkında fikrim yok ama konu açılmışken eğer çok dağatmıyorsak açıklarsanız sevinirim
  • 0

#32 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 12:44 ÖS

Olay şu ki neye ya da kime göre iyi ya da kötü kavramı.Bence iyi kötü yoktur sadece yorumlar vardır.İnsanlara göre orman trolleri yok edilmesi gereken kötü varlıklardı.Çünkü kuzey yönlü yayılmalarını engelliyorlardı.Orman Trollerine göre işgalci insanlar yok edilmesi gereken kötü varlıklar.İyi ve kötü yok sadece yorum var.Bu evrenin en sevdiğim yönüde bu.
  • 0

#33 Chizer

Chizer

Knight

• Members
  • 369 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 01:46 ÖS

Smushroom, burdaki orcların demon blood içerek enrage,frenzy veya bloodlust olmaları d&d deki herhangi bir charm person,dominate mind yada confusion gibi birşey değil, burda halen kendi akılları başlarında fakat içlerinde bir savaşma arzusu mevcut ve bu demon bloodla körükleniyor, yani bir diğer biçimde söylersek bir büyü filan yapılarak ve zihin kontrol tarzı birşey mevcut değil, böyle düşününcede alignment sapması doğal olarak doğru değil.Zaten bildiğim kadarıyla bu kanı Orgrim doomhammer,frostwolf clanı v.s içmiyor bu sebeple onların akıllarında bir karışma yada yıkım ve savaşma yagma yapma arzusunu körükleyen vahşileştiren birşey sözkonusu değil, o yüzden bütün orclar kötüdür diyemeyiz, kan içenler bir nevi yoldan sapıyorlar, içlerinde insanlarda olduğu gibi direk doğuştan kötü olanlar da mevcut. En basit örneğini vermek gerekirse bakınız:Garrosh Hellscream, ne kan içti ne birşey fakat kişiliği ve yapısı ortada, Thrall bir istisnadır insanlar tarafından esir olduğu ve uzun süreler onlarla birlikte yaşadığı için onu diğer orclar gibi düşünmek hata olur kıyas yaparken.Orc dediğin yıkıcı,yağmacı ve vahşi olur, fakat blizzard ın thrall ile birlikte kurduğu yeni horde biraz daha az agresif ve saldırgan bunu da thrall ın yaşadıklarına bağlamak hata olmasa gerek. Yani Thrall hiç insanlarla birlikte yaşamasaydı ve Taretha ile tanışmasaydı, ona karşı birşeyler hissetmeseydi, Ve Jaina ona Taretha yı hatırlatmasaydı emin olun Thrall bu kadar kolay Alliance la işbirliği yapmazdı ve barışcıl davranmazdı.Büyük şef kitabınıda okuduysanız orda orcların savaşçı olarak yetiştirildikleri ve bütün orcların iyi birer savaşçı olmak için çocukluktan beri eğitimden geçtikleri mevcut hatta orclarda kabilenin en iyi savaşcısı genelde warchief olur, onu yenen kişi yeni warchief olmaya hak kazanır, bu da gösteriyor ki orclarda iyi bir savaşcı olmak en popüler şey ve doğal olarak savaşmak onların doğasında mevcut.Bu da onların kötü yada iyi olarak yargılanmalarını doğrulamaz bu açıdan baktığınızda, Elbette iyi orclar yada kötü orclar var fakat savaşmak onların doğasında olan birşey olduğu için, insanlarla savaştıklarında bu onları kötü yapmaz.Onların karakterleri önemli olan, şimdi Orgrim doomhammer lotharı öldürmüş olabilir,çünkü en iyi yaptığı şey bu yani büyük bir savaşçı ve lider ve orclarda savaşmak için yaşıyorlar diyebiliriz o dönemlerde (lok'tar ogar hesabı :D), fakat karakterine baktığınız zaman hiçte kötü bir orc değil, aksine çok babacan bir yapısı var:D Bana göre iyi orc kötü orc diye birşey yoktur, eski orclar daha saldırgan thrall la birlikte olan yeni orclar ise biraz daha barışcıl ve az saldırganlar, nedeninide yukarda belirttim zaten.
  • 0

#34 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 01:58 ÖS

Warcraft'ı d&d'ye benzetmeyin.Warcraft'ta çoğunlukla yorum farkı şeklinde.Şu iyi bu kötü değil.
  • 0

#35 smushroom

smushroom

Sergeant

• Members
  • 73 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 03:11 ÖS

@chizer
haklısın ben de yazdıktan sonra biraz daha baktım söylediğim gibi bilgi eksikliğimden kaynaklanan hatalar var, ortada herhangi spell olmadığı aşikar

@cenkiss
açıkçası benzetmemeye özen göstermiştim ama ayarım kaçtıysa kusura bakmayın amacım sadece warcraft sistematiklerini daha net anlamaya çalışmak yoksa toptan farklı dünyalar dolayısıyla farklı kurallar olduğu aşikar, anlamaya çalıştığım da sistematiklerin Lore'dan ne kadar etkilendiği, racial'ların mesela, ya da classların vs

umarım kendimi daha düzgün ifade edebilmişimdir
  • 0

#36 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 09:57 ÖS

Assault on Blackrock Spire - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft

Blackrock Savaşında neler olduğunu öğrenmek isteyen burdan okuyabilir.Detaylı bir şekilde neler olduğu anlatılıyor.
  • 0

#37 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 26 Şubat 2010 - 11:30 ÖS

bliz war1 ile 2 yi yeniden yapsa bence 4 ü yapmasına bile gerek kalmaz.
  • 0

#38 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2010 - 01:32 ÖÖ

bliz war1 ile 2 yi yeniden yapsa bence 4 ü yapmasına bile gerek kalmaz.

Yeniden yapsalar fena olmaz ama Wow varken Warcraft ile ilgili başka oyun yapmalarını beklemek zor.Wow'dan çok fazla para kazanıyorlar.O yüzdende tüm yatırımlarını ona göre yapıyorlar.
  • 0

#39 just4hs

just4hs

Corporal

• Members
  • 52 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2010 - 01:38 ÖÖ

path of titans süper bir sistem.
Paths of the Titans - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
talent ağacı artık armor peneth spell peneth gibi şeyler vericek.
  • 0

#40 Chizer

Chizer

Knight

• Members
  • 369 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2010 - 02:16 ÖÖ

path of titans süper bir sistem.
Paths of the Titans - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
talent ağacı artık armor peneth spell peneth gibi şeyler vericek.

iyi güzelde bunun konuyla alakası ney?yoksa gizliden bir mesajmı var benim anlayamadığım burada?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı