İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lord of the Rings Online

• Please log in to reply
Bu konuya 163 yanıt gönderildi

#1 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 11:01 ÖÖ

Evet arkadaşlar, bu oyunu oynayanlar, bilenler düşüncelerini fikirlerini paylaşabilir mi?
  • 0

#2 predator09

predator09

Centurion

• Members
  • 906 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 12:36 ÖS

Ne zamandır sormak istiyorum Lotro paralı mı?(Arama motorlarından bakmama rağmen bulamadım)
  • 0

#3 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 01:41 ÖS

Ne zamandır sormak istiyorum Lotro paralı mı?(Arama motorlarından bakmama rağmen bulamadım)

Ücretlidir.

Evet arkadaşlar, bu oyunu oynayanlar, bilenler düşüncelerini fikirlerini paylaşabilir mi?

Oyun hakkında çok detaylı araştırma yapmıştım.Oynamak ancak yaza nasip olucak sanırım.Grafikleri wow gibi çizgifilm tadında değil,daha gerçekçi dizayn edilmiştir.Birebir lotr müzikleri oyunda kullanılıyor,kötü taraf yok.Sadece kötü mod gibi bişey var ,nasıl bizde yüksek level başlıyo dk onlardada kötü karakterler yüksek level başlıyor ancak normal bölgelere kötüler gelemiyor.Bu yüzden oyunun her bölgesinde istediğiniz kadar orc,troll vb. iblisleri kesebileceğiniz düzgün oynadığınız sürece keyif alacağınız bir oyun.

Araştırırken oyunun beni en etkileyen kısımları meslekler çoook detaylı tasarlanmış.Oyunda kendinize ait eviniz,guildinize ait eviniz oluyor.Mahalle mahalle evler varmış.Dostlarınız evlerine gidip ziyaret edebiliyorsunuz.Dekorasyon,renkler evin görünüm ve boyutu tamamen oyuncu tarafından tasarlanıyor.
Oyunda doğru yerde doğru zamanda olursanız kahramanlarla karşılaşabilir,(Gandalf,Aragorn vb.)ve olaylara katılabilirsiniz.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar,unuttuğum bişey olursa yine buraya post ederim. :(

Edit:
Bişey daha geldi :) Oyunda müzik çalmak var birkaç farklı ensturman seçeneği ile istediğiniz bişeyi çalabiliyorsunuz.İsterseniz manual olarak yeteneğinizle çalabilir,isterseniz oyun dosyasında gerekli yere notaları ekleyerek karakerinize istediğiniz parçayı çaldırabilirsiniz.
Örnek:Aşağıda ghostbusters çalıyor adamlar.
YouTube - LOTRO MUSIC - Ghostbusters
  • 0

#4 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 02:09 ÖS

İyiymiş ya bende merak ediyordum ama şimdi wow varken başka bir ücretli oyunu oynamak zor olur be, parasız olsa mutlaka denerdim ama
  • 0

#5 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 02:37 ÖS

lotr parasız olurmu yahu? valla 2 dak. metin 3 yaparız oyunu:)
  • 0

#6 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 02:45 ÖS

Neden sordum, geçem hafta bu oyuna başladım, şu an 14 levelim ve oyun gerçekten çok hoşuma gitti. Oynayış stili WOW oynayanlar için çok yabancı gelmeyecektir, kısa sürede adapte olabiliyorsunuz oyuna. Türkçe kaynaklar buldum; ama eski tarihli genelde. WOW ile ilgili olarak forumlarda ayrıntılı ve güncel bilgiler bulabiliyorsunuz, oyuncular deneyimlerini falan anlatmışlar; ancak LOTRO ile ilgili bunu bulamadım.

O yüzden oynayanlar, bilenler, araştıranlar burada bildiklerini paylaşırlarsa ufaktan bir kaynak oluşturmuş oluruz. Ve hem de benim gibi yeni başlayanlar veya başlayacak olanlar için bir ön bilgi gibi birşey vermiş oluruz.

Bu arada şu an oyun fiyatı 14,99 USD diye biliyorum.
  • 0

#7 Adamım Marley

Adamım Marley

Knight

• Members
  • 373 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 03:23 ÖS

Oyuna yakın zamanlarda Mirkwood eklentisinin geldiğini biliyorum bende.Görev sisteminde değişiklikler falan olmuş,müttefik çağırmalı vb. görevler bu görevler sonunda ödül vb. kazanınılıyor.Ayrıca tek başımıza 3-6-10 kişilik skirmish yapabilecek oyuncular.Mirkwood bölgesi var bide.Dergiden okuyup yazdım ek paket benim biliğim ve okuyup anladığım kadarıyla bu.
  • 0
Time Is Money Friend

That Returns

#8 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 05:45 ÖS

valla çıktıktan 1 yıl kadar sonra trial olarak denemiştim lotr u ancak bir yenilik getirmedigini ,sadece fun larına hitaben yapılmış bir oyun oldugunun farkına varıp devam etmemiştim :(

oyun quest uzerine kurlmuş bir yapıya sahip ve qeustler oldukça iddialı idi! group quest ler oldukça fazlaydı hatırladıgım kadarı ile ve parti kurmadan yapmak imkansızdı! zaten lotr surekli seni party li bişeyler yapmaya itiyor ben solo takılıyımda şu yaratıgı keseyim diye bişey yoktu sanırım :)

lotr meraklısı ,hayranı isen guzel gelecek bir oyundur zaten şoyle dusunursun " lan orta dunyada dvo oynuyoruz varmı daha otesi" gibi :)
  • 0

#9 asmeron

asmeron

Knight

• Members
  • 358 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 06:01 ÖS

filmleri kadar hiç bir çekiciliği yok bence.piyasa da yüzlerce bu tarz online oyun var ve yarısından fazlası free olarak.benim düşüncelerim bunlar.bu oyunu oynayanlara saygı göstermek zorundayız.zevkler ve renkler tartışılmaz;)
  • 0

#10 matrax2002

matrax2002

Knight Lieutenant

• Members
  • 628 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 06:02 ÖS

lotr..zamanında oynadığım ama wow un yerini tutmadığı için wowa geri geldiğim bir oyun...

kapsamlı bu bir artı ama aynı zamanda stabil buda bir eksi...

biraz açmak gerekirse ;

oyunda meslekler , yapılar , grafikler , dünya , savaşlar , görevler ve daha aklıma gelmeyen birçok şey wowa göre daha kapsamlı..

sıksık karşımıza çıkan movie ler senaryoyu bize yaşatıyor film tadında...hem izleyip hem oynuyoruz açıkcası...

ama wowun kendini geliştirebilen yapısı , her yöne çekilebilinen hikayesi maselef lotro da yer alamıyor..

lotronun belli ve sabit bir hikayesi olduğundan bu çerçeve içinde dönüyor herşey...

bunun yanı sıra tek başına oynayarak kasmayı sevenleri yada ingilizcesi iyi olmayanları dışlayan bir oyun diyebiliriz.çünki baştan aşağıya party questler karşımıza çıkıyor...

daha ilk levellardan itibaren (ki ilk derken gerçekten ilk lvl1-2-3 vb.) party questler gelmeye başlıyor...

lotr funları için tasarlanmış güzel bir oyun...gerek müzik aletleriyle yüksek dozda eğlence , gerek lotr dünyasını yaşamanın verdiği heycan...

ancak eğer birlikte başlayacağınız 4-5 arkadaşınız yoksa kesinlikle tavsiye etmiyorum :(
  • 0

#11 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 06:15 ÖS

Grupla birlikte hareket etmeye teşvik ettiği doğru, henüz başlarda olmama rağmen bazı görevlerde gerçekten zorlandım diyebilirim, bir de levelinde kesmen gereken moblar biraz daha zorlu gibi ve mobların respawn süreleri wow'a göre çok daha hızlı.

Şu an snowbourn serverindeyim. Oynayan Türk var mı yok mu bilmiyorum, günde en fazla yarım saat kadar takılabiliyorum, bir şekilde tek başıma ilerleyerek öğrenmeye çalışıyorum denilebilir yani.
  • 0

#12 Marv

Marv

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 3.507 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 14 Mart 2010 - 09:18 ÖS

Ben de bu yaz indirmiştim,trial olarak oynadım oyunu 15 dakika falan. Sonra sildim pc'den.. Grafikleri ve elf kızları hoştu. :D Nedense pek beğenmedim,gerçi 15 dakikalık bir oyun deneyimiyle nasıl yorum yapılır bilmiyorum ama karakterlerin hareketi,combat animasyonları v.b pek hoşuma gitmedi. Zaten oyunda kötü tarafta olamama durumu beni oyundan tamamen soğutmuştu ki '' sanırım artık kötü karakterler de seçilebiliyor.. ''
  • 0

#13 merlinthebard

merlinthebard

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 23 Nisan 2010 - 09:25 ÖS

Benim ne zamandır aklımdaydı oynamak fakat yorumları gördükten sonra biraz çekiniyorum oyunu almaya.
Çünkü hep tek takılabileceğimi hayal ediyordum,fakat yazdıklarınıza bakılırsa group questler ağır basıyor..
  • 0

#14 Adamım Marley

Adamım Marley

Knight

• Members
  • 373 İleti

Yazma tarihi: 23 Nisan 2010 - 09:32 ÖS

Bence WoW'cuları diğer onlinelar pek sarmıyor.Star Wars Old Republic'i bunun dışında bırakıyorum :)
  • 0
Time Is Money Friend

That Returns

#15 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 23 Nisan 2010 - 10:03 ÖS

Ben trial denedim ama hiç ilgimi çekmedi her ne kadar LotR aşığı biri olsamda..
Hem oyunun yapısını hemde hikayesi artık sabitlendiği için, belirli bir seviyeyi aşamayacağı için oynamıyorum. Ama sağlam bir firmadan, sağlam bir şekilde çıksa oyun, düşünülmeli derdim..
  • 0

#16 martinez

martinez

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 20 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2010 - 10:49 ÖÖ

Wow a yeni başladım sayılır.

Daha önce LOTRO oynuyordum. Oyun PVE oyuncuları için tasarlanmış. Lord of Rings fanıysanız mutlaka görmelisiniz. Görev sistemi, bunun oyuncuya sunuluşu, her görevin alt hikayesi olması... Bu konularda LOTRO kesinlikle WOW dan üstün. Görevler zor. 20-25 lvl solo olarak maksimum gelebileceğiniz seviye. Grup halinde başlarsanız daha iyi. Crafting sistemi WOW dan daha gelişmiş. Yaptığınız bir itemin daha iyisi mob dan veya raid den düşmüyor. Meslek kasmak çok önemli. Grafikler harika. Atmosfer süper Middle Earth havasını veriyor. Niye bıraktım peki? End Game gerçekten end game oluyor. PVP yok desek yeridir. Yapacak birşey kalmıyor bir yerden sonra. Quest, Raid tamam ve bende çok severim. Hatta orada ki görevlerden sonra buradaki görevler sarmıyor. Wow da sadece dungeon yaparak karakter kasıyorum. İlk karakterim olmasına rağmen. Lore konusunda zaten LOTRO ile hiç bir mevcut oyun yarışamaz. (Belki Dragonlance veya Forgotten Realms online oyun olarak çıkarsa o da belki) Ancak o End game olayı herşey bitiriyor. WOW 80 den sonra başlıyorsa LOTRO son levelden sonra bitiyor. PVP bana göre yok.
Oyuncu kalitesi bakımından LOTRO nun üzerine oyun görmedim.
PVE, Karakterlerin tasarımı, Lore, Crafting, Grafik, Atmosfer, Oyuncu Kalitesi = LOTRO > WOW
PVP, Class zenginliği, Çok yönlülük, sürekli gelişmesi, Irk zenginliği, Birbirine rakip 2 taraf olması = WOW > LOTRO
Blizzard > Turbine

Burada denk oyunlar gibi gözükse de bu değerlendirmeye göre fark şuradan geliyor: LOTRO'nun üstün olduğu yerler WOW da var. Hatta oldukça iyi şekilde var. Sadece bu yönlerde LOTRO daha üstün. WOW un üstün olduğu yerler LOTRO da yok ya da çok kötü durumda.

Şu an WOW oynuyorum ve uzun süre bunu oynayacak gibi görünüyorum. LOTRO mutlaka görülmesi gereken bir oyun. Ancak WOW kadar uzun ömürlü olması söz konusu değil.

LOTRO'yu deneyecek olanlara Türkler 2 serverda toplanmış. Snowbourn ve Eldar. Snowboun serverinde herkes ununu eleyip eleğini asmış. Ara sıra muhabbete geliyorlar. Eldar da başlayın oradakiler daha çok online.

Bu yazdıklarım son eklentiden önceki benim gözlemlerim. Son eklentiden sonrasını bilmiyorum.
  • 0

#17 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2010 - 10:15 ÖS

Ben de bir deneyeceğim bakalım. Hoş, ben PvP ağırlıklı oynamak istiyorum gerçi ^^

#18 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2010 - 01:01 ÖS

Tam benlikmiş ya :P BARD's SOOOONNG! xD

oyunu indireyip 10 günlük trial deneyim hemen =)

Süper ya xD

YouTube - Lotro Music - Pirates of the Caribbean - He's a pirate

Oyna başliyacak arkadaşlar bi server da toplanalım bari =)

Edit: indirmek isteyenler için kendi sitesinden bir link Download LOTRO | The Lord of the Rings Online
  • 0

#19 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2010 - 02:59 ÖS

Ben bir türlü ısınamadım şu LotR oyunlarına. Yanlış geliyor bana :/
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#20 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 28 Mayıs 2010 - 03:14 ÖS

Olm Zaten bir yandan Beneg diğer yandan kaizen bastırıyor. Ben de aylık para vermiyeyim diyorum filan. Aklımı bulandırmayın.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı