İçeriğe git

Resim
- - - - -

superonline dan adil kullanım:birde burdan yak!

• Please log in to reply
Bu konuya 46 yanıt gönderildi

#1 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2010 - 09:38 ÖS

ülkemizde interneti tekelinde bulunduran ttnet e karşı çok guzel ve kaliteli bir rakip olacagını umuyorduk . zaman içinde yaptıgı fiber optik internet atılımı ile adeta kalbimizde taht kuran superonline şimdi bu tahtı terketmeye hazırlanıyor.nedenmi? aşşagıda yazanları okumanızı tavsiye ederim!

"15 Nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Superonline Fiber İnternet hizmetinde, limitli veya limitsiz abone olunan paketin download hızının 5 katı GB kadar download; upload hızının 10 katı GB kadar upload adil kullanım koşulu olarak uygulanacaktır. Fatura dönemi içerisinde adil kullanım koşulu miktarını geçen kullanıcıların hızları bir sonraki fatura kesim tarihine kadar dowload için 512 Kbps, upload için 128 Kbps e düşürülecektir. Fatura kesim tarihinden sonra, adil kullanım koşulu uygulanan abonelerin paketleri ilk haline geri dönecektir.

Örneğin; 10 Mbps Limitsiz paketteki bir abonemiz, upload hızı olan 1 Mbps nin 10 katı olan 10 GB uploadu aştığı zaman adil kullanım koşullu uygulaması kapsamında fatura kesin tarihine kadar upload hızı 128 Kbps ye düşürülecektir."

bir çok superonline fiber internet kullanıcısı kendisine şunu sormalı! ben neden superonline ı tercih ettim ? kendi açımdan cevaplıyacak olursam ; kabul edilemiyecek bir uygulama olmamasına ragmen super online tercih sebeplerindeki kaliteli,hızlı,sınırsız internet uygulamasına ters dustugu için bundan sonra da ttnet ten bir farkının kalmayacagını dusunuyorum ! ttnet ile aralarında olan en buyuk farkı resmen yok ettiler.

neyse burası turkiye diyip geciyorum! sonucta bu ulkede yaşanan her guzel şeyin cezası var:)
  • 0

#2 EmpuLa

EmpuLa

First Sergeant

• Members
  • 223 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2010 - 10:52 ÖS

böyle bir uygulama anca Türkiyede olur zaten avrupanın en pahalı ve yavaş internetinden birisini kullanıyoruz...süperonlinena geçmeyi düşünüyodum ama gerek kalmadı..bu arada ben hala 1mps sınırsız kullanıyorum adamlar zırt pırt arıyo hızınızı aynı fiyata arttıralım diye...yermiyim hergece sayısız divx indiriyorum içim rahat kota aşımı yok yavaşlamak yok :(
  • 0

#3 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 12:17 ÖÖ

Puff tam da ona geçecektim..

#4 pospos

pospos

Senior Sergeant

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 12:26 ÖÖ

güle güle süperonline
  • 0

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 01:23 ÖÖ

Kendilerini gönülden kutluyorum bu yarım akıllılıkla ttneti geçeceklerini müjdeliyorum:D

Hadi hepberaber acınacak halimize gülelim.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#6 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 01:49 ÖÖ

şimdi dunyanın bir çok ulkesinde boyle bir uygulama var ! ancak bizim ulkemizde yapılan gibisi yok :( ne yapıyorlar ? sınırsız adı altında adil kullanım kotası koyuyorlar ! bir çok ulkede bu boyle degil (zaten kimisinde yok okadar cok ıss saglayacı varki) adamlar sınırsız oldugunu belirtiyor adil kullanım hakkı baska bir şey! başka bir uygulama ,sınırsız başka bir uygulama !

ttnet çıkarıyor! sınırsız 8mb e kadar internet ! girip sitesine bakarsan o ufacık yazıları okursan ne oldugunu anlıyorsun :( super online napıyor? daha beterini yapıyor abone olanlara 2 yıllık tahutname imzalatıyor ,imzalattı ve bu uygulama bakın altını çizmek istiyorum "bu uygulama eski uyelerinide kapsıyor" bundan daha buyuk bir döneklik olabilirmi? gerci tahutnameyi iptal hakkıda vermişler sanırım ama sen sınırsız yuksek hızda diye çıkar sonra adil kullanım koşulu koy! yermi millet ? malesef yiyoruzişte en alasından en byugunden yiyiyoruz!

allah aşkına biri soylesin ya siz olsanız super online a ne için gecersiniz? yuksek hızda,sınırsız download yapmak için degilmi ? çunku sundukları imkan bu oldugu için bunu seciyorduk ! yani anlamş degilim hala super online ı kimse en dusuk 10mb hızda sörf yapmak için kullanmaz garip olur zaten ama bu firma nın zaten az kullanıcısı sınırlı sayıda belirli yerlerde kullanıcısı varken neden boyle bir riskide aldıgını anlamış degilim .

en basit ornegini vericem 32 dairelik blok ta 25 daireye varan bir tahutname iptali olucak ki koca siteyi siz dusunun :)

@empula

inan su an turkiyedki en sorunsuz internet ttnetin sagladıgı 1mb lik internet zaten download bagımlısı degilsen 10mb lik fiber internet ile indirdigin herşeyi 1mb lik ttnet interneti ile sadece biraz sabır ile indirirsin. 10 mb ile bir oyun 1 saat surer ,1mb ile 3 gun surer !ne olucak 3 gunde oynamayı verelim hadi 3 gunu gec 1 hafta sabret sonucta sınırsız:)
  • 0

#7 psychosis

psychosis

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 09:40 ÖÖ

Ne adil kullanım hakkı abi ya?Parasına göre değilmi?Parasını fazla alırken adalet sağlanmıyormu?Ben 20mb hız parası veriyorum adam 10mb parası,aramızdaki fark adil değilmi fiyat olarak?Ben hayali kotalarını aştığımda hızımı keseceklerse kesilen gün kadar paramıda 256 mb kullananlarınki ile aradaki fark kadar iade etsinler o zaman!Adanadayız her yerde afişleri var Gürül Gürül internet diye!Gürül gürül rezaletmiş o zaman...Paranla rezil olmakmış o zaman..Verdiğin fiyat Farkı kadar Rezil olmakmış o zaman..Zaten aradım gelin bağlayın dedim,sadece reklammış,'size adsl bağlayalım,sistem kurulunca Gecersiniz fibere' dediler!
Bu Arada uydunet (kablo) internet e geçmek isteyenlere de söyliyeyim üye alımı durdurulmuş belirsiz bir tarihe kadar...En azından Adana ili için geçerli..yoğun talepten dolayı halihazırdaki müşterileri rezil etmek istemiyorlarmış,iyi güzel o da elimizde patladı,ttnetten kurtulamıyacaz,kaçacak yer kalmamış...
Bu konuyu açan arkadaşa çok teşekkür ederim beni bu geçmek istediğim rezil sistemden kurtardığı için,iyiki geçememişim..

• 0

#8 Live4Death

Live4Death

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2010 - 10:42 ÖS

Superonline almayı düşünüyordum ki hayal kırıklığına uğradım ben şahsen. Ön başvuruyu da yapmıştım halbuki. Neyse artık ttnetimiz ile devam ederiz bizde...
  • 0

#9 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 18 Mart 2010 - 12:43 ÖS

Türkiyenin sisteleri yetersiz.. Herkez sömürüncede hız dayanmıyor kaldırmıyor sistemlerimiz.. ( Demiyorlarda herkes adil olsun diyorlar )
  • 0

#10 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 18 Mart 2010 - 04:14 ÖS

Pff uydu nette süperonline da beni yarı yolda bıraktı kaldık gene ttnetle bir arada...
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#11 wizincanus

wizincanus

First Sergeant

• Members
  • 295 İleti

Yazma tarihi: 19 Mart 2010 - 09:15 ÖÖ

bizler zaten bu ülkede kullanamadıgımız internetin parasını ödüyoruz :D
  • 0

#12 seleron

seleron

First Sergeant

• Members
  • 236 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 12:53 ÖS

10 Mbps hız için aylık 50 GB,
20 Mbps hız için aylık 100 GB,
50 Mbps hız için aylık 250 GB,
100 Mbps hız için aylık 500 GB

bir de yukarıdaki olaylar var sadece upload miktarı değil download miktarıda sınırlandırılmış durumda ozaman paketin adını LİMİTSİZ-SINIRSIZ koymanın ne anlamı var?Basbaya sınırlı işte benim 50gb kotam vardemek oluyor bu ama ben 49 lirayı tamamen sınırsız olsun diye veriyorum paketlerin adları değiştirilmeli yok düpe düz dolandırıcılık bu...
  • 0

#13 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 05:09 ÖS

10 Mbps hız için aylık 50 GB,
20 Mbps hız için aylık 100 GB,
50 Mbps hız için aylık 250 GB,
100 Mbps hız için aylık 500 GB

bir de yukarıdaki olaylar var sadece upload miktarı değil download miktarıda sınırlandırılmış durumda ozaman paketin adını LİMİTSİZ-SINIRSIZ koymanın ne anlamı var?Basbaya sınırlı işte benim 50gb kotam vardemek oluyor bu ama ben 49 lirayı tamamen sınırsız olsun diye veriyorum paketlerin adları değiştirilmeli yok düpe düz dolandırıcılık bu...

Lütfen bunun neresi dolandırıcılık. Bu "adil kullanım". Hani ttnet sizi kullanıyorya artık adil olunacak ve Züperonlineda sizi kullanacak:confused: Ne yani "adil kullanım" lafını sen ne anladın ki??
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#14 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2010 - 02:30 ÖS

adil kullanım lafını "adi kullanım " olarak algıyorum ben :)
  • 0

#15 over

over

Senior Sergeant

• Members
  • 167 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2010 - 03:28 ÖS

Zaten fiberoptik internet hizmetini her yere sağlamadıkları gibi birde bu adil kullanım koşullarını koydukları için baya müşteri kaybedeceklerini sanıyorum ayrıca dediğiniz gibi bende geçmeyi düşünüyordum fakat ttnetten bi farkı kalmadı artık
  • 0

#16 neroin

neroin

Sergeant

• Members
  • 111 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 12:36 ÖS

Aslında diğer ülkelerdede benzer uygulamalar var ama adamlar 5$ gibi bi fiyat ödedikleri için çok da sorun olmuyo heralde, misal kanada da yaşayan bi arkadaşımın dediğine göre onlardada 100 gb lık bi sınır varmış.
  • 0

#17 resit

resit

Centurion

• Members
  • 987 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2010 - 05:35 ÖS

Turkiye'de ne dogru duzgun yapildiki buda yapilsin. Sasirmamak lazim.
  • 0

#18 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 13 Nisan 2010 - 05:57 ÖS

sınır önemli degil hız önemli bence ,

wowonline diye birşey çıkarsalar ya sadece WoW'a özel 5 ytl fazla ödeyip wow'da avrupa standartları ile oynasak :)

şaka bi yana bilgilendirdigin için sağol
  • 0

#19 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2010 - 03:49 ÖS

50 gb kota bence çok iyi arkadaşlar. ttnete kaldık demeyin. ttnetten aldıgınız 8 mbps 15 GB Kota yerine süperonnlineden 10 mbps 50 gb kota almakmı daha iyi? saçmalamayın yani. evet sınırlama yoktu. tamam geldi. ama hala süperonline bence 2 mbps hız ve 35 gb daha fazla kota kârı var.

Unutmadan bulgaristanda 8mbps 20 tl civarlarındaydı :)
Buda demek oluyorki dünyanın ileri gelen ülkelerinden olduğumuzu sanıyoruz ama Bulgaristandan geriyiz :)

• 0

#20 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2010 - 06:14 ÖS

Buda demek oluyorki dünyanın ileri gelen ülkelerinden olduğumuzu sanıyoruz ama Bulgaristandan geriyiz ( Teknoloji yazsaydın keşke yanına )

ben 2 sinide istemiyorum yeni bir şey çıkmalı bence :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı