İçeriğe git

Resim
- - - - -

superonline dan adil kullanım:birde burdan yak!

• Please log in to reply
Bu konuya 46 yanıt gönderildi

#21 resit

resit

Centurion

• Members
  • 987 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 02:22 ÖS

50 gb kota bence çok iyi arkadaşlar. ttnete kaldık demeyin. ttnetten aldıgınız 8 mbps 15 GB Kota yerine süperonnlineden 10 mbps 50 gb kota almakmı daha iyi? saçmalamayın yani. evet sınırlama yoktu. tamam geldi. ama hala süperonline bence 2 mbps hız ve 35 gb daha fazla kota kârı var.

Unutmadan bulgaristanda 8mbps 20 tl civarlarındaydı :D
Buda demek oluyorki dünyanın ileri gelen ülkelerinden olduğumuzu sanıyoruz ama Bulgaristandan geriyiz :)

surekli 1080p filmler indiriyorum ki baglantim 2mb sinirsiz. Ayda 100gb indiriyorumdur belki eger 10mb olup 50gb kota olursa 24saatte kotayi asarim neresi iyi allah askina dolandiriciligin baska bir boyutu....
  • 0

#22 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 04:06 ÖS

yaklaşık 4 ay önce tt net 8mbs geçtim 2 ay sonra farkettimki kota dayanmıyor ee tabi 2 komşumda aynı hattan bağlanıyor aradım tt neti kota yetmiyor tekrar 1mb please tabi efendim dediler modemi açın kapatın bende açtım kapadım teşekkürler dedim telefonu kapattım 2 aydır 8mb sınırsız(adil kullanım olmadan) kullanıyorum :D hız falan düşmüyor. Bilinçli bir tüketici olarak aradım tt neti dedilerki beyfendi sizin hızınız 1mb :) tamam siz bilirsiniz dedim kapattım fakat 700mb lık bir film 10 -15 dakika gibi bir sürede iniyorsa hız ölçümlerinde hızım 4-5mb gibi bir değerde çıkıyorsa sanırım 1mb değil :)

şu anda tt netten accaip memnunum :) sanırım kıyak geçtiler aynı şeyleri yaşayan bir kaç arkadaşım daha var :)
  • 0

#23 resit

resit

Centurion

• Members
  • 987 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 07:01 ÖS

Bizim riskimizi caliyorsunuz :(
  • 0

#24 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 01 Haziran 2010 - 04:59 ÖS

Biraz konuyu hortlatmak gibi olacak belki ama bu konuyu uzun uzun araştırdım. Hatta bugün içime sonunda sindiği için superonline fibernet bağlattım. Şu an henüz aktif olmadığı için iptal ettirmediğim ttnet ile bağlanıyorum.

Genel olarak Telekominikasyon Kurumu rekabet yasası gereği Superonline a bu adil kullanım hakkı nı şart koştu. Yani Superonline bunu kabul etmek durumdaydı. Fakat şimdi şöyle bir durum söz konusu. Superonline kendi altyapı sistemini kullandığından ve bu altyapı sisteminin desteklediği min hız 10 mbit olduğundan isteselerde sizin hızınızı 512 kbps'ye düşüremiyorlar. Yani 50gb download miktarını rahatlıkla geçebiliyorsunuz. Ben bunu bu ay denedikten sonra sonucuda buraya yine yazarım. 50 gb dediğin nedir ki 2-3 günlük işi var :)

Ayrıca yine superonline ın sağladığı digiturk ve telefon olayıda oldukça iyi gibi göründü bana. Getirdikleri modem ise "kablosuz 32 bilgisayar + kablolu 4 bilgisayar + 1 usb + 2 telefon destekliyor". Bu usb girişi ile de yıl sonunda aktif olacak tv hizmetinden(digiturk ile birlikte toplam 6500 kanal) yararlanacağız büyük ihtimalle. Bu tv hizmetininde şu an aktif olduğunu fakat yine rekabet yasasından dolayı şu an kullanıma açılamadığını öğrendim.
  • 0

Resmi ekleyen

#25 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 01 Haziran 2010 - 05:07 ÖS

Dene bi bakalım. Merak ettim bende.
  • 0

#26 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 01 Haziran 2010 - 05:37 ÖS

Evet sonuçlarını yazarsan buraya çok memnun oluruz , 6 aydır yeni sözleşme için uğraşıyor ttnet bende ısrarla yaptırmıyorum 2 sene mecburi bel bağlamak istemiyorum ttnete .
Superonline geçerim diyordum ki böyle bir durum çıktı ortaya , adam gibi internetimiz olmayacak mı :)
  • 0

#27 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 01 Haziran 2010 - 06:36 ÖS

AA bu arada süperonine ın bi kampanyası daha var.

Ttnet ile sözleşme imzalayanlar için, eğer iptal ettirirseniz ve ödeyeceğiniz iptal tazminatını size indirim olarak veriyorlar. Yani diyelim ki 75 lira tazminat verdiniz. Size gelecek olan faturalardan bu 75 lirayı düşüyorlar.
Kablolu modem alanlar için 75 kablosuz için 150 lira sınır koymuşlar ama...
Tabi bu kampanyadan yararlanmak içinde superonline a 24 ay üyelik tahaddütünde bulunmanız gerekiyor. Aksi halde o indirimlerle birlikte bi tazminat ta onlara ödüyorsunuz.
  • 0

Resmi ekleyen

#28 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 01 Haziran 2010 - 07:29 ÖS

Hmm sağol beni de aydınlattın ^^ Siteye hat çekilmişti bizim uzun zaman önce, ben de geçeyim bari O.o

#29 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 08 Haziran 2010 - 09:47 ÖÖ

Şu an için oldukça memnunum. Wow'da yüksek ms ler görmüyorum. Hatta iki gün önce utorrent ile download yaparken youtube dan video izledim. Üste birde wowda 100 ms gördüm. Şu an için yaşadığım tek sorun -ki onuda dün raidde yaşadım- modem herhangi bir güncelleme olduğunda bunu kendi kendine yapıyor. Yani kendini güncelliyor. Hemde size soru sormadan. Bu işlem sırasındada yaklaşık 5 dakikalık bir süreyle internetiniz gidiyor. Yani önemli bir işin ortasında gitmesi hiç hoş olmaz.
Bunun dışında yukarıda da yazdığım gibi modem in 32 kablosuz 4 kablolu 36 bilgisayar desteklemesi de oldukça hoş olmuş. Şu an bu yazıyı yazarken 900kb ile download yapıyorum wow oynuyorum online müzik dinliyorum ve internetimde hiçbir zorlama yok. Ay sonuna kadar 50 gb download ı geçmem halinde ne ile karşılaşacağımıda ilerleyen günlerde görcez :D
  • 0

Resmi ekleyen

#30 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 08 Haziran 2010 - 02:21 ÖS

yaklaşık 4 ay önce tt net 8mbs geçtim 2 ay sonra farkettimki kota dayanmıyor ee tabi 2 komşumda aynı hattan bağlanıyor aradım tt neti kota yetmiyor tekrar 1mb please tabi efendim dediler modemi açın kapatın bende açtım kapadım teşekkürler dedim telefonu kapattım 2 aydır 8mb sınırsız(adil kullanım olmadan) kullanıyorum :) hız falan düşmüyor. Bilinçli bir tüketici olarak aradım tt neti dedilerki beyfendi sizin hızınız 1mb :( tamam siz bilirsiniz dedim kapattım fakat 700mb lık bir film 10 -15 dakika gibi bir sürede iniyorsa hız ölçümlerinde hızım 4-5mb gibi bir değerde çıkıyorsa sanırım 1mb değil :D

şu anda tt netten accaip memnunum :D sanırım kıyak geçtiler aynı şeyleri yaşayan bir kaç arkadaşım daha var :(

ek hizmet faturası geldiğinde görürsün nasıl bir kıyak olduğunu :)
  • 0

#31 Endream

Endream

Senior Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 10 Haziran 2010 - 02:14 ÖS

telekom alt yapısında açıklar var yani hızın 1 mbit gozuktugu halde 8mbit kullanıyorsunuz ama bunu ancak işi bilenler yapabilir. Veya alt yapı kontrolu olan tanıdıklarınız varsa telekomda size kıyak olarak yapabılırler ama hepsi risklidir. Ama bu durum anlasıldıgında guzel bir fatura gelebilir sana söyliyim. Ha anlaşılır mı dersen bence cok zor anlasılması:P Nerden bılıyorsun dersen cagrı merkezınde temsılcılık yaptım telekomda alt yapılar klavyemın ucundaydı. Neler neler var bi anlatsam roman olur. BEnce bir süre daha kullan hevesini al indir ihtiyaçlarını sonra tekrar telefon aç takım lideriyle yada uzman bır elemanla goruşmek iste. Bazen telefona cıkan temsılcıler gercekten cok acemi oluyor. İşlem yapmayı daha yeni öğreniyorlar.
  • 0

#32 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 10 Haziran 2010 - 10:29 ÖS

Bizim işimiz olmaz. Türkiye'nin internetindende uzunca bir süre cacık olmaz. Nedeni de şu; biz WoW oynuyoruz müthiş,kesintisiz bağlantı istiyoruz. Etrafımda gördüğüm insanların %80'i facebook,okey,iddaa gibi sitelerde takılıyor. Adamın umrundamı latency ms? Büyük şirketlerde kendi bağlantılarına para dökerek bir şekilde çözüm buluyorlar. Eskiden 1mb sınırsız bağlanıyordum aynı ms'i görüyordum şimdi 8mb kandırmacasıyla bağlanıyorum yine aynı ms. Bağlantı gidiyor tt net'i arıyorum,standart modem resetleme tedavisini uygulatıyor,bağlantı doğal olarak gelmiyor. Tamam arıza şikayetinizi aldım 24 saat içinde size geri dönülecek diyor. Ben aylarca girmek için hazırlık yaptığım raid combatın ortasında net gidip yarın sabah geldikten sonra küfür etmekten başka ne yapabilirim? Ayrıca o internete giremediğim saatlerin parasını bana geri iade edecekler mi? Aslında suç bizde o parayı yasal yolla talep etsem alırım. Ama biz Türküz balık hafızalıyız,klasik lafımız "kim uğraşacak"? Kimse uğraşmadığı sürece ancak buralarda dil döküp bir nebze olsun içimizi rahatlatırız. Saygılar. =)
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#33 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 10 Haziran 2010 - 11:02 ÖS

Çok haklısın livatya , onyxia 25mande arka arkaya 12 kere dc yedim çıldırmamak elde değil bu bağlantı ile icc nasıl yapıcam bilemiyorum .
  • 0

#34 Endream

Endream

Senior Sergeant

• Members
  • 88 İleti

Yazma tarihi: 11 Haziran 2010 - 09:48 ÖÖ

Bizim işimiz olmaz. Türkiye'nin internetindende uzunca bir süre cacık olmaz. Nedeni de şu; biz WoW oynuyoruz müthiş,kesintisiz bağlantı istiyoruz. Etrafımda gördüğüm insanların %80'i facebook,okey,iddaa gibi sitelerde takılıyor. Adamın umrundamı latency ms? Büyük şirketlerde kendi bağlantılarına para dökerek bir şekilde çözüm buluyorlar. Eskiden 1mb sınırsız bağlanıyordum aynı ms'i görüyordum şimdi 8mb kandırmacasıyla bağlanıyorum yine aynı ms. Bağlantı gidiyor tt net'i arıyorum,standart modem resetleme tedavisini uygulatıyor,bağlantı doğal olarak gelmiyor. Tamam arıza şikayetinizi aldım 24 saat içinde size geri dönülecek diyor. Ben aylarca girmek için hazırlık yaptığım raid combatın ortasında net gidip yarın sabah geldikten sonra küfür etmekten başka ne yapabilirim? Ayrıca o internete giremediğim saatlerin parasını bana geri iade edecekler mi? Aslında suç bizde o parayı yasal yolla talep etsem alırım. Ama biz Türküz balık hafızalıyız,klasik lafımız "kim uğraşacak"? Kimse uğraşmadığı sürece ancak buralarda dil döküp bir nebze olsun içimizi rahatlatırız. Saygılar. =)

8mbit e kadar bağlantı hızına geçtikten sonra kopma sürekli oluyor ve gelmiyorsa alt yapınız desteklemiyordur verdikleri hızı. Çağrı merkezindeki çalışanlar alt yapınız ne kadar desteklediğini görebiliyorlar. Bir örnek vericem adam arıyor 8mbit e kadar net istiyorm tarifemi değiştirin diyor peki diyorsun bakıyorsun adamın alt yapısı 1.5mbit destekliyor. Ama bunu çağrı merkezi calısanlarının söylemesi yasak. Personel sizi 8mbit e kadar a tarife değişikliğini yapıyor ama adam dakka başı kopma yaşıyor ağrıza kaydı bırakıp duruyor. Tecrübesiz çağrı merkezi çalışanları sadece arıza kaydı açar ama işi bilen personel alt yapıdan hızınızı 1kademe indirir deneme yaptırır olmuyorsa 1 kademe daha indirir. Size tavsiyem sık sık sorun yaşıyorsanız hızınızı 1kademe düşürmesini isteyin deneme yapın. 8mbit kullanmazsanız belki 4mbit kullanırsınız ama daha sağlıklı olur.
  • 0

#35 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 09:20 ÖÖ

Valla dostlar ben ttnet 2 mb kullanıyorum sınırsız.Apartmandada böldüm 4 kişiye daha 14 lira ödüyorum kendi adıma düşeni.Ara ara dc v.s.oluyor ama olacak o kadar da 30 sn.içinde geri geliyorsun,düşünsenize bu güne kadar kaç tane dungeonda yabancılar dc yedi hiç görmedinizmi onlardada oluyor.Tamam bu verdiğimiz paraya daha kaliteli hizmet almamız gerekiyor ama ben 14 ödüyorum 14 e görede gayet dadmin oluyorum,film indiriyorum fazla degil ayda 3-4,wow oynuyorum,net kullanıyorum hepsi 14 bence süper :D
  • 0

#36 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 11:47 ÖÖ

Exile, superonline ile ilgili gelişmeleri yazacaktın.. Bekliyoruz :)
  • 0

#37 Echell

Echell

Zygor Keeper

• Moderators
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 01:09 ÖS

TTnet adil kullanım uygulamasını az önce okudum buradaki uygulama 8mbps bağlantıya kadar geçerli, 8 mbps ve üstü bağlantıları kapsamıyor. Bende 8 mbps kullanıyorum hiç böyle birşey başıma gelmedi.

TTNET | Destek - Bilgi Bankası - Bunları Biliyor Musunuz? | Adil Kullanım Uygulaması
  • 0

#38 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 02:22 ÖS

TTnet için söylediğin şey doğru olabilir çünkü zaten 8'in üzerinde bağlantı hızı sağlamıyor.
  • 0

#39 Echell

Echell

Zygor Keeper

• Moderators
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 02:35 ÖS

Olur mu TTnetin VDSL2 bağlantıları var 16 mbps ve 32 mbps :)
  • 0

#40 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 04:03 ÖS

Exile, superonline ile ilgili gelişmeleri yazacaktın.. Bekliyoruz :)

Artıları:
Bağlantı süper. WoW'da utorrent açıkken 100-150 ms işe raid yapabiliyorum.
Speedtest sonuçları çok çok iyi.
Adil kullanım hakkı tamamen lafta. İlk ay 500gb+ download yapmama rağmen hızım hiç düşmedi.

Eksileri:
Modemi kapatmazsanız kendisi 12 saatte bir ip resetlemek için interneti kesiyor.
Bazı bölgelerde(burda var) anlık internet kesintisi oluyor.
Eğer evinizde superonline a bağlı telefon dışında başka telefon yoksa internet kesintilerini cep telefonundan arayarak bildirmek zorunda kalıyorsunuz.

Sonuç olarak öneriyor muyum? Kesinlikle :)
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı