İçeriğe git

Resim
- - - - -

superonline dan adil kullanım:birde burdan yak!

• Please log in to reply
Bu konuya 46 yanıt gönderildi

#41 guardian99

guardian99

First Sergeant

• Members
  • 432 İleti

Yazma tarihi: 23 Temmuz 2010 - 04:18 ÖS

Teşekkürler :) Hafta sonu araştıralım bakalım. Eğer dediğin gibiyse boş yere ttnet derdi çekmeyelim.. Biraz da superonline'la kavga edelim..
  • 0

#42 Kittie

Kittie

Senior Sergeant

• Members
  • 125 İleti

Yazma tarihi: 26 Temmuz 2010 - 01:10 ÖS

Kendi adıma konuşayım.Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.2 aydır "1 aylık deneme paketi"m kapatılmadı yani hala bedava kullanıyorum :).Ve adil kullanım falan yalan gibi geldi bana.İlk ay 130gb , bu ayda şimdiden 100gb indirdim.Uploadlarda 2side 70er gbtan limiti haliyle aşmış oluyorum.Fakat hiçbir sıkıntı yaşamadım.Arada bir kendi sistemleri kaynaklı bölge bazlı problemler oluyor ama çözmeleri 2 saati geçmiyor.
  • 0

#43 Kayba

Kayba

Centurion

• Members
  • 755 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 12:23 ÖS

adil kullanım 50gb 10 gb bilmem ama ben bağlatalı 1 hafta oldu ( antalya )
wow konusunda ttnet'den hiç bi farkını göremedim hatta daha kötü bile diyebilirim
Bunun nedeni burdaki alt yapının yeni olması, oturmamış olması olabilr mi?
Ayrıca biz ne zaman bu TTNET'den ne zaman kurtulucaz? yurt dışı çıkışları için yine bu adamların hatlarını kullanıyorlarmış :S
  • 0

#44 Kayba

Kayba

Centurion

• Members
  • 755 İleti

Yazma tarihi: 09 Aralık 2010 - 11:25 ÖS

10mb fiber
wow = 1500ms
cs: 50ms + loss

yemişim adilinide kotasınıda...
  • 0

#45 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 06:47 ÖÖ

Yanılmıyorsam genel olarak fiber inyernet satan yerler rekabet yüzünden biraz yalan söyleyerek müşteri çekiyor.Telekomun fiber kullanıma izin vermesi için 3ay(tam emin değilim) geçmesi gerekiyor. O süreye kadar normal internet kullanırsınız ve berbat oluyor bağlantı. Fiber kullanım açılana kadar katlanacaksınız.
  • 0

Bıraktım yokum

#46 Kayba

Kayba

Centurion

• Members
  • 755 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 01:02 ÖS

Yani biz torrent ile 800kb yada 1mb download yapıyoruz ama oyunlar için gerekli olan genişbant internet olayı mı yok tam anlıyamadım biraz açıklarmısın?
  • 0

#47 xXTengriXx

xXTengriXx

Sergeant

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 01:41 ÖS

Ben bir ttnet kullanıcısıyım. Gerçekten bu alt yapı ile bu hizmeti bu kadar kişiye verebildiklerine şaşmak gerek(çoğu zaman veremiyorlar ya neyse).

Bu güne kadar 8mb kadar 4gb limitli kullanıyordum. Ancak maksimium 2,5mb hız görebiliyırdum. Ancak Bayram sonrası herşey değişti. Bizim bölgemize ( Zeytinburnu/Denizatı Sitesi) yanı sitenin bağlı oldugu telekom kutusuna kadar fiber geldi. BU arada bende IPTV müracaat etmiştim. Şuan bağlandı ve gayet güzel bir şekilde en azından Digitürk ve Smarttan daha kaliteli olmakkoşuluyla TV izleyebliryorum. Konu ile ne alaka demeyin; çünkü TV yi net üzerinden izliyorum buna HD kanallar ve tekrar izle- sec izle -kirala izle servisleri de dahil. Yani, ayni bağlantı üzerinden hem internet hemde TV hizmeti aliyorum. hızım sabit 16Mb/816kb.
IPTV hizmeti yeni oldugu için bazen takılmalar olsada çok çabuk ilgileniyorlar yani 10-15 dakkada sorun cözülüyor.
Gelelim hiz paylaşımına , aldığım 16mb hızın 8 mb TV kalan 8Mb de internet hizmetikullanıyor. Ben net8 paketi kullanıyorum yanı limitsiz 8mb kadar. Bu hizmeti almaya başladığımdan beri TV seyrederken WOW aynuyorum, arka planda 200-400KB hız arasında utorrent filim indiryor ve aynı zamanda TTnetMüzikten oline şarkı dinliyorum. Hiç bir sorun yok.Gayet memnunum. Hatta Fiyat makul olursa sözleşmem biter bitmez digiturku bırakacağım. Sistem yeni oldugu için geliştirmeleri gereken 1-2 konu var.
Latency sorunu kesinlikle TTnetten kaynaklanmıyor bunun Bilzzard ile ve aynı severe giren oyuncu sayısı ile alakası var. Boş bir servere giderseniz latency ve ms sorunu yaşamazsınız. Çünkü Wow da latency varken aynı zamanda bir başka online oyunda böyle bir sorun yok. Hız düşmeleri tabii ki var. Hız sorunu ya santrala uzak olmanızdan yada bölgesel kutu dedikleri router lara uzak olmanızdan kaynaklanıyor. BU superonline da olsa böyle. Santrale veya bölgesel kutulara en fazla 2km uzakta olursanız bu sorunları yaşamaz ve sabit hız alırsınız. Umarım ISS ler bu kutuların sayısını çoğaltırlar. Zaten superonline da her bölgeye fiber hizmeti vermiyor. Duruma bakıp ona göre yatırım yapıyor ki bu durumda TTnet hizmet alt yapısı daha iyi. ( Yani kötüye göre :?)

İşte böyle, arkdasların dediği gibi fakir umud ekmek umarın kaliteli hizmeti bir gün buluruz.
Konu ile ilgi bir sorunuz olursa elimden geldiğince bilgi vermeye çalışırım.
İyi hafta sonları
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı