İçeriğe git

Resim
- - - - -

Noblegarden Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 37 yanıt gönderildi

#1 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2010 - 01:08 ÖS

Bu bölümde festivallerle ilgili achievementları acıklıyacagım ve ufak taktikler vericem:)

Noblegarden

Görevler:
Spring Gatherers - Quest - World of Warcraft görev için herhangi bir sehirde olan festival temcileriyle konusup görevi Alliance için Azure Watch, Dolanaar, Goldshire, ve Kharanos Horde içinse Bloodhoof Village, Brill, Falconwing Square, ve Razor Hill'e gidip görevi yapabilirsiniz.

A Tisket, a Tasket, a Noblegarden Basket - Quest - World of Warcraft görev için yukarda yazdıgım köylere gidip ordaki merchant ile konusup alabilirsiniz görev 10 tane çikolata toplayıp merchanta verince size tavsan olunca daha hızlı hareket etmeniz için size bir sepet vericek inanın çok işinize yarıyacak:)

Nasıl yumurta bulurum:

Alliance: Azure Watch, Dolanaar, Goldshire, ve Kharanos
Horde: Bloodhoof Village, Brill, Falconwing Square, ve Razor Hill

Öncelikle yumurtalar sadece bu mekanlarda ortaya cıkıyor ve ilk yumurtayı aldıgınız anda tavşan olacagınız için yukardaki sepet görevini yapıp sepeti almanız sizin hayrınıza olucaktır.Yumurtaların yeniden çıkıs süreleri kısa oldugu için rahat bir şekilde yapabilirsiniz ama tavsiye Horde için Falconwing Alliance içinse Azure Watch olucaktır Çünkü oralara gelen kişi sayısı az oldugu için yumurta sıkıntısı çekmezsiniz

Peki bu yumurtalar ne işime yarıyacak:
Yumurtalar achievementı tamamlamak için gerekli malzemeleri almanıza yarıyacak bu achievementın bütün olayı yumurta farmı:)Gerekli malzemeler listesi aynen şöyle:
Noblegarden Egg 5 yumurta
Blossoming Branch 10 yumurta
Spring Flowers 50 yumurta
Spring Robes 50 yumurta
White Tuxedo Shirt 25 yumurta
Black Tuxedo Pants 25 yumurta
Elegant Dress 50 yumurta
Spring Circlet 50 yumurta
Spring Rabbit's Foot 100 yumurta
Tome of Polymorph: Rabbit 100 yumurta:(sadece mageler alabilir)

toplamda 475 tane çikoltaya ihiyacınız olucak tabi şanslı iseniz bu rakam 200e kadar düşebilir çünkü bazı itemler yumurtalardanda çıkabiliyor

Achievementlar

Blushing Bride:Üzerinizde Elegant Dress - Item - World of Warcraft White Tuxedo Shirt - Item - World of Warcraft Black Tuxedo Pants - Item - World of Warcraft bu 3 giysi varken herhangi bir oyuncuyu /kiss komutu ile öpmeniz lazım.Giysiler rastgele bir şekile yumurtalardan çıkma şansıda var yoksa yumurta ilede alabilirsiniz.

Chocolate Lover:Topladıgınız 25 tane yumurtayı yemeniz gerekmekte.

Chocoholic:Toplagınız 100 tane çikoltayı yemeniz gerekmekte.

Desert Rose:Spring Robes - Item - World of Warcraft öncelikle vendordan bu itemi alarak Badlands, Desolace, Silithus, Tanaris ve Thousand Needlesa giredek bu itemi kullanmanız gerekmekte.

Hard Boiled:en espirili achilerden biri:) öncelikle 2 yolu var ilk yolu bir arkadasınızıda alıp ungoroda Golakka Hot Springs adlı yere gidip Blossoming Branch - Item - World of Warcraft birbirinize bu itemi kullanın tavsan olunca dedigim gölün içine girip yumurtlayın:) ve sonra yumartaları lootlayınca achimenti almıs olucaksınız 2. yol ise bir arkadasınız yoksa yapıcak uzun bir ugrastan sonra yapabilirsiniz
1. kendinizi tavsana çevirin
2.dalarana hs atıp cos portalını kullanıp taranise geçin
3.ordan ungoroya kadar koşup göle girip yumurtlayın

I Found One!:sadece yumurta lootlamanız yeterli

Noble Garden:Noblegarden Egg - Item - World of Warcraft vendordan alıcagınız 5 tane itemi Horde için silvermoon Alliance için stromwindde rastgele 5 yere saklamanız lazım

Shake Your Bunny-Maker:gelelim dananın kuyrygunun koptugu yere bu achiment için Spring Flowers - Item - World of Warcraft bu itemide alarak bütün racelerin lvl 18 üstü female charlarına kullanmanız gerekiyor dwarf female bulan banada haber versin:)

Spring Fling: bu achi için Spring Rabbit's Foot - Item - World of Warcraft bu tavsanı ya yumurtalardan lootlamıs yada yumurta karsılıgında almıs olmanız gerekiyor daha sonra Horde Bloodhoof Village, Brill, Falconwing Square, ve Razor Hill
Alliance ise Azure Watch, Dolanaar, Goldshire, ve Kharanos kullanınca achi tamamlanmıs olucaktır

Sunday's Finest:bu achi içinse yumurtalardan White Tuxedo Shirt - Item - World of Warcraft ve Black Tuxedo Pants - Item - World of Warcraft droplamanız gerekiyor ama title almak için bunu yapmanız gerekmiyor.

Diger festival acıklamalarıda daha sonra eklencektir
  • 0

#2 zak83

zak83

Legionare

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2010 - 01:45 ÖS

ben yapmaya başladım çok zevkli. iki başarı kazandım şimdiden. ilk yumurtanı bulduğunda bir başarı veriyor onu aldım. birde un goro'da ki olayı hallettim. mulgore'dan un goroya koştum aspect açıp :D 23 dk sürdü eheheh
  • 0

#3 zak83

zak83

Legionare

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2010 - 07:37 ÖS

"Noble Garden" bunu anlayamadım. silvermoon'a gidip ney saklıycaz ?? vendorda 5 çikolataya satılan bir yumurta var onumu ?

birde üzerime pantolon, gömlek ve cübbeyi giyip öpüyorum milleti ama başarı gelmedi. onlar harici hiç bir şey bırakmadım (yüzükler dahil) acaba bugmu var ?
  • 0

#4 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 04 Nisan 2010 - 08:35 ÖS

"Noble Garden" bunu anlayamadım. silvermoon'a gidip ney saklıycaz ?? vendorda 5 çikolataya satılan bir yumurta var onumu ?

birde üzerime pantolon, gömlek ve cübbeyi giyip öpüyorum milleti ama başarı gelmedi. onlar harici hiç bir şey bırakmadım (yüzükler dahil) acaba bugmu var ?

karşındakinin de aynı şekilde giyinmiş olması gerekmekte diye hatırlıyorum. yanılıyor olabilirim.
  • 0

#5 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2010 - 12:42 ÖÖ

@zak83: Karşıdakinin Elegant Dress giymiş olması lazım, bu arada tailoring ile yapılan set ile olmuyor.

Teşekkürler wasabi. Ben de achileri bugün bitirdim, ben de birkaç ipucu vereyim.

*Hard Boiled achisini yapmak için tek başınıza gitmeye çalışırsanız dikkatli olun. Fall damage bile kostümü bozuyor :D Kendinizi dönüştüremiyorsunuz diye hatırlıyorum, zor yani.

*Milletin kafasına tavşan kulağı takma achisi event bitse de yapılabiliyor. Ben event bittikten aylar sonra tamamlamıştım geçen yıl o achiyi ^^

*Kamera ayarlarından uzaklığı görme(view distance) ayarını en düşüğe getirin. Böylece çeşitli objeler belirli bir uzaklıktan görünmeyecek; ancak yumurtalar bu özellikten etkilenmiyor. Böylece kutuların ve benzer şeylerin arkasına ve içine saklanmış yumurtaları çok daha rahat seçebiliyorsunuz. İşinize yarayacağını düşünüyorum.

*İlk önce 100 tane çikolata yeme achisini yapmanızı tavsiye ederim. Çikolatayla alabildikleriniz yumurtalardan da çıkabiliyor, boşuna harcamayın baştan :D

*Mage değilseniz achileri yapmamış bir mage tanıdığınız varsa onunla birlikte yapın, zamandan kazanırsınız.

#6 zak83

zak83

Legionare

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2010 - 01:25 ÖÖ

"noble garden" bu başarı için bir düzeltme yapayım. 5 ayrı item saklamaya gerek yok. vendor'da 5 çikolata karşılığı alınan bir yumurta var. ondan bir tane alıp silvermoon içinde saklamak yetiyor :D

benim bir tek "Shake Your Bunny-Maker" kaldı. ahah tüm gün yumurtas topladım artık yeter :D bunu da yarın hallederim
  • 0

#7 kayrakaan

kayrakaan

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2010 - 06:18 ÖS

ben pantolon ve gömleği üstümdeki kıyafetler dururken giydim ve cüppeyi giymiş birini öptüm oldu bir dene istersen.
  • 0

#8 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 06 Nisan 2010 - 02:31 ÖS

bir kaç yumurta toplamıştım 5. yumurtada fln tavşan pet çıktı (uçtum sevinçten). sonra da toplamaya devam ettikçe, spring robe ile spring flowers da yumurtadan çıktı. tuxedoları da ah dan aldım. 110 çikolataya kapadım işi :)
  • 0

Calithrawiel 90 Kitana 90 Déep 85 Guillotine 85 Gémma 90 Yakut 90 Zizu 85 Lalaíth 85 Galenas 86 Jonbloody 81
Tránquillizer 82 Gwilwileth 90 Ivy 85 Pati 82 Bisküvi 66 @Nagrand, WoW

#9 lombak

lombak

Scout

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2010 - 12:01 ÖÖ

tavsiye istiyorum Spring Fling nasil yaparim denk geldi ve razol hill yaptim 3 kaldi geriye saatlerce biri gelir umudu ile beklemek disinda varmi yapicak bisi ?
  • 0

#10 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 07 Nisan 2010 - 08:26 ÖÖ

Senin bir şey yapmana gerek yok tavşanlar yapıyor. İlk başlangıç noktasından sonra gittiğin ikinci bölgelere gitmen lazım. Ya da yumurtaları bulduğun yerler diye deözetlenebilir. Tavşanı sal çayıra, koşsun, arkadaşlarıyla kaynaşsın. Kendiliğinden olacaktır.

Yalnız o değil de, biz davşan olduğumuzda bu bizim pet olan davşan durup durup arkadan zıp diye sarılıyor, sonna bizden yumurta çıkıyor filan. Kötü bişi yok değil mi?
  • 0

#11 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 07 Nisan 2010 - 08:35 ÖÖ

ben de huylandım, direk siliodum tavşan buff ını :D :)
  • 0

Calithrawiel 90 Kitana 90 Déep 85 Guillotine 85 Gémma 90 Yakut 90 Zizu 85 Lalaíth 85 Galenas 86 Jonbloody 81

#12 lombak

lombak

Scout

• Members
  • 96 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 03:18 ÖS

çok eski kalmış sanırım bunlar

Konu tazewowcu tarafından 27 Nisan 2011 - 08:34 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#13 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 04:15 ÖS

Uydurmayalım arkadaşlar.Yok öyle bir şey. Doğrusunu söylemişiz işte. İnsanların kafalarını bulandırmayın.
  • 0

#14 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 07:41 ÖS

lvl alt sınırı kaç acaba bu "the noble" title ının?
  • 0

#15 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 08:10 ÖS

Ungoro da başına bişilerin gelmeyeceği bir seviye olmalı.
  • 0

#16 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 08 Nisan 2010 - 09:00 ÖS

o kolay, başında bi 80 le.
  • 0

#17 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2010 - 11:09 ÖÖ

hard boiled'i biraz açıklarmısınız kafa basmadı
herhangi bir göle girip yumurtlasak olur mu?

• 0

#18 emre19o7

emre19o7

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 15 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2010 - 01:10 ÖS

tek yapmak istersen tavşan olup ungorodaki göle gideceksin. düşersen,dmg alırsan buff bozulur yapamazsın. herneyse gidince golun kenarında,sığ bir yerde oturup beklemen lazım.yumurtlayınca achi tamamlanmış oluyor.

unutma ki giderken monut kullanamazsın. dalarana hs açıp, ordan cos a portalla gidip koşman gerekiyor ungoroya kadar.

2kişi giderseniz göle mountla gidip arkaşına bunu ( Blossoming Branch - Item - World of Warcraft ) senin ustunde kullanmasını soyle.
  • 0

#19 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2010 - 02:51 ÖS

teşekkürler şimdi bastı kafa:D

• 0

#20 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 09 Nisan 2010 - 04:59 ÖS

Bir de illa o gölün dibinde yumurtlaman lazım.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı