İçeriğe git

Resim
- - - - -

Uyarı: Dolandırıcılık

• Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

#1 trexies

trexies

Sergeant

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 11:01 ÖÖ

Son günlerde hesapları güvene dayalı takas sistemine dayalı olarak alıp, (aka sen şifreni söyle ben şifremi söyleyeyim) yanlış bilgileri vererek hesapları geri alan, diğer taraf callback işlemi yapmadan onun hesabını başka kişilere geçiren dolandırıcı bir takım sitede dikkatimi çekiyor. Herkese dikkatli olmalarını öneririm.

Maalesef kendilerine bir hesap verdim, kendim de bir hesap aldım. Şimdi bu hesap callback edilme tehlikesi içinde. Blizzard'a göre yasal olmayan bir işlem yapsak da, şu anda internette olsak da Türk yargı sisteminde yapılanın adı dolandırıcılıktır. Eğer size yapılan haksızlığı belgeleyebiliyorsanız, (msn logları, forum içi yazışmalar vb. belgelerle) savcılığa gidip bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Yapılan satışlar internette olduğu için yaptıklarına hukuki sonuç bağlanmayacağını düşünen çocuklar burada insanları rahat rahat dolandırıyor, herkes de izliyor.

Savcılık gerekli gördüğü halde servis sağlayıcıdan IP adreslerinizi ve Ip adresiniz vasıtasıyla Telekom'dan adresinizi öğrenecektir. Servis sağlayıcı Ip adreslerini Wow-turk yönetiminden talep eder. Eğer Wow-turk vermezse kendi cezai sorumluluğu olacağından dolayı adresleri kendisi verir. İşbu yüzden adresinizin ve kimliğinizin tespit edilmesi mümkündür.

Türk Ceza Kanunu der ki:

Madde 157- (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.
Nitelikli dolandırıcılık
Madde 158- (1) Dolandırıcılık suçunun;
e) Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına olarak,
İşlenmesi halinde, iki yıldan yedi yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasına hükmolunur. (Ek cümle: 29/6/2005 – 5377/19 md.) Ancak, (e), (f) ve (j) bentlerinde sayılan hâllerde hapis cezasının alt sınırı üç yıldan, adlî para cezasının miktarı suçtan elde edilen menfaatin iki katından az olamaz.

Zincirleme suç
Madde 43- (1) Bir suç işleme kararının icrası kapsamında, değişik zamanlarda bir kişiye karşı aynı suçun birden fazla işlenmesi durumunda, bir cezaya hükmedilir. Ancak bu ceza, dörtte birinden dörtte üçüne kadar artırılır. Bir suçun temel şekli ile daha ağır veya daha az cezayı gerektiren nitelikli şekilleri, aynı suç sayılır. (Ek cümle: 29/6/2005 – 5377/6 md.) Mağduru belli bir kişi olmayan suçlarda da bu fıkra hükmü uygulanır.

Şu anlama geliyor, kanun bu suça karşı 5 yıla kadar hapis cezası, günlüğü 40-50 lira arası değişmek üzere 5000 güne kadar adli para cezası öngörmüştür. 100-150 lira için kendinizi yakmaya değmez arkadaşlar, oturun efendi efendi oyununuzu oynayın.

İyi günler dilerim.
  • 0

#2 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 11:40 ÖÖ

Sonuna kadar katılıyorum.. Çok güzel söylemişsin..
  • 0

#3 konduu

konduu

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 12:18 ÖS

aynen katılıyorum.dolandırılan kişler bu işlerle cok uğraşmıyor savcılık vs gibi. takas-satış yaparken mutlaka konuşmaları kaydedin.Benim anladığım sanırım yapılacak işlem zor değil elinizde belegelerle savcılığa gidip şuç duyurusunda bulanacaksınız.

Madde 157- (1) Hileli davranışlarla bir kimseyi aldatıp, onun veya başkasının zararına olarak, kendisine veya başkasına bir yarar sağlayan kişiye bir yıldan beş yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezası verilir.
ve zincirleme şuç zaten açıkça belirtmiş.
*bence bu konunun en tedaylı şekilde sabitlenmesi ve dolandırılan kişinin neler yapması gerektiğini anlatan bi konu açılmalıdır.

teşekkürler trexies
  • 0

#4 Denizz

Denizz

Senior Sergeant

• Members
  • 166 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 09:17 ÖS

eğer senin başına geldiyse kim olduğunu sölersen biz de dikkat ederiz o kişilere karşı
  • 0

#5 Minnesota

Minnesota

First Sergeant

• Members
  • 311 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2010 - 10:54 ÖS

Gayet güzel ve acıklayıcı olmus.
Takas bölümü ağırlıklı acc satıs bölümünde 3-4 kişi var böyle böyle bir durumla karsılasırsanız wow-turk den bu kişinin ip adresini alıp yasal işlemlerinizi yapabilirsiniz.
Kolay gelsin
  • 0

#6 trexies

trexies

Sergeant

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2010 - 12:24 ÖÖ

Sanmıyorum wow-turk'ün size böyle bir bilgi vereceğini. Verirse kendisi sıkıntıya girer. Savcılıktan istenirse oraya vereceklerdir ama.
  • 0

#7 insomnioo

insomnioo

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 11 Nisan 2010 - 05:58 ÖS

destro ısımlı kullanıcının ip adresını wersınler en az 5 kısıye aynı seyı yapan bı elaman
  • 0

#8 pegasusbuff

pegasusbuff

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 12:24 ÖS

herkesin görmesi için konuyu sabitleseler iyi olur
  • 0

#9 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 01:20 ÖS

kendi kanatimce wowtürk yönetimi kişilere hiçbir şekilde ip adresi bilgisi vermez eger zaten olay savcılıga intikal etmişse savcılık yönetimden gerekli bilgileri elbette alır ama onun dısında kimse gelipde bizde su kişi bana sunu yaptı ip adresini verin felan diye gelmesin yoksa biz suçlu duruma düşeriz
  • 0

#10 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 13 Nisan 2010 - 08:32 ÖS

Konuyu sabitliyorum.
  • 0

#11 insomnioo

insomnioo

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 15 Nisan 2010 - 01:38 ÖS

elımde msn konusmaları kayıtlı aynı kısıden destro yanı sıkayetcı arkadaslarla beraber konusu bırlıkte suc duyurusunda blunursak daha etklı olur kanımca
  • 0

#12 Hadisene

Hadisene

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 35 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 05:55 ÖS

ecel262 adlı kişiye buraya ekleyınde başkalarına zararı dokunmasın
  • 0

#13 ecel262

ecel262

Knight

• Members
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 06:07 ÖS

Bence sen kendini ekle dolandırıcı olan sensin ***! Sana accountu ilk sattığımda 50 tane özel mesaj attım kredi kartının otomatik ödemesini iptal etmen için aksi taktirde accountu alıp kendim iptal edeceğimi ve sana geri vermeyeceğimi accountu sattığım konunun altındada belirttim.Charın gidincemi aklına düştü ? Hemen iptal edeyim demek özür dilemek ? Tillahında gelse charı sana geri vermiyorum alabiliyorum diosan gelde al. Dolandırıcı olanda sahtekar olanda sensin. Bu forumda herkes benim dolandırılamayacağımı bilir.Seni dolandıracak olsam ilk başta parayı yolladın sana neden account'u vereyim öküzmüyüm ben 2 hafta uğraşayım geri almak için ? Çok bilinçli bir playersın madem accountu benden aldın.Sana bilgileride verdim haydi bakalım alabiliyorsan geri al sana verdiğim bilgilerle geri. Hepsi %100 doğrudur.Senin istediklerini verdim sadece. Senin yüzünden kredi kartlarımı iptal ettim bütün ödemelerim o kartlara bağlıydı işlerim aksadı bankalarda süründüm.680 TL zararımı karşıla accountu vereyim madem adalet istiyorsun.Hemde Accountun Adını " Justice " yapıp verecem sana yolla senin yüzünden uğradığım zarar kadar miktarı bana ikimiz içinde adalet olsun.Iskenderin dediği gibi senin charın benim charım olsun. Senden insan gibi rica ettim ama sen insanlıktan anlamadın.Halada hayvanlık yapıyorsun hadi bakalım senmi hayvan benmi hayvan http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif 300 Lira aldım senden 5 lira banka kesti 295. 295 Bu işten senin zararın 680 benim zararım. 680-295=385 Yolla kardaş 385 liramı al accountunu madem çok beğendin. Hade bakam.

Attığım özel mesajlara cevap vermediğin için, charı geri alıyorum dostum haberin olsun ben kendi işimi kendim halledip sana geri charı teslim ederim.Edermiyim yaptığın bu hareketin üstüne bilmem gerçi, keyfim bilir.

Dostum bana ulaşırsan sevinirim sana satmış oldugum account otomatik ödemede kalmış onu iptal etmen gerekli.Aksi taktirde accountu geri alıp bu işlemi kendim yapmak zorunda kalacağım.Özel msj attım sana 2 haftadır cwp alamadım bi ilgilenirsen sevinirim.

İlgilenirsen sevinirim ? İlgilendin mi Hayııırrr.Ben kendi kendimi sevindiririm şimdi sen kendi derdine yan bakalım.

Buda sana Attığım P.M.'lerden 1 tanesi;

Dostum ben sana verdiğim account'ta otomatik ödeme işlemini iptal etmeyi unutmuşum.Abimin kredi kartı.Onu iptal edermisin aksi taktirde accountu geri alıp kendim yapmak zorunda kalırım.Rica ediyorum önemli bir konu lütfen bana geri dön bu konuda ki kimsenin başı ağrımasın.Teşekkürler.

Döndün mü ? Hayıııır. Benim başımı ağrıttın şimdide senin başın ağrısın bir ömür. Git beni istediğin yere şikayet et hadi.-sene.
  • 0

#14 Blîtz

Blîtz

Scout

• Members
  • 358 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 08:30 ÖS

:S şaka gibi
  • 0

#15 ecel262

ecel262

Knight

• Members
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 08:45 ÖS

Şaka gibi olan birşey yok arkadaşım ben şaka yapmam.Benim dolandırıcı olduğumu adımın buraya eklenmesi gerektiğini söylemiş kuyruk acısıyla birşeyler yapmaya çalışmış aklınca beni rezil edecek işte benim kanıtlarım burda kendide kanıtlasın benim dolandırıcı, yalancı, hırsız vs. birşey olduğumu ondan sonra ben razıyım ne gerekiyorsa yapmaya. SAYGILAR.
  • 0

#16 HellYeah

HellYeah

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 09:28 ÖS

Hayır, 680 lira neden zarar ettin onu anlayamadım?
  • 0

#17 ecel262

ecel262

Knight

• Members
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 09:38 ÖS

Vallahi dostum senin anlaman anlayamaman aslında beni çok enterese etmiyor ama madem zahmet edip yazmışsın bende sana cevap vereyim.Arkadaş neden benim dolandırıcı olduğumu hiç bir kanıt olmadan söyleyip çekip gidebiliyorsa bende onun yüzünden zararım olduğunu söyleyip çekip gidebilirim ama madem merak etmişsin aydınlatayım seni. Güvenlik için iptal ettiğim kredi kartıyla ödeyeceğim mailorder şeklinde ödemelerim vardı ve yapamadım.Müşterilerime karşı dolandırıcı durumuna düştüm ki işte buda benim zoruma gitti.Başım çok ağrıdı.Babamla ortak çalışıyoruz ve onunlada papaz oldum kartlarımı iptal ettiğim için.Şimdi diyeceksin ki Eyy fakir adam 680 liran yokmuydu yatıracak ? " Vallahi yoktur hakim bey." Başkada açıklama yapmıyorum kimin herne şikayeti varsa gidip istediği yere şikayet edebilir. Tekrar Saygılar.
  • 0

#18 Hae Mosu

Hae Mosu

Champion

• Members
  • 1.331 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 09:40 ÖS

ecel neden acc satarken kartını iptal etmedin...?
  • 0

#19 HellYeah

HellYeah

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 09:44 ÖS

Vallahi dostum senin anlaman anlayamaman aslında beni çok enterese etmiyor ama madem zahmet edip yazmışsın bende sana cevap vereyim.Arkadaş neden benim dolandırıcı olduğumu hiç bir kanıt olmadan söyleyip çekip gidebiliyorsa bende onun yüzünden zararım olduğunu söyleyip çekip gidebilirim ama madem merak etmişsin aydınlatayım seni. Güvenlik için iptal ettiğim kredi kartından mailorder ödemem vardı ve yapamadım.Babamla ortak çalışıyoruz ve onunlada papaz oldum kartlarımı iptal ettiğim için.Şimdi diyeceksin ki Eyy fakir adam 680 liran yokmuydu yatıracak ? " Vallahi yoktur hakim bey." Başkada açıklama yapmıyorum kimin herne şikayeti varsa gidip istediği yere şikayet edebilir.

Arkadaşım, bu senin şahsi meselen, babanla olan sorunların ve zararın.

Ayrıca, haklı olduğun yerde haksız duruma düşmüşsün. Çünkü hesabını geri almadan bilişim suçları savcılığına başvurup da gerekli işlemleri yaptırsaydın sağlıklı olabilirdi. Ancak sen burada bir suç işleyerek para karşılığı sattığın bir accountu adamdan gasp ettin. Dolayısıyla parayı da.
  • 0

#20 ecel262

ecel262

Knight

• Members
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 07 Haziran 2010 - 09:50 ÖS

Arkadaşım, bu senin şahsi meselen, babanla olan sorunların ve zararın.

Ayrıca, haklı olduğun yerde haksız duruma düşmüşsün. Çünkü hesabını geri almadan bilişim suçları savcılığına başvurup da gerekli işlemleri yaptırsaydın sağlıklı olabilirdi. Ancak sen burada bir suç işleyerek para karşılığı sattığın bir accountu adamdan gasp ettin. Dolayısıyla parayı da.

Türklerde birşey vardır.Rica edilir bilmem bilirmisin ? Iptal etmeyi unuttum ve ondan defalarca kez rica ettim.Ama bir cevap verme zahmetinde bile bulunmadı.Bende kendimi accountu defalarca geri alacağımı eğer iptal etmezse diye uyardım.Bilişim suçları savcılığına başvurayım ? Adam benim kartımı çalmadı ki ne diyeceğim ? Çok muhterem polis abi arkadaşın birine char sattım.. Hmm.. Char ne oğlum ? Char-acter abi oyunda kullandığımız adam. Eee oğlum onda üyelik alıyorsun bazı + lar sağlıyor sana. Ee oğum bende o üyeliği aldığım kredi kartını otomatik ödemede unutmuşum'da.Bana bir yardımcı olurmusun ?
Polis Amca= Oğlum... Hadi git işine gücüne bak. (!)

Senin başına gelirse dostum sen öyle yaparsın gidersin dava açarsın hatta.DGM ye başvurursun herkesin kendi bileceği iş.Ben uyarımı yaptım ve tınlamamasının sonucundada geri aldım hassas bir konu oldugunu defalarca belirttim.Yollasın üçyüzseksenBEŞ liramı bende geri vereyim accountu.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı