İçeriğe git

Resim
- - - - -

Alliance'ın Asil Duruşu

• Please log in to reply
Bu konuya 106 yanıt gönderildi

#1 Apsua

Apsua

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 08:46 ÖÖ

Merhabalar arkadaşlar. Sizlere benim defalarca tanık olduğum olaylardan yola çıkarak sahip olduğum düşüncemi paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere horde'un imajı daima birbirlerine ölümüne destek çıkan, çıkarsız ve saf dostluktan oluşan, asiliğin asaletine sahip bir tablodur. Diğer yandan Alliance ( hordeların çoğunlukta olması ve onların baskın olarak yazdığı yorumlarla bilinen ) imajı ise yapay bir ittifaktır. Oyuncuları birbirlerine destek çıkmayan, çıkarcı, horde gibi saf ve babacan dostluk yerine bencil bir oyun sergileyenlerin yuvası olarak bilinir.

Ben bunu bizzat görebilmek için iki tarafta da elimden geldiğince oynadım ve sosyal ortamlarında bulundum. Başıma gelenlerden bazıları ; Alliance topraklarında ( iron forge yakınlarda ) bir dwarftum ve benden kat kat üstün levela sahip olan bir orc hiç düşünmeden beni yere serdi, ve camp yaptı. her öldürüşünden sonra kahkahaları cabası. Üstüne yan tarafta kodosuyla geçen bir Tauren de bunu gördü ve güldü, orc da aynı şekilde karşılık verip extradan onu selamladı ( salute ) .
Human iken Human topraklarını ( ilk level yerlerini ) sayısızca nerdeyse ne kadar horde ırkı varsa hepsi basmış ve level 4-5 demeden hep kılıçtan geçirmiştir buna çok kez tanık oldum.
Ben Orc iken karşıma çıkan ( horde topraklarında ) yüksek levellı bir dwarfa saldırdım, defalarca vurmama rağmen tek bir kez bile saldırmadı, üstüne benden uzaklaştı ve gitti.
'' Role Play Server '' larda Alliancelar kadar kurala uyan başka oyuncular görmedim. Hatta çoğu zaman oyuncular davranışlarıyla beni PVPde olmadığımı hatırlatırcasına gerçekçi oynuyorlardı. Koşmuyorlar bile yürüyorlar. ancak bu role playde bir tane serverda ne yazıkki bir tane bile horde tarafından kurala uyanı görmedim.

istisnaları genellemek doğru bir davranış değildir. Ancak özellikle role playerdaki davranışlarına da bakacak olursak Alliance'ın son derece asil olduğunu söylemek mümkündür.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Teşekkürler :D
  • 0

#2 TheChucky

TheChucky

Üye

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 08:59 ÖÖ

Forever Allies Diyorum Kanka :D
  • 0

#3 FeeLmyDaggeR

FeeLmyDaggeR

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 11:14 ÖÖ

Ally'lar hep çoluk çocuk deniyor evet buna katılıyorum ancak çoluk çocuk olmayan kesimi gerçekten çok bilinçi pvp serverlarda da pve serverlarda da
  • 0

#4 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 12:01 ÖS

hangi rp serverında denedin bunu merak ettim ? sırf arkadaşlarım var diye horde oynuyorum içim içime sığmıo ally acıcam artık :D
  • 0

#5 zak83

zak83

Legionare

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 12:54 ÖS

yerine göre değişir. eskiden pvp realm de oynuyordum. 40 da 50 de 60 da çok defa kesildim ally tarafından. benimde başımda kamp kurup kahkaha atan çok human gnome oldu. bu işin horde-ally davası yok. oynayan adamın karakteriyle alakası var :D

şuan pve realmde oynuyorum pvp açık gezen bir sürü 30luk 50lik adam var yarım vuruşta alabileceğim. hiç birine karışmıyorum. şehir basanlar dışında neredeyse kimseyle işim olmaz. dediğim gibi oyuncunun o anki ruh hali önemli. horde-ally olayı değil yani olay :)
  • 0

#6 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 12:56 ÖS

Şimdi Warcraft evreni kaosun ve savaşın hüküm sürdüğü bir dünya her ırk boğazına kadar masum kanına bulanmış durumda.Oyunu gerçekçi oynıyacaksan lvl4-5 adam nekadar güçsüz olsada senin düşmanın.Yanılıyormuyum yoksa.Düşük levellerdeyken beni kesen her allye sövüsümü deftere yazsaydm kitap olurdu.Bana göre yaptıkları davranış doğru her nekadar hoş olmasada.
  • 0

#7 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 01:18 ÖS

Katılmıyorum aynı serverda hem horde hem alliance 80 karakterim var SW'nin ortasında 3 horde farm yapıyor gören HS çekip kaçıyor hemde sadece bir kişiyle örneklemiyorum bunu, defalarca tanık olduğum bir durum.
  • 0

#8 erkanalkan

erkanalkan

Scout

• Members
  • 486 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 01:46 ÖS

şimdi alliance oynayan asil ama horde oynayan şerefsiz mi oldu?

hayatınızda başınıza gelen ilginç olayları hatırlayıp genelleme yapmayın arkadaşlar
  • 0

#9 snkbrkn

snkbrkn

Knight

• Members
  • 377 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 01:33 ÖS

Ally'lar hep çoluk çocuk deniyor evet buna katılıyorum ancak çoluk çocuk olmayan kesimi gerçekten çok bilinçi pvp serverlarda da pve serverlarda da

katılıyorum evet ally tarafında çok çocuk var ama yetişkin olan kısmı gerçekten çok iyi ve bilinçli oyuncular... Hele RP serverında yetişkin bir paladine denk gelirsen o zaman görürsün playerı..
  • 0

#10 Optimus

Optimus

First Sergeant

• Members
  • 286 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 01:58 ÖS

Konuyu açan arkadaş için söylüyorum birkaç örnek vermişsin de bugün adamın biri çıkıp ben peygamberim dese kanıt falan istemeden kafadan inanacak mısın acaba?

Örneklediğin şeyler bir kere herkese göre değişebilir.Örneğin ben 80 lvl'da 3-5 lvl adamı kesene helal olsun world pvp'yi yaşatmaya çalışıyo derim başkası ezik kendini tatmin ediyor der.Bunları daha da uzatırım.

Örneklediğin olaylarda ne bir resim ne başka bir kanıt var üstelik bütün realmlerde deneyip istatistiklere bağlı bir sonuç da ortaya koyamıyorsun.Böyle birşeyin idda edilebilmesi için önce bütün realmlerde bakılması sonra da buraya kanıtlar ile konulması lazım.

Ben de atıyorum o zaman 12 farklı realmde denedim bütün hordelar noobdu!!!Hadi kaçınız inanacak buna?

Böyle ally velet,horde imba ayaklarını geçin derim artık.Wow classicden beri her iki factionda da oynuyorum bana her iki taraftan oyuncuların yaptığı iyilikleri de kötülükleri de yazsam sayfalar tutar.Ama yinede hiç birşey ispatlamaz.

Bir de şunu da çok gördüm genelde ally tarafı bg kazanınca sayıları fazlaydı oluyor ama horde tarafı kazanınca imbalıklarından oluyor nedense...

Son birşey eklemek istiyorum,Worgen geldiği zaman o ally velet dolu diyen horde'ların hangi tarafta oynadığını hep beraber görücez.Bakalım kaç tanesi çok sevdikleri horde tarafında kalıcak:rolleyes:
  • 0

#11 Thagnarr

Thagnarr

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 02:45 ÖS

For the Alliance!
  • 0

#12 predator09

predator09

Centurion

• Members
  • 906 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 06:06 ÖS

Apsuwara yı linç edelim
  • 0

#13 swat95

swat95

Scout

• Members
  • 533 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 06:26 ÖS

@predator09

/cast Judgement of justice
/cast exorcism
/cast Hammer Of Wrath
/cast Divine Storm

:P:)
  • 0

#14 Apsua

Apsua

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 06:37 ÖS

Optimuscum yazıyı tam olarak okumadığın çok belli :P bir iki şeye dayanarak yorum yazmak doğru değildir dedim ben kendi yazımda zaten. kanıt yok diyorsun ki bu çok saçma ben bu konuda bu olayların realityesini kanıtlamak için değil ( cümlenin girişinde içeriği açıklıyorum zaten ) , gördüklerimden yola çıkarak kazandığım düşünceler diyorum. herneyse,

İki tarafta da benzeri vakalar oluyor doğru. ancak dediğim gibi oyuncuların karakteri role playde meydana çıkıyor. Değil rol yapmayı, koşmak yerine yürüyen tek bir horde görmedim ben şimdiye kadar rpde. ama alliance bölgesinde acele bir işi olmayan nerdeyse herkes yürüyor, koltuklarda oturup birbirleriyle sanki gerçekten o karaktermiş gibi sohbet ediyor. hatta bir keresinde bi humana ismiyle hitap etmiştim o da bana adımı nerden biliyorsun ki ? demişti. tutupta tepende adın yazıyo ya diyemezsin o laftan sonra :)
allianceda çoluk çocuk var demişsiniz ancak hem pvp hem de rpde ennn çok çoluk çocuk olarak nitelendirilecek kitleyi ( veya beyin seviyesi o düzeyde olanları ) ben malesef ki horde'da çok gördüm. küfür, argo, bglarda oyunu makaraya alıp mahfedenler vs.vs.vs.
'' bence '' horde vari görünüşü gerçekten sevenler, sırf ergenlik döneminden ötürü bu tiplere ilgi duyup da horde'u seçen çocukların yanında ne yazıkki azınlık durumuna düşmekte.
  • 0

#15 snkbrkn

snkbrkn

Knight

• Members
  • 377 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 06:45 ÖS

For the Alliance!

Adın Burak mı ?

Neyse For The Alliance For The Lordaeron !!

• 0

#16 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 07:01 ÖS

Kusura bakma ama gerçekten saçma.
Bu insanlar evet oyunu kurallarıyla oynuyor olabilirler evet doğru ama bu insanların karakteriyle ilgilidir Horde muş Ally mış farketmez.
Kaç tane serverda oynadın da Horde u Ally ı nasıl, asil mi değil mi biliyorsun ?
Benim serverımda Allylar az sayıda olduklarından daha agresifler, nerde horde görseler girişiyorlar.
Ben tutup da Horde lar çok asil allylar tü kaka diye başlık açmıyorum. Benim serverımdaki allylara bakarak genel bir kanıya varmıyorum. Tümevarım yapıyorsun, bu şuna benziyor : Kaplanlar etçildir, Aslanlar etçildir o zaman bütün hayvanlar etçildir. Bütün hayvanlar etçil midir ? Değildir.
  • 0

#17 FeeLmyDaggeR

FeeLmyDaggeR

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 07:24 ÖS

şimdi alliance oynayan asil ama horde oynayan şerefsiz mi oldu?

hayatınızda başınıza gelen ilginç olayları hatırlayıp genelleme yapmayın arkadaşlar

tabi ki hayır

Bu arada işi beni kesti kesmedi muhabbetine getirenler olmuş.Shaman'a katılıyorum ben bu konuda.Ayrıca PvE ve Normal serverları bilmem PvP serverında oynayan biri olarak world pvp yapılmaması level ne olursa olsun kesinlikle çok saçma.Kamp kurma falan abartı ama ben de gördüğümü keserim çünkü pvp serverın amacıda budur.
  • 0

#18 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 07:47 ÖS

Bir orcun öyle davranmamasıdır zaten garip olan.
Ben orda olsam, seni kuzu yapar, karşında /dance yapardım /rude çekerdim falan
Ama orc dediğin dağıtır ya, gördüğü düşmanı anında yere indirir. Gurur duydum :P
  • 0

#19 Apsua

Apsua

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 07:49 ÖS

Bir orcun öyle davranmamasıdır zaten garip olan.
Ben orda olsam, seni kuzu yapar, karşında /dance yapardım /rude çekerdim falan
Ama orc dediğin dağıtır ya, gördüğü düşmanı anında yere indirir. Gurur duydum :P

:) :) :) :) Öyle deme ama Thrall gibi görgülü, yol yordam bilen bir liderleri var orcların :D
  • 0

#20 Thagnarr

Thagnarr

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 12 Nisan 2010 - 09:37 ÖS

:?:

Adın Burak mı ?

Neyse For The Alliance For The Lordaeron !!

Evet Burak:cool:
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı