İçeriğe git

Resim
- - - - -

Alliance'ın Asil Duruşu

• Please log in to reply
Bu konuya 106 yanıt gönderildi

#21 asil456

asil456

First Sergeant

• Members
  • 270 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 09:07 ÖÖ

Kasılırken banada bi çok 80 lvl ally merhamet etti. Ama etmeyenlerde oldu:) Üstelik dövdükten sonra noob diyip gidenleri. La 80 sin ben 60ım loo. Lvlinden utan diyorum yine noob diyo. Bi noob demeyi öğrenmiş.
Kıscası merhamet yada 1 lvli acımadan öldürmek falan kişiyegöre değişiyo ırka göre değil :)
  • 0

#22 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 10:50 ÖÖ

Dün gece Tanariste kuzenimi boostalamaya giderken generalda yardım isteyenleri gördüm, ne olduğunu sorduğumda bir human paladinin başlarında kamp yaptığını söylediler. Herif sabahtan beri o kadar gank yapmış ki millet main charlarını getirmiş harıl harıl arkadaşı arıyor. Asalet?

Ayrıca hem ally hem horde 80 karakterim var, ally karakterlerimle bir gün Alterac Valley'e girdim. Vanndara giden yolda, sol tarafı çukur, harpylerin olduğu yerde bir druidle kapıştık ama öyle böyle bi kapışma değil abartısız 10dk kapıştık. Bunun yardımına gelenler oldu, adam diğerlerini dalmamaları konusunda uyardı ve diğerleri izlerken kapışmamız 1v1 şeklinde devam etti. Ne o beni kesebildi ne ben onu öyle bitti bg.

Herkesin başından buna benzer şeyler geçmiştir ama kimse tutupta 1-2 örnekle bişeyleri genelleyemez.
  • 0

#23 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 12:35 ÖS

insanların davranışlarına bakarak genelleme yapılamaz görüşü doğrudur. ancak yeni oyuna başlayan insanların taraf seçimi kişiliklerinden bir parça yansıtır mutlaka.. saldırgan,acımasız , sert ,farklı,v.s görünmeye çalışanların çoğu horde seçecektir.. estetik kaygıları olan, daha uysal olan tiplerinde tercihleri ally ırkları olacaktır.. illaki bunlar içerisinde istisnalar olacaktır . ancak ben taraf seçimlerinin çoğunun bu şekilde olduğunu düşünüyorum.. ilk başlarda arkadaşlarının bulunduğu tarafta karakter açma zorunluluğu olsada özellikle son zamanlarda(faction değiştirme ) gerçek seçimler yerini buluyor. sonuç olarak horde oyuncuları daha saldırgan ve acımasız ally oyuncuları nispeten daha az saldırgan ve ağırbaşlı oluyorlar.... şimdi bi anket düzenleseniz neden seçtiniz diye çoğu kimse gerçek nedenleri yazmayacaktır.. horde oynayanların seçim yaparken önemsediklerini sadece kendileri bilmektedir ve bunların asalet, uysallık,efendilik,ağırbaşlılık olduğundan şüpheliyim :)
  • 0

#24 LordSemir

LordSemir

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 40 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 01:42 ÖS

Adın Burak mı ?

Neyse For The Alliance For The Lordaeron !!

İmzanda for the horde yazıyor ? :)
  • 0

#25 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 02:21 ÖS

oyun ya bu, aylık 12.99€ verip oynadığımız bir oyun, ben veriyorum, sen veriyorsun, oynayan adamlar veriyor bu parayı. sonra kullanıcı adını (şimdilerde mail adresin) ve şifreni giriyorsun. sonra eğer yeni bir karakter yaratacaksan sana oynayacağın realmin dilinden, realmin türüne kadar soru soruyor. bakıp inceleyip seçiyorsun. pvp ile alakalı realm seçtiysen zaten sen bu saldırılma, farmlanma, son level (60-70-80) olana kadar canından bezmeyi kabul etmişsindir. böyle şeyler yaşamak istemiyorsan pve realminde oyuna başlarsın. sen pvpni açmadıkça, pvpsi açık birisine saldırmadıkça, karşı faction şehirlerine girmedikçe veya olmadık bir yerde (bu tamamen şans) battleground giriş, çıkışı yaptıysan kesilirsin veya kesilmezsin. ama 80 olana kadar canından bezmezsin.

kaldı ki, oyundaki ilk iki harita 18-23 lvl a kadar oynadığın yerler senin kendi toprakların, pvp açmadıkça kimse gelip seni kesmez. contest territory yazar sonraki haritalarda yani yarışılan, rekabet edilen, savaşılan topraklardır oralar, haritaya giriş yaparken gözünün içine sokar blizzard bunu. der ki bak böyle bir yere giriyorsun, bundan sonra kıçını kollamak sana kalmış.

eh zaten pvp realmde karakter açmaya karar verdiysen bunu göze almışsındır. adamın teki gelip orada seni üç gün yemeden içmeden farmlasa, diyecek sözün yoktur. bu adamın başından aynı şeylerin geçmediğini nereden bilebilirsin ki ? veya bu adamın o karakteri o seviyeye o eşya düzeyine getirme amacının bu olmadığını. adamın amacı = realm amacı bu durumda soysuzluk, şerefsizlik, asillik gibi şeyler pek söz konusu olmaz kanımca.

hiç mi bir şey yapamıyorsun, spirit healer ile konuşup orada resslenir, sonra HS ile kayıtlı olduğun hana geri gider, 10 dakika oyalanır ve başka alternatif haritaya geçersin olur biter. veya kapatırsın oyunu yarım saat sonra girersin, bir saat sonra girersin.

böyle bir genelleme yapılacak olursa aynı şekilde iki grup raid girişinde denk geldiklerinde önce emote aracılığıyla birbirlerini kışkırtmaya başlarlar, elektriklenme başlar ama 90% ihtimalle ateşi yakan; ya sap atan, ya charge çeken, ya fireball atan ya da dotlayan gnomelar oluyor. bu da gnomeları kötü yapmaz mı ?

bunun horde ile alliance ile alakası yok, bu insanlar pvp realmde karakter açıyor çünkü sağda solda birilerini ganklamayı, ganklanmayı seviyorlar, bunu göze alıyorlar, bu yüzden. dili almanca olan realme girdiysen almanca konuşmayı, konuşulmasını göze almışsındır, ispanyolca, fransızca, rusça veya ingilizce hangisine girersen o dili konuşmayı kabul etmişsindir. aynı şekilde pvp realmde karakter açıyorsan sana saldırmalarını ve/veya saldırabileceğini kabul etmişsindir.

bu tarz realmlarda x asil, y şerefsiz demek ispanyolca realmdeyim ama kimse türkçe konuşmuyor demek kadar saçmadır.

ps : faction milliyetçiliği yapmanın anlamı yok.
  • 0

#26 Misafir_Concept_*

Misafir_Concept_*
  • Guests

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 02:23 ÖS

apsuwara avatarindaki resim cok hosuma gitti onun 800x600 yada 1024x1028 olani falan vs varsa buraya atabilirmisin bi zahmet ?
  • 0

#27 balbazar

balbazar

Üye

• Members
  • 138 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 02:33 ÖS

hehehe hatirliyorumda wotlk ilk ciktii gun bende full pvp pala (alliance) vardi tum itemleri tam bole. gittim outlanda 50 tane dk 58 lwl hepsi ayni yerde quest yapiyolar 2-3 saat orda eylenmistim :) adamlar 10 ar 10 ar daliyo balon loh fln hic olmedim :) mainlerini gitirdiler onlarida kesiyodum olduyodum 5 dk sonra yine geliyodum cok zevkliydi asdasdada.
bence oyundaki bu tip davranislar factona deilde playera bakiyo ve playerin o anki ruh haline bakiyo. ben mesela cok gicik olmustum o gun bg lere ondan yaptim ertesi gun yine ayni dk larrin questlerine fln yardim ediyodum dans edip selamlasiyodum.
  • 0

#28 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 02:44 ÖS

@azagthot,

yazdıklarına tamamen katılıyorum.. ancak konu o değil. arkadaş ally nin asil olduğunu düşünüyor horde a göre.. doğru yada yanlış.. bende diyorum ki oyuna başlarken neden horde ya da ally seçersin? bazıları tamamen blinçsiz bir seçim gibi gözükse de sırf ırkların görünüşleri insanda bir his uyandırıyor ve basic stat ,skill,tarihçeleri,v.s bakmaksızın onu seçebiliyorsun.. eğer agresif bir oyuncu olmak istiyorsan büyük ölçüde horde seçeceksin çünkü sırf dış görünüşleri bunu çağırıştırıyor.. asil,saf,duygusal,barışçıl,v.s duygularla horde karakterlerin açılacağı fikri bana ters geliyor :)
  • 0

#29 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 02:49 ÖS

Konuyu açan arkadaşın söylediği herşeye katılıyorum çok doğru ve güzel bir tespit yapmış .

Chromaggus serverındayım 80 human dk kastım rahat 100e yakın gank yedim artık günde 10kere gank yemezsem şaşırıyordum , aynı serverda 80 orc shaman kastım 4 bilemedin 5 kere gank yedim .

Orc ile kasarken 80 lvl birsürü ally gördüm dokunmadan geçip gittiler hatta bazen çok yaratık saldırmasından dolayı yaşadığım zor zamanlarda yardım eden bile olmuştu ama hordelerde böyle bir asalet yok maalesef sadece öldüğünüzü görüyorsunuz . 80 lvl dk ile gezerken 50lvl 60lvl hordeler bile saldırıyorlar yani bu açlığın sebebini çözemedim .

Ama hordelerde birlik ve grup olarak hareket etme en üst seviyede ally tarafında ise bencillik en üst seviyede .
  • 0

#30 Pharoxym

Pharoxym

Legionare

• Members
  • 510 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 03:33 ÖS

Konuyu açan arkadaşın söylediği herşeye katılıyorum çok doğru ve güzel bir tespit yapmış .

Chromaggus serverındayım 80 human dk kastım rahat 100e yakın gank yedim artık günde 10kere gank yemezsem şaşırıyordum , aynı serverda 80 orc shaman kastım 4 bilemedin 5 kere gank yedim .

Orc ile kasarken 80 lvl birsürü ally gördüm dokunmadan geçip gittiler hatta bazen çok yaratık saldırmasından dolayı yaşadığım zor zamanlarda yardım eden bile olmuştu ama hordelerde böyle bir asalet yok maalesef sadece öldüğünüzü görüyorsunuz . 80 lvl dk ile gezerken 50lvl 60lvl hordeler bile saldırıyorlar yani bu açlığın sebebini çözemedim .

Ama hordelerde birlik ve grup olarak hareket etme en üst seviyede ally tarafında ise bencillik en üst seviyede .

eheaueha yanımdan geçen adama dalmayınca asaletmi oluyo? istediğime dalarım ben, level 1 yada 80 olsun farketmez. rahatsız olan warsa geçer pve serverına.
  • 0

#31 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 03:36 ÖS

diyorum ki, pvp realde oynuyorsan bu olayları göze almışsındır, alliance oynuyorum ama horde saldırıyor demek veya horde oynuyorum yanımdan günde 20 tane 80 lvl geçiyor ama saldırmıyor demek tamamen kişinin problemidir. saldırmalarını istiyorsan ve saldırmıyorlarsa sen saldırırsın, saldırmalarını istemiyorsan saldırmazsın veya saldırıyolarsa da pvp realmde oynamak yerine normal realmde, pvprp realm yerine rp realmde oynarsın sorun çözülür.

düşük lvl hordeların saldırması ise o karkterle oynayan adamın tamamen kendi egosu, özgüveni vs.dir.

benzer olayı dün yaşadım. frostmane realminde human lock açtım, dün badlands de görev yapıyorum. uldaman ın önünde purple lotus gördüm neyse gidip topladım bu arada 43 lvl falanım. o sırada kafama yediğim fierball ile yattım. 80 lvl mage ve yanında 26-27 lvl shammy ile gelmişler. mage öldürdü beni kalkıp cesedin yanına gittim adamlar hala orda, kalktım shammyi kestim sonra mage beni kesti. tekrar corpse run, gene aynı şey bu böyle 30 dakika falan sürdü. eğer orda bana saldırmasalardı, muhtemelen ben de saldırmazdım. saldırdılar, ben de adamların işlerini yapmalarına engel oldum. sonra adamlar çıkıp gittiler. aradan 1 saat geçti o haritadaki elite dragonlarla ve whelpler ile uğraşıyorum bu mage tek geldi, ben normal işime devam ettim. void i sal o tanklasın veya ufaklıkları topla void ile sonra dotla, ben ufaklık toplarsam mage aoe ile bana yardım etti, elite tanklatırsam kesmemde yardım etti, sonra /salute /cheer /thank emoteleriyle oradan ayrıldım.

ha ayrıca ben ilk anlattığım olayla cebelleşirken yanımdan 1 tane 80 lock ve 1 tane 80 lvl pally geçti kimse dönüp bu adama ne yapıyorlar diye bakmadı.

asalet buysa varsın azeroth un başına gelen musibetlerin büyük çoğunluğundan sorumlu alliance ırkları en asil ırklar olsun ama pvp realmde beni neden gankliyorlar diye hayıflanmak, birine "tüh kaka" diğerine "cici" demek saçma.

ayrıca insan düşünür, bu adamlar bana neden saldırıyor, görev yapmamı engelliyor diye.

1- world pvp yaş cinsiyet, yer, zaman, lvl tanımaz.
2- ben zaten bu realmde karakter yaratırken bu durumu göze aldım.
3- beni bezdirmek istiyor çünkü ileride onun karşısına sorun olarak çıkacağım, wg, bg, world pvp, gathering gibi durumlarda rakip olacağım.
4- ego tatmini, can sıkıntısı, yeni eğlence arayışı. (belki maini vardır gelir main ile de eğlenirim, haha ne komik yattı öyle)
5- "zamanında senin gibiler bana neler yapmışlardı şimdi bu sana yaptıklarım az bile." düşüncesi.
  • 0

#32 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 03:43 ÖS

eheaueha yanımdan geçen adama dalmayınca asaletmi oluyo? istediğime dalarım ben, level 1 yada 80 olsun farketmez. rahatsız olan warsa geçer pve serverına.

pvp serverın en önemli olayı zaten. rakibe saldırabilmek. ancak arkadaşın dediği savaşmak yada rekabet etmek değil işkence :) savaş suçu .. :) düşük lvl adamı bir bilemedin iki kere kes .. rakiple karşılaşınca mutlaka dalınması taraftarıyım bu arada ..ama işkence etmenin anlamı yok.. bence bu da bir asalettir..
  • 0

#33 Misafir_Concept_*

Misafir_Concept_*
  • Guests

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 03:43 ÖS

Al sana Asalet :)

Asalet kelimesinin iştikakına baktığımızda "asl" dan türediğini görüyoruz. Bu ise arapçada kök demektir. O halde asalet sahibi, kökü sağlam olandır.

Asil insan nereden beslendiğini bilir. Özüne olan muhtaçlığından bihaber değildir ve bilir ki keserse irtibatı geleneğiyle, yaşaması da mümkün değildir.

Asalet, dimdik ayakta durabilmektir. Zamanın fırtınalarına karşı, dayanağını unutmamak, sımsıkı sarılıp toprağa, eğilmek ama devrilmemektir. Çınarların göğe doğru açtıkları o haşmetli elleri, aslında aynı şekilde yer altında ilerleyip onu canlı tutan kökleri dolayısıyla Mevla'ya şükür için açılmış gibidir. O halde asil olan kişi de, şükretmelidir özünü kaybetmesine engel olan kökleri sebebiyle Allah'a..

Asl aynı zamanda nesebi ifade eder. Asalet soysuzluğun zıddıdır. Ne idüğü belirsizliğe engeldir. Binaenaleyh asalet, adaletin de temelindedir. Bu noktada "aslına hu, nesline hu" hikayesindeki vezir oğlu vezirdir asil olan.( Meşverette daha önce bahsi geçtiği için bu hikayeyi ayrıntısıyla anlatmaya kalkmayacağım. Kasdım ehline bir telmihten ibarettir.)

Ve asalet, kökten de öteye, ötelere dair hatıraları canlı tutabilmek ve aslı(ahireti) için yaşayabilmektir. Ney'in âh-u enîni de hep bu yüzdendir. Aslıyla irtibatını koparan bu ney için "Bişnev ez ney çün hikayed mi koned; ez cüdayi ha şikayet mi koned" demiyor mu Hz. Mevlana.. Ayrılıktır onuda hüsrana sürükleyen. Aslından ayrılmaktır..

Asalet bir birikimin işaretidir.Yüzyıllar boyu edinilen tecrübeler getirir asâleti.Biz dev gibi yıkılan bir devrin ardından avucumuzda asâlet pırıltıları ile ufka doğru yürüyoruz.Soylu İslam tarihinden beslenerek.
Buyurun biraz letafet almazmıydınız efendim?Biraz Osman Gazi'nin Kur'an-ı Kerim'e olan saygısından...Biraz Murat Hüdevendigar'ın Şeyh Hamidullah'a hizmetinden...Yavuz'un,
"şîrler pençe-i kahrımda olurken lerzan
Beni bir gözleri âhûya zebûn etti felek"
deyişinden,çöldeki yürüyüşünden biraz...Fatih'in hanlığından...Murad'ın Hazret-i Peygamber'in adı her geçtiğinde ayağa kalkışından...Sürre alaylarından...Sultan Vahdettin'in Medine sevdasından...Biraz biraz alsak letâfetle dolardı dünyamız.Asâletimizi göstermiş olurduk,örnek olurduk insanlığa.Melekler bize bakıp yine Rabbimize hamd ederlerdi:
"Sen sübhansın bize bildirdiğinden başka bilgimiz yoktur,sen Alim ve hakim'sin"

Asaletiniz daim olsun efendim..
  • 0

#34 Rocklee

Rocklee

Knight

• Members
  • 356 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 04:17 ÖS

Zamanında çok acı çektirdiler herhalde sana :)
  • 0

#35 Pharoxym

Pharoxym

Legionare

• Members
  • 510 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 04:29 ÖS

Zamanında çok acı çektirdiler herhalde sana :)

Ya niye acı olsun? Olaya neden böyle baktığınızı anlamıyorum. Pvp dir bu, ölürsün öldürürsün. Keyif almaya bakıcaksın.
  • 0

#36 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 05:24 ÖS

Kişiye bağlı....Benide low levelken allyler hep öldürürdü?Üstüne kahkaha yaparlardı stvde bana görev yaptırmadıkları oldu log out yapardım....Kendimmi?Ben kendim haketmişim şimdi ben aynılarını yapııyorum...Hiç acımadan ally allydır öldür gitsin:)
  • 0

#37 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 06:22 ÖS

horde oyuncuları gerçek dünyada tüm egosunu ve sinirini alliancelere kusar seni öldülmeri çok normal(beş parmağın beşide bir değildir) sen 80 lw ol onların 1-2 lw sana saldırsa bile sen saldırma sen 1-2 lw saldırcak adam değilsin boşver onlar 1-2 lw lere saldırsınlar sen arathi basine git ve 80 levelleri indir bırak onlar şimdi kaçsınlar! For the alliance**
  • 0

#38 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 06:40 ÖS

merakla bekliyorum "PvP realmde oynuyorum ama Allah'ın verdiği canı almak bana düşmez." cümlesini kim kuracak diye.
  • 0

#39 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 06:52 ÖS

Hahahahaha güzeldi bu :)
  • 0

#40 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 27 Nisan 2010 - 07:27 ÖS

merakla bekliyorum "PvP realmde oynuyorum ama Allah'ın verdiği canı almak bana düşmez." cümlesini kim kuracak diye.

bende böyle bi cevap bekliyodum
Hordeler böyle zaten hepsi şöyle düşünür biz pro yuz oyunda aşmış kişileriz
iyi ye önem vermeyiz bu sadece bi oyun eğlenelim
warcraft oynayan kişi kendini iyice lore kaptırmış ama hayatının herşeyi gibi düşünmeyen insandır ben oyun dan böyle zevk alıyorum gelen geçene rude çekmek hoşuma gitmiyo belki

ben ırkımı seviyorum ben tarafımı seviyorum ben böyle eğleniyorum asaletle doslukla eyleniyorum sizin gibi oyunda yok kötülükmüş yok şuymuş benim hoşuma gitmiyo belki ama normal hayatımda önemli değil çünkü bu sizin gibi benim de eylence tarzım
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı