İçeriğe git

Resim
- - - - -

Türk Telekom, Avrupa devinin peşinde

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#1 frkinhere

frkinhere

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 10:06 ÖÖ

Türk Telekomünikasyon A.Ş, 16 ülkede faaliyet gösteren Invitel International AG ve iştiraklerini satın alınmasına ilişkin münhasır görüşmelere başlayacak

Resmi ekleyen

Türk Telekom'un açıklamasına göre, Türk Telekom ve Invitel Holdings A/S; Invitel Holdings A/S'nin uluslararası toptan satış fonksiyonunu teşkil eden Invitel International AG ve iştirakleri, AT-Invitel GmbH, Invitel International Hungary Kft ve S.C. EuroWeb Romania S.A şirketlerinin (müştereken Invitel International) tüm hisselerinin satın alınmasına ilişkin münhasır görüşmelere başlanması konusunda anlaşmaya vardı.

16 ülkede faaliyet gösteren Invitel International, Orta ve Güneydoğu Avrupa'nın önde gelen bağımsız toptan data ve kapasite sağlayıcı şirketlerinden biri olarak tanınıyor.

Açıklamada, ''Herhangi bir satın alma işleminin gerçekleşmesi, düzenleyici makamların onayına tabi olacaktır'' denildi.

Alıntıdır: HABERTURK.COM EKONOMİ SERVİSİ

Türk Telekom, Avrupa devinin peşinde - HTEkonomi

Eğer TT bu alımı yaparsa yurtdışı bağlantılarımızın hızlanacağından Lag olayıda baya azalmış olur. Tabi her şekilde altyapının da güçlendirilmesi gerekiyor. Hala bakır kablo ile bağlandığımızı düşünürsek :)
  • 0

#2 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 10:10 ÖÖ

Umut dünyası =)
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#3 balbazar

balbazar

Üye

• Members
  • 138 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 11:03 ÖÖ

bence yalan. tt de nerde o para . ayrica alsalar bile yeni telleri eskileri ile deistirip butun avrupada internet rezaleti yaratirlar :)
  • 0

#4 MyCRY

MyCRY

Knight Lieutenant

• Members
  • 783 İleti
  • LocationArtvin

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 11:07 ÖÖ

Önce içindeki sorunu çözsün sonra avrupaya el atsın.
  • 0

#5 barius

barius

Knight

• Members
  • 406 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 11:21 ÖÖ

bence yalan. tt de nerde o para . ayrica alsalar bile yeni telleri eskileri ile deistirip butun avrupada internet rezaleti yaratirlar :)

telekomun cogu hıssesi araplarda, hukumette arap yardakcısı dolayısıyla thy gibi telekomda avrupada buyuk seyler basarabılır , turkluk duygularımızı oksasada bıze faydası olmaz, avrupaya iyi bize kotu hızmet gelır, zaten sirket tekel, nıye telleri fiber yapıp serverları sebekeleri ona göre yenılesınler,ya sev ya terk et politikasını takıp edıyor telekom.
  • 0

#6 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 07:47 ÖS

tt de para mı yok? şakamasınız???
  • 0

#7 balbazar

balbazar

Üye

• Members
  • 138 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 08:11 ÖS

tt nete para varda rezil oluyo parasiyla sekil 1 a turkiye :D
  • 0

#8 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 08:15 ÖS

Ya alsalar ne olacak kablo kopar yine:D
  • 0

#9 BoRriZ

BoRriZ

Senior Sergeant

• Members
  • 190 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 09:22 ÖS

satın alsa bile birşey değişeceğini sanmıyorum ben
  • 0

#10 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 09:56 ÖS

Buna istinaden bir de daha fazla para isteyip yine aynı hizmeti verir bu adamlar. Olimpiyatlarda cirit atma, disk atma gibi dalların yanında kazık atma olaydı, bir yıl bilem şampiyonluk kaçmazdı bizden. Yeminle! Konuyu taşıyorum.

#11 resit

resit

Centurion

• Members
  • 987 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2010 - 05:23 ÖS

Ne degisicek ki adamlar zaten tekel ne isterlerse onu yapiyorlar. Ezekeelede katiliyorum olimpiyatlarda kazik atma olsa imkani yok turkiye'yi gecemezler tum altinlari toplariz valla...
  • 0

#12 Fearful

Fearful

Scout

• Members
  • 67 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2010 - 07:39 ÖS

TTNet Avrupaya el atarsa,Avrupa'nın da interneti bozulur.Yabancıların msleri yükselir,100ms olunca lag var demezler.Böylece eşitlenmiş oluruz oyunda.O yüzden,Long Live TTNet.
  • 0

#13 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2010 - 10:04 ÖS

Ülen var ya sizi şu internet key denen hadiseye havale etmek lazım, burnumda tütüyo resmen ttnet be. Duman oldum 3 aydır internete bağlanıcam diye :)
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#14 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2010 - 10:11 ÖS

Bugüne kadar sömürdükleri para ile bunu yapabilirler. Şayet 8 mbit etlimitsiz hat aldım download 855kb/s maksimum gördüm ama gel görki wow da (denemelik girmiştim!) halen lag lı ve yavaş. Burada birazda blizzard ın ipneliği olduğunu düşünüyorum.
  • 0

#15 wizincanus

wizincanus

First Sergeant

• Members
  • 295 İleti

Yazma tarihi: 20 Mayıs 2010 - 09:16 ÖÖ

Az önce haberi görüp araştırdım imzayı atmışlar , hadi hayırlısı bulduğum haber su sekilde ( ilk yazilanla aynı olabilir )

Telekom, Avrupa'nın fiber optik devini 221 milyon Euro'ya alıyor

Gözünü yurtdışında büyümeye çeviren Türk Telekom, Avrupa'nın en büyük fiber optik haberleşme şirketlerinden Invitel International'ı bünyesine katıyor. 221 milyon Euro bedelle satın alma anlaşması imzalayan Telekom, Avrupa'da pek çok telekomünikasyon, internet ve kablo TV şirketine hizmet sunacak.

Sabit telefon ve internet hizmet sunucusu Türk Telekom, Avrupa'nın en büyük fiber optik haberleşme şirketlerinden biri olan Invitel International'ı 221 milyon Euro'ya satın almak üzere anlaşma imzaladı. Orta ve Güneydoğu Avrupa'da 16 ülkede 27 bin kilometrelik fiber optik ağı bulunan Invitel, bölgenin önde gelen bağımsız toptan data ve kapasite servis sağlayıcılarından biri durumunda.

Coğrafi bir bağlantı merkezi olmayı hedefleyen Türk Telekom, söz konusu satın alma ile Orta ve Doğu Avrupa bölgesi içinde artan data/geniş bant trafiğini ve Türkiye, Ortadoğu ve Asya pazarlarını Batı Avrupa ve Amerika'ya bağlayan data/geniş bant trafiğini sağlayarak bu konumunu güçlendirecek. Şirketten yapılan açıklamada, bu satın alma ile Invitel International ve Türk Telekom arasında sinerji fırsatlarının doğması ve ilaveten uçtan uca güvenilir ve daha yüksek kalitede hizmetler almaya kritik önem veren uluslararası data ve geniş bant müşterileri ile iki şirketin ilişkilerinin daha da güçlenmesinin beklendiği ifade edildi. Satın alma işlemleri, düzenleyici makamların onayından sonra yürürlüğe girecek. Türk Telekom'un, kapanış koşullarına tabi bu anlaşma ile yaklaşık 197 milyon Euro ödeyeceği belirtildi.

Invitel International, aralarında Avusturya, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Romanya, Slovakya, Ukrayna ve Sırbistan'ın da bulunduğu 16 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketin hizmet verdiği müşterileri arasında dünyanın önde gelen telekomünikasyon kuruluşları, internet servis sağlayıcılar ile AB ülkeleri ve ABD'den çok sayıda önemli kablo TV sunucu ve firması bulunuyor. Macaristan merkezli Invitel International'ın 2009 yıl sonu itibarıyla gelirleri 121,1 milyon Euro, faiz ve vergi öncesi kârı ise 41,6 milyon Euro oldu.
  • 0

#16 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 20 Mayıs 2010 - 12:32 ÖS

Bugüne kadar sömürdükleri para ile bunu yapabilirler. Şayet 8 mbit etlimitsiz hat aldım download 855kb/s maksimum gördüm ama gel görki wow da (denemelik girmiştim!) halen lag lı ve yavaş. Burada birazda blizzard ın ipneliği olduğunu düşünüyorum.

bir yerde okumuştum. internet hızları her paket için farklıymış. online oyunlar anlık küçük paketlerle bağ kurarken download işlemi büyük paketlerle bağlanıyormuş. o yüzden büyük paket yollama hızı artsada küçük paketlerde bir değişiklik olmadığı için göz boyamaktan öteye geçmiyormuş.

Hızlı olması için sistemin tamamen iyi olması gerekiyormuş. download hızının fazla olması sanal bir sınırmış ... diye gidiyordu.
  • 0

#17 Met

Met

Knight Lieutenant

• Members
  • 764 İleti

Yazma tarihi: 20 Mayıs 2010 - 05:34 ÖS

Vallahi şuandan itibaren allah sabır versin onlara artık. (:
Türktelekom orayıda darma duman eder (: !
Artık 8Mb derler 150 ile dosya indirirler yandılar !

• 0

Hasta La Victoria Siempre

#18 tequila

tequila

Scout

• Members
  • 82 İleti

Yazma tarihi: 21 Mayıs 2010 - 09:39 ÖÖ

türkiyenin her yerinde mütiş internet warya bi avrupanın ki kaldı allahım yarabbim küfür ettiricekler zorla. evimin yaklaşık 200 metre ilersinde gayrettepe (istanbul) telekom adamlar 8mb dediler 6 4 2 ye düşürdüler telefon açtım hayırdır diye sizin oraya desteklemiyo dedi fıttırdım tabi sen benim nerde oturduğu mu biliyomusun dedim hayır beyfendi diyo çık camdan el sallıyım sana dedim herife nası desteklemez dalgamı geçiyosun dedim. adam hemen kontrol edelim bi yanlışlık olmuş hızınızı tekrardan düzelttim diyor. böyle bi iş mantığı olan bi kurumdan ne bekliyorsunuz allah aşkına portları boş tutalım diye yapmadıkları şerefsizlik kalmadı adam ittirebildiğine ittiriyor. çok terbiyesizce...
  • 0

#19 pumperman

pumperman

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 32 İleti

Yazma tarihi: 21 Mayıs 2010 - 09:58 ÖÖ

Gülme komşuna gelir başına olayı olmuş avrupalılara :)
  • 0

#20 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 21 Mayıs 2010 - 05:28 ÖS

kıyamet günü yaklaşıyor demek ''TTNET'' bunu yaparsa dünyadaki internet batacak iletişim agı kopacak ülkeler birbirleriyle haberleşmeyince savaşlar çıkacak nükleer savaş sonunda dünya yıkıma sürüklenecek :) ( buda bi senaryo )
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı