İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow Günlüğü

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 10:50 ÖÖ

<div><p>Alıntı Ömür TOPAÇ-Level Dergisi Mayıs Sayısı</p>

<p><strong>World First - Heroic (25) Fall Of The Lich King</strong>
Arthas iie ilgili son savaş da artık kazanıldı. <Paragon> (EU) Lightning's Blade guildi Warcraft evrenindeki ilk 25 kişilik Heroic Arthas raid'ini tamamladı. Horde: 1 / Alliance:0
Bunun sonucunda alınan "The Light of Dawn" title'ının ne kadar havalı olup olmadığı ise nedense raid'in kendisinden daha fazla tartışılır oldu. Umarım Catacylsm gelmeden ben de bu şerefe nail olurum.

<strong>Patch 3.3.3 Yayında</strong>
Aylardır yenilenen patch'ler ve PTR deneyimleri üzerine kafa yorup, hangi birini yazacağımızı şaşırmış vaziyetteydim. Bu ay ise çok daha rahatım diyebilirim, çünkü tek değişiklik PTR üzerinde test ortamında yazdığımız, oynadığımız Patch 3.3.3'ün canlı yayına geçmesiydi. Bu güncelleme paketi üzerine geçtiğimiz aylarda çok yazıp çizdik. Yeni mount'lar, item'lar, Cataclysm prologue hikayeleri, Auction House değişiklikleri ve çok çok daha fazlası artık canlı yayında. Herkes oyuna giriş yapsın.

<strong>Herkes Sıraya Girsin</strong>
140.000 kişilik bir sıranın en arkasına girip, bekleyip, sabredip, bir de üstüne para verirseniz yıldız tozundan oluşan, uçan bir ata sahip olabilirsiniz. Belirtmiş olduğum sıradaki kişi sayısının ise sadece bir gün içerisinde oluştuğunu söylemeliyim. Dolayısıyla her birine 25 USD ya da 20 Euro paha biçen Blizzard'ın basit bir matematik ile para basmaya başladığını söylersek yanlış olmaz sanırım. Uçan atımızın ismi "Celestial Steed" ve uçuş hızı mevcut riding skill puanımızla birlikte değişiklik gösteriyor. %310 hızda bir mount'unuz var ise atımız da %310 ile bir hayli hızlı uçan bir mount'a dönüşüyor. Bind on Account olan bu mount ile çok düşük level'lardaki karakterleriniz ile bile uçmaya başlamanız olası. Blizzard Store içinde satılan ilk mount olan Celestial Steed'i kaçırmayın derim.
Unutmadan bu ay Blizzard mağazasında Lil'XT isimli bir pet daha satılmaya başladı. Bunun yanında Starcraft II Collector's Edition paketinde "Thor" isimli bir in-game pet olduğu açıklandı. Benim gibi pet koleksiyonu yapanlar için yoğun bir ay sanırım.

<strong>Wow Trading Card Game Sahibini Buldu</strong>
Upperdeck ile lansmandan bu yana devam eden anlaşmanın sonlandırılmasını takiben akıbeti belirsizliğini koruyan WOWTCG, bundan böyle "Cryptozoic" firması tarafından yayınlanıyor olacak. 3 - 6 Haziran aylarında Las Vegas'ta yapılacak olan North American Continental Championships turnuvasını da yine Cryptozoic düzenliyor olacak.

<strong>BlizzCon 2010 'un Yeri Yurdu Belli Oldu</strong>
Spekülasyonların sonuna gelindi ve Blizzard resmi açıklamasını yaptı. Blizzcon 2010, 22 - 23 Ekim tarihlerinde bu sene Anaheim Convention Center, California'da kapılarını açacak. Blizzcon 2009, Cataclysm duyurusu ile ortalığı kasıp kavurmuş, başımızı döndürmüştü. Paneller, duyurular, turnuvalar ve tabii ki yorgun günler yine beni bekliyor olacak. Siz rahat olun, her şeyi bırakın biz takip edelim.

<strong>WoW İle İlgili İlginç Detaylar</strong>
Biraz da oyuna makro ölçekte bakmak ve bu ay yapılan bir istatistik araştırmanın verilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Sadece Kuzey Amerika ve Avrupa serverlarında toplam 11,5 milyon kişinin aktif olarak her ay abonelik bedelini ödeyerek oynadığı oyun, bugün bu topluluktan 800 milyon dolar yıllık gelir üretiyor. Dünya genelindeki WoW oyuncularının yüzdesel dağılımı ise şu şekilde:
Asya: %48
Kuzey Amerika: %22
Avrupa: %17
Diğer: %13
%19 ile en çok oynanan ırk "Human" ve her beş oyuncudan biri dişi. Bir günde oyuncular 16,6 milyon quest bitiriyor ve 3,5 milyon Auction House satışı gerçekleşiyor. Oyunda 150 programcı tarafından yaratılan 10,000 item, 7.600 quest, 1.400 lokasyon ve 5300 NPC bulunuyor.
Bu sistemi ayakta tutmak için 20,000 bilgisayar 1,5 Petabyte disk alanı, 75.000 işlemci, 5,5 milyon satır kod kullanılıyor.
1 günlük işletme maliyeti ise 136,986 USD. 11,5 milyonluk oyuncu kitlesi Küba'nın ya da New York'un nüfusundan daha fazla bir rakam.
Bu büyük online topluluğun içindeki ünlülerden bazıları: Jessica Simpson, Cameron Diaz, Elijah Wood, MacCauley Culkin, Mr. T, Van Damme, Steven Spielberg, Vin Diesel, Mark Hildebrandt, Robin Williams... Ve ben tabii ki.
Şaka bir yana, liste uzayıp gidiyor. Sonuç mu? MMORPG pazarında %62'lik ezici bir üstünlük."WoW kan kaybediyor"diyenlere duyurulur...

<strong>Cataclysm Kapımızda...</strong>
World of Warcraft: Cataclysm için beta davetiyelerinin dağıtımına çok ama çok kısa bir süre önce başlandı. Artık birinci elden oyun deneyimlerini sizin için topluyor, yazıyor, çiziyor olacağız. Geçen aylarda "Sarsıntıyı hissettiniz mi" diye bir sorum olmuştu sizlere. Cataclysm geçişindeki world event, ilk ipuçlarını vermiş ve Azeroth'un her yerinde ara ara mini sarsıntılar duyulmaya başlanmıştı. Bu ay bu sarsıntıyı yaratan "[DND] Shaker" isimli görünmez moblar yavaş yavaş bazı serverlarda ve özellikle Stormwind Trade District'te fark edebilir vaziyette. "V" tuşuna basıp "nameplate" olarak bunları seyrek de olsa görebiliyor olacaksınız.
Çok geniş bir çevre tarafından Kasım 2010 ayı içerisinde satışa çıkacağı düşünülen World of Warcraft: Cataclysm eklenti paketi ile ilgili detaylar ise yavaş yavaş su yüzeyine çıkmaya başladı, ilk olarak yeni ırkların başlangıç noktaları olan Giineas ve Lost Isles, arkasından Abyssal Maw ile ilgili bilgiler önümüze gelmişti. Bu ay ise Vashj'ir: Surviving the Depths ve Mount Hyjal: In Defense of Nordrassil bölgeleri ile ilgili lore ve detaylara kavuştuk. Yazacak yerimiz kalmadı. Tüm bunları ve daha fazlasını "Cataclysm Özel" yazımızda inceliyor olacağız.
Gelecek ay görüşmek üzere...
</p>
</div>
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 asmeron

asmeron

Knight

• Members
  • 358 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 11:05 ÖÖ

%19 ile en çok oynanan ırk "Human" ve her beş oyuncudan biri dişi.

bir de Humanlara ilgisizlik var diyorlar:)
  • 0

#3 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 02:52 ÖS

şu level dergisinin ,editörlerinin, f2p ci yazarlarının yazdıkları hiç bir yazıyı dikkate almıyorum :) neydi o yav gecen aylarda editorlerindenmi yazarlarından birimi ne wow da şukadar oyuncu kaldı, wow a bilmemne oldu diye yazılar yazıyorlardı şimdi wow gunlugumu tutuyorlarmış lol.
  • 0

#4 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 02:58 ÖS

"Bind on Account olan bu mount ile çok düşük level'lardaki karakterleriniz ile bile uçmaya başlamanız olası."

Bunu yazan adam Warcraft oynamamıştır arkadaş, yazı buram buram çeviri kokuyor, yazarın kendi deneyimleri olduğunu sanmıyorum.

Ha çeviri olsa ne olacak ki ? dersenizde , haklısınız beya...
  • 0

#5 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 05:33 ÖS

%310 hızda bir mount'unuz var ise atımız da %310 ile bir hayli hızlı uçan bir mount'a dönüşüyor.
demiş...

bu at zaten fly-cold ve 5000g luk train yapılınca %310 uçmuyormu
  • 0

#6 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 05:48 ÖS

oyungezer cıktığından beri hic level dergisine bakmadım.. yüzsüzlere bak hala dergimi cıkartıyolar lan bu adamlar =)
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#7 TylerDurden

TylerDurden

Scout

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 07:07 ÖS

%310 hızda bir mount'unuz var ise atımız da %310 ile bir hayli hızlı uçan bir mount'a dönüşüyor.
demiş...

bu at zaten fly-cold ve 5000g luk train yapılınca %310 uçmuyormu

o şekilde %280 ile uçar.herangi bir %310 luk binek varsa otomatikman 310 olur
  • 0

#8 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 07:38 ÖS

Ben de Oyungezer alıyorum artık. Ayrıca Oyungezer'den kişilerle irtibat halindeyim, ileride bir şeyler olabilir ^^

#9 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 04 Mayıs 2010 - 10:17 ÖS

ben sinan akkol u takip ederim gerisi boş.zaten fırat a gamepro dan beri uyuzum.o kadar uyarmıştım böyle yönetilirse gamepro batacak diye 1 sene sonra battı neyse.
  • 0

#10 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 05 Mayıs 2010 - 09:34 ÖS

ben sinan akkol u takip ederim gerisi boş.zaten fırat a gamepro dan beri uyuzum.o kadar uyarmıştım böyle yönetilirse gamepro batacak diye 1 sene sonra battı neyse.

dedim fıratçım yapma etme abi sözü dinle..
(lütfen alınma)
  • 0

#11 samanyeme

samanyeme

Knight Lieutenant

• Members
  • 660 İleti

Yazma tarihi: 07 Mayıs 2010 - 09:10 ÖS

Level e güvenim 0 bi arkadaştan duymuştum karahan adlı bir oyunu en iyi online seçmişler zuhaha bunun içın para almıslardır tabi yoksa o oyun neki :)
  • 0

#12 Synergy

Synergy

Corporal

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 08 Mayıs 2010 - 07:29 ÖS

Başka bir forum sitesinde aldıkları büyük darbeden sonra hangi yüzle dergi yazmaya devam ediyorlar hayret ediyorum :o
  • 0

#13 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 08 Mayıs 2010 - 08:53 ÖS

genelde her forumdan darbe yiyorlar zaten :o
  • 0

#14 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 08 Mayıs 2010 - 10:53 ÖS

Level benim için Assasin's Creed 2 ye 4puan verdikten sonra bitmişti zaten..
  • 0

#15 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2010 - 12:01 ÖÖ

level ve pcnet bir zamanın efsane dergileriydi.. şimdi ise birer cöp,onlara para vereceğime sokakta dağıtılan broşürleri toplar okurum,aynı şey..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#16 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2010 - 01:30 ÖÖ

Level'ın koleksiyonunu yapardım resmen.Vay be ne hallere düşmüş
  • 0