İçeriğe git

Resim
- - - - -

WOW Günlüğü

• Please log in to reply
Bu konuya 7 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 10:52 ÖÖ

<div><strong>Alıntı : </strong>Ömür TOPAÇ-LEVEL Dergisi Haziran Sayısı</div>
<div>
<strong>Kapılar Aralanıyor, Herkese Uygun Beta Testleri </strong>

Aylardır yazıyoruz geldi, gelecek derken Cataclysm artık bu aydan itibaren kapılarını kullanıcılarına gerçek anlamda açmaya başladı. Daha önce Blizzard, sitesinde her ay bir kaç zone ile ilgili bir kaç screenshot, havalı bir kaç satır hikaye veriyor, deyim yerindeyse ağzımızı sulandırıyordu. Şimdiye kadar oynama fırsatı bulamadığımız yeni eklenti paketi için bu ay davetiyeler hayada uçuşmaya başladı. Yine Cataclysm öncesi hazırlıkların adım adım ilerlediği bir ay geçirdik.

<strong>1. Friends & Family Cataclysm Alpha başladı </strong>

İsminden sadece aile fertlerine açık olduğu kolayca anlaşılabilecek bu alpha evresi gerçek anlamda sadece Blizzard çalışanlarına ve yakınlarına sunulan bir ayrıcalık. Bu ay yayınlanan Blizzard ofis gezisi fotoğraflarına baktım da orada çalışmak zaten kendi başına bir ayrıcalık olsa gerek.

<strong>2. Press-Beta davetiyeleri dağıtılıyor</strong>

İşte bu kısımda biz devreye giriyoruz. Sizlere en sıcak haberleri İletebilmek için gözlerimizi kırpmadan Cataclysm oynayacağız. Aslında ne yalan söyleyeyim pek de şikayetçi olduğumu söyleyemem bu durumdan.

<strong>3. Beta Opt-ln başvuruları açıldı</strong>

Aile içi testi ve basın özel kısımlarını geçersek bu ay çok kısıtlı sayıda beta davetiyesi için kademeli olarak başvuruların toplanmasına başlandığını da söyleyebiliriz. Hala ümit var. Geçtiğimiz senelerde "Blizzcon Gift Bag" içerisinde dağıtılan bir çok ‘limited public beta key’ üçüncü şahıslara yüksek fiyatlarla satılmış ve Blizzard bu olaydan yeteri kadar ders çıkarmıştı. İşte bu yüzden beta davetiyeleri artık hesaba özel ve Battle.net sistemi üzerinden dağıtılıyor olacak. Yapmanız gereken Battle.net hesabınıza girmek, Beta Testing kısmında World of Warcraft için onay vermek ve sisteminizin bir anlamda fotoğrafını çekecek olan yazılımı yükleyip çalıştırmak. Gerisi biraz kısmet işi.

<strong>BlizzCon 2010 Biletleri Haziran'ın İlk Haftası Satışta</strong>

İçinizden fanatizmi Blizzcon'a da giderim dercesine yaşayanlar varsa biletler; LEVEL raflardaki yerini aldığı zaman satışta olacak. 22- 23 Ekim tarihlerinde Anaheim, California'da gerçekleşecek olan etkinliğin biletleri 2 ve 5 Haziran günleri iki seans halinde deyim yerindeyse "kapanın elinde kalacak". Gidemeyenler üzülmesin, ben yine sizin için tüm vaktimi Blizzcon'da geçirip güzel bir dosya hazırlıyor olacağım.

<strong>Patch 3.3.5 Ptr Yayında </strong>

Cataclysm raflardaki yerini almadan Blizzard bizleri sağ olsun içeriksiz bırakacak gibi görünmüyor. Dragonbligh’ta Wyrmrest Temple altından giriş verilen yeni raid'imiz 3.3.5 ile yayına tam anlamıyla girecek ancak bu ay kapılarını PTR ile araladı. Halion theTwilight Destroyer ile sonlanan 10 ve 25 kişilik raid'lerde sırasıyla level 258 ve 271 armor düşürmek mümkün. Birçok guild bu raid için açılır açılmaz progress stream'lerini merak edenlere yayınlamaya başladı. 3.3.5 PTR üzerinde raid yaparken gözünüze çarpmış olabilecek bir önemli yenilik olarak ise artık oyuna Battle.net Real ID sisteminin entegre edilmiş olmasından bahsedebiliriz. Tüm Battle.net evreni içerisinde tek bir kimlik sahibi olmanızı sağlayan sistem ile oyun oynarken tüm Real ID arkadaşlarınızla cross-faction, cross-realm ya da olayı abartıp cross-game iletişimde olabilirsiniz. Unutmadan söyleyelim 3.3.5 ile çok fonksiyonel, tab düzeninde bir chat ve arkadaş listesi modülü devreye alınmış. Satır aralarını okumaya çalışmaya, chat kanallarını açıp kapamakla vakit kaybetmeye artık son. (Bunu neden daha önce yapmadılar anlayabilmiş değilim.)

<strong>Cataclysm'e Doğru Giderken
Cataclysm: Echo Isles</strong>

Uzun zamandır sürgünde plan Darkspear trolleri bir zamanlar hüküm sürdükleri bu adacıkları Vol'jin liderliğinde yeniden fethediyor olacaklar. Yayınlanan haritaları, ekran görüntüleri ile bu ay Blizzard tarafından açıklanan ve Horde tarafı için bir "pre- Cataclysm content" olarak sayılan Echo Isles, level 1-5 troller için etkileyici bir başlangıç coğrafyası olacak.

<strong>Cataclysm: Malls of Origination </strong>

Uldurm namı-diğer "The Land of theTitans" yeni eklenti paketiyle birlikte Un'Goro kraterinin güneyinde yer alan uçsuz bucaksız bir çöl coğrafyası. İlk olarak Blizzcon 2008'de adı geçen ama o günden beri gizemi koruyan bu bölgede iki farklı dungeon yer alacak. Bu ay Blizzard "Halls of Origination" ile ilgili detayları açıklayıp ağzımıza bir parmak bal çaldı. Halls of Origination bir level 85 / 5-player dungeon ve içeride Antik Yunan Mitolojisine gönderme yapan yedi farklı boss ile karşılaşıyor olacağız. Burada Azeroth'un geçmişiyle ilgili birçok sırrın ortaya çıkması ise çok olası.

<strong>Cataclysm: Screenshot of the Day </strong>

Beta testleri başladığına göre Blizzard artık saklayacak bir şeyin kalmadığının farkına varmış olacak ki bu ay Cataclysm dünyasından karelere yer veren ''Screenshot of the Day" projesini başlattı. Her gün, bir kare sizleri bekliyor olacak.

<strong>Deathwing aramızda </strong>

Son olarak bomba bir haberimiz var: Özel bir server'dan alındığı düşünülen bir ekran görüntüsünde Deathwing'I Stormwind girişindeki köprünün üzerinde gördük, şaşırdık. Alpha evresine ait olduğu düşünülen görüntü geçtiğimiz ay neredeyse tüm Warcraft konulu blog'larda yer buldu. Ben şahsen görmemiş olmayı isterdim, merak etmek inanın çok daha keyifli.

<strong>WoW Armory "Remote Auction House" </strong>

Uygulama web ve mobil ortamda beta olarak yayına girdi. Daha önceki yazılarımızı takip edenler bilir, özellikle iPhone dünyasına adım atan bir Auction House modeli, mikro ödemeler ile çok yakında öyle ya da böyle cüzdanlarımıza kesin el atacaktır. İçeriğe bakarsak, "Remote Auction House" ile Bid ya da Buyout yapabilir,çanta, banka yada posta kutunuzdaki item'lar ile auction yaratabilir ve auction'larınız sonucunda elde ettiğiniz altınları toplayabilirsiniz. Şu anda ücretsiz olan bu premium servisler, beta süresinin sonunda bir değişiklik olmazsa aylık 2.99 USD gibi bir rakamı aylık abonelik ücreti olarak alacak. (Ben bu kadarla biteceğini düşünmüyorum.)

<strong>Recruit-a-Friend: X-S3 Touring Rocket </strong>

Bu ay Blizzard tarafından açıklanan yeni Recruit-a- friend programı ile'birlikte yeni bir arkadaşınızı World of Warcraft evrenine dahil olmaya ikna etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum zira daha önce bir "Swift Zhevra" mount'u kazanmanızı sağlayan programın yenilenmesi ile birlikte ilk kez iki kişilik bir mount hediye ediliyor. Arkadaşınız aboneliğini başlatırsa 30 gün ekstra kredi kazanıyor, eğer 60 gün boyunca paralı üyeliğini devam ettirir ise bu harika rocket mount'a sahip oluyorsunuz.

<strong>Okur Özel Sorusu</strong>

Geçtiğimiz ay bir okurumuzun "Shadowmourne nedir, ilk kim ve nasıl almış; ben de bir DK olarak ne yapmalıyım?" şeklinde bir sorusu olmuştu. Öncelikle Shadowmourne'un Lich King savaşında dengeleri biraz koruyabilmek adına bize sunulan ve "Wrath of the Lich King" paketinde yeralan son efsanevi silah olduğunu söyleyelim. Sadece warrior, paladin ve death knight tarafından kullanılabilen "two-handed" bir axe olan bu silaha sahip olmak için ise lcecrown'da "The Sacred and the Corrupt" ile başlayan uzun bir quest zincirini bitirmek gerekiyor. Bir DK olan Berkay'a şimdiden İyi şanslar diliyoruz.. </div>
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 03:39 ÖS

güzel paylaşım sağol
  • 0

#3 hasabo

hasabo

Legionare

• Members
  • 457 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 03:50 ÖS

Böyle bi yazı varsa bu ay LEVEL almayı planlıyorum.Üşenmeyip yazmışsın yinede sağol.
  • 0
Resmi ekleyen

#4 [email protected]!!

[email protected]!!

Scout

• Members
  • 1.054 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 04:46 ÖS

bir sorum olacak şimdi bu beta davetiyeleri bize sansımıza gore mi daıtılacak yoksa biyere(cekiliş vs.)gibi bişeye mi katılmamız lazım?
  • 0

#5 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 08:34 ÖS

Blizz neye göre dağıtıyor bilmiyorum ama biraz şans biraz da kendi kriterlerine göre herhalde seçim yapıyor.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#6 samanyeme

samanyeme

Knight Lieutenant

• Members
  • 660 İleti

Yazma tarihi: 05 Haziran 2010 - 08:59 ÖS

Türkiye'de en azından şu aşamada beta ya pek kişinin katılabileceğini zannetmiyorum
  • 0

#7 mczaga

mczaga

Knight

• Members
  • 320 İleti

Yazma tarihi: 10 Haziran 2010 - 01:53 ÖS

Recruit-a-Friend: X-S3 Touring Rocket

'i alan biri devamlı onda kalıyor değilmi birdaha silinmemecisine?
  • 0

#8 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 11 Haziran 2010 - 09:50 ÖÖ

evet aynı kaplan gibi
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor