İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cataclysm Yeni Bilgiler

• Please log in to reply
Bu konuya 69 yanıt gönderildi

#21 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 06 Temmuz 2010 - 01:12 ÖS

Oyunculukta arttı birazda böyle düşünün. Artık herkes herşeyi biliyor. Ne nerden düşer. Nerde ne yapılır.
  • 0

#22 Acolon

Acolon

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2010 - 01:54 ÖS

Cataclysm ile eskiden olduğu gibi epic itemların karizmasının geri getirilmesi planlanıyor. HC->Mavi item, Raid->Mor item sistemi yeniden oturtulacak

Şükür...

Eskiler bilir, lvl 60 zamanlarında önümüze raid olarak sunulan 15-20 man raidlerdeçoğunlukla mavi, nadiren epic düşebiliyordu ya da instance içinde toplanacak birtakım materyal, bijou, mark vs. itemleri biriktirip epic yaptırabiliyorduk NPC'lere. Zul'Gurub droplarının çoğu maviydi, Ruins of Ahn Qiraj dropları çoğunlukla epic idi, ama mavi de vardı. UBRS falan hiç girmiyorum. Buna benzer bir şekilde Cataclysm'de başlangıç seviyesindeki raidlerin 10man versiyonlarındaki itemizasyonu da aynı mantıkta yapsalardı hoş olurdu diye düşünüyorum.
  • 0

#23 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2010 - 03:54 ÖS

Wotlk'a çamur atanlar için wow'un official forumunda görüp çok beğendiğim kısa bir yazıyı paylaşmak istiyorum.Umarım bu sefer anlayabilirsiniz.

People who like WoTLK: people who have a life. People who don't like to wait 2 hours to form a 40 player raid group where only a few epics drop. Especially when there was no paladin on horde, and the T2 Judgement helmet was dropping. Quality my ass. There was no phasing in Vanilla, boring endless quests, ugly boring 90% trash raids, badly designed items like cloth with agility stats, endless grinding, stupid lore. And now about TBC: flying mounts, arenas, resilience, clown gear when leveling and not only. Ever checked the T5 of a Paladin? Horrible zones, spaceships, unusual sci-fi lore for a fantasy game, the first sanctuary city.

Şahsen ben yazmadım ama burdan yazan arkadaşı kutluyorum. Herkesin anlatmak isteyip de anlatamadığını adam 7-8 satıra sığdırmış.
  • 0

#24 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 08 Temmuz 2010 - 11:51 ÖS

Cataclysm ile eskiden olduğu gibi epic itemların karizmasının geri getirilmesi planlanıyor. HC->Mavi item, Raid->Mor item sistemi yeniden oturtulacak

Şükür...

neye şükür gelen raidler şu anki zorluk derecesine göre gelirse herkesde mor item olcak .Daily olmasa kimsenin hc yapacağı yok zaten ,şu anki durum bu maalesef . Olurya belki zor yaparlarlar raidleri oda imkansız bence zor olur hemen nerf bkz ulduar.
  • 0

#25 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 07:43 ÖÖ

Wotlk'a çamur atanlar için wow'un official forumunda görüp çok beğendiğim kısa bir yazıyı paylaşmak istiyorum.Umarım bu sefer anlayabilirsiniz.

People who like WoTLK: people who have a life. People who don't like to wait 2 hours to form a 40 player raid group where only a few epics drop. Especially when there was no paladin on horde, and the T2 Judgement helmet was dropping. Quality my ass. There was no phasing in Vanilla, boring endless quests, ugly boring 90% trash raids, badly designed items like cloth with agility stats, endless grinding, stupid lore. And now about TBC: flying mounts, arenas, resilience, clown gear when leveling and not only. Ever checked the T5 of a Paladin? Horrible zones, spaceships, unusual sci-fi lore for a fantasy game, the first sanctuary city.

Şahsen ben yazmadım ama burdan yazan arkadaşı kutluyorum. Herkesin anlatmak isteyip de anlatamadığını adam 7-8 satıra sığdırmış.

O arkadaş direk raide girince bossun ooo hoşgeldin kanka gel sana epik item vereyim diyen birşey olması gerektiğini düşünüyor. Boss diyoruz yahu boss. eskiden amigada oynarken bile normal bir hacknslash oyunda "boss"ları bölüm sonlarında bir iki saatlik uğraşın sonucunda görürüz. iccde 10 dakika içinde bossa nanik çekebiliyorsun. hatta raid iyiyse beş dakika.
hayatı olan oyuncu da oyunda en başarılı olmayı "epik" diye nitelendirilen itemlara sahip olmayı istemeyiversin yani. ben yaz tatilimde finaller bittikten sonra oyuna saatlerimi harcıyorsam ben epik alabilmeliyim bir tane, elin adamı bu oyunu benden çok daha fazla oynuyorsas onda beş tane "epik" item olmalı. hayatı olan adam bile oyunun şu amaçsız halini oynamak istemez eminim. Siz memnun musunuz epik itemlarla hiçbiryerden dropunuz olmadan sütçü beygiri gibi dalaranda bir oraya bir buraya koşturmaktan? Gerçekten bunu seviyor musunuz?

bu arada hani epik ne kadar kalitelidir ne kadar acayip bambaşka birşey olmalıdır, niye ele ayağa düşmesin diye zırlıyorsun diyecek olanlar buradan buyursun:
TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük
  • 0

#26 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 07:46 ÖÖ

Arkadaşlar ne zaman çıkacagına dair kesin ve net bilgisi olan varmı ? Proje için altyapıyı hazırlıyacagım
  • 0

#27 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 08:17 ÖÖ

Siz memnun musunuz epik itemlarla hiçbiryerden dropunuz olmadan sütçü beygiri gibi dalaranda bir oraya bir buraya koşturmaktan? Gerçekten bunu seviyor musunuz?

Buradan Heroic ICC 25 'i farm a bağladığınızı çıkarabilirmiyiz? 5813 GS ile ??!!

Sun-Tzu;529636']Arkadaşlar ne zaman çıkacagına dair kesin ve net bilgisi olan varmı ? Proje için altyapıyı hazırlıyacagım

Proje ?
  • 0

#28 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 08:35 ÖÖ

Kurtlar vadisi diye :) Haberin yokmu senin gir bak wow-turk proje bölümüne

Worgen...
  • 0

#29 Arcanom

Arcanom

Scout

• Members
  • 146 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 10:54 ÖÖ

Ben oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Vanillada gerçekten END-GAME raiding yaptım. Bundan kastım naxxramas ta 5-6 boss kesmiş olmam ki oynayanlar bilir bu şuanki icc heroic i farma almaktan efor açısından çok daha zordur. Neyse konumuza gelelim. Eskiden item almak cidden zordu ve oyuna bence farklı bir tat katıyodu. ZG/AQ20 gibi raidlerden bile mavi item düşüyoduki o raidler bile zordu.

Umarım dediklerini hatta daha ötesini bile yaparlar. Mesela;

Normal dungeon >>> Kötü maviler / iyi yeşiller. (evet dungeondan yeşilde düşer kardeşim :) )

Heroic Dungeon >>> Maviler

10man Raid >>> İyi maviler / Düşük şansla Epic veya son quarterdan epic vs...

25man Raid >>> Epic

10man Raid heroic >>> 25man raide eşdeğer epic

25man raid heroic >>> üst düzey epic.

Tabii bunları yaparken heroic dungeonların ZOR olması lazım. Şöyle bi UBRS Strat gibi dungeon/raid lerin olması lazım ki millet maviyi bile kolay kolay alamasın. 5 saatte dungeon yapsın yoksa ne zevki varki?
  • 0

#30 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 02:59 ÖS

Ben oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Vanillada gerçekten END-GAME raiding yaptım. Bundan kastım naxxramas ta 5-6 boss kesmiş olmam ki oynayanlar bilir bu şuanki icc heroic i farma almaktan efor açısından çok daha zordur. Neyse konumuza gelelim. Eskiden item almak cidden zordu ve oyuna bence farklı bir tat katıyodu. ZG/AQ20 gibi raidlerden bile mavi item düşüyoduki o raidler bile zordu.

Umarım dediklerini hatta daha ötesini bile yaparlar. Mesela;

Normal dungeon >>> Kötü maviler / iyi yeşiller. (evet dungeondan yeşilde düşer kardeşim :D )

Heroic Dungeon >>> Maviler

10man Raid >>> İyi maviler / Düşük şansla Epic veya son quarterdan epic vs...

25man Raid >>> Epic

10man Raid heroic >>> 25man raide eşdeğer epic

25man raid heroic >>> üst düzey epic.

Tabii bunları yaparken heroic dungeonların ZOR olması lazım. Şöyle bi UBRS Strat gibi dungeon/raid lerin olması lazım ki millet maviyi bile kolay kolay alamasın. 5 saatte dungeon yapsın yoksa ne zevki varki?

Valla kalbimden geçeni özetlemişsin:Dya bi raidde lich kinge gelemeden wipe yesin,bi raidde kesemesin,dalaranda saniye başı "LFM ICC25" diyo bu kadar ayaklar altına almiyan ya koskoca lich king bu,çıktığı ilk dakikadan kesildi ya,isterdimki lih kingi kesmek bi ayrıcalık olsun..
eşya olayına gelince bence tek çözüm bi kaç renk eşya daa çıksın,
normal dungeon<hc dung<10 raid<25raid<10hc raid<25hc raid şeklinde her birine bi renk gelecek şekilde bi sistem koysalar idali olur sanırım,ve 25hc yi kesmekte gerçekten zor olsun...

aslında anlatmak istediğimde biraz şu bi warlock olarak çok gereksiz duruyorum yani dps olarak,ben hiç bişi yapmasamda o raid o bossu kesick usta,ne bu şiddet bu celal o zaman,yani tek dileği artık class görevlerini başta dps olmak üzere hissettirsinler,mese raidleri grubun çşitli görevler üstleneceği olaylar,phase ler sisetmler getirsinler,mesela biri bi 2-3 kişi bi görev alsın,yapamazlarsa wipe yiyelim:D
  • 0

#31 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 03:40 ÖS

O arkadaş direk raide girince bossun ooo hoşgeldin kanka gel sana epik item vereyim diyen birşey olması gerektiğini düşünüyor. Boss diyoruz yahu boss. eskiden amigada oynarken bile normal bir hacknslash oyunda "boss"ları bölüm sonlarında bir iki saatlik uğraşın sonucunda görürüz. iccde 10 dakika içinde bossa nanik çekebiliyorsun. hatta raid iyiyse beş dakika.
hayatı olan oyuncu da oyunda en başarılı olmayı "epik" diye nitelendirilen itemlara sahip olmayı istemeyiversin yani. ben yaz tatilimde finaller bittikten sonra oyuna saatlerimi harcıyorsam ben epik alabilmeliyim bir tane, elin adamı bu oyunu benden çok daha fazla oynuyorsas onda beş tane "epik" item olmalı. hayatı olan adam bile oyunun şu amaçsız halini oynamak istemez eminim. Siz memnun musunuz epik itemlarla hiçbiryerden dropunuz olmadan sütçü beygiri gibi dalaranda bir oraya bir buraya koşturmaktan? Gerçekten bunu seviyor musunuz?

bu arada hani epik ne kadar kalitelidir ne kadar acayip bambaşka birşey olmalıdır, niye ele ayağa düşmesin diye zırlıyorsun diyecek olanlar buradan buyursun:
TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük

Biraz adil düşünmeni tavsiye ediyorum.Şu an oyun olması gerektiği yerde.Hem eşitlilik açısından hemde ticari açısından.Nasıl mı ?

Kendimden örnek veriyim. Kışın okulum olduğundan oyuna çok fazla zaman veremiyorum.Kış gelince daha casual guildlerde takılıyorum. Akşam maximum 2-3 saat oyunda kalıp sonra ödevdir projedir onlara yoğunlaşıyorum. Şimdi blizzard şöyle bir şey yapmış. Zamanı olan/olmayan herkes bu raid'e girsin, bu bossları öldürsün ve LK'i öldürmenin zevkini yaşasın.Ha, ama dersen ki ben çok hardcore bi insanın, boş zamanım bol, o zaman gidersin hardcore bi guilde, yaparsın 25man hc'ini. O da yetmedimi, gidip %25 dmg buff'ını kaldırırsın.
Yani şu an herkes için çeşitli opsiyonlar var.

Blizzard şu an Vanilla zamanında yaptığı yataları yapmıyor ve eminim de cataclysmde de yapmıycak. Çünkü sadece orgrimmar da durup üstünde epic itemların olduğu bi oyuncuya sabaha kadar /inspect atıp, asıl o zaman sütçü beygiri dolaşmak bence ICC'a gidip, hem lore'un hemde bossları indirmenin zevkini yaşamaj kıyaslanamaz bile.
  • 0

#32 darıun

darıun

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 11 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 06:50 ÖS

Arkadaşımıza katılıyorum.Butun gun epıc ıtemlı ınsanlara ınspect atmaktansa boyle olmasını yegelerım.Ama bence keske lıch kıng bu kadar kolay kesılmeseydı butun azeroth ha chennem yasatan bı adam bu kadar kolay olmemelıydı...Belkı bugun bı guıld kesse 2-3 ay gectı sanırım tmm derdık ama ılk haftadan geldı kıller tamam oyun kolay olsun ama bukadarda degıl...
  • 0

#33 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 07:17 ÖS

Pug kesilicek yakında LK. İşte o zaman sinirlenicem Blizzarda :shock:
  • 0

#34 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 08:49 ÖS

Bizim serverda farma bağladılar pugda ne diyorsun sen :)
  • 0

#35 Arcanom

Arcanom

Scout

• Members
  • 146 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 09:44 ÖS

Vanilla zamanında bosslar cidden zordu ve Cthun kesen adamı görünce istersen peygamber ol dönüm oha adama bak diyodun. Şuan ben orgrimmarda veya ironforge da AH ın önünde duruyorum içeri girenlerin isimlerine bakıyorum şekil şöyle...

xxxx the Kingslayer
-geç
yyyy the Kingslayer
-geç
zzzz the Kingslayer
-geç
tttt the Kingslayer...

Zaten bütün server Kingslayer olmuş. Olmayan bi kaç char var onlarda farm charları ve lvl 80 olmayanlar :)

Bide anlamadığım başka bi konu var. Battle Elixir ve Guardian Elixir yaptılar. İyi hoş. Üstüne Flask çıkardılar...Elixirleri Flaska tercih eden çok az kişi kaldı. Bi tek paladinler tercih ediyo herhalde bu günlerde yada capsiz olanlar ki zaten öle bi durumda kalmadı.

Eskiden her raide gidişinde KARAZHANda bile yanında 10 tane arcane protection elixir bulunurdu. Şimdi 3 tane flask alıp gidiyosun.

Yemek desen zaten millet açıyo sen feastten otlanıyosun. Yiğicek içicek diyosun oda toptan oldu.

Mageler eskiden bütün çantalarını yemek içicekle doldururdu 5-6 tane mage 40 kişiye içicek ve yemek dağıtırdı...

Fireball/frostball deadly poison gibi önemli şeylerin son rankleri bosslardan tome olarak düşerdi artık oda trainerdan...

Anlatmak istediğim artık sadece boss fightlar değil HERŞEY kolay. Level 80 olmakta kolay full item dizmekte. Raide 50gold la gitmekte kolay Lichkingi kesmekte :)
  • 0

#36 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 11:26 ÖS

Daha geçtiğimiz çarşamba günü Forum doldu taştı, server'a online olamıyorum diye. Kimileri Northrend 'e nasıl giderim diye soruyor vs vs...

Bir taraftada böyle LK muhabbeti yapılıyor, ben hiçbirşey anlamadım bu işten arkadaş, demek ki çarşamba günleri server soranlar bizle kafa yapıyor.
  • 0

#37 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 10 Temmuz 2010 - 12:03 ÖÖ

Daha geçtiğimiz çarşamba günü Forum doldu taştı, server'a online olamıyorum diye. Kimileri Northrend 'e nasıl giderim diye soruyor vs vs...

Bir taraftada böyle LK muhabbeti yapılıyor, ben hiçbirşey anlamadım bu işten arkadaş, demek ki çarşamba günleri server soranlar bizle kafa yapıyor.

onlarda kolay diyorsa (ki sen öyle demek istiyorsun) sen düşün durumun vahametini.
  • 0

#38 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 10 Temmuz 2010 - 05:59 ÖS

o olay sadece wow a halen daha yeni başlayanların oldugunu gosterir:)

yeni başlayanlar içinde wow kolay degil , bence çok sıkıcı bir oyundur! dusunsenize random dungeon harici azeroth ta pek az insana rastlıyorsunuz paylaşım minumumda.
  • 0

#39 moondancer

moondancer

Scout

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2010 - 09:06 ÖÖ

guildim de yok. sabahtan akşama kadar boss taktikleri okumaktan tankspotun offtopicini bile okumaktan(şu yazı yazıldığı anda avatar filminin muhabbeti dönüyordu offtopicte) içim dışıma çıktı ama gerçek oyuncuyla pug yapamadığım için hala 10 man contentlerin sonuna gelebilmiş değilim. daha lich king kesemedim ruby sanctuma hiçbir raide güvenip giremedim :P vs vs. üstüm başım epic(!) item dolu ama hiçbir epik işi başarabilmiş değilim yani :)

Blizzard zaten sizler gibi casual playerlar (guildsiz, core raid amacı gütmeyen) için oyunu bu yönde çekti, hala neden ağlıyorsunuz anlamıyorum. Eskiden 1 epic alacağız diye günler, hatta haftalar geçerdi. Ne var işte? Mis gibi itemlerini dizmişsin, core raid yapmıyorsan bundan nasıl şikayet edersin?

ICC'a %30 buff gelecek yakında ama Lich King'i heroic kesebilen guild sayısı çok az. O sebepten hardcore bir raid oyuncusu bile tutup da "amaaan artık raidler de çok kolay" diyemez. Core raid amaçlı bir guildin progress'i heroiclerdir, normal mode değil bana kalırsa. Ona bakılmalıdır.
  • 0

#40 beyazmurat

beyazmurat

Legionare

• Members
  • 472 İleti

Yazma tarihi: 12 Temmuz 2010 - 01:05 ÖS

Arkadaşlar genelde herkes zor olmasını savunmuş. Şimdi çok kolay falan demiş ama ben 5900gs ile hala lk normal 10 man kesemedim. Neresi kolay bu oyunun ya. Dün gece yine lk denedik beş kere falan ama yine wipe. Raidi yöneten arkadaşında morali bozuldu nasıl wipe yeriz falan diye. Oysa ben nasıl olmasını isterdim biliyor musunuz raid mekanizmasının. Bence her 10 kişi normal lk'yı çok zorlanmadan 5k gs ile bile kesebilmeliydi. Böylece gerginlik olmaz bende stres yapmazdım kesemedik niye kesemiyoruz falan vs. Çünkü ben wipe yemekten nefret ediyorum. Ben çatur çutur kesmeliyim, kesemedim diye kangren olmamalıyım. Yani benim hoşuma giden bu. Eski raidler zordu da ne oldu hiçbirini göremedik bile o kadar uğraşmamıza rağmen. Orada bir dungeon var ama bosslarını kesemiyoruz napıyım böyle içeriği. Kullanamıyorum keyfini alamıyorum. Yani mazoşist falan değilim ki wipe yemekten zevk alacak. Az biraz dikkat edince tüm bossları kesebilmeliyim. Ben bu oyunu oynamak için para veriyorum oynayamamak için değil. hc mod var çok isteyen varsa konsantrasyon derecesi 3 sn mak. sınırında olan. Ama ben 10 sn rahatlığında raid yapmak istiyorum. 3 sn geç kaldım diye wipe yemek değil.
  • -1

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı