İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cataclysm Yeni Bilgiler

• Please log in to reply
Bu konuya 69 yanıt gönderildi

#41 accorbite

accorbite

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 14 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2010 - 12:03 ÖS

:P bak senin için böyle winne the pooh falan var oralara başla istersen.. ya şu knightçılardan kurtulsa şu wow nasıl güzel olucak. 5 kere wipe yemiş sıkılmış beyimiz. biz günde 14 saat wipe yiyioduk. boss kesmeyi geçtim bildiğin 14 saat wipe yiyioduk şimdi iki wipe yedin diye çok mu zor oldu? classic ve tbc zamanı görmek lazımdı sizi buralarda ...
  • 0

#42 oztheripper

oztheripper

Legionare

• Members
  • 474 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2010 - 05:20 ÖS

neden bazı insanların bir "hayatı" olduğuna inanmakta güçlük çekiyor bazıları anlam veremiyorum.
birde 14 saat aralıksız wipe yeniyorsa oyunun zorluk seviyesiyle değil sizle alakalı bir problem vardır kusura bakmayın :D
  • 0

#43 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2010 - 08:01 ÖS

oz vermiş ayarı dağılın beyler.
  • 0

#44 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2010 - 08:38 ÖS

oz vermiş ayarı dağılın beyler.

Ayar filan değil. Bazıları mazoşist galiba, 14 saat wipe yiyerek bi yere geldiğini sanıp mutlu oluyor :D

Yazık valla.
  • 0

#45 efyu

efyu

Knight Lieutenant

• Members
  • 655 İleti

Yazma tarihi: 13 Temmuz 2010 - 11:12 ÖS

Wotlk gene söylüyorum benim için hayal kırıklığıydı bunu söylememdeki sebeb kolay yada zor zırvalığı değil paso yeni set çıkarmalarıydı ve bir önceki set ayarındaki itemi hc'ye koymalarıydı.
  • 0

#46 galadrion

galadrion

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 12:07 ÖÖ

Ben oyunu çıktığı günden beri oynuyorum. Vanillada gerçekten END-GAME raiding yaptım. Bundan kastım naxxramas ta 5-6 boss kesmiş olmam ki oynayanlar bilir bu şuanki icc heroic i farma almaktan efor açısından çok daha zordur. Neyse konumuza gelelim. Eskiden item almak cidden zordu ve oyuna bence farklı bir tat katıyodu. ZG/AQ20 gibi raidlerden bile mavi item düşüyoduki o raidler bile zordu.

Umarım dediklerini hatta daha ötesini bile yaparlar. Mesela;

Normal dungeon >>> Kötü maviler / iyi yeşiller. (evet dungeondan yeşilde düşer kardeşim :) )

Heroic Dungeon >>> Maviler

10man Raid >>> İyi maviler / Düşük şansla Epic veya son quarterdan epic vs...

25man Raid >>> Epic

10man Raid heroic >>> 25man raide eşdeğer epic

25man raid heroic >>> üst düzey epic.

Tabii bunları yaparken heroic dungeonların ZOR olması lazım. Şöyle bi UBRS Strat gibi dungeon/raid lerin olması lazım ki millet maviyi bile kolay kolay alamasın. 5 saatte dungeon yapsın yoksa ne zevki varki?

Hıkaye olmadıkdan sonra senı atmosfer ce buyulemedıkden sonra hıkayede bı karakter olarak bır yere senı konduramadıkdan sonra ve oyun oynadıgın hıssıyatı vermedıkden sonra dougen ların 3593845 saat raıd lerın ultra zor vs gıbı sacmalıkların ne onemı var bosu kestım ben dun 1231231 saatımızı harcadık mavı ıtem aldım cok eylendım bumdur oyun dedıgınız sey, boss kesmek 60 lvl da sadece fılm ın sonu gıbıydı sımdı ıse gırıs kısmı olmus boos kesmek cok onemlı degıl onemlı olan oyun oynarken kendını o hıkayenın neresınde buldugun.... En son bosu kesmek sana zevk vermelı yanı baska bır hıkayeye baslaya bılmenın verecegı heyacan
  • 0

#47 esrarkesh

esrarkesh

Senior Sergeant

• Members
  • 122 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 06:35 ÖÖ

dans mans diyolardı noldu acep
  • 0

#48 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 10:34 ÖÖ

Oyunda etraf noob kaynıo :) Özellikle dkların yarısından fazlası noob. benim bir noob arkadaşımda dk yı görünce dediki " oha bu manyak bir class bu olacam baksana shoulderlara"
:)
Dedimki 55 lvl olman gerekio oda " doğrudur bu classa bu yakışır "

Şimdi karakter seçme ekranında dk yı dier karakterlerden farklı gösterdiği için millet onu "overpowered" olarak anlandırıyor. 55 level karakter olmasıda ayrı bir etken.

Ne zaman bir hcde dk görsem lanet noob var diip hcden cıkarım. hc yapılmıo. 80 oluncada ilk yapılması gerekenlerden biri adam gibi item toplamak gerek.

Yeter blizz ya yeter su zzz- the kingslayer değilde level 80 olmanın basitliğinin memnumsuzum
Nooblar kalsın level 40 larda adam gibi oyuncular 80 olsun iste. herkes level 80 mi olacak
eskiden kac level da kac gold a mount vardı soriim size?
şimdi 20 level da 1 gold training 50 silver a da mount var ^^ emeğe yazık değilmi
eskiden 40 level da 60% alarken artık 100% alınıor
flying mountlar 60 level da 150% olarak alınıyor.
oyunun içine sıçtı blizz.
  • 0

#49 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 10:40 ÖÖ

sen admin olmayacakmıydın?, senin gibi oyuncuların önyargıları yüzünden dk çok aşağılandı, sen ananın karnından classını öğrenerekmi doğdun? sende 10 lv de 20lv de noobdun onlarında 60 lv de 65 lv da yeni alışmalarına olanak vermen lazım, ayrıca senin çıkmanla party hiçbirşey kaybetmiyor. sen 30dk debuffla emblemlerinden oluyorsun.
  • 0

#50 Cincilator

Cincilator

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 11:38 ÖÖ

Sen öyle zannet.
O kadar çok noob dk varki bunları sende biliyorsun? yalanmı?
Özellikle frost. random hcde karşıma çıkıyorlar. tanklamasını bilmiyorlar.
Çıkmıyimde naapiim? zaman kaybı resmen kesin fail. tabi başta hemen cıkmıorum da dk gelince lanet olsun diorum bakıorum adama genelde noob cıkıor 70% falan
iyi dk hiç karşıma çıkmadı diyeiblirm ama kesin vardır iyiside.
dediklerim doğru bunları yalanlıyamazsın. sende biliyorsundur bunları eğer noob değilsen.
  • 0

#51 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 11:41 ÖÖ

Sen öyle zannet.
O kadar çok noob dk varki bunları sende biliyorsun? yalanmı?
Özellikle frost. random hcde karşıma çıkıyorlar. tanklamasını bilmiyorlar.
Çıkmıyimde naapiim? zaman kaybı resmen kesin fail. tabi başta hemen cıkmıorum da dk gelince lanet olsun diorum bakıorum adama genelde noob cıkıor 70% falan
iyi dk hiç karşıma çıkmadı diyeiblirm ama kesin vardır iyiside.
dediklerim doğru bunları yalanlıyamazsın. sende biliyorsundur bunları eğer noob değilsen.

ben dk gördüğün an çıkıyorsun sandım, eğer cidden zaman veriyorsan lafım yok.
  • 0

#52 kurbik

kurbik

Scout

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 03:34 ÖS

Arkadaşlar sizin problem aslında oyunda fazla çeşitli itemın olmamasından kaynaklanıyor.1 çeşit t10 var.Neden 3-4 çeşit yok ve değişik özellik vereni yok. Çalışan arkadaşlara hak veriyorum. Akşam geliyor 8 de, 2-3 saat oyun oynayacak ve oda wipe larla son bulacak hem zamanı gitmiş olucak hemde sinirleri gerilecek. Ama diğer yanda Hardcore oyuncu var.günün 18 saati oynuyor. E oda girip 2 saatte bossu kesicek. sonra kalan 16 saat ne olucak. yada bu oyuncunun hardcore oyuncu olması ona ne gibi bir özellik katıcak ?

Çalışan insanlar nekadar haklıda olsa. tüm gün oyun oynayanlar onlar kadar haklı. Ben 8 ay işsiz evde oturdum. 5 tane 80 char kastım. Nedeni 80 olunca yapıcak beni zorlayacak birşey olmaması. Allaşkına 2k Gs li adamları toc 10-25 voa 10-25 e sokuyorlar wipesız çıkıyolar. Artık b.ku çıktı. Farklı raid olması lazım herkezin Lich kingi kesebilmesi fakat bazı yerleri, bazı şeyleri yapamaması lazım. Gizli zindanlar, gizli bosslar, gizli itemlar. Birinin elinde görünce ağzımızın dibi düşeceği şeyler istiyoruz.

AYrıca oyuna vakit ayıramayan insanlar kızmasın ama günde 3 saat oyun oynayan bir insanla, 18 saat oyun oynayan insanın aynı itemları alması hiç adil değil ve üstüne tam bir saçmalık.
  • 0

#53 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 04:42 ÖS

Arkadaşlar sizin problem aslında oyunda fazla çeşitli itemın olmamasından kaynaklanıyor.1 çeşit t10 var.Neden 3-4 çeşit yok ve değişik özellik vereni yok. Çalışan arkadaşlara hak veriyorum. Akşam geliyor 8 de, 2-3 saat oyun oynayacak ve oda wipe larla son bulacak hem zamanı gitmiş olucak hemde sinirleri gerilecek. Ama diğer yanda Hardcore oyuncu var.günün 18 saati oynuyor. E oda girip 2 saatte bossu kesicek. sonra kalan 16 saat ne olucak. yada bu oyuncunun hardcore oyuncu olması ona ne gibi bir özellik katıcak ?

Çalışan insanlar nekadar haklıda olsa. tüm gün oyun oynayanlar onlar kadar haklı. Ben 8 ay işsiz evde oturdum. 5 tane 80 char kastım. Nedeni 80 olunca yapıcak beni zorlayacak birşey olmaması. Allaşkına 2k Gs li adamları toc 10-25 voa 10-25 e sokuyorlar wipesız çıkıyolar. Artık b.ku çıktı. Farklı raid olması lazım herkezin Lich kingi kesebilmesi fakat bazı yerleri, bazı şeyleri yapamaması lazım. Gizli zindanlar, gizli bosslar, gizli itemlar. Birinin elinde görünce ağzımızın dibi düşeceği şeyler istiyoruz.

AYrıca oyuna vakit ayıramayan insanlar kızmasın ama günde 3 saat oyun oynayan bir insanla, 18 saat oyun oynayan insanın aynı itemları alması hiç adil değil ve üstüne tam bir saçmalık.

Evet zaten bu yüzden HC modelar var. Böyle boş konuşmakla olmuyor, madem 18saat oynuyorsun (ki çüş artık) o zaman boşuna oynuyorsun. Bu kadar ağlıyacağına düzgün bi guilde girer HC denemeleri yaparsın.

Edit : Ayrıca armory'ne baktım, hiçte 18 saat oynayan birisi gibi gözükmüyorsun. Ben günde 18 saat oynayabilsem hc'i farma bağlamıştım.İşte burda zamanı iyi kullananla afedersiniz ama bi b*k yapmayıp sadece forumlarda ağlayan insanların farkını görüyoruz.
  • 0

#54 lanet

lanet

Lieutenant General

• Members
  • 2.013 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2010 - 10:24 ÖS

hc yapan guild içn 18 saate gerek yok adam akıllı adam ol, aksamları 4 saat ayır biraz kas kendini kas hc farmlayan bir guilde girersin. ama 4 saat basından kalkmaman lazim bizim gibi iş,güç hanım cocuk derdi olan adamlar basına civilenemiyolar casual takılıyorlar. pre tbc deki mavi epic zamanını ozledim ben.pvp nin de oku cktı. 4 ayda bir bir üst düzey setleri veriyorlar. yani arena kasmanında mantıgı kalmadı. neyse 3 hafadır oynamıyorum tavsiye ederim sosyallesin biraz...
  • 0

#55 JohnnieWlkr

JohnnieWlkr

Scout

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 08:28 ÖÖ

Eh kusura bakma ama bu oyunun zorluğu kalitesini gösterir benim guildim LK25 te 8 hafta takılmıştı bi sürü core member emoya bağlayıp cıktı guildden ama 8 hafta sonra Fury Of Frostmourne u gorduğum zmanki sevincimi kelimeler ifade edemez ventte öle bi bağırdım ki alt kattan babamlar uyandı :P
  • 0

#56 kurbik

kurbik

Scout

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 09:01 ÖÖ

Evet zaten bu yüzden HC modelar var. Böyle boş konuşmakla olmuyor, madem 18saat oynuyorsun (ki çüş artık) o zaman boşuna oynuyorsun. Bu kadar ağlıyacağına düzgün bi guilde girer HC denemeleri yaparsın.

Edit : Ayrıca armory'ne baktım, hiçte 18 saat oynayan birisi gibi gözükmüyorsun. Ben günde 18 saat oynayabilsem hc'i farma bağlamıştım.İşte burda zamanı iyi kullananla afedersiniz ama bi b*k yapmayıp sadece forumlarda ağlayan insanların farkını görüyoruz.

Kusura bakma fakat mesajı netarafınla okudun bilmiyorum. Öncelikle sen kimsin benim zamanı nasıl harcadıgımı sorgulayıp hakaret ediyorsun.
Orda anlatılmak istenen ki tekrar kendi mesajımı anlatıyorum. Hc mod bile artık pug oyuncularla kuruluyor. Bunun zorluk derecesini söylermisin bana.
Halen çıkmışsın GearScore dan bahsediyorsun. Ben zaten diyiyorum ki herkez gearscorunu yüksek yapabilsin fakat herkezin alamayacağı değişik armorlar olsun. Ben oyuna girip pug HC Yapıldıgını görünce oyundan soğuyorum. Neden senin gibi 4 saat oyun oynayan bir insanla aynı itemleri kullanayım? Neden kendi oyunculuk özelliklerimi göstermiyeyim?
Tartışma yarattırma bana.
  • 0

#57 kurbik

kurbik

Scout

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 09:10 ÖÖ

Eh kusura bakma ama bu oyunun zorluğu kalitesini gösterir benim guildim LK25 te 8 hafta takılmıştı bi sürü core member emoya bağlayıp cıktı guildden ama 8 hafta sonra Fury Of Frostmourne u gorduğum zmanki sevincimi kelimeler ifade edemez ventte öle bi bağırdım ki alt kattan babamlar uyandı :P

Diablo zamanında (daha bot-mot nedir bilinmezken) zakarum düşürmüştüm saatlece oynayıp mephisto farmladıktan sonra. O anki sevinci bana yaşatan birtane daha oyun olmadı. Resmen havalara zıpladım saatlerce bakmıştım o shielde.
Şimdi yukardaki arkadaş çıkmış diyorki; biraz kas iyi bir guilde gir Hc farmla. Yahu Hcyi bile farm yapmışsın kendin söylüyorsun. NAsıl bir zorluk bu ozaman. Hc den düşen herhangi bir nesnenin ne özelliği var ozaman.
  • 0

#58 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 09:25 ÖÖ

wrathorian haklı, sen sadece trade de bi yazı görüp oyundan soğuyorsan hiç oynama yani, sonuçta ne kadar zor olursa olsun yine yapanlar çıkıp arada iyi gearlıları pug alacaktır.
  • 0

#59 beyazmurat

beyazmurat

Legionare

• Members
  • 472 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 09:37 ÖÖ

Burning Legion'da cumartesi geceleri gdkp yapan yabancı bir raid grubu var. Türk bir arkadaş beni de soktu bir seferinde o raide. 9 bosu wipe'sız kesen kemikleşmiş bir grupları var. Ama guildiyle raid yapanlar 6 bossta kalıyor.
  • 0

#60 JohnnieWlkr

JohnnieWlkr

Scout

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 15 Temmuz 2010 - 10:37 ÖÖ

eh herkesin alamayacağı armorlardan söz etmişin bilader peki oylesye al sana en basta shadowmourne sonra cesitli icc25 HM itemleri (277 lvl olan) k.bakma ama eğer o itemlere sahipsen (dandik gunship itemlerinden soz etmiyorum) zaten ulasılması zor bi yere gelmişindir bu da seni öbür playerlardan bi ölcüde ayırır...HM ları farma bağlamışın diosun 1 bossu 2-3üncü kere kesmek herzaman daha kolaydır bu yüzden de farmdalar buna itirazı olan varsa kendimi frozen throne dan aşşağı atarım ama onemli olan bi hedef belirlemek sahsen ben allah nasib ederse de 25man LK hc kesersem hayatta 1 saatten fazla durmam en fazla raidlere gelirim arkdaşlarımla raid yaparım 18 saat falan da oyunda durulmaz Get a Life
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı