İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cataclysm Closed Beta Açıldı

• Please log in to reply
Bu konuya 11 yanıt gönderildi

#1 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2010 - 08:39 ÖÖ

[BLUEP]IRVINE, Calif. – June 30, 2010 – Blizzard Entertainment announced today that the closed beta test for Cataclysm™, its highly anticipated new expansion for World of Warcraft®, has begun. The company has started issuing invitations to participate in the testing process to a wide range of players from around the world who signed up via their Battle.net® accounts. While enjoying an early look at the game, beta testers will provide valuable feedback to help Blizzard Entertainment find bugs, address balance issues, and polish the new content.

"Our focus with Cataclysm has been to build on the knowledge we've gained through the previous expansions to deliver the best, most compelling World of Warcraft content for our players to date," said Mike Morhaime, CEO and cofounder of Blizzard Entertainment. "Gathering focused feedback during the beta test will go a long way in helping us reach that goal when we launch Cataclysm later this year."

Cataclysm is the third expansion for World of Warcraft, the most popular subscription-based massively multiplayer online role-playing game in the world. The first two expansions, The Burning Crusade® and Wrath of the Lich King®, each shattered PC game sales records upon their release. In Cataclysm, the face of Azeroth will be forever altered by the return of the corrupted Dragon Aspect Deathwing. Players will explore once-familiar areas of the world that have now been reshaped by the devastation and filled with new adventures. In an effort to survive the planet-shattering cataclysm, two new playable races -- worgen and goblins -- will join the struggle between the Alliance and the Horde. As players journey to the new level cap of 85, they'll discover newly revealed locations, acquire new levels of power, and come face to face with Deathwing in a battle to determine the fate of the world.

For more information on World of Warcraft: Cataclysm, please visit the official website at World of Warcraft: Cataclysm. To set up a Battle.net account and sign up for a chance to participate in the World of Warcraft: Cataclysm beta test, please visit the official Battle.net website at Welcome to Battle.net.[/BLUEP]

evet arkadaslar beklenen zaman geldi maillerinizi kontrol etmeyi unutmayın çünkü beta davetiyeleri yolda:)

Eger betaya katılmak istiyorsanız yapmanız gereken şey basit sadece battle.net hesabınıza girip beta profile ayarlarını düzenlemek eger düzenlenmesezseniz betaya katılamazsınız:)
  • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#2 barius

barius

Knight

• Members
  • 406 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2010 - 08:53 ÖÖ

acaba frozen accountlarında beta için şansları var mı yoksa direk eliyorlar mı ?

beta ayarlara girince accountunuzu acın gıbısınden bir yazı aldım cevabımıda aldım. yani hayır
  • 0

#3 cem3203

cem3203

Knight Lieutenant

• Members
  • 792 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2010 - 11:38 ÖÖ

Bu sıralar zibilyon tane Fake Cataclysm davetiyesi geliyor e-mail olarak, aman dikkat.
  • 0

#4 asil456

asil456

First Sergeant

• Members
  • 270 İleti

Yazma tarihi: 01 Temmuz 2010 - 05:25 ÖS

İnşallah seçiliriz :)
  • 0

#5 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 02 Temmuz 2010 - 07:23 ÖS

ben istemiyorum.önceden herşeyi görüp zevkini kaçıramam.
  • 0

#6 ironchief

ironchief

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2010 - 11:51 ÖÖ

geldiği zaman yaşamak en güzeli... O kadar karakter kas heycanını al sonra dur en baştan başla.. Wolfman ler güzel.. Goblin sevmem =) geldğnde zaten hali hazırda satın alacağız
  • 0

#7 seleron

seleron

First Sergeant

• Members
  • 236 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2010 - 12:44 ÖS

İn-game çok fazla betaya seçildiniz buraya gidin bilgi alın diyorlar.Sakın kanmayın.Hepsi dolandırıcı.Bu arada betaya seçilen olursa lütfen bilgi verin ^^
  • 0

#8 Erkligkan

Erkligkan

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2010 - 02:26 ÖS

başvurdum bekliyorum ama şans yokki bize gelsin beta
  • 0

#9 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 07 Temmuz 2010 - 09:48 ÖS

Forumdan birkaç kişi yada en azından biri seçilir bize bol bol bilgi verir diye düşünüyorum. Bende başvurumu yaptım şansımı deniyorum :rolleyes:
  • 0

#10 Dawen

Dawen

Legionare

• Members
  • 454 İleti

Yazma tarihi: 09 Temmuz 2010 - 06:58 ÖS

3 tane account var bakalım 1 tanesine gelse yeterli :D
  • 0

#11 cat_pat

cat_pat

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 31 Ağustos 2010 - 01:42 ÖÖ

Beta için başvuru konusunda detaylı bilgi verebilecek olan varmı ben bulamadım :D
  • 0

#12 mesort

mesort

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 34 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2013 - 11:12 ÖS

kaç gun acık kalmıstı ptr
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı