İçeriğe git

Resim
- - - - -

Wow Günlükleri

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2010 - 07:32 ÖÖ

Level Dergisi Ağustos Sayısı Ömür TOPAÇ

<strong>Gizlilik Sözleşmesi </strong>

Family & Friends Alpha, Press-only Beta derken hep NDA denen bir sıkıcı bir metin vardı herkesin altına imza attığı. Non Disclosure Agreement, nam-ı diğer Gizlilik Sözleşmesi nedeniyle hatırı sayılı bir kitle World of Warcraft: Cataclysm oynuyor ama kimse bü müthiş deneyim ile ilgili tek söz etmeye, tek bir satır yazmaya cesaret etmiyordu.

Tarih: 30 Haziran Çarşamba'yı gösterdiğinde Blizzard, NDA geçerliliğinin sonlandığını bir basın bülteniyle duyurdu. Bunun anlamı çok basitti: "Konuşmaya başlayabilirsiniz"

<strong>World of Warcraft: Cataclysm - Closed Beta Başlamıştır. </strong>

Bahsettiğimiz NDA süresinin sonlanmasıyla oyunda "Closed Beta" süreci başlatıldı. Artık bir Battle.net hesabı olan her WOW oyuncusu hesabından yapacağı bir başvuruyla "seçilmiş kişi" olabilir. Bu başvuruyu daha önceden yapmış olan oyuncular öncelikli olarak ilk faz davetiyelerini birer birer almaya başladılar. İsteyenin bir yüzü kara deyin ve yapmadıysanız mutlaka Battle.net hesabınızdan bir closed-beta davetiyesi talep edin.

<strong>Cataclysm Beta Patch Notları</strong>

Başladığını büyük zevkle duyurduğum Cataclysm Closed Beta ile ilgili 50. sayfamıza ek olarak ben de birkaç küçük şeye değinmek istiyorum: Yeni Alliance ırkı Worgen ve başlangıç bölgesi olan Gilneas sizleri bekliyor. (Female Worgen yok desek?)

Yeni Horde ırkı Goblin ve başlangıç bölgesi olan Isle of Kezan sizleri bekliyor.

Level cap 82 olarak belirlendi.

İki yeni level 78 - 82 bölge olan Mount Hyjal ve Vashj'ir keşfetmeye hazır.

İki yeni level 79 - 81 dungeon, Blackrock Caverns ve Throne of Tides 5-player kullanımına açıldı.

Bunlar test sürecinin ilk fazıyla ilgili en önemli yeni içeriği özetliyor aslında.
Herkesin yana yakıla test etmek istediği bu yeni ırklar, bölgeler ve dungeon'ların dışında çok fazla sayıda patch notu ve detaylar mevcut. Druid'lere eklenen yeni Eclipse mekanizması, Warlock'ların olmazsa olmazı Soul Shard'ların yerine oyuna entegre edilen yeni kaynak kullanım sistemi, yeni item'lar, yeni class yapısı ve daha fazlası Cataclysm Closed Beta'da. Vakit kaybetmeden siz de yerinizi kapmaya bakın.

<strong>Patch 3.3.5</strong>

Catadysm'in gölgesinde kalan bu eklenti, sessiz sedasız bir şekilde yayına girdi. Başka bir zaman olsa yeni bir raid çıkışı çok daha sansasyonel olurdu ama bu yeni patch ile birlikte yayına giren "Ruby Sanctum" raid'i yine de oyuncuları oyalamak adına güzel bir hamle.

Ruby Sanctum, girişi Dragonblight bölgesinde Wyrmrest Temple alt kısmından giriş veriyor ve açıkçası tarz olarak Obsidian Sanctum ile ciddi benzerlikler gösteriyor. Son boss, Halion theTwilight Destroyer, bir Twilight Dragon ve Heroic-25'te maksimum level 284 item düşürebiliyorsunuz. Icecrown Citadel drop'larının üzerine nasıl çıkarım diyorsanız, adres burası.

Yeni patch ile birlikte Ruby Sanctum raid'i dışındaki en önemli majör yenilik detayını az ileride vereceğim, dillerden düşmeyen Real ID özelliğinin oyuna ilk kez adapte edilmesi diyebiliriz. Karşılıklı onay mekanizmasıyla başlayan Real ID arkadaşlıkları size yepyeni sosyal yayılım seçenekleri sunuyor. Kullanım şu an için tamamen opsiyonel ve isteğe bağlı.

<strong>Sam Raimi: Warcraft Movie </strong>

Warcraft filmi için şimdiye kadar sadece 40 sayfalık bir metin yazılmış. Bu uzuuun metni yazan ise Saving Ryan ve The Pàtriot'ta görev almış Robert Rodat. Sam Raimi ise WoW oynuyormuş bunca zaman. Şu anda level 72 bir karakteri varmış. Ama sanki biraz keyfe keder mi oynuyor ne? "Power-leveling yapmıyorum, bunu benim için yapanlar var" diyor.
Filmin ilerlemesi için bence en önemli engel Oz Büyücüsü. "Neden?" derseniz. Sam Raimi'nin şu anda iki farklı filmi üzerine aldığını belirtmemiz gerekir. Hem World of Warcraft filmi ve hem de Oz Büyücüsü projesi için seçilen yönetmen olarak Raimi'nin kendisi bile şu an hangisinin önce çekileceği konusunda verdiği bir kararı ya da bilgisi yok. Bekleyip göreceğiz.

<strong>Remote Auction House </strong>

Bugünün geleceğini hep söylemiştim. Blizzard, aylık alınan üyelik bedeliyle yetinmedi ve micro-payment modeliyle oyunun ekonomisinin can damarı olan Auction House'a uzaktan erişimi opsiyonel de olsa paralı hale getirdi.

İşin özeti şu: Pamuk eller cebe, Remóte Auction House yayında. Bundan sonra her ay 2.99 USD ödeyenleri çok güzel imkanlar bekliyor olacak. Rüya gibi aslında, artık hem browser'dan, hem de iPhone aplikasyonundan Auction House hesabınızı yönetebiliyorsunuz. Görüntüleme konusunda her şey ücretsiz, ancak aylık aboneler auction'ları İçin "bid, buy, create, cancel" gibi fonksiyonları ekstra olarak kullanabiliyor olacaklar. Tartışmasız "WoW oyuncusuyum" diyen herkes Blizzard'ı bir parça daha zengin edecek anlaşılan. Buraya da yazıyorum.

Ben açıkçası para kaynakları arttıkça maintenance için off bir gün ayırmayı gerektirmeyen bir sistemi hayata geçirmelerini hayal ediyorum.

Şaka değil gerçek: Blizzard ilk çeyrek 381 milyon dolar net kar açıkladı. Hala 2-3 doların hesabını yapıyorlar.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 02 Ağustos 2010 - 12:11 ÖS

Şaka değil gerçek: Blizzard ilk çeyrek 381 milyon dolar net kar açıkladı. Hala 2-3 doların hesabını yapıyorlar.

Şu kısma takıldım , adam iyi demiş, bencede birazcık paid service lerin ucuzlatılması gerek.
  • 0

#3 FeeLmyDaggeR

FeeLmyDaggeR

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 03 Ağustos 2010 - 06:40 ÖS

Level cap 82 olarak belirlendi.

level cap 82 mi olmuş?
  • 0

#4 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 03 Ağustos 2010 - 10:33 ÖS

level cap 82 mi olmuş?

closed beta da sadece 82 lv kadar çıkılıyor
  • 0

#5 dente

dente

Scout

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2010 - 08:44 ÖS

Arkadaşlar gayet normal bi kazanç bu tür bit oyun için 3$ deyip geçmeyin her ay en aşşağı 45m$ demek. güzel kazanç 1 yılda 500m$ a denk geliyor ki bu oyun için sağlam kazanç gider ne kadar en fazla 100m$(bağlantı vs.) daima demişimdir para büyük şeylerde değil. Küçük kazançlarda bu parayı SRO vb. oyunlar alıyorlar ve aylık 100TL den aşşağı harcanmıyor. Bende wow bunların yanında bedava-güvenilir ve eşit.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı