İçeriğe git


Resim
- - - - -

Forum Kuralları


 • Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 Benegesseritus

Benegesseritus

  Genel Yönetici

 • Administrators
 • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 06:20 ÖÖ


Lütfen Dikkat! Foruma üye olmakla burada yazılanları kabul etmiş sayılacaksınız.

WoW-Turk Genel Forum Kuralları

1- Foruma üye olurken lütfen genel ahlak ve adaba uygun nick seçmeye özen gösteriniz. Birden fazla nickle üye olamayacağınızı unutmayınız.

2- Üyelik iptali ve nick değişimi için ısrar etmeyiniz.

3- Forum'da, ırkı, dili, dini, görüşü, yaşı, cinsiyeti vb. her ne olursa olsun kişileri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti başta olmak üzere herhangi bir devleti ve bu devletlere ait kurumları, kuruluşları veya yöneticilerini küçük düşürecek, hakaret içeren, yazılar yazmak, propaganda yapmak; tehdit edici, örf ve ananelere aykırı, küfürlü, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik, pornografik öğeler barındıran mesaj, yazı, alıntı, resim, video vb, T.C. Kanunlarına ve/veya Telif Hakları Kanunlarına aykırı yasadışı içeriği (her türlü illegal sayılabilecek içerik) ile illegal oyun, film, mp3, warez, crack programları ve/veya linkleri siteye göndermek, paylaşmak, bu tür içerikleri avatar, imza, profil resmi vb. olarak kullanmak yasaktır. Gerek WOW, gerek başka oyunlara ait gerekse niteliği gereği reklama giren site (her türlü ticari faaliyet ile ilgili siteler, herhangi bir ticari işletmeye {esnaf, kobi, ltd., a.ş. vb. kar amacı güden herhangi bir işletme gibi} ait siteler), forum vb. reklamı yapmak, konu veya imzalarda link vermek yasak olmakla birlikte yöneticilerden izin alınması suretiyle kısmi olarak kabul edilebilmektedir. Bunun için lütfen forum yöneticileri ile temasa geçiniz. İzin alınmamış linkler silinecek, mesaj ve konular editlenecektir. Bu hususta lütfen özen gösteriniz.

4- Forumda yazılan mesajlardan, mesajlarda verilen linklerden ve mesaj ekindeki dosyalardan tamamen mesajı yazan forum üyesi sorumludur. Forum üyelerinin yazdıkları yazılardan veya mesaj eklerindeki dosyaların verebileceği zarardan dolayı Forum moderatör ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

5- Konuları uygun bölüme açınız. Konu başlıklarının ve konu içeriğinin anlamlı ve düzgün olmasına dikkat ediniz. Açılan konulara, konudan uzaklaştırıcı şekilde mesajlar atmayınız, konu içeriklerini tartışma haline getirmeyiniz. Mesajlarınızda küfür, hakaret, aşağılama gibi her türlü rencide edici yazılar yazmaktan kaçınınız.

6- Yeni bir konu açmadan önce lütfen arama yapınız.

7- Forumumuzda her yaş, cinsiyet, kültür ve eğitim seviyesinden üyelerin bulunduğunu unutmayınız. Diğer kullanıcılara karşı her zaman saygılı olunuz. Düşüncelerinizi başkalarına dikte etmemeye, başkalarının düşüncelerine saygılı olmaya ve düşünce farklılıkları nedeniyle kimseyi aşağılamamaya özen gösteriniz.

8- Forumumuz bir OYUN platformudur. Bu yüzden ilgili oyun (WORLD OF WARCRAFT) harici konuları mümkün oldukça forumlarımızda paylaşmayınız, paylaşmanız gerekenler varsa 3.maddede yer alan hususlara dikkat etmek koşuluyla forumumuzda yer alan OFF-TOPİC alt başlığını kullanabilirsiniz. Bu bölüm dışında lütfen oyun dışı gereksiz mesajlar atmayınız.

WoW-Turk Guildler Bölümü Kuralları

1- WoW-Turk Guildler Bölümü, oyunda yer alan Türk Guildlerinin oyuncu alımlarını, progresslerini duyurabilecekleri, guildleri hakkında genel bilgiler verebilecekleri bir alan olarak kendilerine tahsis edilmiştir.

2- Bu forumlarını kişisel sorunlar ile işgal etmeyiniz, rahatsız edici söylemlerde bulunmayınız, iftira atmayınız ve forumun huzurunu kaçıracak diğer eylemlerde bulunmayınız.

3- Forum ile ilgili ayrıntılara Guildler Bölümü Forumundan ulaşabilirsiniz.

WoW-Turk Ticaret Bölümü Kuralları

1- Konu başlıkları özenli açılmak durumundadır. Sırasıyla karakterin level, race ve class özellikleri konu başlığında belirtilmek durumundadır. "Imba mage", "İnanılmaz Fiyata Priest" veya "Arkadaşlar buraya bakın" tarzındaki konular silinecektir.

2- Konuyu açan kişi, karakterini eksiksiz anlatmak zorundadır. Armory Link vermek ZORUNLUDUR, Armory Link verilmemiş ilanlar ciddiyetsiz olarak düşünülecek ve açılan konu silinecektir.

3) Alım-Satım bölümlerinde ilan ile ilgili yaklaşık fiyat vermek ZORUNLUDUR. Fiyat belirtilmemiş ilanlar ciddiyetsiz olarak düşünülecek ve açılan konu silinecektir.

4- Forumda, dolandırıcılık yapan herhangi biri tespit edilirse anında uzaklaştırılacaktır. Kullanıcılar ile ilgili şikayetlerinizi Forum yetkililerine bildirebilirsiniz.

5- Aynı account için 1'den fazla konu açmak yasaktır. Açılan konular silinecektir.

6- “Free up” yapmak ve herhangi bir sebeple başkasının konusunda seviyesizce yorum yapmak yasaktır, mesajlar hemen silinecektir.

7- Küfürlü, aşağılayıcı mesaj yazan ve kural ihlali yapan kullanıcılara ceza verilecektir. Geçici cezalar kullanıcıların kuralları ihlal etmeye devam etmeleri durumunda kalıcı olarak uygulanacaktır.

8- İlan veren kullanıcılar ilanlarını yukarı taşımadan önce "up", "güncel" gibi yazılarını konuda atılan son mesaj tarihinden 24 saat geçmeden atamazlar. Atılan mesajlar silinecektir.

9- WoW-Turk yönetimi ve yetkilileri Ticaret Forumundan yapılan alışverişlerden kaynaklanabilecek herhangi bir dolandırıcılık/sahtecilik olayından dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

10- Biz bir satıcı / alıcı değiliz, burada alıcı ile satıcıyı buluşturmaya çalışan bir aracı görevindeyiz, bu sebepten herhangi bir dolandırıcılık/sahtecilik olayından sorumlu tutulmamız söz konusu değildir. Forumda kimseye zorla account/hesap, gold/altın vb. alışverişine zorlama bulunmamaktadır. Satıcıya güvenip güvenmemek ya da alışveriş yapıp yapmamak tamamen kullanıcının bilgisi/inisiyatifi dâhilindedir. WoW-Turk yönetimi ve yöneticileri herhangi bir satıcı veya alıcıya asla kefil olmamaktadır. Bunlardan dolayı WoW-Turk yönetimi herhangi bir nedenle sorumlu tutulamaz.

11- Herhangi bir dolandırıcılık/sahtecilik ihbarında konuya dâhil olan üyelerin konusu olay sonuçlanana kadar dondurulur.

12- WoW-Turk Ticaret Bölümü'ne mesaj attığınızda ve/veya alışveriş yaptığınızda yukarıda yazılan tüm maddeleri kabul etmiş sayılırsınız.

 

13- Konu başlıklarını veya detaylarını büyük harflerle yazmayın

14- Forum ile ilgili ayrıntılara Ticaret Bölümü Forumundan ulaşabilirsiniz.


WoW-Turk Forumlarında güzel vakit geçirmenizi dileriz.

WoW-Turk Yönetimi

NOT: kurallar ile ilgili soru ve sorunlarınız için Benegesseritus ile temasa geçebilirsiniz.


 • 0

#2 eseruyar

eseruyar

  Warlord

 • Super Moderator
 • 4.570 İleti
 • LocationBurda

Yazma tarihi: 23 Haziran 2015 - 02:48 ÖS

Arkadaşlar lütfen kuralları okuyalım. İlanınızın silinmemesi ve ilanım neden silindi dememeniz için kurallara uygun ilan açın, güncelleyin.

http://www.oyunhub.c...sanız-okuyunuz/

 

İyi forumlar


 • 1

Bıraktım yokum

 

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı