İçeriğe git

Resim
- - - - -

Silverspring Gold Rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 silverspring

silverspring

Sergeant

• Members
  • 61 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 04:50 ÖS

Sizlerle uzun süredir kullandığım gold yöntemlerimi paylaşmak istiyorum.Tamamen farm gerektirmeyen , meslekler ve ah kullanarak az çabayla elde gold elde edebileceğiniz yöntemler.Bir kısmı zaten gold guide’larda olsa da (belki forumlarada yazılmıştır) ben kullandığım yöntemler dahilinde olduğu için buraya ekleyeceğim.Bu yöntemlerin çoğu serverınıza bağlı olarak değişmektedir.
Genel olarak piyasayı takip etmek için Auctioneer ve item satın alma işlemleri için Auctionator kullanıyorum.
1-) JEWELCRAFTING TAŞLARI
Aslına bakılırsa benim serverım için 1-2 ay öncesine kadar oldukça karlı bir yöntemdi ama sanırım artık herkes haberdar olduğu için çok fazla kullanmıyorum.
Daha önce infinite dust için ringler yapardık ama artık fiyatlar düşünce yeni yöntem olarak ringlerimizi satıyoruz.Peki bunu nasıl yaparız ?
İşte benim alış fiyatlarımla yöntem ;
Ahden Bloodstone ,Sun Crystal,Huge Citrine ve Chalcedony tanesi 1.5g’den alıyoruz.Tabi daha aşağı fiyatlarda karınızı artıracaktır.Sonrasında Eternal Earth’ tanesi 3g’dan satın alıyoruz.(Unutmayın bu fiyatlarda her zaman bulmak pek mümkün değildir.) Sonuç olarak iste aşağıdaki ringleri yapıyoruz ;
Crystal Citrine Necklace ,Crystal Chalcedony Amulet,Bloodstone Band ve Sun Rock Ring
Bu ringler alış fiyatlarımızla bize 2.1g mal olmakta vendor satış fiyatı ise 3.14g yani Stone başına 1.04g ediyoruz.Yukarda dediğim gibi piyasalar yükselsede yine karlı bir yöntemdir.
2) Leather Working
Bir başka kolay gold yöntemi olarak Artic Fur satışını sizlere tavsiye ederim.Benim serverımda artık eskisi kadar kârlı olmasa arkadaşım halen bu yöntemden yüklü miktarda gold kazanmakta.
15g altında bütün borean leatherları alıyoruz.(hesap için 15g fiyatı sabitleyelim.) 6 Borean Leather’dan 1 tane heavy borean elde etmekteyiz ve işin güzel tarafı dalaranda bulunan leatherworking recipe vendordundan 10tane heavy borean leather’la 1 tane arctic fur alabilmektesiniz.Şimdi hesap kısmı;
Tanesi 0.75g x 60 Borean Leather = 45g Benim için ah satış fiyatı 60-70g arasında değişmekte ama arkadaşım kendi serverında aynı maliyetle 90-150g arasında satmakta.

3) Tailoring
Onlarca kişi alt char kasmakta ve genelde ihtiyaçları olan ilk şey çantalar.Ama kimse pahalı çantalara gold vermez.Bu yüzden Netherweave Bag en iyi seçenek.
Ah’den 6g ve altında fiyatlarla netherweave cloth stacki satın alın ve 20 tanesiyle bir çanta yapabilmektesiniz. Benim serverımda çantalar genel olarak 9-15g arasında satılmakta ve netherweave cloth fiyatları nerdeyse çoğu zaman 6g altında bulunmakta.
4) Karşı tarafın ah’sini yoklayın
Bu pve serverları için geçerli bir yöntem çünkü her iki taraftada karakter açabilmektesiniz.Mantık düşü fiyatlı itemları horde charınıza neutral ah’ler yardımıyla geçirmek.Ancak bir arkadaş bulmanız şart.Peki bu yöntemle ne geçirmek karlıdır? Evet düşük fiyatlı birçok item geçirebilirsiniz ancak benim gibi horde karakteriniz varsa en mantıklı şey alliance ah’sinden wool cloth alıp horde ah’sine geçirmektir.
Benim için çalışma şekli : Genelde 3-5g arasında olan wool cloth stacklerini horde ah’sinde 15-20g arasında satmaktayım.
5) Genel bazı yöntemler;
Jewelcrafting Thorium Ore bozmak : Thorium ore gerçekten ucuz fiyatlardan serverımda bulunmakta.(15-20g stack) Bunları jewelcraftingle bozarak içlerinden çıkan materyelleri 30g kadar satabilmektesiniz. Ancak çok fazla almayın çünkü her zaman satılan malzemeler değil.
Alchemy Potionlar: Bir süre gold kazandığım bir yöntemdi.Basit olarak ucuz malzemeleri alıp potion yapmaya dayalıdır.
Ve çook uzun süredir kullandığım bir yöntem ;
Eğer 275 bir enchanterınız varsa karakteri park etmek problem olmayacaksa(65 dk sırf bu iş için kasıldı  ) nagrand’da bulunan halaa sizin gold kaynağınız olabilir.Eğer sizin factionunuz halayı kontrol ediyorda orda bulunan vendorda Avenging Blades (2.5g)bu item satılmakta.Bu item disenchant edildiğinde büyük olasılıkla(%75) 1 veya 2 tane Greater Planar Essence düşürmekte yada 2-4 arası arcane dust veya Large Prismatic Shard.Ama bizim için önemli olan Greater Planar Essence çünkü ah’de yaklaşık 8-15g arasında satılabilmekte.
Frozen Orb : Sizin serverınızda nasıldır bilmem ama frozen orb’lar benim serverımda 15-20g arasında ah’de satılmakta ve dalaranda bulunan frozen orb vendorundan alacağınız Eternal Fire 40-45g arasında satılmakta gerisini umarım tahmin edersiniz.
Bu yöntemlerden bazılarını kendim geliştirsemde çoğu başka sitelerde bulduğum ve kullanıp kâr ettiğim yöntemler.Büyük ihtimalle unuttuğum yöntemler vardır eğer başlık ilgi çekerse eklemeye devam ederim.
  • 0

#2 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 05:04 ÖS

Gidin Stratholme, scholoya 2 rundan kaldırın 2-3 k olsun bitsin bu ne ince hesaplar böyle yaw ^^Ama emeğe saygı güzel hazırlanmış bir yazı,paylaşım için teşekkürler ...
  • 0

#3 Aleran

Aleran

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 06:22 ÖS

Gidin Stratholme, scholoya 2 rundan kaldırın 2-3 k olsun bitsin bu ne ince hesaplar böyle yaw ^^Ama emeğe saygı güzel hazırlanmış bir yazı,paylaşım için teşekkürler ...

Stratholme 2 run, 2-3 k? Nedir hayalperestliğinizin layıkı ?
  • 0

#4 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 07:02 ÖS

Run başına 1-1,5k yani? O zaman günde 10 run yapsam bir iki saatimi ayırıp 10-15k para yapacağım öylemi ? Bizim bilmediğimiz başka bir Stratholme daha mı var acaba?
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#5 silverspring

silverspring

Sergeant

• Members
  • 61 İleti

Yazma tarihi: 06 Ağustos 2010 - 08:59 ÖS

Amaç zaten farm yapmamak en fazla logout olup diğer chara geçmek için vakit harcıyorsun.(şu neutral ah işi dışında kolay :) ) Stratholme'de disenchant ile uğraşacağıma nagrandda 30dk bir disenchant yaparım :)
Neyse herkesin kendine göre kolay ve zevk aldığı yol var...
  • 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 07 Ağustos 2010 - 12:28 ÖS

Run başına 1-1,5k yani? O zaman günde 10 run yapsam bir iki saatimi ayırıp 10-15k para yapacağım öylemi ? Bizim bilmediğimiz başka bir Stratholme daha mı var acaba?

Onun dediği sanırım 80 lvl için olanı :)

Rehber için teşekkürler. Bir de PvP sunucularında da artık iki taraf da açılabiliyor ancak auction housetan bir şey geçirirken arkadaş gerekiyor. :)

#7 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 07 Ağustos 2010 - 10:23 ÖS

Valla sevgili dostlar ben giriyorum bi trinket çıkıyor ki bana 2 kere düştü ahta 2-2.5 k ya sattı sanırım transform mu ne yapıyor onun dışında pristine black diamond çıkıyor her runda en az 2 tane düşüyor bizim realmde tanesi en az 600 gold bunun yanında en az 300 tane runecloth alıyorsunuz bunların yanındada ech için bir yığın malzeme geliyor ...Canı isteyen dener hayalperest falan degilim hani yaptığımız işler bunlar,kimseyede bi şey sallamıyorum benim adetim değildir diger postlarımıda incelerseniz !saygılar ...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı