İçeriğe git

Resim
- - - - -

Macro Nedir? Nasıl yazılır? (Ayrıntılı)

• Please log in to reply
Bu konuya 233 yanıt gönderildi

#221 lig1993

lig1993

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 01:24 ÖÖ

Belki zamanı tutturamamış olabilirim ama size birşey danışmak istiyorum. Göz atarsanız sevinirrm. WOTLK'da

"
/castsequence Shield Bash
/equip Frostblade Hatchet
/equip Crygil's Discarded Plate Panel
/cast Shield Bash
" gibisinden 1 macro yazdım. Amacım, macroya 1 tık ile < Frostblade Hatchet > ve < Crygil's Discarded Plate Panel > giymek. Buna ek olarak da Shield Bash skillini uygulamakdı. Ama ne yazıkki bunları yapabilmem için 2 kez tıklamaya ihtiyacım var. İlk tıklama da One Hand + Shield, İkinci Tıklama da ise Shield Bash...
Ben amacıma nasıl ulaşırım. :D şimdiden teşekkür ederim.
  • 0

#222 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 24 Temmuz 2012 - 08:49 ÖS

orda castsequence e gerek yok ki birbiri ardına 3ünü yapabiliyorsun bahsettiğin sırayla. direk /equip xxx /equip yyy /cast zzz
yapabilmen gerekli.
Edit: makron şöyle çalışıyor: ilk bastıgında shield bash atmaya calısıyor. (tabi kalkan olmadığı için fail)
2. bastıgında zımbırtılarını giyip shield bash yapıyor

Konu Silvernight tarafından 24 Temmuz 2012 - 08:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

Resmi ekleyen

#223 lig1993

lig1993

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 17 İleti

Yazma tarihi: 25 Temmuz 2012 - 07:33 ÖS

orda castsequence e gerek yok ki birbiri ardına 3ünü yapabiliyorsun bahsettiğin sırayla. direk /equip xxx /equip yyy /cast zzz
yapabilmen gerekli.
Edit: makron şöyle çalışıyor: ilk bastıgında shield bash atmaya calısıyor. (tabi kalkan olmadığı için fail)
2. bastıgında zımbırtılarını giyip shield bash yapıyor

Dediğin gibi yaptım. Her türlü Shield Bash yapmak için 2. tıkla ihtiyacım oluo.. Neyse, sağolasun ;)
  • 0

#224 Silvernight

Silvernight

Moderatör

• Moderators
  • 674 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2012 - 01:33 ÖS

Warriordan pek anlamam da stance değişikliğiyle alakası yok dimi ?
  • 0

Resmi ekleyen

#225 Ulfric

Ulfric

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2012 - 01:27 ÖÖ

Merhabalar;
Siteye bugün üye oldum. Macro yazmakla uğraşıyorum. =) Ama hazır kullanmak istemiyorum kendim yazmaya çabalıyorum. Ama bu reset ile ilgili bir sorum olucak Warrior için Devastate ve revenge i aynı macro ya koymaya çalışıyorum.

#showtooltip
/cast reset=9 Revenge
/cast Devastate

Bu şekilde yazdığım zaman direk devastate yapıyor veya reset i sona yazınca hiç skill atmıyor bu reset i örneklerde ki gibi eklemiyormuyum anlamadım bu reset in çalışma mantığını anlayamadım yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi oyunlar.
  • 0

#226 Ulfric

Ulfric

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2012 - 01:34 ÖÖ

#showtooltip
/castsequence Devastate, Revenge bu şekilde yazdığım zaman ikisini kullanır ama revenge in cd si bitene kadar Devastate yi tekrar atamıyorum onun cd si dolarken Devastate ye geri dönmesini istiyorum ama beceremedim eksik komut nedir burada ki?
  • 0

#227 KeiSha

KeiSha

Senior Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2012 - 03:57 ÖS

arkadaslar shamandan anlayan varmi fakat yapmak istedigim bi macro var.weapona frostbrand enchanti bastiktan sora unleash elements atip tekrar earthliving enchant basmak istiyorum.ne yaptiysam olmadi unleash elements atmiyor.yada 3-4 sn sora yapiyor ben anlik olarak enchanti degistirip unleash atsin sora tekrar earthliving donsun istiyorum.

yardimci olabilirmisiniz ?
  • 0

#228 Irony

Irony

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti
  • Locationbilkent

Yazma tarihi: 16 Ocak 2013 - 07:56 ÖS

surekli tab a basıp dot atmak yerine etrafta uzerinde dot olmayanlara serpentstring atıcak bi macro yapılabilir mi?
  • 0

#229 Hodor

Hodor

Corporal

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2013 - 02:15 ÖS

Benim ufak bir sorum olurcak. Shift modifier macrosu yapmaya çalıştım , başardım fakat tam istediğim şekilde çalışmıyor. Durum şu;

Razer naga kullanıyorum ve mouse üzerindeki tuşlar NumPad olarak ayarlı. İstediğim macro Num5 tuşuna bastığım da Fan of Knives Shift+5 Num5'e bastığımda Crimson Tempest kullanmak. Macroyu yazdım çalışıyor ama macro bildiğimiz 5 tuşu için çalışıyor fakat Mouse üzerinde 5 için(Num5 oluyor) çalışmıyor.
  • 0

#230 eseruyar

eseruyar

Warlord

• Super Moderator
  • 4.570 İleti
  • LocationBurda

Yazma tarihi: 04 Mart 2013 - 02:24 ÖS

Yaptığın makroyuda yazarsan yanlışını söylerler.
Emin olmamakla beraber sanırım shift kısmı böyle olcak
/cast [modifier:shift]
  • 0

Bıraktım yokum

#231 Hodor

Hodor

Corporal

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2013 - 02:59 ÖS

Şu an wow olan bilgisayar da değilim o yüzden makroyu atamadım. Makro dediğiniz gibi /cast [modifier:shift] şeklinde. Ama garip olan şu. Makro 5 tuşu için çalışıyor. Num5 tuşu için çalışmıyor. Bu yüzden sorunun makroda değilde başka bir sorundan kaynaklandığını düşüyorum.
  • 0

#232 Hodor

Hodor

Corporal

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2013 - 08:18 ÖS

Macro bu

/startattack
/cast [nomod] Fan of Knives; [mod:shift] Crimson Tempest
  • 0

#233 ardajiimy

ardajiimy

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2013 - 10:24 ÖÖ

Güzel yaapmışsın kardeşim eline sağlık ta en önemlisi hunter ve dk nın macro ları hunterde marks. atacaksın ( adam ilk vuruşta daamage yemiyor ) dk da dot ları macroyla halletiğin için zman kazanıyosun.
  • 0

#234 dagorak

dagorak

Sergeant

• Members
  • 50 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2013 - 03:58 ÖS

bende warrior için macro yazıyım dedim mocking banner macdosu bir türlü beceremedim var mı kullanan
  • 0

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı

Google (1)